What's new

Religia

Religia

  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 29 46.0%
  • Nie.

    Votes: 28 44.4%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 6 9.5%

  • Total voters
    63
Status
Not open for further replies.

Kamcio003

Senior User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
700
Reaction score
85
Age
27
Cze??, co uwa?acie na temat religii w szko?ach? Jak pewnie wi?kszo?? z was wie, religia nie jest obowi?zkowa, lecz ?eby mie? "bierzmowanie" trzeba na t? lekcj? ucz?szcza?. Ja osobi?cie my?l?, ?e przedmiot ten jest zupe?nie nie potrzebny, dlatego, ?e prawie w ka?dej szkole nikt nic nie robi na tej lekcji, a to tylko przed?u?a nasz czas pobytu w klasie. Pomodli? ka?dy si? potrafi prawda? Oczywi?cie nie m?wi? do niewierz?cych :p
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: Religia

Moja religia przebiega w szkole do?? w fajny spos?b i mi?ej atmosferze, mo?na pogada? na ka?dy temat i katechetka nam zawsze pomo?e, jest to jedyna lekcja z wielu kt?r? lubi? i sam si? zapisa?em na religi?. M?wisz, "?e przed?u?a nasz czas pobytu w klasie" to zale?y od samej atmosfery, bo w klasie[jak wiadomo] s? ludzie kt?rzy lubi? pogada? la lu?ne tematy i tacy kt?rzy musz? rozwali? lekcj?. My?l?, ?e wszyscy powinni ucz?szcza? na religie wg. swojej wiary, wyznania[nie mam poj?cia] do pewnego momentu, tym momentem jest-szko?a ponadgimnazjalna, to jest ju? tak zwane koniec edukacji religijnej i wszyscy powinni mie? wyb?r czy chodzi? na ow? lekcj? czy nie. Ja osobi?cie zako?czy?em swoje ?ycie religijne po bierzmowaniu ale chodz? na religi? bo to jest do?? ciekawy przedmiot.
Jeste? za usuni?ciem Religii w szko?ach?
-nie
 
  • Like
Reactions: One

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
28
Odp: Religia

Zaznaczy?em nie mam zdania, poniewa? na religii katechetka m?wi co? do nas, a my rozmawiamy tak, jakby?my byli na boisku, wi?c nie wiem czy to ma sens ;x
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Religia

eh... w sumie... czasem po prostu nic nie robimy i 5 ida caly czas...
ale ostatni komus z klasy babka walnela -50 pkt z zachowania... mi tez cos wpisala... ale ogolnie to ciezko mi stwierdzic... zaznaczylem: "Nie mam zdania"
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Religia

Tak! Won z religi? ze szk??!

Lekcje religii nie s? prowadzone tak, jak powinny by?. Ksi?dz co? pieprzy u nas o katolicyzmie, a to nie na nim opiera si? ca?y ?wiat.
 

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: Religia

Heh...Moim zdaniem g?upota, ?eby usuwac, poniewa? warto si? dowarto?ciowywa? i wiedziec w co si? wierzy.
Je?eli nie chcecie religii, to mo?ecie p?j?c do dyrektora szko?y/nauczyciela od religii i z nim porozmawia?, u mnie w szkole jest wiele ateist?w, kt?rzy na lekcj? religii nie ucz?szczaj?.

Glosuj? na nie, bo je?li nie chcecie chodzic, to wystarczy zgoda rodzic?w...



@polnix.
Krzy?ku jak kto? si? nie zgadza z pogl?dami ko?cio?a i nie chce ich s?ucha? 90 minut tygodniowo to znaczy, ?e jest ateist? ?
A czy ja co? takiego powiedzia?em?
 
Last edited:

Atukam72

Advanced User
Joined
May 22, 2008
Messages
174
Reaction score
22
Odp: Religia

Religia powinna by? wyrzucona jako przedmiot ze szko?y, a dlaczego?
1. Znaczenie samego s?owa "religia" do zaj??, w kt?rych si? m?wi o chrze?cija?stwie jest ju? obra?liwe dla wyznawc?w innej religii.
2. Cz?sto s? prowadzone przez ludzi, kt?rzy nie powinni si? w og?le do tego dotyka?.
3. Cz?sto zaj?cia s? w ?rodku lekcji co inni wyznawcy/atei?ci musz? s?ucha? tego czego pewnie nie chc?.
4. Jest r?wnie? mo?liwo?? niezdania przez "religi?", co dla mnie jest tak wielkim absurdem, ?e ?eb rozsadza (wagarowanie, a czasami nawet z?e stopnie)...
... no i, ?e jeszcze dobija do ?redniej z ocen.
W sprawie krzy?y - tylko w sali od "religii".

