What's new

Problem z p?ytkami.

Status
Not open for further replies.

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Mam laptopa Toshiba Satellite l300-1g5, a w nim jest nap?d optyczny:
HL-DT-ST DVDRAM T50G i jego tyczy si? m?j problem. System operacyjny: Vista Home Premium.

Mianowicie jak wk?adam p?ytk? to wszystko jest OK, da si? otworzy? i przegl?da? pliki. Mo?na zainstalowa? program/gr?. Schody zaczynaj? si? w momencie gdy chc? co? skopiowa? z p?yty. Wyskakuje okienko z paskiem post?pu no i niby jest wszystko dobrze ale w jakim? momencie (czasem od razu czasem w po?owie, kr?tko m?wi?c nie wiadomo w jakim dok?adnie momencie) pasek post?pu zatrzymuje si?, dioda od nap?du ga?nie i nic, stoi ca?y czas. Jak si? wyjmie p?ytk? to i tak dalej jest zatrzymany a po pi?ciu minutach, czasem d?u?ej dopiero wyskakuje ?e p?ytka wyj?ta.

Co to mo?e by? i jak to naprawi??
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Problem z p?ytkami.

zapewne to ju? b?dzie stary nap?d i jego buffor siada, mam to samo z cd romem w pcecie nie umie windowsa zainstalowa? nim bo w po?owie instalacji wysiada: (
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Problem z p?ytkami.

Stary nap?d to nie jest, nowo?ci? nazwa? te? go nie mo?na. Zdarza si? ?e ca?? p?ytk? skopiuje. Instalowa?em inne sterowniki, od sata/ata/ide controller i czego by tam nie by?o.
Pocz?tkowo co? tam pomog?o, ale dalej to samo si? dzieje.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Problem z p?ytkami.

Skoro ga?nie dioda, to mo?e jest co? nie tak z zasilaniem albo kablem, kt?ry doprowadza pr?d do nap?du?
Wymie? kabelek i spr?buj jeszcze raz, je?eli nie masz zapasowego kabelka, to id? z nap?dem do kumpla i to sprawd?.
Je?eli to nie wina zasilacza/kabla, to widocznie problem jest ju? g??biej w nap?dzie i raczej bez zaniesienia do serwisu tego problemu nie rozwi??esz.

No ale mog? si? myli? :)

Raczej to nie zasilanie bo zdarza si? ?e p?ytk? skopiuje czasem.
No i co z tego? Dost?p do zasilania mo?e si? zerwa? od razu albo np. po 16h, to zale?y czasem od "farta".
 
Last edited:

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Problem z p?ytkami.

snipers said:
Mam laptopa

Do ?rodka raczej nie zajrz? a nawet jak bym chcia? to i tak nie chc? si? w takie rzeczy bawi?. Raczej to nie zasilanie bo zdarza si? ?e p?ytk? skopiuje czasem.

Z serwisem to chyba ostateczna sprawa bo laptopa kt?ry mam aktualnie to jest na wymian? z zepsutego. Chyba poprosz? z powrotem o pieni??ki, bo facet cho? uczciwy (allegro) to troch? w kulki polecia?.

@EDIT

Z tym zasilaniem to raczej na pewno nie bo mog? po przerwanym kopiowaniu normalnie wyj?? p?ytk?, ale ju? chyba wiem jak "uwielbi?" tego potwora. Odkry?em pewn? dziwn? w?a?ciwo??. Ot?? je?eli w??czam kopiowanie i minimalizuje no i tam chodz? po necie, og?lnie co? robi?, to kopiowanie idzie dobrze. Ale je?li zostawi? komputer nieu?ywany ?eby mi si? skopiowa?o to wtedy si? zacina.

P.S. Czekam na dalsze pomys?y.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top