What's new

Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Status
Not open for further replies.

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!





Witam. Po raz pierwszy zadam pytanie na tym forum (zawsz? pomagam ;p).

Tibia staje si? coraz bardziej zapl?tan? gr? ;/
Co chwil? zmiany (update).
Jest naprawd? du?o silnik?w ots i oczywi?cie pod r??ne wersje Tibi.
Ostatnio wpad?em na pewien pomys?, Multi Silnik OTS.
Czym mia? by si? wyr??nia??
By? by to pierwszy silnik kt?ry by obs?ugiwa? wszystkie protoko?y tibi.
Czy to mo?liwe? Rozchodzi mi si? i wyb?r wersji klienta w silniku. By? by to zakres (od 7.60 do 8.62).
To tylko 1wsza zaleta.
Chcia?bym wprowadzi? GUI, tak jak na silnikach TFS.
Oczywi?cie moje GUI by?o by bardziej zaawansowane i oczywi?cie zawiera?o by w sobie podprogramy. Jednym s?owem m?wi?c mo?na by by?o wprowadzi? du?o ilo?? maker?w od razu w silnik. Makerami mog?yby by?:
*Monster Editor
*Spell Editor
*Quest Editor
*Skrypter
*I wiele innych pomocnych narz?dzi w tworzeniu OTS.
Wprowadzi? bym te? wa?n? dokumentacj? funkcji: lua, xml, mysql, sqlite itp.

Za???my ?e posiadasz taki silnik i chcesz go umie?ci? na serwerze dedykowanym. Kompilacja by?a by ca?kiem podobna tej z TFS, na systemach windowsoch mo?na by by?o tworzy? i edytowa? silnik w GUI, a w linuksowych, wrzuca?o by si? od razu gotowy silnik kompiluj?c go na wersj? konsolow?.

Teraz najwa?niejsze zdanie.
Silnik by?by oparty na OpenTibi, wszystkie skrypty mody itp z TFS by nie dzia?a?y. Maj?c takie forum jak te mo?na by by?o stworzy? w?asny unikalny silnik dla tego forum. M?g?bym by? g??wnym nadzorc? (dok?adnie odpowiedzialny za:
*kompilacje
*wi?kszo?? podstawowych skrypt?w
*stabilno?? i wyeliminowanie bug?w).
Wiem ?e jest tutaj bardzo ma?a garstka ludzi, kt?rzy staraj? si? pomaga? innym ni? zadawa? pytania. Je?li znalaz?o by si? par? os?b godnych uwagi, (pocz?tkuj?cy skrypter, tak?e i mapper oraz dodatkowo kto?, kt?ry zna si? na silnikach i m?g?by mi pom?c)
mo?na by by?o rozpocz?? projekt.

Oczywi?cie mo?na by by?o za?o?y? now? kategori?, czyli kategori? naszego silniku. Wtedy forum przybra?o by wi?cej user?w i co za tym idzie du?ej popularno?ci forum i silnika tak jak jest mi?dzy innymi na otland.

Chcia?bym zobaczy? wasze komentarze. i W najbli?szym czasie moge wrzuci? par? screen?w jak mia? by wygl?da? GUI.

Pozdrawiam, wasz pomogier Szybol.
 

dominikms1

Senior User
Joined
Feb 6, 2010
Messages
696
Reaction score
66
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Dasz rad? takie cu? zrobi???

Oczywi?cie moje GUI by?o by bardziej zaawansowane i oczywi?cie zawiera?o by w sobie podprogramy. Jednym s?owem m?wi?c mo?na by by?o wprowadzi? du?o ilo?? maker?w od razu w silnik. Makerami mog?yby by?:
*Monster Editor
*Spell Editor
*Quest Editor
*Skrypter
*I wiele innych pomocnych narz?dzi w tworzeniu OTS.
Wprowadzi? bym te? wa?n? dokumentacj? funkcji: lua, xml, mysql, sqlite itp.
Nie!! Wiesz jak to zb?dnie b?dzie zajmowa? pami????
Lepiej zrobi? inny, oddzielny program, kt?ry b?dzie razem z silnikiem spakowany.

Code:
By? by to pierwszy silnik kt?ry by obs?ugiwa? wszystkie protoko?y tibi.
Czy to jest mo?liwe?? Wiesz jak r??ni si? silnik z protoko?y 7.6 a 8.54??
By? musia? prawie wszystkie funkcje okre?li?, skrypt >= 8.0

@down, no tego nie wzi??em pod uwag?
 