Jakby co jestem ateist?. Ko?ci?? i szko?a nie powinni zmusza? do wiary.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Religia

Raczej powinna by? usuni?ta ze szk??...
Polska, to nie jest ?adne pa?stwo religijne, tylko ?wieckie, a wi?c dlaczego akurat religia katolicka jest w szko?ach? Podstawowym argumentem, to spory procent katolik?w w naszym kraju, jednak uszanujcie te? mniejszo?ci i ludzi, kt?rzy maj? inne pogl?dy ni? my.

Ja jestem osob? wierz?c?, chodz? na religi?, ale uwa?am, ?e przedmiotem OBOWI?ZKOWYM powinna by? etyka lub moralno??, a nie religia katolicka.
Kszta?cenie w kierunku religijnym powinno si? odbywa? w odpowiednich instytucjach, jak np. klasztory, ko?cio?y, meczety i cerkwie.

Wyobra? sobie, ?e twoja rodzina wyje?d?a za chlebem do jakiego? dalekiego kraju i narzucaj? ci ich religi?. Najpierw rodzice musz? si? boryka? z papierkami, a potem w gabinecie dyrektora panuje brainstorn na temat: "Gdzie dziecko powinno przebywa? podczas lekcji religii?" [czysta aluzja do naszej biurokracji oraz naszych ekspert?w]

Ludzie, nauczcie si? szanowa? innych i u?atwiajcie innym ?ycie. Poprzez takie g?upie rozwi?zania po prostu sobie utrudniamy ?ycie i obra?amy innych.

Cz??ko.

@edit
W ankiecie nie odda?em swojego g?osu.
 
Last edited:

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Religia

Powinna by? usuni?ta, zawsze to dwie godziny mniej w tygodniu. Co my takiego robimy na religii? Nic, siedzimy, ogl?damy omena, antychrysta i modlimy si? do wied?my. To jest tylko marnowanie czasu i pieni?dzy na zeszyty i tusz do d?ugopisu. Ma?o rozmawiamy o tym, o czym powinni?my rozmawia? na lekcji religii, serio, wi?cej m?wimy o sporcie ni? o bogu.
 

Polnix

Advanced User
Joined
Aug 11, 2009
Messages
302
Reaction score
121
Age
28
Odp: Religia

"Tak" dlaczego ? bo pa?stwo polskie p?aci za 2 bezsensowne lekcje tygodniowo ... w tym czasie mo?na zrobi? jak?? inn? [przydatniejsz?] lekcj? np. matme bo wszyscy wiem jak stoi w Polsce matma.Tylko problem z bierzmowaniem.U mnie w klasie m?ska cz??? klasy wyzywa katechet? bo nas denerwuje to czemu my nie jego ? Wed?ug nauk ko?cio?a to jeszcze nie dawno ziemia by?a p?aska i by? geocentryzm i istnia?y inne durne teorie a jak ludzie si? z tym nie zgadzali to byli paleni na stosie etc. i przecie? krucjaty mia?y inne opr?cz zysk?w i czy o tym m?wi Jezus ? ?eby zabija? ... co? tu nie tak ...

Krzy?ku, jak kto? si? nie zgadza z pogl?dami ko?cio?a i nie chce ich s?ucha? 90 minut tygodniowo to znaczy, ?e jest ateist? ?

jak kto? tam napisa?
oddzielmy wreszcie pa?stwo od ko?cio?a !!
 
Last edited:

Kruczeq

Senior User
Joined
May 31, 2009
Messages
637
Reaction score
135
Odp: Religia

Jako, i? jestem wierz?ca osob? to i tak uwa?am, ?e usuni?cie religii z szk?l jest dobrym pomys?em, gdy? jak w podstaw?wce lubi?em katechez?, lubi?em na ni? chodzi? i wsp?lnie sp?dza? czas z ksi?dzem i kolegami to teraz moje upodobanie co do religii nie co si? zmieni?o, gdy? mam bardzo lekko m?wi?c popierdolonego ksi?dza, kt?ry nadaje si? jedynie do wyjebania na stos, w?a?nie on zmieni? moj? religi?, poprzez niego ju? jej nie lubi? i chyba nie po lubi?.
 

Marvixx

Advanced User
Joined
Apr 26, 2009
Messages
436
Reaction score
58
Age
29
Odp: Religia

Ja jestem w Wielkiej Brytanii jeszcze jak mia?em taki przedmiot rok temu to nie chodzi?em bo mi si? nie podoba?o jak 70% Anglik?w jest nie wi???ca nie mog?a si? zwolni? jak ja.

