What's new

-Średni ?wiadome Sny

Status
Not open for further replies.

Kotlinos

Active User
Joined
Jul 26, 2010
Messages
129
Reaction score
12


?wiadome Sny
Witam. poradnik nie jest mojego autorstwa. ten poradnik odmieni wasz sen na zawsze : ]


Autor:Bartlomiej Pietrasz


Zaczn? od tego co mo?na w nim robi? ?eby Ci pokaza? ?e je?eli nie przeczytasz tego artyku?u do ko?ca to stracisz co? fajnego w ?yciu Wink



?wiadomy sen to umiej?tno?? ?wiadomej kontroli swoje snu, dzi?ki czemu mo?esz zrobi? w nim WSZYSTKO co tylko chcesz i co sobie jeste? w stanie wyobrazi?. Co wi?cej w ?wiadomym ?nie odczuwasz i do?wiadczasz wszystko tak jakby? to robi? w rzeczywistym ?wiecie...a nawet jeszcze mocniej i bardziej intensywnie. Czyli je?eli chcesz uprawia? sex z Britney Spears (dla pan?w) albo z Brucem Willisem (dla pa? ) to b?dziesz odczuwa?/?a wszystko tak jakby? to robi?/?a naprawd? (co wi?cej orgazmy w ?wiadomych snach s? kilkunastokrotnie bardziej intensywne).
Mo?esz r?wnie? lata? (te? fajne do?wiadczenia), mo?esz podr??owa? w kosmosie, je?dzi? super samochodami, zwiedza? ?wiat... wszystko co tylko chcesz. Ze ?wiadomych sn?w korzystaj? malarze, pisarze, naukowcy – sny s? dla nich ?r?d?em inspiracji i odpowiedzi na problemy i pytania. Jest nawet historia ?e Einsteinowi przy?ni? si? wz?r E=mc2.
Innymi s?owy je?eli nie nauczysz si? ?wiadomie ?ni? (co jest bardzo proste) to stracisz mo?liwo?? dobrej zabawy kiedy ?pisz ( musisz spa? tak czy owak, wi?c czemu nie nie ? ) Je?eli my?lisz sobie teraz „fajnie, ale ja i tak nie pami?tam swoich sn?w” to wiedz ?e wi?kszo?? ludzi ich nie pami?ta, a ?eby si? nauczy? je zapami?tywa? wystarczy tydzie? praktyki i b?dziesz w stanie przypomnie? sobie nawet 4-5 sn?w ka?dej nocy (tak tyle sn?w ma si? ka?dej nocy).
Ile zajmuje trening i jak szybko mo?na nauczy? si? ?wiadomie ?ni?? To zale?y tylko od Ciebie... ja pierwszy ?wiadomy sen mia?em po dw?ch tygodniach ?wicze?, gdzie startowa?em z miejsca gdzie nie pami?ta?em w og?le swoich sn?w.

?wiadome sny s? tak bezpieczne jak bezpieczny jest normalny sen – w rzeczywisto?ci ?wiadomy sen jest normalnym snem, z tym ?e masz nad nim nieograniczon? kontrol?.
Ok zaczynamy. Kurs jest podzielony na cztery szybkie kroki - czytaj je po kolei bo inaczej zgubisz po drodze informacj? kt?re s? niezb?dne do nauki ?wiadomego ?nienia. Dodatkowo dla tych kt?rzy lubi? g??biej zg??bia? wiedz?, zamie?ci?em kilka dodatkowych technik i ciekawostek o ?wiadomym ?nie. Ok zaczynamy.
FAZY SNU

Zanim przejdziemy do konkretnych technik, musisz wiedzie? jak „dzia?a” sen.
W ci?gu dnia, kiedy sobie „?yjesz” i wykonujesz normalne czynno?ci, Tw?j m?zg pracuje na falach „beta”. Kiedy k?adziesz si?, zamykasz oczy i odpr??asz, Tw?j m?zg prze??cza si? na fale „alfa” (np. kiedy le?ysz sobie w wygodnej pozycji na kanapie).

