What's new

Keylogger - prosz? o pomoc

Status
Not open for further replies.

Vendeto

First to fight!
Joined
May 22, 2008
Messages
2,400
Reaction score
400
Age
28
Witam, tak jak w temacie. Mam keyloggera na kompie, w procesach jest nast?puj?cy proces - "smss.exe". Nie mog? go wy??czy?, bo rzekomo jest to urz?dzenie systemowe, a z kilku ?r?de? wiem, ?e to jest Keylogger. Skanowa?em kompa HiJackThis'em, ale nic to nie daje, to samo SpyBot - Search&Destroy, prosz? wi?c tutaj o jakie? inne metody, mo?e jakie? szczeg?lne do zwalczania akurat tego keyloggera. Zrobi?em nawet przywracanie systemu, nie pomog?o.
 

Vendeto

First to fight!
Joined
May 22, 2008
Messages
2,400
Reaction score
400
Age
28
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

A czy m?g?by? mi nieco ja?niej obja?ni? o co chodzi z "zamykaniem prot?w przy pomocy wwdc.exe"? Nie mam zielonego poj?cia o co mo?e chodzi?. Mam u?y? Uruchamiania i to w??czy?, czy co?

P.S. Poprzez manager zada? nie da si? wy??czy? pliku, usun?? go r?wnie?, poniewa? "Jest aktualnie u?ywany."

B?D? REPUTY.
 

Miczek

Active User
Joined
Jul 6, 2008
Messages
76
Reaction score
2
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

O kurde te? mam ten proces "smss.exe" wi?c r?wnie? prosi?bym o wyt?umaczenie jak go usun??.
 

niezbawiony

Active User
Joined
Nov 8, 2009
Messages
71
Reaction score
4
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

@up
wwdc dziala tylko na xp

Witam, tak jak w temacie. Mam keyloggera na kompie, w procesach jest nast?puj?cy proces - "smss.exe". Nie mog? go wy??czy?, bo rzekomo jest to urz?dzenie systemowe, a z kilku ?r?de? wiem, ?e to jest Keylogger. Skanowa?em kompa HiJackThis'em, ale nic to nie daje, to samo SpyBot - Search&Destroy, prosz? wi?c tutaj o jakie? inne metody, mo?e jakie? szczeg?lne do zwalczania akurat tego keyloggera. Zrobi?em nawet przywracanie systemu, nie pomog?o.
smss.exe to proces systemowy...
 

Kyllan Tregarth

Active User
Joined
Nov 24, 2010
Messages
118
Reaction score
2
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

csrss.exe tez?? bo kumpel m?wi, ?e nie??
 

Ravegon

Weteran
Joined
Mar 12, 2010
Messages
506
Reaction score
102
Age
28
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

Podsumowuj?c - niezbawiony mia? racj?, jest to zwyk?y proces, kt?ry nic Ci nie zaszkodzi, nie ma si? czego obawia?.

Dla niedowiark?w: smss.exe (Session Manager Subsystem)
Startuje/zarz?dza itd "sesjami u?ytkownika". Rozpocz?ty przez sysa a odpowiedzialny za wiele akcji jak procesy Winlogon i Win32 (Csrss.exe) oraz ustawienia system variables (np. ?cie?ki dost?pu do plik?w TEMP, konta itd). Po rozpocz?ciu tych proces?w czeka, a? kt?ry? z nich (Winlogon lub Csrss) zako?cz? prac?. Je?li nast?pi to w normalny spos?b to i system w normalny spos?b si? zamknie. Je?li stanie si? co? dziwnego smss.exe spowoduje zwiech? sysa.

Temat zosta? ponownie otwarty, gdy? autor ma pewne w?tpliwo?ci.
 
Last edited:

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

Ehh s?abe masz to info. Je?eli Keylogger ukrywa si? to najcz??ciej(amatorzy) svchost.exe, a je?eli chodzi o smss.exe to najcz??ciej wtedy proces si? zwie Sms/sms/Smss.exe. Dalej jedziemy csrss.exe te? jest systemowym. Te keyloggery w jakie wy zazwyczaj wpadacie maj? etykiet? z nazw? u?ytkownika, a nie "SYSTEM", wi?c bez przesady, ale tibijczyk wam nie da pro elo keya.
btw. sformatuj partycj? systemow? po czym zainstaluj na nowo system, a zobaczysz ten proces znowu jak i inne. Jakby nie patrze? mamy teraz systemy wielozadaniowe, kt?re wykonuj? r??ne pierdo?y, o kt?rych nie musimy za bardzo wiedzie?.
 

Miczek

Active User
Joined
Jul 6, 2008
Messages
76
Reaction score
2
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

Na niecie mo?na wyczyta?, ?e to s? trojany.
 

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
28
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

Spr?buj jeszcze u?y? combofixa, je?eli to nie pomo?e, to sformatuj i tyle.
 

Almero

Active User
Joined
Jun 12, 2009
Messages
108
Reaction score
18
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

nieee!!!
Sciognij Malwarebytes
z
i daj full scana i usun w nim. i po klopocie :)
 

Ravegon

Weteran
Joined
Mar 12, 2010
Messages
506
Reaction score
102
Age
28
Odp: Keylogger - prosz? o pomoc

Otrzyma?e? sensown? odpowied? od Archimonde, kt?ry zna si? na rzeczy i mam nadziej?, ?e to wreszcie rozwieje Twoje w?tpliwo?ci, bo z lekka przesadzasz z t? mani? prze?ladowcz? na temat keyloggera, drogi Vendeto.

Temat zamykam, gdy? wszystko zosta?o wyja?nione i nie ma sensu, aby kto? dalej wypisywa? tu jakie? inne bzdury.
 
Status
Not open for further replies.
Top