What's new

[Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Status
Not open for further replies.

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Selius to mo?e zdradzi?by? mi te wskaz?wki. : D

@Top
Powiedzmy, ?e ju? niekt?re rzeczy wesz?y mi w nawyk, tak jak patrzenie sobie na r?k?. Jednak mam inne pytanie. Gdy ju? si? po?o??, nie mog? si? odpowiednio u?o?y?, ci??ko mi prze?kn?? ?lin? i serducho mi t?ucze jak szalone, czy to normalne?
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Powiedzmy, ?e ju? niekt?re rzeczy wesz?y mi w nawyk, tak jak patrzenie sobie na r?k?. Jednak mam inne pytanie. Gdy ju? si? po?o??, nie mog? si? odpowiednio u?o?y?, ci??ko mi prze?kn?? ?lin? i serducho mi t?ucze jak szalone, czy to normalne?

Raczej nie. Po?wicz przed snem, to ?atwiej b?dzie Ci zasn??.

Ponadto: jak by?em ma?y (ucz?szcza?em do podstaw?wki) i jeszcze nie wykorzystywa?em wyobra?ni do wiadomych cel?w - cz?sto zasypia?em z my?l? "obud? si? o 6 rano". O dziwo dzia?a?o. Mo?e warto to wykorzysta? przy LD? Mo?e kto? spr?bowa?, a nu? si? kiedy? uda.

Co do OOBE - kiedy? pr?bowa?em. Doszed?em do stanu parali?u, jednak?e gdy noga sama zacz??a mi si? unosi? a przed oczami zacz??em widzie? jakie? kolorowe kleksy (ju? nie wspominaj?c o tym koszmarnym d?wi?ku, kt?ry dudni? mi w g?owie) - wystraszy?em si? i nagle wszystko prys?o. W kolejnych dniach nie mog?em si? skupi? (ci?gle my?la?em nad tym, jak teraz doko?czy? proces) i nie wychodzi?em poza liczenie kartek ksi?gi.

Ja po rozmowie z Dacomosem stwierdzi?em, ?e te? musz? tego do?wiadczy? i po podaniu kilku wskaz?wek dzisiaj b?dzie pierwsza pr?ba. Wiem, ?e mi si? nie uda, ale ?wiczy? trzeba, wi?c ?yczcie mi szcz??cia.

Z takim nastawieniem na pewno si? nie uda. Ja w LD wszed?em po pierwszej pr?bie (co prawda potem d?ugo, d?ugo nie uda?o mi si? tego powt?rzy?).

Mnie samej zdarza?o si? to w troch? mniej drastycznej formie, ale jednak; dajmy na to: ?ni?am sobie o epickiej bibie ze znajomy, rano wstaje, wbijam si? do szko?y i zaczynam pyta? ludzi, kt?rzy w moim ?nie imprezowali wraz ze mn?, jak tam samopoczucie, czy uwa?aj? imprez? za udan?. Ich miny by?y przezabawne - fakt, ale ja straci?am grunt pod nogami.

Mina mojego wychowawcy, gdy m?wi?em mu, ?e sam m?wi?, ?e nie ma pierwszej i drugiej lekcji, te? by?a ca?kiem przezabawna.
 
Last edited:

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Dziwi? si?, ?e Dacomos tu jeszcze nie wpad? i nie porozstawia? Was po katach swoj? pro wiedz?. ;x No, ale do rzeczy.

