What's new

No signal

Status
Not open for further replies.

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Witam
Mam problem z gr?(na razie)z metin2 i filmami.
1. Podczas gry w metin2 gdy si? teleportuje to cz?sto zawiesza sie komp i na monitorze jest No Signal. No Signal pojawia si? w ro?nych momentach czasem nawet od razu.
2. Gdy ogl?dam filmiki na YouTube.pl a chce dac pe?ny ekran to tez zawiesza si? komp i wyskakuje No Signal.

Nie wiem co si? dzieje ale gdy nie gram w metin2 albo nie ogl?dam film?w na pe?nym ekranie(nawet gdy gram w inne gry) to nic takiego si? nie zdarza.
Wyczyta?em w necie ze mo?e to by? wina zasilacza.

Moje parametry kompa to :

P?yta g??wna: p4vt8+
Procesor: Petium 4 CPU 3.00 GHz
Pami??: 1 Gb
Karta Grafiki: Ati Radeon 9600 256 Mb
Zasilacz: AC 230V

I dodam ze to nie wina monitora bo my?la?em ze to jego wina i jeden ju? rozwali?em xD i mam drugi i ten sam problem jest

Prosz? o szybka pomoc reput poleci.
 

DevLord

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,127
Reaction score
284
Odp: No signal

S?aby zasilacz z tego co widz?, ale my?l?,, ?e to nie on jest problemem. Zasilacz nie jest a? tak drogi wi?c spr?buj kupi? troch? lepszy i zobacz czy poskutkowa?o.

Wpisa?em w google i pe?no os?b ma takie problemy. Zainstaluj nowe stery, directa, albo je?li masz gwarancj? to poprostu oddaj kompa do gwarancji.

Znalaz?em co? takiego na necie:
Bardzo cz?st? przyczyn? -NO SIGNAL- opr?cz karty graficznej jest s?aby styk na ko?ciach pami?ci RAM
Nale?y wyj?? przeczy?ci? i ponownie wetkn?? -je?li jest kilka nale?y spr?bowac pozamienia? je miejscami.
To chwilk? trwa ale warto spr?bowa?.
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: No signal

Zasilacz: AC 230V
S?aby zasilacz z tego co widz?

Nie prawda!
Black napisa? pewnie to co z wierzchu by?o napisane czyli AC (pr?d przemienny czyli taki w gniazdku) 230V - wolty!
Napisz ile zasilacz ma wat?w (nie wolt?w).

Skoro na monitorze jest "no signal" (brak sygna?u) to oznacza ?e grafika go nie dostarcza! Powodem jest za ma?o energii elektrycznej w momencie kiedy potrzeba jej najwi?cej (czyli renderowanie grafiki 3d, czy te? filmy na full screenie). Inna opcja to taka ?e si? przegrzewa. Od razu ci wywala kompa czy po pewnym czasie? Sprawd? ch?odzenie, jak ci wywali b??d to dotknij radiatorka (jak parzy to nie dobrze).
Sprawd? to a jak nie to pomy?limy dalej.
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
300W MAX moj zasilacz ma
radiator nie parzy a wogole mam wiatraczek na karcie jak cos niec nie parzy dam reputa za pomoc

A i jaki mniej wiecej powinienem miec zasilacz?

Notka moderatorska:
Post pod postem, ??cz? /Fidero
 
Last edited by a moderator:

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: No signal

@UP Taki ?eby starczy?.

Tak my?l? i my?l? i nic...
Tak si? zastanawiam, zastanawiam i nic...
W ko?cu wymy?li?em to i NIC...

Nic mi nie przychodzi do g?owy, ale 300W jak na taki procek i grafik? to tak w sam raz ale zawsze trzeba zostawi? jaki? margines wi?c by? mo?e to jest TO.
 

Milosz

Senior User
Joined
Dec 27, 2009
Messages
749
Reaction score
54
Odp: No signal

300W, z czego max 80% (ale to ju? dobry zasilacz musi by?, przewa?nie ok 70%) to mamy gdzie? na oko 240-250W. Przy wi?kszym obci??eniu zasilacz po prostu nie daje rady. Wsad? tam 450W i powinno wystarczy?
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: No signal

Co do zasilaczy to bawi?em si? kiedy? w ich przeci??anie, i tak:
Zasilacz 200W (archaiczny zabytek) wysiada? przy 190-195W, a po kilku latach u?ywania wysiada? ju? przy 160W. Jako ?e to by? rupie? to i nowszy zasilacz sprawdzi?em.
350W w nowo?ci wysiada? przy 335W mam go ju? 2 lata i wysiada przy 330W.
Tak wi?c z biegiem lat i ten podzesp?? "wysiada".
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Odp: No signal

kiedys mialem lepszy zasilacz ale sie spalil xD i mam slabszy ;p
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: No signal

@UP
To pewnie dlatego. By? dobrym zasilaczem i si? "zu?y?".

A ile mia? wat?w ten kiedysiejszy?
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Odp: No signal

chyba ze 400 ale jak go spali?em bo mia?em wnerwa na dysk xD i w??cza?em go i wy??cza?em i si? spali? heh
 
Status
Not open for further replies.
Top