Last edited:

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

W wyniku kompilacji konsolowej, te wszystkie dodatki nie by?y by brane pod kompilacj?. Czyli te dodatkowe kody by?y by omijane przez kompilator.
Konsolk? m?g?by? u?y? ju? kiedy by? sko?czy? swoje prace (sko?czy? sw?j ots).


By? by to pierwszy silnik kt?ry by obs?ugiwa? wszystkie protoko?y tibi.

Tak to prawda. Silnik by? by oparty na 8.62. Posiada? by wszystkie wersje items.ots[zale?ne od ustawienia np w config].

Nowszy protok?? tibi to tylko dodanie paru item?w, mapki, czasami do?? wa?nych system?w(do ka?dej wersji mo?na by by?o napisa? osobny kod).

Czy to jest mo?liwe?? Wiesz jak r??ni si? silnik z protoko?y 7.6 a 8.54??
By? musia? prawie wszystkie funkcje okre?li?, skrypt >= 8.0
Silnik m?g? by blokowa? krytyczne lub niedost?pne funkcje lua z ni?szego poziomu protoko?u tibi.

Moim zdaniem to nie ma problemu!
A po za tym programuj? od tibi 8.00 i wiem jak si? rozwijaj? silniki.
 
Last edited:

luksonik

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
273
Reaction score
21
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Szczerze ci powiem, ?e dobrze my?lisz ale z wykonaniem b?dzie chyba gorzej. Cz?owiek kt?ry pisze sw?j projekt i od razu m?wi ?e b?dzie nadzorowa? itp itd nie dojdzie zbyt daleko. W takim projekcie b?dziesz potrzebowa? naprawd? du?o zaawansowanych ludzi z pomys?ami. A za darmo niestety w dzisiejszym ?wiecie nikt nie b?dzie pomaga? zw?aszcza na takim poziomie. Wsadzenie wszystkich program?w i protoko??w tibi do jednego silnika ? To dobry pomys? ale jednak lepiej dawa? osobne silniki na osobny protok?? tak jak @post2up powiedzia? b?dziesz musia? definiowa? ka?de funkcje do ka?dej tibi a co za tym idzie silnik podczas ?adowania dostaje dodatkow? prac? - mielenie kodu i przetwarzanie na dany protok??... Po co w og?le dodawa? programy typu Monster Edytor czy Spell Edytor do silnika moim zdaniem one nie powinny w og?le istnie? a server?w ots nie powinno mie? 50% ludzi (zw?aszcza dzieci kt?re naci?gaj? na kas?). Szczerze powiem wam, ?e chcia? bym ?eby budowa oraz dodawanie kodu do silnika by?o bardzo zaawansowane co by zmniejszy?o liczb? ots?w a powstawa?y by ciekawe i lepsze servery (bo by? by zaawansowany team).

Wi?c dobre rady:
1. Jak ju? masz budowa? silnik to daj co? wi?cej od siebie skoro chcesz by? 'szefem'.
2. Nie wprowadzaj ?adnych pomocy do silnika typu Spell Edytor itd.*
3. Skoro silnik ma by? dobry to lepiej ?eby by? bardzo zaawansowany.*
4. Nie r?b czego? takiego jak MultiClient czy jak to tam zwiesz bo dostajesz dodatkow? robot? oraz musisz pilnowa? aby kod by? jak najlepiej wykonany i ?eby silnik sam z siebie nie mia? kosmicznych wymaga? bo ?le jest napisany...

* Dlaczego tak chce poniewa? jak ju? wspomina?em je?li kole? chce mie? ots to niech si? nad nim stara a poza tym nie by?o by dzieciak?w kt?rzy oszukuj? na sms (jak GOD na acc 111111/tibia bo pass?w nie umie zmieni? albo zrobi?) czy ludzi co pobieraj? z neta i maj? 'sw?j 100% ots (najcz??ciej RL map bo du?a i znana oraz s? poradniki jak gra?!)'.

P.S. I jak ju? mia? by? robi? ten silnik to proponowa? bym ci za?o?y? jak?? blokad? Real Map, Evo i innych z internetu! (?art oczywi?cie!). Ale wiesz :)

To jest moje osobiste zdanie ka?dy projekt ma szans? ale niestety trzeba mie? umiej?tno?ci albo ludzi :)
Pozdrawiam.

