What's new

Religia

Religia

  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie.

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak.

    Votes: 29 46.0%
  • Nie.

    Votes: 28 44.4%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 6 9.5%

  • Total voters
    63
Status
Not open for further replies.

Anthony

Active User
Joined
Jun 2, 2010
Messages
83
Reaction score
31
Odp: Religia

Religia to zb?dne pierdolenie kt?re niczemu nie pomaga. Co z tego, ?e nauczyciel b?dzie t?umaczy? co? przez godzin? lekcyjn? skoro wi?kszo?? uczni?w o Bogu wie tyle ile kot nap?aka? i najprawdopodobniej wi?cej przez ca?e swoje ?ycie si? nie dowie. T? lekcj? traktuje jako pr?b? zdenerwowania mnie, bo nigdy w swoim ?yciu nie s?ucha?em mojej nauczycielki tego przedmiotu na tyle by z lekcji wynie?? wi?cej ni? trzy wyrazy kt?re bredzi?a.
 

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Religia

Mimo i? nie wierz? w boga to zaznaczy?em opcj? "nie" gdy? fajnie jest pos?ucha? tych bzdet?w jak katecheta w podstaw?wce, gimnazjum oraz szkole ?redniej w og?le co innego m?wi na lekcjach. Mo?na pogra? w karty lub te? odpisa? lekcje, je?eli jest taka potrzeba;d
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Religia

Zaznaczy?em opcje NIE. Dlaczego?
Religia jest fajnym przedmiotem, mo?na sobie mi?o porozmawia?. Nie wiem jak to jest w waszych szko?ach ale u nas rozmawiali?my dos?ownie na wszystkie tematy np. geje, egzorcyzmy, wagarach, toksycznych rodzicach, emo i inne. Fakt ?e w podstaw?wce i gimnazjum wiele si? m?wi o modlitwach, ale trzeba je utrwala? je?eli kto? chce by? bierzmowany. W szkole ?redniej si? to zmieni, jak traficie na odpowiedniego ksi?dza czy katechetk? to b?dziecie mieli o wiele ciekawsze tematy takie jak wymieni?em wy?ej. Moim zdaniem nie powinno si? usuwa? tego przedmiotu ze szk?? tylko doda? etyk? dla tych kt?rzy nie chodz? na religie.
 
Joined
Nov 11, 2010
Messages
21
Reaction score
1
Odp: Religia

Zartujecie sobie?
Religia ksza?tuje czyj? ?wiatopogl?d, szko?a kogo? kszta?ci nie tylko fizycznie/psychicznie ale i duchowo. A dziecko ma [zasrany] obowi?zek, by s?ucha? rodzic?w w kwestii religii.

Od wiek?w by?a religia i nikomu to nie przeszkadza?o, a teraz o dziwo komu? zacz??o przeszkadza?. A poza tym z religii zwykle po?owa klasy dostaje 6 a druga 4-5.
A mo?e by usun?? WF?
 

doktor blant

Active User
Joined
Sep 25, 2010
Messages
89
Reaction score
3
Odp: Religia

Powinna byc etyka bo dlaczego akurat ta waira jest oficjalna bo ma najwiecej zwolenikow? bzdura, oszczerstwa i zenada! Zdecydowanie usunac i wprowadzic etyke!
 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Religia

C??... wszystko zale?y od nauczyciela.

Religia powinna by? takim przedmiotem, na lekcjach kt?rego dyskutuje si? o ka?dej wierze, a nie tylko tej jednej - katolickiej. Je?eli trafi si? na zajebistego ksi?dza, kt?ry ma zdrowe podej?cie do spraw wiary (jednego takiego mia?em i lekcje religii by?y epickie) to s?dz?, ?e nikt nie b?dzie narzeka? na religi?. Je?li trafi si? na kogo? popieprzonego - c??... jest si? w dupie :)
 

SectorB

Active User
Joined
Nov 14, 2010
Messages
63
Reaction score
4
Odp: Religia

Jestem chrze?cijaninem i szanuje swoj? religie , jednak ta nauka religii nic nie wnosi do naszego ?ycia. Wcale nie musisz mie? oceny bardzo dobrej z religii w szkole ,?eby by? osob? wierz?c? :)
Jeste? za usuni?ciem Religii w szko?ach?
Tak.
 

Snoopie

Senior User
Joined
Feb 4, 2009
Messages
572
Reaction score
39
Odp: Religia

Nie jestem za usuni?ciem jej ze szk??, ale wola?bym ?eby nie by?a obowi?zkowym przedmiotem lub chocia? nie wlicza? si? do ?redniej.
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Religia

Nie jestem za usuni?ciem jej ze szk??, ale wola?bym ?eby nie by?a obowi?zkowym przedmiotem lub chocia? nie wlicza? si? do ?redniej.

Zanosisz o?wiadczenie od rodzic?w, ?e nie jeste? katolikiem i ju? si? nie wlicza. Chodzi? mo?esz, jednak nie musisz w?wczas.
 

kosmos2

Advanced User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
339
Reaction score
48
Age
31
Odp: Religia

Powinna byc etyka bo dlaczego akurat ta waira jest oficjalna bo ma najwiecej zwolenikow? bzdura, oszczerstwa i zenada! Zdecydowanie usunac i wprowadzic etyke!

Ta wiara jest oficjalna dlatego i? wi?kszo?? polak?w jest katolikami. W niekt?rych szko?ach jest etyka. W sejmie niedawno pad?o par? s??w ?eby w szko?ach opr?cz religii by?a te? etyka wi?c w przysz?o?ci b?dzie i religia i etyka.


