What's new

-Tibia 8.57 Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Status
Not open for further replies.

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
header21q.jpg

Wst?p

Zosta?y rozpocz?te prace nad doko?czeniem oryginalnego projektu Sinterii.
Posiadam ich niedoko?czon? map?, kt?r? pr?bowali reaktywowa? Sinteri?.
Nie jest to ?adna mapa, kt?ra przez pewien czas kr??y?a po internecie, nie ma nic wsp?lnego z map? Memphida.

Przybli?ona data startu: Grudzie?/Stycze?
Aktualny stan projektu:
Rookgaard - 80%
Reszta mapy - 30%
Account Mayker - 80%

Nad projektem aktualnie pracuje sam, jestem jednak otwarty na propozycje.

Informacje serverowe:

* Ip: Sinteria.pl
* B?dzie dedyk 24/7
Code:
Exp Rate = 4x
Skills Rate = 15x
Magic Rate = 5x
Loot Rate = 1.5x

Nie chcia?bym na obecn? chwil? zdradza? wi?cej informacji, b?d? je podawa? stopniowo, ch?tnie zobacz? wasze propozycje.

Zaczn? od wyspy nowicjuszy - Rookgaardu


rooksinteria.jpg


sinteria1.jpg

sinteria2.jpg

sinteria3.jpg

sinteria4.jpg

Prosz? o wyrozumia?o??, poniewa? nie jestem wybitnym mapperem, tworz? map? funkcjonaln? i przed wszystkim grywaln?.


JE?LI ZOBACZY?E? T? ZAPOWIED? I MASZ JAKIEKOLWIEK OPINIE NA TEMAT TEGO PROJEKTU, PROSZ? POZOSTAW SW?J KOMENTARZ.
 

Mutas

User
Joined
May 26, 2008
Messages
43
Reaction score
1
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Czekam z niecierpliwoscia:)
 

boffe

Active User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
87
Reaction score
7
Age
29
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

kolejny mr wannabe alkamenes >.< mapa robiona na slabym poziomie. widac ze bedzie nie wypal =\ ale powodzenia ;P
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

kolejny mr wannabe alkamenes >.< mapa robiona na slabym poziomie. widac ze bedzie nie wypal =\ ale powodzenia ;P

Po 1 powiedz mi, ?e Sinteria mia?a map? na wysokim poziomie...
Owszem mia?a! Poniewa? mapa by?a mimo wszystko grywalna, mo?e razi?a po oczach, ale by?a funkcjonalna.

Ja id? w podobnym kierunku, nie mam zamiaru dopracowywa? ka?dego kamyczka, bo start servera odb?dzie si? za rok. Te? staram si? poprawi? map? jak mog?, ale przyznaj?, i? nie jestem w tym fachowcem.

Je?li piszesz, ?e b?dzie nie wypa?, bo mapa stoi na s?abym poziomie, to oceniasz to zbyt pochopnie, ale masz do tego prawo.

Od siebie mog? doda?, i? zrobi? wszystko, aby server nie mia? b??d?w, aby wszystko by?o dostosowane do RPG.

Dzi?kuje jednak za komentarz, mo?e zmotywuje mnie do wi?kszej pracy na mapk?.

Pozdrawiam

Prosz? o komentarze - jakie by nie by?y!
 

kolp121

Advanced User
Joined
Sep 13, 2009
Messages
201
Reaction score
4
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Opis pi?knie ?adnie ale nie podoba mi si? ?e jest rok ;/
+ ?e niema real mapy nie lobie takich serwer?w.
Jednak wykonanie mapy jest s?a....
Powodzenia.
 

Edwand

Advanced User
Joined
Jul 16, 2010
Messages
260
Reaction score
28
Age
27
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

O Bo?e, wy wszystkie NPC wzi?li?cie z jakiego? RL Engine, nawet nie zmienili?cie nazw. Dajmy tu za przyk?ad CipFried. Mapa s?aba, nie zab?ysn?li?cie niczym specjalnym. Jeden wielki minus za NPC.
Pozdrawiam!
 

Keyker

User
Joined
Apr 22, 2008
Messages
15
Reaction score
2
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Czekam czekam i doczeka? si? nie mog? : D. Pami?tam jak kiedy? gra?em i na non-pvp sinteri wprowadzili pvp, co by?o nast?pstwem "ko?ca" serva.

