What's new

Serwer dedykowany

Status
Not open for further replies.

Xemronn

Forum friend
Joined
Jun 6, 2008
Messages
839
Reaction score
343
Age
29
Siemano. Wiem ?e jest tutaj pare os?b kt?re si? znaj? na tych sprawach. Mam kilka czysto teoretycznych pyta? - doszkalam si?. Mo?e postawie sobie otsa dla zabawy nied?ugo, musze co? wiedzie? o tych dedykach =d



Ile ten serwer uci?gnie os?b? Silnik z rl map? ok. 80mb
Jaki jest najlepszy system operacyjny, na postawienie otsa?

Je?eli ten dedyk jest chujowy, to mo?e znacie jakie? firmy co maj? w miar? dobrego dedyka za przyst?pn? cene?

Jak co? jeszcze sobie przypomne to napisze - cze??!

ps. za ka?d? odpowied? z sensem - reput 30 pkt.
 

Almero

Active User
Joined
Jun 12, 2009
Messages
108
Reaction score
18
Odp: Serwer dedykowany

Witam.

Do hostowania zawsze "Linux". Nigdy nie wybieraj windowsa. Nie wazne czy tibie czy cos innego. Zawsze linux! zapmietaj :)

Co do servera utrzyma ci bynajmiej 200-400 graczy. Zalezy od lokalizacji servera. Ale powinien spoko na tylu ram i net ze bynajmiej 200-400 bo jeszcze patrze na ram i processor.

Jak szukasz dedyka zawsze patrz na te 3 rzeczy.

1. Processor ( czym szybszy tym szybszy save/clean itk.. )
2. Internet ( nie musze tlumaczyc )
3. RAM ( jako ostatnie w zaleznosci od ilosci skryptuw i ile wazy mapa )



Co do twojego servera wybranego powyzej.
Processor nie jest jakis zajebisty ale powinien bez problemu rl mapa 100mb :)
Ram jest ok.
HD tez gitara.
jescze jakbys wybral debiana 5.0 to by byl git :)

Powodzenia.
 

Acetone

Active User
Joined
Nov 22, 2010
Messages
108
Reaction score
35
Odp: Serwer dedykowany

Hmm serwer jest dobry jak dla pocz?tkuj?cego.
Utrzyma do 300 os?b na takiej jak ty poda?e? mapie.
Zale?nie tez od skrypt?w.
Lecz mo?esz poszuka? innych lepszych serwer?w z wi?kszymi ramami 8gb np to b?dzie bardzo dobrze.
Polecam takie firmy jak:
kimsufi.pl
ovh.pl
Ovh jest jedna z najlepszych firm hostuj?cych.
A no i najlepszym systemem jest Linux gdy? za system windows b?dziesz wi?cej p?aci? 400+zl

@edit
@down
No, no nasz pro elo programer !
Oj oj !

Regards,
Acetone
 
Last edited:

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Serwer dedykowany

Ludzie drodzy, Linux to nie jest system operacyjny.

@Xem:
System najlepszy do zastosowa? serwerowych to Debian 5.0 o architekturze x86_64, czyli 64-bitowy.

@Edit:
Jako, ?e sporo ludzi mnie wy?mia?o za tego posta, to lecim z wyja?nieniem:

Ju? sama Wikipedia nam m?wi, ?e to nie jest system, acz rodzina system?w, a sam Linux nie jest systemem, tylko j?drem, na kt?rym BAZUJ? jego DYSTRYBUCJE. Linux funkcjonuje wi?c jako cz??? systemu, jako j?dro, ale NIE MO?E funkcjonowa? sam.

Wikipedia said:
Linux (/ˈlɪnʊks/) – rodzina uniksopodobnych system?w operacyjnych opartych o j?dro Linux.
 
Last edited:

Unass

Active User
Joined
Jul 21, 2010
Messages
123
Reaction score
22
Odp: Serwer dedykowany

Sadze ze ten serwer dedykowany utrzyma Ci ok. 300 osob. Polecam Ci wgrac linuxa. Sam z niego korzystalem i jestem zadowolony.