@edit
Nie doczyta?em ?e programujesz.
Ale i tak samemu nic wielkiego nie zdzia?asz, do takiego projektu trzeba teamu i oczywi?cie motywacji!
 
Last edited:

Cropwel

Advanced User
Joined
Nov 11, 2010
Messages
156
Reaction score
22
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Moim zdaniem, silnik obs?uguj?cy protoko?y od 7.6-8.62 by?by kompletnym nie wypa?em. Lepiej by?oby zrobi? silnik z mniejsz? ilo?ci? ,np. 7.6-8.0, 8.1-8.54, 8.60-8.6+. Silniki 7.6 maj? zupe?nie inn? grafik? ni? te nowsze. W?tpi?, ?eby "multi silnik ots" dzia?a? , a przy czym , by? kompatybilny.​
 

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Lepiej by?oby zrobi? silnik z mniejsz? ilo?ci? ,np. 7.6-8.0, 8.1-8.54, 8.60-8.6+.

Mia?em na my?li wybranie wersji i ustawienie jej w configu np 7.90, lub np 8.50.


?e dobrze my?lisz ale z wykonaniem b?dzie chyba gorzej
Tak wiem b?dzie du?o roboty.

Cz?owiek kt?ry pisze sw?j projekt i od razu m?wi ?e b?dzie nadzorowa? itp itd nie dojdzie zbyt daleko
Nie wiem czemu ale najlepiej jak g?owa projektu zarz?dza najwa?niejszymi sprawami, w tym przypadku programowaniem.

W takim projekcie b?dziesz potrzebowa? naprawd? du?o zaawansowanych ludzi z pomys?ami.
Kiedy? mia?em du?o pomys??w ale ju? po tibi 8.22 spad?y do 0.

A za darmo niestety w dzisiejszym ?wiecie nikt nie b?dzie pomaga? zw?aszcza na takim poziomie.
Tak, to ogromnie trudna robota. W pomocy najbardziej pomog?y by mi wasze pomys?y.

Wsadzenie wszystkich program?w i protoko??w tibi do jednego silnika ? To dobry pomys? ale jednak lepiej dawa? osobne silniki na osobny protok?? tak jak @post2up powiedzia? b?dziesz musia? definiowa? ka?de funkcje do ka?dej tibi a co za tym idzie silnik podczas ?adowania dostaje dodatkow? prac? - mielenie kodu i przetwarzanie na dany protok??...
Tzn, kontrola w kodzie nad funkcjami(dopuszczanie zale?ne od wersji tibi).
Do ka?dej wersji ots mo?na zdoby? wszystkie kody ?r?d?owe i inteligentnie je zsumowa? razem. Kosztowa?o by to mnie du?o skupienia.

Po co w og?le dodawa? programy typu Monster Edytor czy Spell Edytor do silnika moim zdaniem one nie powinny w og?le istnie? a server?w ots nie powinno mie? 50% ludzi (zw?aszcza dzieci kt?re naci?gaj? na kas?).
Moim zdaniem, po to aby szybko i bezproblemowo poprawia? wyst?puj?ce b??dy.

Szczerze powiem wam, ?e chcia? bym ?eby budowa oraz dodawanie kodu do silnika by?o bardzo zaawansowane co by zmniejszy?o liczb? ots?w a powstawa?y by ciekawe i lepsze servery (bo by? by zaawansowany team).
Tak wtedy m?g?bym si? wybi? ale jednocze?nie by? bym z ty?u. Nie mia? bym ?adnych przyk?ad?w i do wszystkiego musia?bym dochodzi? samemu.

Jak ju? masz budowa? silnik to daj co? wi?cej od siebie skoro chcesz by? 'szefem'.
Z tym nie b?dzie problemu.

* Dlaczego tak chce poniewa? jak ju? wspomina?em je?li kole? chce mie? ots to niech si? nad nim stara a poza tym nie by?o by dzieciak?w kt?rzy oszukuj? na sms (jak GOD na acc 111111/tibia bo pass?w nie umie zmieni? albo zrobi?) czy ludzi co pobieraj? z neta i maj? 'sw?j 100% ots (najcz??ciej RL map bo du?a i znana oraz s? poradniki jak gra?!)'.
Tutaj masz 100% racj?. Je?li by tak nie by?o, nie znalaz? bym na tym forum pyta?, np: "mam blond w skrypcie, poplawcie", albo "ots mi nie dziala", i "jak zlobi? manalunke?"