Ch?tnie pogram, pozdrawiam.
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Opis pi?knie ?adnie ale nie podoba mi si? ?e jest rok ;/
+ ?e niema real mapy nie lobie takich serwer?w.
Jednak wykonanie mapy jest s?a....
Powodzenia.

1. Popracuj na ortografi? :).
2. Rookgaard jest wa?ny na serverach RPG, rozbudowa?em go dosy? mocno, rozbuduje jeszcze bardziej dla rookslayer?w.
3. Wykonanie mapy je?li chodzi o wygl?d nie jest najwa?niejsze, znam mn?stwo projekt?w RPG z przepi?kn? map?, na kt?rej nie gra?o wi?cej ni? 50 os?b i projekt szybko upada?. W rgp nie jest wa?na pi?kna mapa, nowe itemy i nowe scrypty. Ja chce stworzy? klasyczny RPG, bez nowych pierd??, prawdziwy server RPG, aby te 3 litery nabra?y znaczenia, nie jak dzi?, ?e co chwile kto? u?ywa ich przy expie np. 100x.

O Bo?e, wy wszystkie NPC wzi?li?cie z jakiego? RL Engine, nawet nie zmienili?cie nazw. Dajmy tu za przyk?ad CipFried. Mapa s?aba, nie zab?ysn?li?cie niczym specjalnym. Jeden wielki minus za NPC.
Pozdrawiam!

1. Nie widz? powodu zmiany nazw NPC, mo?e mam zaraz zmieni? nazwy czar?w bo s? jak na RL?. Standardowe nazwy NPC przydadz? si? dla graczy, kt?rzy np. zaczynaj? swoj? przygod? z OTSem, od razu b?d? wiedzia?y do czego s?u?y dany NPC. Po co mam nazywa? oryginalnie jakiego? NPC, jak tylko ja wtedy b?d? wiedzia? do czego on s?u?y, a nie ka?dy gracz ma ochot? si? dowiadywa?.
2. Wiem oczywi?cie, czytam dzi? to kolejny raz, ja uwa?am, i? wcale nie jest z?a, uczepili?cie si? jak nie wiem co. Odpowiem na to tak drogi graczu, powiedz mi czy na jakim? OTSie po paru pierwszych godzinach gry zwraca?e? na to jak wygl?da mapa? NIE, potem za to czy zostaniesz na serverze nie odpowiada ?adna mapa, ale to jak ta mapa poprawia grywalno??, jaki ma klimat, czy nie jest za du?a, czy nie jest za ma?a, czy expowiska s? dobrze ulokowane itp., j.w. napisa?em koledze wiele projekt?w nie tylko RPG upad?o pomimo pi?knej mapy.

Czekam czekam i doczeka? si? nie mog? : D. Pami?tam jak kiedy? gra?em i na non-pvp sinteri wprowadzili pvp, co by?o nast?pstwem "ko?ca" serva.

Ch?tnie pogram, pozdrawiam.

1. To b?dzie server PVP, b?dzie nastawiony na wojny i walk?, mapa nie jest jednak ma?a i na pewno osoby, kt?re nie b?d? chcia?y wdawa? si? w spory znajd? swoje miejsce na niej, b?d? mogli w spokoju wykonywa? kolejne questy, czy spokojnie expi?. Mam zamiar poda? mapy respawn?w i quest?w, co u?atwi nowicjuszom i nie tylko przetrwanie w ?wiecie Sinterii.
 

Kamcio003

Senior User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
700
Reaction score
85
Age
27
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Kt?ry to ju? raz ta Sinteria startuje... Mapa nie jest za ciekawa, ale da si? gra?. Je?eli m?wisz, ?e serwer jest nastawiony na wojny to po pierwsze zwi?ksz [-]mas?[/-] exp i skille. Je?eli exp zostanie tak ma?y to nie zagram, za wysokie progi :)
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Kt?ry to ju? raz ta Sinteria startuje... Mapa nie jest za ciekawa, ale da si? gra?. Je?eli m?wisz, ?e serwer jest nastawiony na wojny to po pierwsze zwi?ksz [-]mas?[/-] exp i skille. Je?eli exp zostanie tak ma?y to nie zagram, za wysokie progi :)

W?a?nie o to chodzi, aby tocz?c wojny mie? ?wiadomo??, ?e umieraj?c - co? si? traci, nad czym pracowa?o si? t? godzin? czy dwie. Po paru dedach na wojnie, zaczyna brakowa? kasy, trzeba odrabia? itp.. Taki chce stworzy? OTS, nie kolejne EVO czy RL mapk? gdzie mo?na deda? dowoli, bo jest w hu* kasy, a lvl mo?na odrobi? w 15 min. Nie jest to server dla ka?dego, nie wszystkim dogodz?, trudno :).