Imho LD to fantastyczna sprawa. Pierwszy raz spotka?am si? z terminem ?wiadomego Snu jako? pi?? lat temu i od tego czasu by?am tym strasznie zainteresowana, chc?c do?wiadczy? opisywanego przez 'madrych ludzi' bajeru. Niestety nie udawa?o mi si? osi?gn?? stanu, w kt?rym podczas snu stawa?abym z ol?nieniem "hej, to jest sen! Mog? wyrwa? sobie j?zyk, a on odro?nie cztery razy d?u?szy i zielony!". Nie specjalnie pami?tam m?j pierwszy ?wiadomy sen, ale wiem, ?e z czasem, jak zacz??am interesowa? si? OOBE i trenowa?am metody opisywane w internecie LD sta?o si? dla mnie osi?galne niemal w 50% przypadk?w. Zwykle wygl?da to tak: akcja snu si? toczy, toczy, toczy, dziej? si? rozmaite dziwno?ci, kt?rych niemo?liwo?? w og?le nie zwraca mojej uwagi (na przyk?ad m?wi?ce zwierz?ta, stado ufo l?duj?ce na Ziemi i miel?ce ludzkie g?owy za pomoc? granatowej he?mo-kosiarki, etc) i uznaj? je za co? typowego. Z biegiem snu co? zaczyna mi si? niezgadza?, akcja traci sw?j realizm, koszmary przestaj? by? strasznie, a ja w jakim? mechanizmie obronnym wplatam w nie pod?wiadomo?ci? sytuacje nadaj?ce im humorystyczne akcenty, nie?mia?o zaczynam sterowa? akcj? i otoczeniem, jeszcze nie bardzo wiedz?c, dlaczego dzieje si? tak, a nie inaczej po czym nast?puje BUM o?wieceniowy i ju? wszystko jest dla mnie jasne. Zwykle jestem swoim odkryciem tak zaaferowana, ?e robi? jakie? noobskie rzeczy typu latanie, kt?re opanowa?am do perfekcji, nawet w przypadku, kiedy nie mam 100% kontroli nad snem. Uczucie jest zajebiste, polecam. ;p Czasami bawi? si? w x-mena i swoimi supermocami rozpierdalam p?? ?wiata, ale r?wnie cz?sto wizualizuj? sobie osoby, z kt?rymi nie mog? si? spotka?, a z kt?rymi spotka? bardzo bym si? chcia?a i robi? im nieprzystojne rzeczy. ;)
Je?li chodzi o OOBE to trzy, cztery lata temu nami?tnie chcia?am osi?gn?? owy stan, ale mi si? to nie uda?o. Nie w pe?ni. Jeden raz uda?o mi si? do?wiadczy? czego?, jakbym do po?owy opu?ci?a swoj? doczesn? pow?ok? (cia?o fizyczne le?a?o na ???ko, astralne za? od pasa w g?r? siedzia?o, z??czone z fizycznym tylko nogami i biodrami). Uczucie jest przedziwne, nie do opisania. Moment wychodzenia to najniezwyklejszy motyw, jaki w ?yciu mnie spotka?; niekt?rzy opisuj? to jako "odklejanie si?" cia?a astralnego od fizycznego i chyba lepszego por?wnania nie mam. Najbardziej schizowe by?o widzie? le??c? siebie na ???ku. Niestety, by?am wtedy totalnie niedo?wiadczona, serce wali?o mi jak m?otem, nie wiedzia?am, co si? dzieje i wr?ci?am do siebie. P??niej nigdy nie uda?o mi si? tego powt?rzy? (inna sprawa, ?e nie pr?bowa?am).
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Jak pisa?em na SB, polecam wszystkim metod? WILD, ale na pocz?tek do tego trzeba mie? siln? psychik? albo do?wiadczenie z omamami, bo podczas parali?u sennego dziej? si? cz?sto rzeczy nieprzyjemne ;p

Jeszcze podczas pe?nej ?wiadomo?ci, ale ju? na falach alpha, elementy ?wiata urojonego wplataj? si? w rzeczywisto?? i niestety cz?sto zgrywaj? z ruchami mioklonicznymi, wobec czego przy z?ych skojarzeniach otrzymuje si? nast?puj?c? mieszank?.

1. Le?ysz w ciemno?ci, strasznie ci??ko si? oddycha
2. Nie czujesz ko?czyn i nie mo?esz si? poruszy?.
3. Wok?? pe?no dziwnych d?wi?k?w i obraz?w, silnie czujesz czyj?? obecno??.
4. Co jaki? czas pojawiaj? si? nawet omamy dotykowe, co? nagle mocno ?apie ci? za kostk? i szarpie, ci?gnie za w?osy, zatyka usta, albo znienacka pokazuje si?, ?apie za gard?o i robi "BU" :) Wielu ludzi nie potrafi wytrzyma? stresu, podnosi si? im ci?nienie i ju? ze spania nici ;p

BTW, jestem specem o WILD, mo?ecie zadawa? pytania (tylko bez, powiedz mi jak to si? robi, konkrety prosz? ;p)

1270727490_by_dejwidh_500.jpg

sleep_paralysis_by_lidya.jpg
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Na czym polega ta metoda WILD? Bardzo mnie to ciekawi :)
 