To nie zale?y czy jeste? wierz?cy czy nie po prostu nie chcesz to nie idziesz bo ci si? nie podoba wierzysz w boga to inne na lekcje nie chodzisz to co innego.

Je?eli lekcja jest interesuj?ca to dlaczego nie mo?na zosta?.
Jestem za usuni?ciem tej lekcji z plan?w lekcji szko?y kto lubi w tych czasach?, religia to wi?cej szk?d ni? to warte teraz ucznie se jaja robi? z ludzi tym bardziej ?e katecheta jest za dumny w tej religii nie ma takiego podej?cia jak inny nauczyciel cho? bywaj? te? hardcory.

Pozdrawiam.
 

Devil Buka

User
Joined
Oct 10, 2010
Messages
17
Reaction score
2
Odp: Religia

Wed?ug mnie religia jest bardzo fajn? lekcj?. Cho?by przez to jak jest prowadzona, nie ma ?adnych temat?w o kt?rych kto? nie chcia?by, wszystko czego chcemy si? dowiedzie? o jakichkolwiek bo?yszczach religijnych w?a?nie ta lekcja mo?e nam u?atwi?. Niekt?rzy patrz? tylko na to ?eby wr?ci? do domu, w??czy? piksele i zacz?? gra?. Mi?dzy innymi dla tego ta lekcja a? tak im wadzi no ale c??, co ta sonda na tym forum pomo?e? G?wno.
 

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Religia

Wed?ug mnie religia powinna by? w szko?ach... Tylko nauczyciele powinni by? inni. Tacy, kt?rzy co? m?wi? na temat religii a nie ci?gle w k??ko to samo. U mnie religia w szkole jest na prawd? bezsensu. Polega to na pocz?tkowej modlitwie a potem nauczycielka m?wi aby?my przeczytali temat i napisali sami notatke i tak w k??ko. Ci?gle monotonno??, kt?ra m?czy cz?owieka. Ja jestem wierz?cym cz?owiekiem i to bardzo, ale zr?bcie co? z tymi nauczycielami!!! Bo dla mnie dostawanie pieni?dzy za nic to idiotyzm!
 

Seylit

Ideator
Joined
Apr 18, 2009
Messages
501
Reaction score
41
Age
31
Odp: Religia

Ja jestem w Wielkiej Brytanii jeszcze jak mia?em taki przedmiot rok temu to nie chodzi?em bo mi si? nie podoba?o jak 70% Anglik?w jest nie wi???ca nie mog?a si? zwolni? jak ja.
Wybacz, ale chyba musz? Ci? u?wiadomi?. O ile nie jeste? w katolickiej szkole, to raczej nie mia?e? religii, tylko religioznawstwo (Religious Education), bo religia jako przedmiot nie istnieje, a samo religioznastwo jest nauk? nie powi?zan? z wiar? w ?adnym stopniu - wielu ateist?w kt?rych znam ko?czy?o ten kurs.

@topic
Co do religii w szko?ach. Je?eli nie jeste? wierz?cy, to po to religia nie jest przedmiotem obowi?zkowym, ?eby? sobie poszed? zapali? w tym czasie peta, poflirtowa? z wo?n? czy wnerwi? kominiarza. Jak wierzysz - to zale?y od Ciebie.

Odno?nie tam kt?rego? posta: Religia jest wymagana do bierzmowania, bo jest kontynuacj? nauczania Ko?cio?a. To czego nie nauczysz si? na Mszy (a wybacz, dla pi?ciu os?b ca?ego kazania ksi?dz nie b?dzie specjalnie odpiernicza?) nie wystarczy, ?eby? by? w pe?ni u?wiadomionym katolikiem - zanim kto? zacznie naje?d?a? mnie za u?ycie s?owa 'u?wiadomionym', ?piesz? wyja?ni?, ?e chodzi o wiedz? religijn?.

Tyle ode mnie. Ja w Anglii nie mam religii i prawd? m?wi?c ?a?uj?.