PS Co do mapy, poka?e wam nied?ugo o wiele lepsze ss, bo nie brakuje na tej mapie miejsc gdzie mo?na oko zawiesi?, pokaza?em wam przyk?adowe miejsca, bo prawd? jest, ?e takie b?d? przewa?a?y na mapie.
Ale jak wy oceniacie map? ju? na tym etapie, to dam wam te cudne ssy :).
 
Last edited:

pierre

New User
Joined
Oct 26, 2010
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

a co z sms shopem ?? Co w nim b?dzie ??
I pro?ba ?eby wystartowa? beta test nie jak na np sinteria.eots.pl lub sinteria-undeads.eu
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

a co z sms shopem ?? Co w nim b?dzie ??
I pro?ba ?eby wystartowa? beta test nie jak na np sinteria.eots.pl lub sinteria-undeads.eu
1. W sms shopie b?d? Pacc runki, ewentualnie stamina doll.
Pacc runki b?d?:
- na 5 lub 7 dni za 3,66 z?
- 10 lub 14 dni za xxx (nie wiem jeszcze)
- miesi?c za xxx

2. Prosz? si? nie obawia? p?atnego pacca, poniewa? robi? OTSa tak, aby mo?na go by?o kupi? od graczy za gp. Po 2 b?dzie du?o konkurs?w na zdobycie go i nie tylko :).

3. Beta testy b?d? trwa?y co najmniej 2-3 tygodnie, niech mnie powiesz? je?li was ok?ami?, b?d? zach?ca? graczy do uczestnictwa w nich zamian za pacc runki itp.. Jeszcze nie wiem, ale zrobi? tak aby beta testy nie ?wieci?y pustkami. Nie po to daj? exp x4, aby robi? res po 2 tygodniach lub tygodniu oO.
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

~~ Refresh ~~

Prosz? o komentarze, aktualnie nie pracuje nad rookgaardem, tylko ju? nad reszt? mapy. Zrobione mam miasto i zachodnie tereny od niego, nied?ugo poka?? ssy i minimap?, ale to w zapowiedzi nr II.

Prosz? starych graczy Sinterii, oraz tych co nie poznali tej mapy, co by chcieli zobaczy? na klasycznym serverze RPG.

PS Troch? wyci?gn??em wnioski z waszych wypowiedzi i bardziej przyk?adam si? do mapowania, czego efekty ujrzycie w drugiej cz??ci zapowiedzi.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
 

pierre

New User
Joined
Oct 26, 2010
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Jeszcze raz pytanie dotycz?ce sms shop b?dzie opcja free users ?? bo mieszkam za granic? i tego najbardziej si? obawiam :D :p . Gra?em Na sinteri-undeads.
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

b?dzie mo?na p?aci? przelewem, wi?c nie ma problemu :).

Zastanawiam si? nad np tym, aby na free by?y wszystkie czary, jeszcze nad tym pomy?l?.

EDIT: Niestety mam okres ci??kiej pracy (za co? trzeba ?y?), wi?c troch? pracuje mniej nad projektem, ale to potrwa tylko do pi?tku.

Jeszcze troch? wytrwa?o?ci, a przekonam was, ?e nowa Sinteria b?dzie wielkim projektem, pomimo klasycznych rozwi?za? - a mo?e dzi?ki nim?
 
Last edited:

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Powiem ci szczerze, ?e porywasz si? z motyk? na s?o?ce. Cho?by? nie wiem jak si? stara? nie stworzysz projektu wartego uwagi z racji takiej i? nie masz zespo?u. Pogra?bym w ko?cu na jakim? dobrym rpg ale startuje prawdopodobnie na pocz?tku stycznia.
Ci, kt?rzy byliby zaiteresowani projektem o nazwie Atlanta World RPG prosz? o pm. Podam linka do forum na torgu i t.net. Z reszt? pewnie wi?kszo?? s?ysza?a ju? o tym projekcie.