Faza 1 - Hipnagogi

Je?eli pozwolisz sobie „odp?ywa? w sen” to po chwili (5 – 10 minut) zaczn? Ci si? pojawia? „hipnagogi”. Hipnagogi s? stref? mi?dzy snem a byciem obudzonym, gdzie Twoje mi??nie odpr??aj? si? i gdzie pojawiaj? Ci si? przer??ne obrazy, kolorowe kropki i scenki. Wi?kszo?? ludzi kt?rzy nie wiedz? (a wi?kszo?? nie wie) ?e co? takiego istnieje, nie zauwa?a ich.

Faza 2 - P?ytki Sen

Po fazie z hipnagogami zapadasz w p?ytki sen w kt?rym Tw?j m?zg przestawia si? na fale „theta”. Ta faza trwa oko?o 20 minut i ?atwo Ci? z niej obudzi? (je?eli si? obudzisz podczas trwania tej fazy, nawet nie poczujesz ?e spa?e?). Dla ciekawostki, ta faza jest ju? stanem bardzo g??bokiego relaksu i mo?na j? te? osi?gn?? poprzez wchodzenie w trans.

Faza 3 i 4 - G??boki Sen

Po oko?o dwudziestu minutach po tym jak zapadasz w p?ytki sen, przechodzisz w faz? g??bokiego snu. Tutaj Tw?j m?zg pracuje na falach „delta”, serce zaczyna bi? wolniej i oddychasz wolnym regularnym rytmem. Je?eli obudzisz si? podczas trwania tej fazy, b?dziesz czu? si? jakby Ci szumia?o w g?owie (taki zdezorientowany, wiesz o co mi chodzi nie Wink )

Powr?t Do Fazy 3 i 2

Po zako?czeniu fazy 4 powracasz do fazy 3 i 2. Ca?y ten proces zajmuje 90-120 minut i jest okre?lany jako „N-REM” (w wolnym t?umaczeniu NIE-REM)
Faza REM
Tutaj zaczyna si? zabawa o kt?r? nam chodzi Smile Faza REM (Rapid Eye Movement – Szybkie Ruchy Ga?ek Ocznych) nast?puje po cyklu N-REM. Jest to faza w kt?rej m?zg zaczyna pracowa? tak jakby?my byli przebudzeni, ci?nienie krwi wzrasta, serce bije szybciej, wzrasta puls. Tutaj ?nimy wszystkie sny. Co prawda m?zg i cia?o pracuje tak jakby by?y obudzone, ale umys? nak?ada na cia?o swego rodzaju „klatk? parali?uj?c?” ?eby?my nie poruszali np. r?koma i nogami jak co? si? nam ?ni Wink
Cykl Si? Powtarza

Po fazie REM, powracamy do snu p?ytkiego, potem znowu wchodzimy w faz? N-REM, potem w REM i tak w k??ko a? do przebudzenia. Pierwsza faza REM trwa oko?o 10-20 minut a jej d?ugo?? wzrasta im d?u?ej ?pimy – w ostatnich dw?ch godzinach snu faza REM mo?e trwa? nawet godzin?.
Podsumowuj?c, jeden cykl snu trwa oko?o 90 minut, wi?c podczas jednej nocy masz 4-5 cykli co r?wna si? 4-5 fazom REM co r?wna si? 4-5 r??nych sn?w.


Jak Pami?ta? Sny ?

Ok, zanim b?dziesz m?g? mie? ?wiadomy sen, musisz nauczy? si? pami?ta? przynajmniej jeden sen dziennie. Przeci?tny cz?owiek nie pami?ta w og?le sn?w – to nie jest problem, to tylko kwestia praktyki i ch?ci. Dobra lecimy z tym:
Musisz chcie? pami?ta? sny. Po prostu my?l o tym czasem w ci?gu dnia a szczeg?lnie gdy k?adziesz si? spa?. Twoja pod?wiadomo?? pod?apie ?e chcesz pami?ta? sny i b?dziesz je pami?ta?. Ludzie nie pami?taj? sn?w g??wnie dlatego, bo nie maj? takiej intencji.