Expertus

User
Joined
Nov 21, 2010
Messages
22
Reaction score
3
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Ja tam do?? cz??to doznaj? ?wiadomego snu. Nie wiem dlaczego ale je?li przed za?ni?ciem postanowie sobie, ?e b?d? mia? ?wiadomy sen tak sie dzieje. Moimi sposobami na wywolanie snu s?:
1. Ja mam takie co?, ?e my?l? sobie co by by?o gdyby co? si? sta?o np. jad? busem i my?l? co by by?o gdyby teraz uderzy? by TIR. Ustalam dokladne miejsce gdzie ma uderzyc, jakie zniszczenia by uczyni? itp. To r?wnierz powtarza mi sie w snie np. jak w wy?ej wymieniomym przykladzie w snie jade busem i pomy?la?em sobie, ?e bedzie wypadek i po chwili niewiadomo zk?d pojawia si? ci??ar?wka i uderza dok?adnie w to miejsce, o kt?rym my?la?em. Wtedy u?wiadamiam sobi?, ?e ja to wywo?a?em i wuala LD gotowy. (wiem, ?e g?upi przyk?ad, ale im g?upszy tym ?atwiej zapami?ta?;])
2.Ten spos?b jest troch? ?atwiejszy bo wystarczy wyrobi? sobie nawyk do czytania jaki? og?osze?, napis?w na ?cianach (z og?oszeniami troch? trudniej xd). I podczas snu zaczynasz czyta? np. 5 pierwszych s?ow odwracasz g?owe i czytasz iod pocz?tku. Je?li ?nimy to napis powinien si? zmieni? np. jest napisane "ogloszenie znikn? pies, jamnik ..." odwracamy wzrok i czytamy od pocz?tku, a tam pisz? "uwaga w gdzinach 16-17...". Tekst co niepodlega decyzji si? zmieni? i wiemy ju? ?e co? tu nie gra bo wko?cu 2 sec temu to czytali?my.
Po tym jak si? u?wiadomimy mo?emy robi? co chcemy. Znam te? metod? na przeci?gni?cie LD, ale ci??ko to opisa? poza tym jako?? snu malej? z ka?d? chwil? i bardzo ?atwo sie przez to niewyspa? og??em u?ywam tylko w weekendy (nie cz?sto).
Pozdro
 
Last edited:

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Wczoraj poczyta?em i chcia?em zacz?? od zapami?tywania sn?w wi?c postanowi?em, ?e zapami?tam chocia? jeden. W dzie? zobaczy?em pedalski filmik i to mi utkwi?o w pami?ci. W nocy mia?em sen, w kt?rym o?eni?em si? z peda?em, kt?ry chcia? mnie zgwa?ci?. Ucieka?em od niego po takim zajebi?cie wielkim domu, w kt?rym by?o morze, i l?dy, ale temat nie o moich snach. Nie wiem o co chodzi w tym wychodzeniu z cia?a, czy w ?wiadomych snach i jak to si? robi ;/
 
Last edited:

Arvia

Active User
Joined
Jul 11, 2010
Messages
73
Reaction score
11
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

