What's new

Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 0 0.0%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 0 0.0%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 0 0.0%
  • Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

    Votes: 17 29.3%
  • Nie, "Aktywni" powinni zosta?!

    Votes: 23 39.7%
  • Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie

    Votes: 13 22.4%
  • Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii

    Votes: 5 8.6%

  • Total voters
    58
  • Poll closed .
Status
Not open for further replies.

Vrael

Porzuci? wszystko to wszystko odzyska?
Joined
Aug 13, 2008
Messages
589
Reaction score
87
Witajcie!

Po pewnej przerwie od ankiet wracamy do Was na pe?nym gazie i to z niebanalnym pytaniem:

Czy uwa?asz, ?e ranga "Aktywny" powinna zosta? usuni?ta z forum?

Mo?liwe odpowiedzi:
1. Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum.
2. Nie, "Aktywni" powinni zosta?!
3. Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie.
4. Nie mam sprecyzowanego zdania w tej kwestii.

Po zag?osowaniu w ankiecie prosz? r?wnie? o udzielenie odpowiedzi w temacie, szczeg?lnie rozwini?tej w przypadku wybrania trzeciej opcji. G?osy bez odpowiedniej argumentacji nie b?d? wiele warte.

Mo?e s??wko wyja?nienia. Sk?d takie pytanie? Ranga "Aktywny" ma z za?o?enia zach?ca? u?ytkownik?w do aktywnego wypowiadania si? na forum i reprezentowania sob? czego? (niekoniecznie JF). Ma ona d?ug? i burzliw? histori? - ci?g?e zmiany, zast?powanie, wyrzucanie, przywracanie. Nie ulega w?tpliwo?ci, ?e jest to ranga okresowa, bo w ko?cu dany "Aktywny" albo awansuje wy?ej, albo zostanie zdegradowany za nier?bstwo. Ankieta ta powsta?a, poniewa? u?wiadomili?my sobie jak ma?? aktywno?ci? wykazuj? si? cz?onkowie tej grupy (nie wszyscy, ale wi?kszo?? nie spe?nia/nie spe?nia?a naszych oczekiwa?). Wiele z tych, kt?rzy otrzymali t? rang? zamiast dostrzec w tym swoj? szans? na dostanie si? do kadry zachowuje si? wr?cz przeciwnie - spoczywa na laurach, przestaje pisa? posty. Jest wi?c sens, ?eby tego typu wyr??nienie istnia?o nadal? Chcemy pozna? Wasz? opini?.


Ankieta b?dzie trwa?a przez r?wny tydzie?.
 

ostromecki

Active User
Joined
Feb 23, 2010
Messages
75
Reaction score
7
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Nie, "Aktywni" powinni zosta?!
Dlaczego mia?a by zosta?? Poniewa? ta ranga spowoduje zmniejszenie pomocy i aktywno?ci user?w na forum, a tego by?my nie chcieli.
 

Kamcio003

Senior User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
700
Reaction score
85
Age
27
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

S?dz?, ?e powinna zosta? ta ranga chocia?by dlatego, aby wynagrodzi? jako? u?ytkownik?w za wk?ad rozw?j forum i pomoc u?ytkownikom.
 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Je?eli, tak jak obecnie, w grupie Aktywnych ma by? pi?? os?b, to lepiej sobie odpu??cie, bo to nie ma sensu. Osobi?cie uwa?am, ?e taka ranga to niez?y spos?b na docenienie cz??ci u?ytkownik?w, kt?rzy poprzez pisanie wielu post?w chc? sobie zarobi? na lepsz? rang?, ale nic na si?? - je?eli nie ma takich user?w, to lepiej ca?? grup? wyjeba?.

Dw?jeczka.
 

Marvixx

Advanced User
Joined
Apr 26, 2009
Messages
436
Reaction score
58
Age
29
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Jestem na ?eby zosta?a przynajmniej jaki? u?ytkownik mo?e si? jako? odznacza?.