Dodatkowo gdy k?adziesz si? spa? wykonuj takie ?wiczenie. Po??? si? w wygodnej pozycji, wyczy?? sw?j umys?. My?l o tym ?e si? relaksujesz i odpr??asz, mo?esz skupi? si? na rytmie Twojego oddechu. Gdy zlikwidujesz ca?e napi?cie z Twoich mi??ni, i g??boko si? odpr??ysz, powt?rz sobie kilka razy w my?lach „ Id? teraz spa? i b?d? ?ni?. Kiedy si? obudz?, b?d? pami?ta? moje sny”. Ja po takich sugestiach pami?ta?em pierwszy sen ju? na drugi dzie? (gdzie nigdy wcze?niej nie pami?ta?em sn?w) ale mo?e si? zdarzy? ?e minie kilka dni zanim zaczniesz pami?ta? swoje sny – efekty s? indywidualne dla ka?dego i uwarunkowane tym jak bardzo tego chcesz i jak bardzo wierzysz ?e to rzeczywi?cie jest mo?liwe.
Dziennik Sn?w (Obowi?zkowy) Za??? sobie zeszyt albo dokument tekstowy w komputerze, gdzie b?dziesz zapisywa? swoje sny (mo?esz te? u?ywa? dyktafonu je?eli chcesz). Dziennik sn?w spe?nia kilka funkcji, po pierwsze drastycznie zwi?ksza Twoj? umiej?tno?? zapami?tywania sn?w, po drugie pozwala Ci odnale?? twoje „znaki senne” (rzeczy, sytuacje, osoby kt?re pojawiaj? si? bardzo cz?sto w Twoich snach). Znaki senne s? ekstremalnie pomocne w uzyskiwaniu ?wiadomo?ci we ?nie ( wszystko jest opisane w dalszych cz??ciach tego kursu). Od razu po przebudzeniu nie poruszaj si?, tylko staraj si? przypomnie? sobie sen. Czasem mo?e Ci si? zdarzy?, ?e obudzisz si? w ?rodku nocy od razu po zako?czonym ?nie – zapisz go od natychmiast! Rano mo?esz go ju? nie pami?ta?. Ja np. po tym jak powiedzia?em sobie ?e chc? pami?ta? sny, budzi?em si? kilka razy w nocy za ka?dym razem kiedy kolejny sen si? sko?czy?. Sny przypomina si? od ko?ca, wi?c przypominaj?c sobie go, staraj si? u?o?y? historyjk? od ko?ca do pocz?tku.

Nadaj Tytu? I Dat? Ka?demu Snu
Zapisuj dok?adne daty sn?w i nadaj im tytu?y kt?re pomog? Ci sobie przypomnie?, o czym by? konkretny sen kiedy b?dziesz przegl?da? dziennik.

Zapisuj Wszystko
Zapisuj sny ze wszystkimi szczeg??ami, wszystkie czynno?ci, emocje, kolory. Jak zauwa?y?e? ?e jaki? kamyk le?a? obok zielonego smoka w czapce czarodzieja, to te? to zapisz;)
Wyr?b Sobie Nawyk
Najwa?niejsze ?eby zapisywanie sn?w w dzienniku sta?o si? Twoim rytua?em. Zdecyduj si? na jedn? form? zapisywania (zeszyt, komputer, dyktafon) i trzymaj si? jej ca?y czas. Je?eli jest to zeszyt, to u?ywaj jednego d?ugopisu, a zeszyt trzymaj w jednym miejscu (ja trzyma?em pod poduszk?). Zdecyduj i powiedz sobie ?e b?dziesz zapisywa? przynajmniej jeden sen dziennie. Chodzi w tym wszystkim o to, ?e ci?g?e powtarzanie jednej rutyny trenuje Twoj? pod?wiadomo??, ?eby automatycznie wykonywa?a to co chcesz - to powoduje ?e efekty przychodz? du?o szybciej.
Jak Szybko Mo?esz Spodziewa? Si? Efekt?w?
Jak zawsze efekt jest indywidualny dla ka?dego (wkurzaj?ce co ;P) Ja potrafi?em sobie przypomnie? pierwszy sen ju? nast?pnego ranka od kiedy zdecydowa?em ?e chc? pami?ta? sny. Po oko?o dw?ch tygodniach potrafi?em sobie przypomnie? 2-3 sny ka?dego ranka a po miesi?cu 4-5. Najwa?niejsza jest sumienno?? i regularno??.
Jak Zdoby? ?wiadomo?? We ?nie ?
Sen jest tak samo rzeczywisty jak „normalne” ?ycie, wi?c trzeba u?y? jakiego? sposobu ?eby odr??ni? czy ?nimy czy nie. Tak naprawd? to teraz gdy czytasz ten tekst, to te? m?g?by by? sen i by? o tym nie wiedzia?. Dodatkowo gdy ?nimy, akceptujemy wszystko co si? stanie, np. gdy we ?nie siedzisz sobie w domu i serfujesz po internecie, to nie b?dzie nic dziwnego jak godzilla wejdzie Ci frontowymi drzwiami i da Ci prezent na urodziny -we ?nie nasz zmys? krytyczny jest zawieszony.


