What's new

Problem z Internetem

Joined
Oct 24, 2009
Messages
15
Reaction score
0
Witam.
Od niedawna posiadam System XP SP3 gdzie mam problem kt?rego nie potrafi? rozwi?za?. W domu mam dwa kompy,gdzie na jednym mam internet pod??czony za pomoc? kabla Ethernet, a ja mia?em USB. Teraz gdy pod??czam USB pokazuje si? informacja ze kabel sieciowy jest od??czony i nie da si? po??czy? z Netem. My?la?em ?e mo?e kart? sieciowa co? trafi?o, lecz podpi??em p??niej kompa do Ethernetu i wszystko dzia?a. Mo?e kto? wie co jest przyczyna ? Co zrobi? aby dzia?a?o na USB ?
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Problem z Internetem

Czy s? zainstalowane sterowniki do tego USB?
 
Joined
Oct 24, 2009
Messages
15
Reaction score
0
Odp: Problem z Internetem

Tak, s? zainstalowane, sprawdzi?em nawet czy kabel nie jest uszkodzony ale wszystko gra... Nie mam poj?cia o co z tym chodzi...
 
Last edited:

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Problem z Internetem

kabla Ethernet
Ethernet to nie kabel lecz technologia. :(

Opisz dok?adniej problem. Co pod??czasz pod USB? Gdzie masz neta?
 

sSlasheRs

Advanced User
Joined
Apr 30, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: Problem z Internetem

Sprawd? w dodaj usu? programy , tray czy ci nie blokuje USB oraz czy inne USB dzia?aj? i czy dzia?aj? w tym samym wej?ciu do kt?rego ty pr?bujesz si? pod??czy?.
 
Joined
Oct 24, 2009
Messages
15
Reaction score
0
Odp: Problem z Internetem

Wszystko dzia?a jak nale?y. Nigdy nie mia?em z tym problemu, lecz zawsze mia?em Viste 32bit, lecz p?yta mi si? zepsu?a i zainstalowa?em XP. Sterowniki wszystkie zainstalowa?em, lecz zastanawiam si? czy nie trzeba zrobi? nowej sieci pod USB lub co? w tym rodzaju. Internet mam z Tele2 (teraz chyba to ju? jest Netia).
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Problem z Internetem

Upewnij si?, czy wszystko jest dobrze podpi?te.
Je?eli nie dzia?a, a powinno, to znaczy, ?e co? nie gra ze sterownikami do p?yty g??wnej/port?w USB.
W Modemie masz zazwyczaj 4 gniazdka, wi?c spr?buj podpi?? do ka?dego z nich po kolei a? zadzia?a.

zastanawiam si? czy nie trzeba zrobi? nowej sieci pod USB
Nie.


btw. opisz dok?adniej sw?j problem, bo szlag mnie trafia jak czytam nielogicznie pouk?adane zdania.

@Down
Zamieni?em kable tzn. Ja mam Kompa podpi?tego do Ethernetu siostra ma na USB
Czyli tw?j PC nie czyta port?w USB. Przy uruchamianiu kompa sprawd?, czy wy?wietlaj? Ci si? porty. Je?eli tak, to musisz ogarn?? sterowniki, a jak nie, to po prostu co? ci si? zjeba?o fizycznie.
 
Last edited:
Joined
Oct 24, 2009
Messages
15
Reaction score
0
Odp: Problem z Internetem

Og?lnie poradzi?em sobie inaczej z tym problemem... Zamieni?em kable tzn. Ja mam Kompa podpi?tego do Ethernetu siostra ma na USB... Tylko teraz mnie dr?cz? dwa pytania... Czy z jednej p?yty (oryginalnej) mo?na zainstalowa? Windows Vist? na 2 kompy i drugie, je?li mam dysk podzielony na dwie partycje to czy na jednej mog? mie? XP a na drugiej Vist? ? Je?li tak to czy wystarczy zwyczajnie zainstalowa? Windowsy ?
 
Top