Pozdrawiam.
 

vBalon

User
Joined
Oct 26, 2010
Messages
46
Reaction score
6
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Nie jestem za tym ?eby zosta?a usuni?ta ranga "Aktywni", poniewa? musi by? jakie? zmotywowanie do pracy i pomagania innym u?ytkownikom forum, nagroda musi by?. Ale te? powinny by? tam osoby kt?re naprawd? pomagaj?, max 5-6 os?b, wi?cej nie.
 

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Je?eli, tak jak obecnie, w grupie Aktywnych ma by? pi?? os?b, to lepiej sobie odpu??cie, bo to nie ma sensu. Osobi?cie uwa?am, ?e taka ranga to niez?y spos?b na docenienie cz??ci u?ytkownik?w, kt?rzy poprzez pisanie wielu post?w chc? sobie zarobi? na lepsz? rang?, ale nic na si?? - je?eli nie ma takich user?w, to lepiej ca?? grup? wyjeba?.
Niby dlaczego ta ranga mia?a by zosta? usuni?ta, bo jest w niej ma?o ludzi?
Mo?e nie ka?dy jest aktywny i tyle, ja osobi?cie jestem za tym, aby ranga zosta?a, poniewa? jestem z niej dumny i wiem, ?e na ni? ci??ko pracowa?em pomagaj?c u?ytkownikom, pisz?c wiele post?w dziennie i przesiaduj?c na forum naprawd? wiele godzin, mimo to uwa?am, ?e powinno to wygl?dac troszk? inaczej, proponowa? bym aby?cie dostrzegli innych u?ytkownik?w, kt?rzy te? si? tak staraj?, bo jest ich tu jeszcze wielu, my?l? te?, ?e ta ranga powinna funkcjonowac troszk? inaczej, powinno byc wliczane bardziej to, ile dana osoba dziennie przesiaduje, na forum, jak stara si? pomaga? i ile pisze, a tak?e jak pisze!
Nie b?d? w tym momencie skromny, bo wiem, ?e na rang? pracowa?em d?ugo, a? wko?cu mi si? uda?o, jestem pewien, ?e na ni? zas?uguj?, oczywi?cie nie na 100%, ale zas?uguj?.

Tak wi?c sp?jrzcie na innych u?ytkownik?w, aha i co to za r??nica ile os?b nosi rang? "aktywny"?
Widocznie nie ka?dy na ni? zas?uguje, usuwaj?c rang? skrzywdzicie nas - naprawd? aktywnych!


W ankiecie g?osuj? na:
Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie
Bo tak powinno byc wyd?ug mnie, ale nie jestem pewien, czy to jest temat, aby teraz si? rozpisywac, jak to powinno wygladac.

@edit.
Aha, jeszcze co?...Nie jestem za tym, aby ranga zosta?a tylko dlatego, ?e j? nosz?.
Po prostu chc?, aby u?ytkownicy, kt?rzy staraj? si? wi?cej ni? inni byli jako? wyr??nieni.



@down.
W?a?nie o to mi chodzi?o, ?le Ci? zrozumia?em.
 
Last edited:

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Niby dlaczego ta ranga mia?a by zosta? usuni?ta, bo jest w niej ma?o ludzi?
Tak. Nie m?wi? o tym, ?e nie ma ludzi nadaj?cych si? na stanowisko. M?wi? raczej o tym, ?e te osoby nie s? dostrzegane i mimo du?ych stara? nie otrzymuj? tego, na co ci??ko pracuj?. A w takim uk?adzie lepiej da? sobie spok?j ni? zasila? t? grup? albo przypadkowymi osobami albo zbyt ma?? ich liczb?.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Je?li s? aktywni, ranga mo?e zosta?, ale je?li wybieracie garstk? idiot?w, bez obrazy dla obecnych aktywnych to lepiej gdyby ta ranga zosta?a usuni?ta. Fakt, ?e ludzie staraj? si?, pisz? posty, siedz? te kilka h dziennie na forum, ?eby dosta? rang?, ale na tak wielkie forum aktywnych, tych z kolorkiem, nie tych niedostrzeganych jest za ma?o.
 

