What's new

Jak rzuci? palenie?

zulekek

Banned
Joined
Feb 6, 2010
Messages
19
Reaction score
2
Witam, mam 17 lat i pale od oko?o 3 lat. Jaki? czas, oko?o 1 roku, pale tylko 2-3 papierosy dziennie. Du?o to nie jest, ale i tak chce rzuci? ca?kowicie. Po prostu nie wyobra?am sobie nie zapali? przed i po szkole. Mo?e kto? z was mia? taki problem i znalaz? jakie? rozwi?zanie, szuka?em w internecie na innych stronach, ale przewa?nie s? to sposoby dla wieloletnich palaczy paczki dziennie.

@Constantinone THX, na pewno poinformuje przyjaci??.
@Venom II od jutra pale 1 dziennie ;p
@Kruczeq pa?aszowanie s?odyczy tez zdrowe nie jest :)
 

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: Jak rzuci? palenie?

Powiem ci, ?e sam rzuca?em palenie kilkana?cie razy i zazwyczaj ko?czy?o si? to na maksymalnie 6 dniach... Najlepszym wg mnie sposobem jest pomoc przyjaci??. Powiedz im, ?e nie chcesz pali?, niech ci? jak najbardziej od tego powstrzymuj?. Ewentualnie powiedz dziewczynie (je?li masz), ?eby ci? przypilnowa?a. Nie kupuj ??dnych plastr?w i tym podobnych bo jest to tylko strata pieni?dzy!


@Down
Uwierz mi, ?e je?eli nie palisz, to nie znasz tego uczucia gdy jeste? odstawiony od szlug?w...
 
Last edited:

Xentaziz

Advanced User
Joined
Nov 20, 2010
Messages
162
Reaction score
19
Odp: Jak rzuci? palenie?

Moim zdaniem potrzebna jest silna wola oraz (@up) pomoc przyjaci??/rodziny. Wyobra? sobie co m?g?by? zakupi? za te pieni?dze, kt?re s? lub b?d? na zakup paczki papieros?w. Osobi?cie radz? Ci zapali? zielone - jest o wiele zdrowsze od papieros?w, ma w?a?ciwo?ci lecznicze i mo?e(nie musi) Ci si? bardziej "spodoba?" ni?eli zwyk?y papieros.
 

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Jak rzuci? palenie?

Ja jak by?em chory na angin? to nie pali?em 9 dni, mimo tego i? co dzie? musz? normalnie zapali?. Wyci?gn??em z tego takie wnioski i? wystarczy nie mie? dost?pu do fajek i nie b?dziesz pali?. R?wnie dobrym sposobem jest ograniczanie stopniowo. Jak teraz palisz 3 fajki dziennie to ograniczaj do 2 potem 1 i mo?e jako? rzucisz.
 

Kruczeq

Senior User
Joined
May 31, 2009
Messages
637
Reaction score
135
Odp: Jak rzuci? palenie?

Wed?ug mnie dobrym sposobem na rzucenie fajek jest ob?eranie si? s?odyczami, gdy? bynajmniej ja jak zjem ca?? czekolad? to nawet nie my?l? o fajce tylko o tym ?eby si? czego? napi?. Sam pal?, ale nie jestem w na?ogu i radz? sobie z tym. Wypowiem si? jeszcze o przyjacio?ach/dziewczynie- jak b?dziesz chcia? to zapalisz nawet i w domu bez wiedzy dziewczyny/przyjaci??.
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Jak rzuci? palenie?

Jestem przeciwnikiem palenia i t?pi? palaczy szczeg?lnie -18 lat.
Je?eli chcesz przesta? pali? to jak odczujesz ch?? palenia zagry? co?, np. pokrojon? marchewk? czy jab?ko.
 

baambaam

Active User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
106
Reaction score
9
Odp: Jak rzuci? palenie?

by?em na weselu miesi?c temu... patrze a taki najebany kole? wyci?ga papierosa i pali, normalnie dym mu z ust lecia?... mysle: "o kurwa zaraz bedzie na calej sali jebalo"... okazalo sie ze mial jakiegos fajka na baterie a ten dym mial zapach truskawek. Nie wiem co to za przyrz?d ale to jest niby pomocne w rzuceniu papieros?w.. Moze juz ktos z was sie tez z tym spotkal
 

magiel77

Senior User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
518
Reaction score
38
Age
31
Odp: Jak rzuci? palenie?