P.S. I jak ju? mia? by? robi? ten silnik to proponowa? bym ci za?o?y? jak?? blokad? Real Map, Evo i innych z internetu! (?art oczywi?cie!). Ale wiesz
Na pocz?tku my?la?em na zarobieniu na allegro, lecz by?o by to ma?o popularne i 1 dziecko udost?pni?o by moje starania na jakim? speedyshare ;/

do takiego projektu trzeba teamu i oczywi?cie motywacji!
Motywacj? mam zawsz? jak poprawiam b??dy i wszystko idzie mi jak po ma?le.
 
Last edited:

Ghalla

Active User
Joined
Aug 24, 2010
Messages
88
Reaction score
12
Age
30
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Akurat moim zdaniem kwestia ze strony funkcji lua czy efekt?w to najmniejszy problem.
Po prostu jako rejestracj? definiujemy funkcje
Code:
bool registerFunction76();
bool registerFunction77();
Pami?tajmy, ?e w ka?dej wersji rzeczy po prostu dodawane s? stopniowo wi?c po prostu ka?dy kod powinien by? kontrolowany przez wersj? silnika. Szczerze m?wi?c nie rozumiem samego za?o?enia takiego silnika. Lepiej tworzy? paczk? silnik?w, aby nie by?o takich utrudnie? i zb?dnej pracy. Je?eli szukasz pomocy przy Lua/Cpp to bardzo ch?tnie pisz? si? na taki projekt.
 

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Chodzi?o mi o co? podobnego.

W C++:
int LuaScriptInterface::luaDoPlayerAddExp(lua_State *L)
{
//doPlayerAddExp(cid, exp, <optional: default: 0> useRate, <optional: default: 0> useMultiplier)
int32_t parameters = lua_gettop(L);

bool useMultiplier = false;
bool useRate = false;
if(parameters > 3){
useMultiplier = (popNumber(L) >= 1);
}
if(parameters > 2){
useRate = (popNumber(L) >= 1);
}




if(TIBIA_800)
{
uint64_t exp = (uint64_t)popNumber(L);
uint32_t cid = popNumber(L);

ScriptEnviroment* env = getScriptEnv();
Player* player = env->getPlayerByUID(cid);
if(player){
if(exp > 0){
exp = uint64_t(exp * (useMultiplier? player->getRateValue(LEVEL_EXPERIENCE) : 1.0) * (useRate? g_config.getNumber(ConfigManager::RATE_EXPERIENCE) : 1.0));
player->addExperience(exp);
lua_pushnumber(L, LUA_TRUE);
}
else{
lua_pushnumber(L, LUA_FALSE);
}
}
else{
reportErrorFunc(getErrorDesc(LUA_ERROR_PLAYER_NOT_FOUND));
lua_pushnumber(L, LUA_ERROR);
}

}
else if(TIBIA_850)
{

uint64_t exp = (uint64_t)popNumber(L);
uint32_t cid = popNumber(L);

ScriptEnviroment* env = getScriptEnv();
Player* player = env->getPlayerByUID(cid);
if(player){
if(exp > 0){
exp = uint64_t(exp * (useMultiplier? player->getRateValue(LEVEL_EXPERIENCE) : 1.0) * (useRate? g_config.getNumber(ConfigManager::RATE_EXPERIENCE) : 1.0));
player->addExperience(exp);
lua_pushnumber(L, LUA_TRUE);
}
else{
lua_pushnumber(L, LUA_FALSE);
}
}
else{
reportErrorFunc(getErrorDesc(LUA_ERROR_PLAYER_NOT_FOUND));
lua_pushnumber(L, LUA_ERROR);
}

}

return 1;
}
 

luksonik

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
273
Reaction score
21
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Co do problemu z udost?pnianiem odp?atnie to lepiej by by?o zrobi? wersj? mniej rozbudowan? do normalnych ots?w ale mniej funkcjonalnych za darmo i wersj? rozbudowan? do ots bardziej rozbudowanych. Takim moim pomys?em je?li ju? tylko chcesz sprzedawa? ots to mo?esz wprowadzi? system 'CD KEY' nie wiem jak to nazwa?, gracz kupuje key z aktywatorem wpisuje key i silnik si? pobiera. A co do innych pomys??w to jest ich pe?en zakres np. Auto Restarter, Rozbudowany Updater i oczywi?cie osobna zak?adka z konsol? b??d?w bo czasami denerwuje mnie 'przewijanie silnika' na g?r? aby zobaczy? jaki b??d pope?ni?em ^^ a jak si? gracz loguje i zwala mnie na d?? :)... Serio to mam szerok? gam? pomys??w ale na C++ si? nie znam dopiero zaczynam z tym j?zykiem przygod? ;) wi?c za bardzo nie znam mo?liwo?ci. Jak tak planujesz zrobi? system servera jak piszesz wy?ej to mo?e zapowiada? si? silnik lepszy od dzisiejszego TFS'a :). Fajnie by by?o jak by? np doda? wszelkie zabezpieczenia typu anty dos/ddos albo automatyczne robienie backupu bazy danych co jaki? czas ustalony w config. Dodatkowo na prawde super by by?o gdyby? wszystkie pliki xml (tutaj items.xml, outfits.xml oraz te inne nie dotycz?ce skrypt?w) wstawi? jako osobne tabele baz danych to naprawd? przyspieszy?o by edycje i dodawanie.