A co do innych firm to polecam
ovh.pl
kimsufi.pl
 

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Serwer dedykowany

Ludzie drodzy, Linux to nie jest system operacyjny.
@Xem:
System najlepszy do zastosowa? serwerowych to Debian 5.0 o architekturze x86_64, czyli 64-bitowy.
Nawijka o architekturze, a poj?cia o systemach nie masz - beka.
#topic
Nie wiem jak wielkie wymogi s? silnik?w OT, je?eli chodzi o sprz?t, lecz mog? ?mia?o m?wi?, ?e 200 ludzi spokojnie ud?wignie ten dedyk. System operacyjny(j?dro, pow?oka, system plik?w - czy? nie Xayanie?) - Linux. Warto tak?e wspomnie?, ?e za t? cen? mo?esz mie? o wiele lepszego gdy? szoku tutaj nie ma DDR2(lol) 2x1.8? Poszukaj lepiej lepszych
#Xayan
Ju? sama Wikipedia nam m?wi, ?e to nie jest system, acz rodzina system?w, a sam Linux nie jest systemem, tylko j?drem, na kt?rym BAZUJ? jego DYSTRYBUCJE. Linux funkcjonuje wi?c jako cz??? systemu, jako j?dro, ale NIE MO?E funkcjonowa? sam.

Nie wiem czy nie zrozumia?e? ch?opcze mojego posta - j?dro, pow?oka, system plik?w z tego sk?ada si? system operacyjny czy w Linuxie czego? z tych rzeczy brakuje? Czy wed?ug Ciebie Windows nie jest rodzin? system?w operacyjnych? I niby jaka mia?aby by? nazwa j?dra systemu operacyjnego? "Kupa"? Chyba logiczne, ?e Linux dawniej Unix. M?j nauczyciel od system?w by ci od razu pa?? wstawi?. I ka?dy system bazuje na jakim? j?drze, bo system operacyjny z tego si? sk?ada o czym pisa?em ju? wcze?niej.
 
Last edited:

Aragornkk

Senior User
Joined
Oct 11, 2008
Messages
705
Reaction score
44
Odp: Serwer dedykowany

OVH jest coraz cz??ciej odradzany przez osoby hostuj?ce wi?ksze serwery.
Wszystkich kt?rych pyta?em polecaj? firm? Jednak nikt nie zabezpieczy serwera za ciebie.
 

SuperTyci

Active User
Joined
Nov 21, 2010
Messages
73
Reaction score
0
Odp: Serwer dedykowany

Nie wiem kto wam na opowiada? g?upot ,?e ten sprz?t utrzyma 200 os?b , ale no ok ^^.
Przy mapie 98 mb ,debian 5.0 wszystko cacy skonfigurowane w 64x sam tfs wraz z oskryptowaniem itd zabiera 3,2 gb wi?c nie wiem jakim cudem utrzyma 200 os?b , procesor ? 200 os?b na 2x 1,80 ? nie wiem co wy ludzie tu opowiadacie ja mam 2x4x 2,8 i dopiero przy takim rozwi?zaniu to wszystko p?ynnie chodzi , na rl mape minimum 8 GB ram DDR3 !! , ddr2 jest strasznie wolne. , internet w zupe?no?ci 100 mb wystarczy chocia? ovh , hetzner oferuj? 1 gb i 8-rdzeniowe procesory za 200-300 z? ^^ wi?c chyba wiesz gdzie ju? kupi? serwer.
 

Karzelus

Advanced User
Joined
Oct 4, 2010
Messages
186
Reaction score
16
Odp: Serwer dedykowany

polecam livenet.pl posiadaja rozne serwery naprawde porz?dne :)

dodatkowo ogolnie najlepszy wg. mnie to linux - debian 5.0 :)
 
Status
Not open for further replies.
Top