1. Ja sam sobie wejd? na Atlantyd? i zagram, ale nie pogram tam d?ugo, poniewa? mnie osobi?cie nie bawi? takie dodatki jakie tam zosta?y zastosowane. Chcesz tam zagra? to id? i graj, ale prosz? nie r?b tu reklamy tego OTSa, bo nie jest to miejsce do tego.

2. M?j OTS od Atlantydy r??ni si? bardzo, jest klasykiem, nie pisz?, ?e jest lepszy, nie napisz? te?, ?e b?dzie gorszy, podjara?e? si? reklam? i zapowiedziami, ja te? bym tak zrobi?, ale mam pewne do?wiadczenie i nie takie projekty upada?y - wi?c i do tego projektu mam dystans.

3. Ja tworz? co? prostego, co? co nie ma prawa si? popsu?, co? co jest skuteczne i grywalne, co? co przede wszystkim jest sprawdzone.

4. Wi?c prosz? nie pisz takich komentarzy i nie piszcie, ?e sobie nie poradz?, bo ja nie robi? nic od nowa (opr?cz mapki), wszystko jedynie edytuje, aby by?o dobrze, nie ma w tym filozofii.

5. W momencie startu OTSa nie b?d? sam, na pewno b?d? tutorzy i GMowie, r?wnie? b?dzie na pewno jaki? scrypter czy mapper. Na razie tego nie ma poniewa?, tego nie chc?. JA ROBI? SAM MAPK?, poniewa? chc? aby by?a ca?a tak jak ja sobie tego ?ycz?. Identycznie jest ze scryptami itp., oczywi?cie zajmie mi to wi?cej czasu, ale nie b?dzie w tym b??d?w ani chaosu.

6. Ja m?g?bym robi? ten projekt nawet w 5 os?b, ale tego nie chcia?em, bo to nic nie da, po?piech tu nie jest wskazany. Ilo?? nie znaczy jako??. Nikomu nie oddam nawet skrawka tej mapy, jest zbyt cenna, a po mojej edycji b?dzie jeszcze cenniejsza.

7. Nie r?bcie ze mnie debila prosz? was ;p :). Jak ja co? robi? to robi? to porz?dnie, b?d? si? na pewno stara?. Je?li wam si? nie podoba mapka, poniewa? jest zbyt kwadratowa, to nikt wam nie ka?e gra?, ja si? nie b?d? powtarza?, kiedy? mapka nie mia?a cieszy? oka tylko mia?a by? grywalna, ja tak? robi?, to jest klasyk, nie konkurs mapperski. Nikt po 2h gry nie zwraca na wygl?d mapy, to jest tylko po to aby przyci?gn?? graczy, a ich bez tego tricku - na Sinterii nie zabraknie.
 
Last edited:
Joined
Apr 20, 2008
Messages
42
Reaction score
0
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Co do ostatniej wersji ile ty Hoster masz lat? Kole? wys?a? 5 sms-?w na otsa a ty ju? dooko?a niego skaczesz i rozdajesz itemy, nie polecam gra?o tam ok 15 os?b, 0 reklam, 0 zainteresowania. 0 rpg jedynie co exp bo o itemy by?o ?atwo, questy na rare da?o si? robi? solo, nic specjalnego. Ots sta? nieca?e 2 tyg. WIELKA KLAPA. I zapewne b?dzie si? t?umaczy? ale Ci co grali wiedz? jak by?o.
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

Co do ostatniej wersji ile ty Hoster masz lat? Kole? wys?a? 5 sms-?w na otsa a ty ju? dooko?a niego skaczesz i rozdajesz itemy, nie polecam gra?o tam ok 15 os?b, 0 reklam, 0 zainteresowania. 0 rpg jedynie co exp bo o itemy by?o ?atwo, questy na rare da?o si? robi? solo, nic specjalnego. Ots sta? nieca?e 2 tyg. WIELKA KLAPA. I zapewne b?dzie si? t?umaczy? ale Ci co grali wiedz? jak by?o.