W rzucaniu nie przeszkadza nam sam brak czynno?ci palenia, tylko tzw stan 'anikotynozy' (ja to tak nazywam :p), dlatego te wszystkie g?wniane gumy do ?ucia i plastry s? pono? skuteczne, bo wprowadzaj? nikotyn? do krwiobiegu (chyba tak to dzia?a?o o_O), ja kiedys jak chcia?em rzuci? to kas? dawalem matce albo wp?acalem na konto, i ze 2-3 razy dziennie wci?ga?em tabak?, z ka?dym tygodniem wci?ga?em coraz mniejsze ilo?ci, i w ko?cu zast?pi?em tytoniow? tabak?, glukozow? (t? bia??). Rzuci?em w ci?gu ok 1-1.5 miesi?ca.

Ale wr?ci?em po jakim? czasie znowu do palenia. xd

Powodzenia w rzucaniu ;)
 

SectorB

Active User
Joined
Nov 14, 2010
Messages
63
Reaction score
4
Odp: Jak rzuci? palenie?

Proponuj? jakie? gumy/plastry nikotynowe i za??? sobie gumk? recepturk? na r?k? kiedy przyjdzie ochota na papierosa naci?gnij gumk? i strzel sobie w r?k? je?eli b?dziesz konsekwentny to rzucisz palenie szybko.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Jak rzuci? palenie?

Najlepiej przy filtrze.

Poprostu, nie pal. Tak trudno wytrzyma? bez papierosa? Je?li nie dasz rady to kup sobie 6-cio litrow? butelk? wody i za ka?dym razem kiedy b?dziesz chcia? zapali? wypijaj po p??, kilka razy i si? odechce.
 

pepeTARNOW

Active User
Joined
Nov 15, 2008
Messages
58
Reaction score
4
Odp: Jak rzuci? palenie?

wiele os?b ktore znam rzuci?o fajki po Tabexie :)
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Jak rzuci? palenie?

Aby rzuci? palenie potrzebujesz dw?ch rzeczy, siln? wol? i ch??. Poza tym nie mo?esz robi? czego? takiego: "Od jutra nie pal?..." albo "Jeszcze tylko jedna...". Rzucasz albo nie, a takie przed?u?anie tylko pogorszy spraw?.

Zr?b tak jak ja, we? paczk? (je?li nie masz to bro? Bo?e nie kupuj nowej), ?am i wyrzucaj po kolei ka?dego papierosa. Je?li zrobisz to bez wyrzut?w sumienia i zawahania to b?dziesz wiedzia?, ?e jeste? gotowy by z tym sko?czy?. Teraz wystarczy odrobina silnej woli, samozaparcia i "Baj, baj cigaretes!".
 

Boskidzony

Active User
Joined
Dec 23, 2008
Messages
72
Reaction score
4
Odp: Jak rzuci? palenie?

NIE ZACZYNA?.
Zacz??em pali? miesi?c temu, jako? mnie nie ci?gnie do tego. Pale tylko przy piwie, czyli pi?tek - sobota.
@up, ja nie jestem uzale?niony ale po?ama? szluga bym nie m?g? ;D jeden raz kupi?em szlugi(w?a?ciwie to z?o?y?em si? na nie z koleg?). Spali?em z dziesi?ciu trzy, mo?e cztery reszt? odda?em.
 

Tekero

Advanced User
Joined
Jun 10, 2009
Messages
159
Reaction score
9
Odp: Jak rzuci? palenie?

Zast?p palenie innym zaj?ciem (piwo czy co?), lizak w buzi te? sie przyda.
Podstaw? odrzucenia czego? jest silna wola.
 

Dakomos

Active User
Joined
Sep 20, 2008
Messages
58
Reaction score
24
Odp: Jak rzuci? palenie?

Nie pal.

Ja 8 miesi?cy nie trze?wia?em z deksa a kt?rego? dnia powiedzia?em sobie, ?e starczy i do dzisiaj tego nie tyka?em.
M?j ojciec te? rzuci? palenie z dnia na dzie? jak si? urodzi?em i da? rad?, wi?c da si?.