No wi?c ?wiadomy sen to taki sen w kt?rym masz PE?N? KONTROL? i po prostu wiesz, ?e to jest sen. Ja cz?sto zdaj? sobie spraw?, ?e to sen i tp. nie mog? nic zrobi? ale cz?sto "sam" si? budz? ( np. podczas jakiego? koszmaru ) - na przyk?ad kiedy? mia?em sen w kt?rym mia?em wypadek samochodowy... Jeszcze rozumiem jakbym by? sam ale widok zakrwawionej rodziny to nic przyjemnego od tego czasu staram si? budzi? w takich momentach :)
No druga sprawa. Ja my?l?, ?e do LD nie trzeba jakiego? super pro elo elo do?wiadczenia wystarczy chwila afirmacji i ch?ci :) Od 4 dni pr?buj? osi?gn?? LD i uda?o si? 2 razy, a raz po??czy?em metod? WILD z FILD'em ( tzn. g??wnie u?ywa?em kotwicy z FILD czyli ruszasz palcami ?eby utrzyma? ?wiadomo?? ale jednocze?nie czu?em lekki b?l bo le?a?em na swojej r?ce - cz?sto tak robi? ) no i dozna?em parali?u sennego, ?wietna sprawa i nie wiem czemu ( a szkoda ) nie czu?em ?adnego dotyku ani nic... Jedynie te " wibracje " momentami by?y tak silne, ?e a? g?owa mnie bola?a lub uszy. Za pierwszym razem z b?lu obudzi?em si?, a za drugim razem po chwili mia?em uczucie jakby do g?owy "wpad?" mi poci?g no i zacz??em ( albo samo si? " zacz??o " :p ) wizualizowa? ten poci?g, jecha? szybko szybciej no i nagle "jebut" by?em w ?nie, ale problem w tym, ?e pr?buj?c otworzy? oczy ( w ?nie widzia?em swoj? ?cian?, ale widzia?em j? tak jakbym w?a?nie mia? do po?owy otwarte oczy ) zamiast w ?nie otworzy?em je w rl ( chyba o to chodzi w wildzie z odr??nieniem snu od rzeczywisto?ci ) :/ Na nast?pny dzie? dzi?ki afirmacji ( m?wi?em sobi? - budz? si? o 3 i pami?tam wszystkie sny ... budz? si? o 3 i pami?tam wszystkie sny... ) obudzi?em si? ( nie wiem czy by?a trzecia, ale w ka?dym razie obudzi?em si?, to ju? co? =) ) no i pami?ta?em trzy sny, potem mia?em ld ale pami?tam tylko uczucie wk?adania palca w drug? r?ke ( haha to by?o super xD ) i pami?tam jak pr?bowa?em trze? r?kami o siebie ( bo sen zanika? ) no ale w ka?dym razie troch? pami?tam. Jeszcze przed tym LD w jednym z sn?w ( a raczej w dw?ch ale w 1 wywali?o mnie po paru sekundach jak chcia?em przywo?a?.. ekhm.. kole?anke xd ) mia?em pe?n? ?wiadomo?? tego, ?e ?nie.

Co do OOBE to mylicie si?, ?e to jest sen. W oobe przechodzimy do "innego wymiaru" ( tak czyta?em na pewnym forum ) co prawda mamy podobno te mo?liwo?ci co w LD ale w oobe jeste?my normalnie na ?wiecie, i mo?emy spotka? np. swoich rodzic?w lub te? jak niekt?rzy twierdz? inne dusz? kt?re s? w tym "wymiarze". A jeszcze czyta?em histori?, gdzie go?? opowiada? o duszach w bia?ym domu - mia? oobe i polecia? odrazu do bia?ego domu, pewnie z ciekawo?ci bo znaj?c ?ycie oczekiwa?, ?e dowie si? o jakim? super tajnym spisku :p No ale spotka? stra?nik?w kt?rzy od razu go przegonili :) Nie wiem ile w tym prawdy, ale my?l?, ?e to mo?liwe.

Og?lnie, to ja twierdz?, ?e wszystko jest mo?liwe ( nawet to czego nie da si? "naukowo" wyt?umaczy? ) - no je?li wierzymy w Boga to czemu by nie wierzy? w OOBE? Jak mo?liwe jest oobe ? A jak mo?liwe jest, ?e Jezus zmartwychwsta? ? :p