Budzik

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,408
Reaction score
167
Age
29
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Uwa?am, ?e jest ona potrzebna. Zawsze to jest jaki? tam cel dla u?ytkownik?w. Kto? sobie pomy?li "B?d? pomaga?, to b?d? mia? pogrubiony nick.", albo "B?d? aktywny, to dostan? fajny obrazek rangi". Tak osoba bez cienia nadziei na moderatora, popierdoli udzielanie si? na forum, bo po co ma siedzie?. Chod? to tylko kolorek, ludzie z regu?y lubi? by? wyr??niani. Tak? rang? forum w?a?ciwie nic nie traci, wi?c sensu usuwania nie ma.
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum.
My?l?, ?e b??dzicie z?? ?cie?k?, dla mnie to jest ranga nie za zas?ugi, lecz za zwyk?y i bezsensowny spam, coraz cz??ciej nt. (Krzysieq)
Nie wiem czy oczekujecie spamu, aby ludzie pisali na Waszym forum posty, przecie? i tak ju? jest ono rozwini?te na ?wiatow? sfere, a dla mnie ranga aktywny to wykupowanie koloru poprzez spamowanie niczym le?ny popierdol*c.
Pozdrawiam!
 

Smeerf

Active User
Joined
Sep 27, 2010
Messages
125
Reaction score
8
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Jestem za pozostawieniem rangi Aktywny. Jest to jeden z g??wnych punkt?w motywacyjnych do wspomagania/udzielania si? w tematach jak i Nagroda. Nie pisz? teraz o takim zachowaniu "Chc? mie? aktywnego, ?eby by? k?l". Nie mam poj?cia dlaczego t? rang? uwa?acie za zb?dn?.. "To co nas nie zabije, to wzmocni".
 

SwordFish

Sekretarz
Joined
May 12, 2009
Messages
671
Reaction score
53
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Ranga aktywny powinna by? wr?czana osobom, kt?re du?o pisz?, ale te? te posty, kt?re napisali maj? jaki? sens, a nie kole? nawala dziennie po 10 post?w, kt?re praktycznie s? takie same jak wypowiedzi poprzednik?w. Sorry krzychon, ale w?a?nie ty jeste? tak? osob? :)

Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Jest wiele os?b, kt?re staraj? si? pomaga?, lubi? to robi? i w pewien spos?b si? wyr??niaj? od reszty u?ytkownik?w, a wi?c dlaczego maj? nie mie? jakiego? odznaczenia?
Ranga "Aktywny" jest ?wietnym ukoronowaniem pracy dobrego duszka forum.

Niby ta "pozycja" nie ma jakiego? du?ego znaczenia dla kadry, jednak ma spory wp?yw na atmosfer?, kt?ra panuje na forum oraz motywuje "zwyk?ych" user?w do udzielania si? i pomocy.

@Fluos
nie za zas?ugi, lecz za zwyk?y i bezsensowny spam
Wejd? w moje statystyki i popatrz ilu ludziom udzieli?em pomocy. Natomiast znalezienie spamu jest prawie niemo?liwe. Wypowiadasz si? o ca?ej grupie, a nie o jednej osobie, wi?c uwa?aj na s?owa.


3. Ranga powinna istnie? nadal, ale w nieco innej formie.
Wybieram t? odpowied?! Uwa?am, ?e jednak powinny by? wprowadzone jakie? zmiany.

Na koniec prosz? Was o to, aby?cie nie kojarzyli aktywnych z ci?g?ym spamem i brakiem zdolno?ci sklejenia logicznego i sp?jnego zdania. Zanim cokolwiek powiecie o nas jako o grupie ludzi, to przeanalizujcie nasze wypowiedzi i statystyki, a potem uwa?ajcie, ?e jeste?my grup? niepotrzebnych, dzieci?cych spammer?w, kt?ra nie wnosi nic dobrego dla forum i u?ytkownik?w.