Regards,
Sey~
 

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Religia

Ja jestem w Wielkiej Brytanii jeszcze jak mia?em taki przedmiot rok temu to nie chodzi?em bo mi si? nie podoba?o jak 70% Anglik?w jest nie wi???ca nie mog?a si? zwolni? jak ja.
To nie zale?y czy jeste? wierz?cy czy nie po prostu nie chcesz to nie idziesz bo ci si? nie podoba wierzysz w boga to inne na lekcje nie chodzisz to co innego.
W Wielkiej Brytanii religia jest obowi?zkowa do rocznika 8 b?d? 9, potem ju? nie obowi?zuje ze wzgl?du na wielu-wyznaniowy kraj. Je?eli po roczniku 9 dalej masz religi? to oznacza, ?e trafi?e? do szko?y typowo katolickiej b?d? te? inno-wyznaniowej. Mimo to edukacja w UK jest na tyle inna, jak w Polsce. Bo uczy innych wiar, na przyk?ad islam czy judaizm, wyja?nia jaka jest r??nica i tym podobne.
Wed?ug mnie religia jest bardzo fajn? lekcj?. Cho?by przez to jak jest prowadzona, nie ma ?adnych temat?w o kt?rych kto? nie chcia?by, wszystko czego chcemy si? dowiedzie? o jakichkolwiek bo?yszczach religijnych w?a?nie ta lekcja mo?e nam u?atwi?.
Ot co, si? zgodz?. Religia by?a fajnym przedmiotem. To jedyny przedmiot, gdzie w spokoju mog?em poczyta? sobie Angor? i inne gazety. Nie trzeba by?o nawet wstawa?, ?eby si? pomodli? - katechetka zwyczajnie to olewa?a. Heheczki... ach, chcia?bym wr?ci? do tych czas?w. Tak j? wyniszczy? psychicznie. :d
Ale nie - polska religia nie pomaga w poznaniu innych bo?k?w. Opiera si? jedynie na tym samym, co uczy nas (no dobra, mnie, ale cz??? z was te?) zdrowy rozs?dek. Jedynie ka?e poznawa? Chrystuska i tym podobne. St?d Polska ma?o tolerancyjnym krajem jest.
Mog? by? za usuni?ciem religii ze szk?? w celu ci?cia koszt?w, je?li ju? to szko?y same niech op?acaj?. Mog? i by? te? za zmian? religii na Religia i Etyka, bo to drugie s?owo jest bardzo obce, a szkoda.

@Seylit
Te? ?a?uj?, z koleg? bardzo ch?tnie by?my studiowali satanizm, heheczki.
 
Last edited:

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: Religia

A ja bym nie chcia?a, ?eby wywalili religi? ze szk??, bo o ile ja wiary chrze?cija?skiej nie uznaj?, o tyle w przysz?o?ci mojego ewentualnego potomka do komunii chcia?abym pos?a?.
 

Mayit

Advanced User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
295
Reaction score
32
Age
30
Odp: Religia

A ja bym nie chcia?a, ?eby wywalili religi? ze szk??, bo o ile ja wiary chrze?cija?skiej nie uznaj?, o tyle w przysz?o?ci mojego ewentualnego potomka do komunii chcia?abym pos?a?.

A nie s?dzisz ,?e to troch? bez sensu on pomy?li sobie skoro moja mamusia nie ma to po co mi?
Nie oszukujemy si? dzieci w takim wieku wzoruj? si? na rodzicach oraz swoich r?wie?nikach.
Komunia to ?wi?to rodzinne i my?l? ze bezsensowne jest to co powiedzia?a?..
Jak twoje dziecko b?dzie mia?o wierzy? w co? czego ty sama nie wierzysz..

Religie mam w szkole i bardzo si? ciesze,?e j? mam wiele si? dowiedzia?em podczas mojego dosy? kr?tkiego czasu jak jestem w liceum. Fakt ksi?dz mnie nie uczy tylko pani magister socjologi..ale nie narzekam ona jako? ?yciowo to nam t?umaczy :)

Regards,May'it
 
Last edited:

e46

User
Joined
Nov 6, 2010
Messages
23
Reaction score
1
Odp: Religia

wg mnie mo?na zostawi?, pod warunkami:
-OBOWI?ZKOWO b?dzie to pierwsza lub ostatnia godzina danej klasy
-od szko?y ?redniej powinien decydowa? r?wnie? ucze?, bo cz?sto on nie chce chodzi? na religi?, ale rodzic go zapisuje mimo wszystko - standardowo ka?dy powinien by? wypisany i pytany o zdanie.

czyli na dobr? spraw? wysz?aby z tego dodatkowa lekcja.
 
Last edited:

Zwolinek

User
Joined
Aug 8, 2010
Messages
39
Reaction score
2
Odp: Religia

Religia w szko?ach powinna byc, poniewa? jest to bardzo lu?ny przedmiot i zawsze na nim mo?na pouczy? si? sprawdzianu i ile taki jest w dany dzie?
 
Status
Not open for further replies.
Top