pozdro
 

zulekek

Banned
Joined
Feb 6, 2010
Messages
19
Reaction score
2
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Na czym polega ta metoda WILD? Bardzo mnie to ciekawi :)
Jest to niezwykle skuteczna technika, lecz trudna do osi?gni?cia i wymaga wielu pr?b. Polega ona na za?ni?ciu bez utraty ?wiadomo?ci. W przeciwie?stwie do FILD, ?wiczymy, b?d?c wypocz?ci.
Po??? si?, zamknij oczy i zrelaksuj. Dobr? metod? na to jest, kiedy ju? chwil? odle?ymy, 'usypia?' ka?d? cz??? cia?a po kolei. Napnij mi??nie st?p na chwil?, potem je rozlu?nij i pomy?l sobie, ?e zasn??y. Nast?pnie zr?b to samo z ?ydkami, udami i tak w g?r?. Wprowadzi to stan relaksu, kt?ry jest tu bardzo wa?ny. Oczywi?cie nie mo?na si? rusza?, drapa? etc., bo cia?o musi zasn??, a umys? by? ?wiadomy.
Teraz wizualizacje. Mo?liwo?ci jest wiele. Np. odliczanie 1- ?ni?, 2- ?ni?, 3- ?ni? itd. - przy ka?dym oddech. Jednak lepiej odlicza? jest od 100 w d??, poniewa? jest trudniej i trzeba si? skupi? (od 1 w g?r? liczymy machinalnie). Przydaje si? te? skomplikowanie, np. odliczanie co dwa czy trzy. Do tego wyobra? sobie, ?e schodzisz po schodach w d?? (cyferka-schodek) lub po drabinie. B?d? pojawia? si? hipnagogie, kt?rym na razie nie mo?na da? si? rozproszy?. R??ne obrazy, mniej lub bardziej wyra?ne, konkretne lub te? nie. W pewnym momencie nadejdzie ?wiadomo??, ?e mo?esz rozpocz?? sen. Wtedy chwy? si? kt?rej? z wizji, a obr?ci si? ona w sen. Troch? to skomplikowane i na wyczucie, ale b?dzie wiadomo, kiedy nadejdzie ten moment.
Mo?na te?, kiedy si? dojdzie ju? (np. licz?c od 100 do 0) do ko?ca, wyobrazi? sobie, ?e na ko?cu tych schod?w s? wielkie ci??kie drzwi (drzwi od wiek?w s? symbolem przej?cia). Zacznij je otwiera?, mocuj si? z nimi, a jednocze?nie wyobra?aj co za nimi si? znajduje i ?e przechodz?c przez nie b?dziesz ju? we ?nie. Kiedy wreszcie si? otworz?, wkrocz w krain? snu.
Technika trudna, poniewa? ci??ko utrzyma? ?wiadomo?? i zwykle ko?czy si? za?ni?ciem. Ale kiedy ju? si? j? opanuje, daje du?o satysfakcji i bardzo wyra?ne ld'ki.

Polecam strone , osobi?cie opanowa?em LD, teraz pracuje nad oobe, niestety bez efekt?w.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Nie wiem dlaczego, ale le??, le??, licz?, oddycham itp. wszystko w?a?ciwie robi? dobrze, a nie mog? zasn??. LD zawsze mam losowo bez ?adnych technik :/ Nie wiem dlaczego. Help plix?
 

Rinth

Active User
Joined
Jul 9, 2010
Messages
92
Reaction score
12
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Zaciekawi?o mni? to, chcia?bym to opanowa? chocia? w ma?ym stopniu. Jakie techniki polecacie ?eby wpa?? w ten sen ? W jakim czasie mia?bym taki pierwszy sen ?
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Zaciekawi?o mni? to, chcia?bym to opanowa? chocia? w ma?ym stopniu. Jakie techniki polecacie ?eby wpa?? w ten sen ? W jakim czasie mia?bym taki pierwszy sen ?
A co? Wreszcie chcia?by? ujrze?, chocia?by w ?nie, jak Eternal Kingdooms startuje ; )? Wiem, nie?mieszny ?art.
Powy?ej masz opisane najskuteczniejsze, wed?ug u?ytkownik?w tego forum, metody popadania w ?wiadomy sen. Po jakim czasie mo?na liczy? na to, ?e popadnie si? w taki sen? To kwestia indywidualna. Zale?y od wielu czynnik?w, mi?dzy innymi od zawzi?to?ci.
 

pera

Advanced User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
189
Reaction score
4
Age
31
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Mam inny spos?b na oobe, ale w?tpi? by kto? si? na to odwa?y?, a mianowicie:
Kiedy ju? wejdziesz w stan wibracji itp wyobra?asz sobie, ?e jedziesz ponad 300 km/h (mo?e by? wi?cej, ale musi by? realnie) samochodem lub motorem (osobi?cie polecam samoch?d jest bardziej realistyczny i dopracowany - ?e tak to ujm?) i nagle pojawia si? przed tob? wielkie i szerokie drzewo, uderzasz w nie z t? pr?dko?ci?. Widzisz jak wypadasz przez przedni? szyb? wbijasz si? w drzewo etc i le?ysz na ziemi ca?y we krwi (dla totalnych hardcore'?w - mo?ecie dorzuci? jeszcze flaki, wn?trzno?ci co tam chcecie :D). To jest dosy? prosty spos?b, bo oszukujesz swoj? pod?wiadomo??, ?e nie ?yjesz i automatycznie przenosisz si? do cia?a astralnego, ale za razem jest te? nie bezpieczny i trudny pod wzgl?dem psychicznym (nie ka?dy jest w stanie wyobrazi? siebie nie?ywego, a co dopiero w stanie "przed OOBE", a nie bezpieczny, bo po takim "seansie" mo?na popa?? w za?amanie nerwowe, depresj? itp, a w najgorszym przypadku mie? my?li samob?jcze.