Po prostu wywal papierosy, nie bierz pod uwag? kupowania nowych, smiej si? z siebie jak b?dzie ci? telepa?o. Nie istnieje co? takiego jak "nie wytrzymam".

358s84n.jpg
 
Last edited:

Inspired

Active User
Joined
Sep 5, 2010
Messages
50
Reaction score
6
Odp: Jak rzuci? palenie?

Powiem ci, ?e sam rzuca?em palenie kilkana?cie razy i zazwyczaj ko?czy?o si? to na maksymalnie 6 dniach... Najlepszym wg mnie sposobem jest pomoc przyjaci??. Powiedz im, ?e nie chcesz pali?, niech ci? jak najbardziej od tego powstrzymuj?. Ewentualnie powiedz dziewczynie (je?li masz), ?eby ci? przypilnowa?a. Nie kupuj ??dnych plastr?w i tym podobnych bo jest to tylko strata pieni?dzy!
@Down
Uwierz mi, ?e je?eli nie palisz, to nie znasz tego uczucia gdy jeste? odstawiony od szlug?w...

Pierdolenie, pogania bzdet. Gdyby plastry nie dawa?y efektu, znik?y by z rynku.

#Temat
Je?eli szykujesz si? do rzucenia, to kup plaster, powiedz do fajek narazie i poczytaj o papierosach w internecie. Nie wzoruj si? na sugestii innych, ?e jako? pal?, a ?yj?, bo silna wola i demotywacja do podniesienia fajki, to ju? dobry pocz?tek. Je?eli jeste? za cienki na rzucenie od razu, kup sobie e-fajke. Daje ona to, ?e nie palisz, ale wci?gasz smak i przy ci?gni?ciu wdychasz zapach nikotyny aby zaspokoi? pragnienie na dymek, do p?uc nie wlatuje a? tak masakryczna ilo?? substancji, jak przy paleniu normalnego peta.
 

Bounty Hunter

Active User
Joined
Sep 11, 2010
Messages
149
Reaction score
22
Odp: Jak rzuci? palenie?

Zacznij z powrotem gra? w tibie. Nie b?dziesz mia? czasu na wyskoczenie do klopa, a co dopiero po fajki.

A tak na powa?nie, powiedz dziewczynie (je?li j? masz) ?eby ci z li?cia w mord? dawa?a kiedy b?dziesz chcia? zapali?.
 

doktor blant

Active User
Joined
Sep 25, 2010
Messages
89
Reaction score
3
Odp: Jak rzuci? palenie?

najlepszy sposob to jest nie zaczynanie palenia
 

Koko17

User
Joined
Jun 8, 2008
Messages
44
Reaction score
1
Odp: Jak rzuci? palenie?

Moim zdaniem w na??g mo?na wpa?? pal?c papierosy par? lat ale je?li pali si? z rok czy tam p??tora lub nawet dwa lata to w na??g si? nie wpada to tylko popis?wa przed kolegami lub kole?ankami ja pali?em z 3 lata i rzuci?em bez problemu nie ci?gn??o mnie do papieros?w i nie ci?gnie mnie nadal. Moi rodzice palili po 30 lat i te? rzucili palenie bez ?adnych nikoret i tam r??nych wspomagaczy po prosty powiedzieli sobie ?e nie b?d? pali? i tyle wystarczy silna wola i ju? a nie jakie? reklamy z rzucaniem palenia kt?re nic nie daj?.
 

Monsalve

User
Joined
Nov 27, 2010
Messages
18
Reaction score
2
Odp: Jak rzuci? palenie?

Zgadzam si? z powy?szymi postami, nale?y przede wszystkim ograniczy? fajki np.do 1 dziennie..Albo mie? siln? wol? powiedzie? sobie stanowczo "nie" i trzyma? si? w postanowieniu.Ja jak rzuca?em pomy?la?em sobie ?e jak b?d? si? poddawa? fajkom to znaczy ?e jestem mi?kk? ci** i nie potrafie sie utrzyma? w postanowieniu.
Bardzo dobrym sposobem jest zast?pienie sobie fajek czym? innym, proponuj? tabak?, kt?ra tak jak papierosy zawiera tyto?,nikotyne ale praktycznie nie szkodzi jak bierzesz w ma?ych ilo?ciach..dodatkowym plusem jest to ?e nie ?mierdzisz
 
Top