Jestem chrze?cijaninem i szanuje swoj? religie , jednak ta nauka religii nic nie wnosi do naszego ?ycia. Wcale nie musisz mie? oceny bardzo dobrej z religii w szkole ,?eby by? osob? wierz?c? :)
Tak.

Nic nie wnosi? M?wisz tak bo nie chce ci si? siedzie? w szkole 2 godziny d?u?ej?
Religia przygotowuje nie tylko do bierzmowania ale te? przygotowuje do doros?ego ?ycia. Teraz nie ka?dy umie to doceni? bo wi?kszo?? woli sobie pogada? czy pogra? a ksi?dza mie? w tak zwanej dupie. Mo?e kiedy? ta wi?kszo?? to zrozumie.
 

SectorB

Active User
Joined
Nov 14, 2010
Messages
63
Reaction score
4
Odp: Religia

Nic nie wnosi? M?wisz tak bo nie chce ci si? siedzie? w szkole 2 godziny d?u?ej?
Religia przygotowuje nie tylko do bierzmowania ale te? przygotowuje do doros?ego ?ycia. Teraz nie ka?dy umie to doceni? bo wi?kszo?? woli sobie pogada? czy pogra? a ksi?dza mie? w tak zwanej dupie. Mo?e kiedy? ta wi?kszo?? to zrozumie.
Mo?e u ciebie na zaj?ciach religia przygotowuje do doros?ego ?ycia , u nas na religii tylko si? rysuje rysunki kt?re ksi?dz ka?e nam narysowa? ,?adnych wyk?ad?w nie ma.
 

Ravegon

Weteran
Joined
Mar 12, 2010
Messages
506
Reaction score
102
Age
28
Odp: Religia

Oczywi?cie, ?e jestem za usuni?ciem, gdy? u nas lekcje religii to jaka? kpina. Ca?? lekcj? siostra opowiada o jakim? wypadku o kt?rym ostatnio s?ysza?a, a potem karze nam si? modli? za ofiary, ja pr?buj? dyskutowa? na tematy religijne, to nie pozwala mi doj?? do g?osu. Religia w szko?ach jest zb?dna, poniewa? sytuacja jaka panuje na tej lekcji jest beznadziejna i niczego nie uczy.

@Edit - Grumpy
Dok?adnie. U nas jest tak, ?e siostra pieprzy tylko o chrze?cija?stwie, cho? przedmiot nazywa si? religia. Sam jej to m?wi?em, to mi uwag? wstawi?a za stawianie si? nauczycielowi. Powinni?my uczy? si? te? o innych religiach, a nie tylko o tej, w kt?r? wierzy wi?kszo?? Polak?w i kt?r? wyznaje nauczyciel.
 
Last edited:

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Religia

u nas na religii tylko si? rysuje rysunki kt?re ksi?dz ka?e nam narysowa? ,?adnych wyk?ad?w nie ma.
Mo?e kiedy? sko?czysz podstaw?wk?, to na religii zaczniesz uczy? si? religii, nie plastyki.

Wkurza mnie pieprzenie, ?e "trzeba usun??, bo u mnie religia jest g?upia". Postarajcie si? nie by? sko?czonymi egoistami, a my?le? za wszystkich m?odych Polak?w, bo to nie dotyczy tylko was.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Religia

Denerwuje mnie ten temat...

Je?eli nawet usun? religi? ze szk?? to zrobi? j? w ko?cio?ach. I na pewno b?dzie ona obowi?zkowa i do tego po lekcjach... Wi?c sko?czcie pierdoli?, ?e trzeba usun?? j? ze szko?y. Nikt Was nie zmusza na chodzenie na religie, wystarczy napisa? stosowne o?wiadczenie do dyrekcji.
 

Grumpy

Advanced User
Joined
Apr 20, 2010
Messages
410
Reaction score
47
Odp: Religia

Religia o religii, czy religia o Chrze?cija?stwie? - bo to du?a r??nica.
 

Chancellor

User
Joined
Nov 19, 2010
Messages
40
Reaction score
6
Odp: Religia

Nie, raczej to jest przedmiot potrzebny, kt?ry rozwija u ludzi jak?? etyk?, jaki? punkt widzenia.
 

Boskidzony

Active User
Joined
Dec 23, 2008
Messages
72
Reaction score
4
Odp: Religia

Co do religii, to jedyne co mnie irytuje w tym przedmiocie, to oceny i mo?liwo?? nie zdania do nast?pnej klasy przez taki g?upi przedmiot. Oceny z religii to ocenianie naszej wiary.. Mam zamiar wypisa? si? z religii ale dopiero gdy kto? jeszcze si? wypisz?, musz? t? osob? tylko przekona? :lol:
 

Xentaziz

Advanced User
Joined
Nov 20, 2010
Messages
162
Reaction score
19
Odp: Religia

Religia jako przedmiot? Mam w porz?dku ksi?dza, wi?c mog? z nim porozmawia? na wszelkie tematy. Wydaje mi si?, ?e religia powinna zosta? w szko?ach cho?by po to, aby podskoczy?a Twoja ?rednia ocen. Nie musisz si? po?wi?ci?, aby dosta? z owego przedmiotu na koniec semestru 5 czy nawet 4. Jest to tak nie wiele roboty. Co mnie irytuje w religii? Na ka?de moje pytanie zwi?zane z inn? wiar? czy ateistach ksi?dz/katechetka udziela mi... pytanie.
 
Status
Not open for further replies.
Top