1. nie jestem hosterem, by?em nim kilka lat temu jak jeszcze nie by?o mnie sta? na dedyka.
2. Mam 20 lat, nied?ugo 21
3. O czym ty za przeproszeniem pie****, no piszesz? Chyba Ci si? OTSy pomyli?y? A Ostatni OTS jaki postawi?em, stoi do dzi? na dedyku od ponad p?? roku, wi?c chyba Ci si? co? pomyli?o. OTS jeden m?j nie wypali?, poniewa? przenios?em go z bardzo starej wersji silnika TFS, na 0.4, w?wczas ten silnik mia? bardzo du?o b??d?w. Wiele rzeczy przesta?o dzia?a?, wi?c da?em sobie z EVO spok?j, bo nie da?o si? na nim zrobi? RPG, poniewa? dzieci chcia?y manaruny i exp x9999. A co do tej mapy EVO zarobi?em do dzi? na niej ponad 800 z? :).
4. Nie tworzy?em w tedy OTSa RPG, tylko 4Fun-RPG i to by? m?j b??d, poniewa? nie mo?na tego ??czy?.
5. W 1 edycji mia?em 120 os?b online, tylko jak wspomnia?em, okaza?o si? nagle ?e np ?mieszne bohy nie dzia?a?y (cho? wszystko by?o ustawione) itp.. Na nie nie ma scryptu, te b??dy by?y nie do naprawienia, chocia? bardzo si? stara?em, nie s?dzi?em ?e po przeniesieniu silnika takie b??dy wyskocz?, to by? m?j b??d.
6. Nikomu jako GM nigdy nie da?em ?adnego itema, nie mam kumpli z RLa, kt?rzy graj? w Tibie, a tym z sieci nic nie daje. Prosz? nie oskar?aj mnie. Jak kto? wys?a? smsa, dostawa? itema do depo, scrypt dzia?a? w 100%, wi?c naprawd? chyba piszesz o kim? innym.
7.
Co do ostatniej wersji
- nie pracowa?em wcze?niej nad ?adn? wersj? Sinterii, mo?e chodzi Ci o kogo? innego.
 
Last edited:

Valane

User
Joined
Jul 20, 2010
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

slaba zapowiedz, kiepska mapa. szykuje sie niewypal =\

naucz sie dobrze promowac swoj server i znajdz mappera albo sam naucz sie robic to dobrze.

Szkoda, ze mapa sinterii wyciekla do internetu. Teraz mnostwo slabo ogarnietych osob bierze sie za kontynuowanie tego projektu... To przez was sinteria nie jest juz ta sama marka co kiedys...
 

ojczulek

Advanced User
Joined
Sep 23, 2008
Messages
284
Reaction score
9
Odp: Sinteria.pl The True RPG Server - Zapowiedz I

slaba zapowiedz, kiepska mapa. szykuje sie niewypal =\
naucz sie dobrze promowac swoj server i znajdz mappera albo sam naucz sie robic to dobrze.
Szkoda, ze mapa sinterii wyciekla do internetu. Teraz mnostwo slabo ogarnietych osob bierze sie za kontynuowanie tego projektu... To przez was sinteria nie jest juz ta sama marka co kiedys...

1. No masz prawo do takich opinii, tylko szkoda, ?e je wypowiadasz nie czytaj?c moich wcze?niejszych post?w, nie chcesz nie graj proste :).
2. Oceniasz mapk? po paru ssach i to jeszcze z rooka... Dobry jeste?. Masz troch? post?w, nabijasz je bezsensownie, masz pewnie 13 latek i sam by? zrobi? wszystko lepiej.
3. Mapka nie przeciek?a do internetu inteligencie, jakby? przeczyta? zapowied?, to by? si? dowiedzia? sk?d j? mam, nie by?a przekazana 1 lepszej osobie. Co do promocji servera, nie masz zielonego poj?cia na ten temat, a si? wypowiadasz.

Jak jeste? TAKI KUR** M?dry to wiesz jak wygl?da oryginalna mapa Sinteri? Same kwadraty, wi?c prosz? zamknij dziubek jak ju? nie wiesz co napisa?.

PS S? ssy oryginalnej Sinteri, wi?c je?li krytykujecie, to nie moj? prac?.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top