What's new

Wycie komp.

Status
Not open for further replies.

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Witam. Mam pytanie.
Co trzeba zrobi? aby komputer cicho chodzi??
Wymieni? wiatraczki tylko czy wystarczy je wyczy?ci?.
Bo mi ju? komputer wyje dosy? mocno.
Prosz? o pomoc jak zwykle poleci...
+++
 

Senser

Advanced User
Joined
Jul 9, 2010
Messages
171
Reaction score
14
Odp: Wycie komp.

Ja tylko bior? czyszcz? wiatraczek powietrzem spr??onym i komputer chodzi tak cichutko ,?e prawie ho nie s?ysz? ;p
Jak masz stary komp to ju? musisz kupi? se lepszy aby chodzi? cicho ,a jak masz dobry to go czy?? tym powietrzem.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Wycie komp.

Wiesz to te? zale?y co ci w nim g?o?no chodzi bo mo?e to by? ze staro?ci nawet twardy dysk, je?eli s? to wiatraki no to ja zawsze rozbieram ka?dy wiatrak na cz??ci pierwsze czyszcz? i sk?adam, z twardym nic nie zrobisz a jak wyczyszczenie nic nie pomo?e to na allegro du?o tych wiatrak?w jest
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Wycie komp.

Je?eli czyszczenie nic Ci nie pomo?e, to sprawd?, co jest najg?o?niejszego w komputerze (radiator, cooler, dysk twardy, mo?liwe ?e wiatrak na karcie graficznej) i po prostu spr?buj je wymieni?, je?eli tak bardzo Ci to przeszkadza.
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Odp: Wycie komp.

A z kad te sprezone powietrze wziasc?

Karta graficzna mi cicho chodzi jak cos a dysk wymieniam bo sie popsul z lekka xD
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Wycie komp.

A z kad te sprezone powietrze wziasc?
Karta graficzna mi cicho chodzi jak cos a dysk wymieniam bo sie popsul z lekka xD
Mo?esz kupi?. Spr??one powietrze w sprayu - jakie? 15-20z? za opakowanie. P?jdziesz do pierwszego lepszego sklepu komputerowego i powiniene? je dosta?. Oczywi?cie wi?ksza pojemno?? opakowania b?dzie dro?sza, ja poda?em przybli?on? cen? pojemnika 400ml ; )
 

jermaczek

Active User
Joined
Dec 5, 2009
Messages
52
Reaction score
2
Odp: Wycie komp.

je?li nadal nie wiesz co ci tak g?o?no chodzi od??cz wiatraczek od p?yty i b?dziesz wiedzie? czy to o niego chodzi ; P
Je?eli chodzi o czyszczenie wiatraczka to ja zawsze kompresora u?ywam ;)
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Odp: Wycie komp.

Ale gdybym chcia? zrobi? tak jak @Dolmet to nie zepsuje mi sie wiatraczek?
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Wycie komp.

Ale gdybym chcia? zrobi? tak jak @Dolmet to nie zepsuje mi sie wiatraczek?
Co tu do zepsucia?
Rozk?adasz, czy?cisz, sk?adasz.

A z kad te sprezone powietrze wziasc?
Z Tesco.

#topic
Usu? te? wirusy, bo niepotrzebne procesy powoduj? zwi?kszenie u?ycia procesora co wi??e si? z szybsz? prac? wiatraczk?w.
 

Skalar

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
263
Reaction score
49
Odp: Wycie komp.

Je?eli b?dziesz umia? z powrotem skr?ci? do stanu pierwotnego to nic nie popsujesz, a spr??one powietrze to nic innego jak kompresor tak wi?c jak masz kompresor to nie musisz wydawa? pieni?dzy
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Odp: Wycie komp.

a jak go uzyc? bezposrednio w wiatraczek aby sie krecil?
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Wycie komp.

nie wiem po co wam te powietrze szkoda na to kasy to ja to wole rozebra? sobie i posk?ada? wyjdzie mi na to samo a nawet lepiej jest w roz?o?eniu i z?o?eniu 0 filozofii... zamiast kasy po prostu troszk? czasu ci zejdzie ;p
no powiem szczerze ?e d?ugo si? komputerami zajmuje ale nie wiem jak tego powietrza u?y? bo nigdy mi to nie by?o potrzebne jak dla mnie strata czasu to ju? wole odkurzaczem normalnym na full obrotach wiatrak przeczyscic ; d
 

Black96

User
Joined
Dec 4, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Odp: Wycie komp.

@Dolmet hehe ale ja nieznam sie dobrze na kompach ale sproboje rozebraz a jak go wyczyscic? tylko z np. kurzu? i nasmarowac czyms?
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Wycie komp.

@Dolmet hehe ale ja nieznam sie dobrze na kompach ale sproboje rozebraz a jak go wyczyscic? tylko z np. kurzu? i nasmarowac czyms?
Wyczy?ci? z kurzu, smarowa? mo?esz sobie co najwy?ej radiator, jak go z procesora zdejmiesz ; p
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Wycie komp.

Ale czasami nawet i czyszczenie nie pomaga. Je?eli to ju? stary komputer to nie radze wymienia? tych wi?kszych cz??ci typu procesor, dysk bo to mo?e spowolni? komputer.
Mi kiedy? jak wy? komputer dociska?em wiatraczek na p?ycie g??wnej przy pracy komputera i dzia?a?o na jednorazowe u?ycie. Nie m?dre ale skuteczne w moim przypadku.
 

Reverse

Advanced User
Joined
Jul 11, 2010
Messages
191
Reaction score
46
Odp: Wycie komp.

Wszystko co mo?na by?o powiedzie? na ten temat zosta?o powiedziane ; ) Je?li powy?sze porady Ci nie pomog?y to radz? zmieni? komputer - bo ju? jest niestety za stary.
Jakby kto? mia? jeszcze ciekawy pomys? jak pom?c koledze Black96 zapraszam na PW.

Temat zamykam.
 
Status
Not open for further replies.
Top