Pozdrawiam.
 

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Pierwszy krok to ju? zrobi?em oko?o p?? roku temu. Pierwszy mod dawa? mo?liwo?? ustawienia configu z poziomu bazy danych. Zrobi?em specjaln? stron? www na kt?rej mo?na by?o w tabelkach(nawet zewnetrznie) ustawi? config.
2gim krokiem by? m?j antybot system, akurat dzia?ania nie zdradz? :).
oczywi?cie osobna zak?adka z konsol? b??d?w
Tak to da?o by rad? bezproblemowo, nawet mo?na by?o by napisa? ma?y (debuger) skrypt?w. Np po napisaniu od razu m?g?by? sprawdzi? zakres b??d?w.

Zrobi? nowy projekt w GUI(sam wygl?d na pocz?tek jak by to mog?o wygl?da?).
Pozdro i dzi?ki za zainteresowanie si? pomys?em :)

Screens
ots1s.jpg

ots2.jpg

ots3.jpg

ots4.jpg



I jak?
Oczywi?cie mo?na zrobi? 2g? konsol?, konsol? b??d?w, jak i np zmieni? rozmiary ich oraz po?o?enie.
 
Last edited:

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

#REFRESH
Czekam na wasze pomys?y!
 

Frix

User
Joined
Oct 21, 2010
Messages
45
Reaction score
1
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Masz bardzo dobrze rozwini?ty umys?, skoro uda?o/uda Ci si? takie co? zrobi?.
Po tym screenie kt?ry zrobi?e? na prawd? by?em zszokowany.
Ale, skoro ma by? to silnik dla Tibia.net.pl to musi posiada? polskie litery w konsoli, chodzi mi tutaj o "?,?,?,?,?,?..."
Tak jak ca?y program powinien by? w j?zyku Polskim.
Pomys? co do programu?
No nie wiem, np. wiadomo?? wysy?ania z programu do danego gracza, np:
00:00:00 [Support]: tre?? wiadomo?ci.

Dlaczego takie co??
A no, niekiedy mamy czas wej?cia na serwer a do napisania do x gracza mamy wa?n? wiadomo??.
 

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Ok postaram si? zrobi? wieloj?zyczne menu, a co do
"?,?,?,?,?,?..."
to b?d? problemy, ale mo?e sobi? poradz?.
Po tym screenie kt?ry zrobi?e? na prawd? by?em zszokowany.
Co? podobnego widzia?em ju? w czasie tibi 8.00, lecz to mnie wtedy przerasta?o i cieszy?em tym oczy.
Polega?o to na po??czeniu remote control z Otsem. Gdzie? nawet mam taki serw na kompie :)

No nie wiem, np. wiadomo?? wysy?ania z programu do danego gracza, np:
00:00:00 [Support]: tre?? wiadomo?ci.

Mo?na zrobi? specjalny przycisk tam gdzie kick ban itp o nazwie send message, lub co? w tym stylu i gracz otrzyma np za pomoc? tekstu (jak zabijemy potworka i pokazuj? loot) wys?a? wiadomo??.

Frix, dobry pomys?, czekam na dalsze propozycje.
 

Snoopie

Senior User
Joined
Feb 4, 2009
Messages
572
Reaction score
39
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Nie wydaje mi si?, aby to by?o mo?liwe, dlatego i? ka?da tibia ma swoje nowo?ci i co? czego nie ma poprzednia i nie chodzi mi tylko o iteam kt?re mo?na wprowadzi? do ka?dej wersji, ale o takie rzeczy jak trawa, ska?y itp co w ka?dej wersji jest dodawane i ulepszane i je?eli bedziesz ka?d? tibie ulepsza? to ju? nie bedzie tibia 7.6 tylko w?asna wersja tyle ?e podobna. Bezsensu ten pomys? - najlepiej jest zrobi? w?asnego kilenta, kt?rego mo?esz ulepsza? i tyle, to najprostrzy i najlepszy spos?b.
 