Bless.
 

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Moim zdaniem ranga "Aktywyny" nie powinna zosta? usuni?ta, poniewa? jest to bardzo dobre wyr??nienie os?b, kt?re uczeszczaj? na forum i pisz? du?o post?w...
 

Kate Sayuki

Seikō sore...
Joined
Jan 31, 2009
Messages
665
Reaction score
157
Age
30
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

1. Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum.
Aktywni istniej? na forum, maj? kolorek i ustalone obowi?zki, ale kto przestrzega tego, ?e musi by? aktywny, pomaga? innym i dawa? przyk?ad? Ano ma?o kto. Owszem, u?ytkownicy si? staraj?, pracuj? i pisz? posty, ale kiedy ju? dostan? aktywnego, to zaczynaj? si? opierdala? i olewa? wszystko, tak?e dzia?, w kt?rym powinni wykazywa? jak?? - cho?by minimaln? - aktywno??. Jestem za tym, ?eby usuni?to, bo i tak ostatnio strasznie pl?czecie z rangami. Najpierw Ex - mod, potem VIP - y, teraz znowu aktywni...
 

sSlasheRs

Advanced User
Joined
Apr 30, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

2. Nie, "Aktywni" powinni zosta?!
A niby dlaczego ma by? usuni?ta? Jest ona dobrym i przydatnym, jak i niespotykanym urozmaiceniem na forach. Jedyne co mi si? w niej nie podoba, to to ?e jest ich tak ma?o :(. Ale og?lnie powinna zosta?.
 

Legilimens

Advanced User
Joined
Aug 16, 2010
Messages
194
Reaction score
5
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum

Osoby w tej grupie tak naprawd? nic nie robi?, albo wciskaj? si? na support czy mod. Ta ranga cz?sto s?u?y do tzw. lizodupstwa. Nikogo nie obra?am, bo nie pisze, ?e kto? jest tym czym?, ale ?e mo?e by?.
Ranga jest zb?dna i 'nieaktywna'.
 

Jot Pe92

Active User
Joined
Jun 2, 2010
Messages
58
Reaction score
6
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

Code:
Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum
Wyobra?cie sobie w tej pod?ej swojej wyobra?ni o tym ile zada? domowych zostaje nieodrobionych przez potencjalnych, przysz?ych, przesz?ych i tera?niejszych aktywnych?
No w?a?nie te osoby powinny by? wybrane za to ile pisz? i na jakim poziomie a nie np. "C?? moim zdaniem by?o na g??wnej - ! chujowe" to jest poziom zbyt niski. O czym ja m?wi?em? No w?a?nie monarchowie, mocherowie powinni wybiera? odpowiednie osoby nie dlatego " oo on mi kupi? snickersa, dam mi aktywnego potem co? tam" on nie zjad? snickersa nie by? sob? !! Wi?c powinni by? wybierani za pomoc? erekcji czy tam wolnej elekcji. Dzi?kuje za przeczytanie i zjedzcie snickersa bo nie jeste?cie sob? ! To nie jest chwyt marketingowy snickersy sam poleca dr. dom gdy? jedyny baton w swoim rodzaju zawiera cygtrocannabilosenckcial kt?ry dzia?a jak dopalacz i jest rakotw?rczy i prowadzi do r??nych zaburze? p?ciowych
 

Bounty Hunter

Active User
Joined
Sep 11, 2010
Messages
149
Reaction score
22
Odp: Ranga "Aktywni" i sens jej istnienia

@Jot Pe92
?o kurwa xD!

@Top
Tak, ranga "Aktywny" jest zupe?nie zb?dna na forum
Ranga dla bandy dzieci neo, kt?re nie maj? ?ycia albo lubi? spamowa?. Pisz? posty tylko dla tego, ?e chc? dosta? sraczkowaty kolorek <3. Chujnia z grzybni?, tak samo jak Ex-Mod czy VIP.
 
Status
Not open for further replies.
Top