Wi?c tej opcji "wychodzenia z cia?a" NIE POLECAM!
Od razu odpowiem na pytanie czy tego pr?bowa?em - TAK!


Du?o lepszym sposobem jest (i to polecam) metoda ze skoczni? narciarsk? (m?j autorski pomys? :) ). Ta metoda jest w 100% bezpieczna, ?atwa w wykonaniu i do?? skuteczna.

Wyobra?amy siebie na stoku narciarskim na wieelkej skoczni, na samej g?rze. Musisz si? dobrze skoncentrowa? na tej metodzie, jest ona bardzo kr?tka. Ruszamy (oczywi?cie na nartach ;>), skocznia jest bardzo d?uga, a my p?dzimy z bardzo du?? szybko?ci? (ofc. realn?), jedziemy, jedziemy a? zbli?amy si? do tego momentu (ko?ca skoczni) i wyskakujemy do g?ry, bardzo szybko. W tym momencie powinno si? zacz?? OOBE, ale musisz by? naprawd? skoncentrowany.

Hmm to chyba na tyle. My?l?, ?e je?li kto? jest naprawd? tym zainteresowany to skorzysta z tej metody :)

Pozdrawiam!
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Dzisiaj spr?buj? sztuczki z samochodem. Jutro - o ile ma psychika wytrzyma - oddam w wasze r?ce recenzj?.
Pytanie do ateist?w, kt?rzy kiedykolwiek do?wiadczyli OOBE: jak traktujecie to zjawisko? Czy uwa?acie, i? jest ono dowodem na istnienie duszy? Czy nie wyklucza si? ono z zasadami "bezwiary" ateizmu?
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Jestem osob? wierz?c? jak co?.

Pytanie do ateist?w, kt?rzy kiedykolwiek do?wiadczyli OOBE: jak traktujecie to zjawisko?
Czasem zamiast OOBE jest zwyk?y LD, w kt?rym ci si? wydaje, ?e wyszed?e? z cia?a, a wi?c wszystko nadal dzieje si? w twoim m?zgu. Je?eli jednak na prawd? dochodzi do wyj?cia z cia?a i utworzenia zewn?trznej projekcji astralnej niezale?nej od w?asnej woli, to jest to niezawodny dow?d na istnienie czego? wi?cej ni? tylko cia?o fizyczne.

Osobi?cie OOBE jeszcze nie do?wiadczy?em, wi?c nie wiem "jak to jest".

Dzisiaj spr?buj? to z tym samochodem/motorem.

@Down
Naukowcy nie uznaj? OOBE, bo jest to wyj?cie ?wiadomo?ci z cia?a. To tak jakby wyszed? "tw?j m?zg" z cia?a i zacz?? funkcjonowa? poza nim, co oczywi?cie jest niemo?liwe, dlatego niekt?rzy uwa?aj?, ?e podczas OOBE dochodzi do wyj?cia duszy z cia?a. Niekt?rzy podczas OOBE PONO? np. przechadzali si? ulicami Nowego Jorku, chocia? nigdy tam nie byli i nie mogli ich tak dobrze zapami?ta?.
 
Last edited:

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

Co do OOBE to nie wiem wgl jak zacz??. Z LD nadal mam problem, ale przynajmniej zapami?tuje wi?kszo?? sn?w. Jak to jest z tym OOBE, na czy to polega? Wychodz? tak jakby z cia?a i chodz? sobie po moim mie?cie?

@Eneida
Odezwij si? do mnie na gg jak mo?esz. Znowu mam kilka pyta?. : D
 

pera

Advanced User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
189
Reaction score
4
Age
31
Odp: [Sny] Lucid Dream, OOBE i inne ;)

S? dwa rodzaje OOBE:
1. Projekcja astralna - poruszasz si? w ?wiecie utworzonym przez twoj? pod?wiadomo??.
2. Projekcja w czasie rzeczywistym - jeste? w normalnym ?wiecie.
 
Status
Not open for further replies.
Top