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Bezsensu ten pomys? - najlepiej jest zrobi? w?asnego kilenta, kt?rego mo?esz ulepsza? i tyle, to najprostrzy i najlepszy spos?b.
Pomys? ma sens, tylko to by kosztowa?o wiele wysi?ku. Je?li na ?wi?teczny update wyjdzie tibia we Flashu, to wtedy zabior? si? za prace nad ostatni? wersj? tibi (by?o bo to wtedy 8.62) i zrobi? silnik tylko pod ten jedyny protok??. Wtedy nie op?aci si? robi? tego multi wystarczy 8.62, poniewa? b?dzie to ostatnia wersja tibi innej ni? przegl?darkowa.
Jak b?dzie flash, to wtedy postaram si? aby wsp?lnie, wed?ug waszych potrzeb i pomys??w stworzy? najlepsz? ostatni? wersj? OTS.
Mo?ecie dalej pisa? o swoich pomys?ach, jak ulepszy? silnik, jakie doda? funkcj? itp.
Na nowy rok przewiduj? prost? wersj? BETA silnika.
 
Last edited:

PrzemeQ213

Active User
Joined
Aug 18, 2009
Messages
95
Reaction score
2
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

oim zdaniem, silnik obs?uguj?cy protoko?y od 7.6-8.62 by?by kompletnym nie wypa?em. Lepiej by?oby zrobi? silnik z mniejsz? ilo?ci? ,np. 7.6-8.0, 8.1-8.54, 8.60-8.6+. Silniki 7.6 maj? zupe?nie inn? grafik? ni? te nowsze. W?tpi?, ?eby "multi silnik ots" dzia?a? , a przy czym , by? kompatybilny.
Uwa?asz, ?e tibia 7.6 a 8.0 jest podobna?
W tibii 7.6 wszystko jest jeszcze kwadratowe itp a potem jeszcze dosz?y addony... By? to jeden z najwi?kszych update'?w w tibii. Trzeba by jeszcze udoskonali? ten projekt, poniewa? jak m?wi? inni koledzy nikt za darmo czego? takiego nie zrobi...
 

dominikms1

Senior User
Joined
Feb 6, 2010
Messages
696
Reaction score
66
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Manager wygl?da wprost bosko.
Proponuj? z tymi wersjami silnika troch? si? ograniczy?.
Zrobi? tylko kilka wybranych wersji, czyli 7.6, 7.92, 8.0, 8.22, 8.4, 8.54. 8.6Chyba wymieni?em najwa?niejsze.
Bo po co komu protok?? 7.90? albo 8.2?
A zaoszcz?dzisz sporo czasu


@UP
W tibii 7.6 wszystko jest jeszcze kwadratowe itp a potem jeszcze dosz?y addony
To akurat nie robi a? tak wielkiego problemu ;)
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Drogi Szybolu.

Tw?j pomys? bardzo mi si? podoba, ale wol? ju? pozosta? przy The Forgotten Serwer. Bardziej jest znany, owszem to wszystko to pochodne otserv 7.0 - taka jest wersja najnowszych source svn, jak si? nie myl?. Ciekawie czy wysz?a ta aplikacja. W czym j? robi?e?? Delphi czy C++?
 

Szybol

Advanced User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
210
Reaction score
30
Age
31
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Pisany w C++, na Code blocks z u?yciem wxwidgets. G??wnym celelem mia? by? silnik wed?ug waszych upodoba?. Tworzony dla was. Jestem zawiedziony poniewa?, chce wam da? szanse, lecz nie dajecie pomys??w. :/
 
Last edited:

dominikms1

Senior User
Joined
Feb 6, 2010
Messages
696
Reaction score
66
Odp: Nowy rozw?j OTS [Multi Silnik OTS] Przeczytaj!

Zr?b na pocz?tek podstaw? ca?ego projektu, na realizacj? pomys?u jeszcze masz ogrom czasu ^^

Na jakim silniku b?dziesz pracowa??? Tfs 0.4?? Bo chyba nie b?dziesz pisa? ca?ego od zera?? :p
 
Status
Not open for further replies.
Top