TEST RZECZYWISTIO?CI (TR)

Test rzeczywisto?ci polega na wykonaniu czynno?ci kt?ra pozwoli Ci jednoznacznie stwierdzi? czy w?a?nie teraz ?nisz czy nie. Mo?e zdarzy? si? np. ?e nie b?dziesz pewien czy ?nisz czy nie- to oznacza ?e prawie na pewno jeste? we ?nie. Zr?b TR i je?eli rzeczywi?cie ?nisz, to automatycznie si? u?wiadomisz.
Przyk?adowe testy rzeczywisto?ci:

Przeczytaj Co?
Zacznij co? czyta?, sp?jrz na co? innego i zn?w sp?jrz na to co czyta?e?. Je?eli ?nisz, to tekst kt?ry czyta?e? zmieni si?.
Sp?jrz na zegarek
Sp?jrz na zegarek, odwr?? wzrok i sp?jrz znowu na zegarek – je?eli godzina si? zmieni to oznacza ?e ?nisz. We ?nie zegarki nigdy nie pokazuj? w?a?ciwego czasu, co wi?cej cz?sto zegarki ze wskaz?wkami nie maj? wskaz?wek, a elektroniczne nie maj? cyfr tylko dziwne symbole.
Zaci?nij Palce Na Nosie
Zaci?nij palce na nosie i spr?buj oddycha?. Je?eli mo?esz oddycha? przez palce to znaczy ?e ?nisz
Sp?jrz na swoje r?ce
Sp?jrz na swoje r?ce i przestudiuj czy nie wygl?daj? dziwnie,. Spr?buj przetkn?? palec przez drug? d?o?.
Spr?buj Lewitowa?
Tylko spr?buj. We ?nie wystarczy ?e sobie o czym? pomy?lisz i to si? dzieje. Je?eli zaczniesz lewitowa?, to od razu uzyskasz ?wiadomo??.
Prze??cz W??cznik ?wiat?a
We ?nie w??czniki nie dzia?aj?, a je?eli dzia?aj? to zmieniaj? tylko kolor ?wiat?a w pomieszczeniu. Je?eli w??cznik nie dzia?a to na pewno ?pisz (albo wywali?o korek )
Dotknij Lustra
W??? palec w lustro albo w ?cian?. Fajne uczucie Wink

Lepsze U?ycie Test?w Rzeczywisto?ci

U?ywa?em tej techniki na samych pocz?tkach i ?mia?o mog? powiedzie? ?e daje ?wietne rezultaty. Ta technika polega na wyrobieniu sobie nawyku automatycznego robienia TR?w w ci?gu dnia, wsz?dzie i o ka?dej porze, tak ?eby potem automatycznie zrobi? test podczas snu i si? u?wiadomi? .
Np. ja ustali?em sobie ?e za ka?dym razem kiedy patrz? na zegarek to wykonuj? TR (moje ulubione to Page Ranking?ba latania albo rozpalanie ogniska my?l?). Potem podczas snu, gdy przypadkiem spojrz? na zegarek, automatycznie z nawyku robi? TR i okazuj? si? ?e wzbijam si? w powietrze, co znaczy ?e ?ni? – automatycznie staj? si? ?wiadomy.
Mo?esz np. ustawi? sobie alarm w telefonie albo zegarku na odst?py np. 10 minutowe i co dziesi?? minut robi? test. Je?eli wyrobisz sobie nawyk, to we ?nie te? go zrobisz.
U?yj Swoich Znak?w Sennych Do Testu Rzeczywisto?ci
Tak samo jak trenujesz nawyk robienia TR?w w regularnych odst?pach czasu , to mo?esz powi?za? TR, ze swoimi znakami sennymi (dlatego Dziennik Sn?w jest taki wa?ny). Po prostu bierzesz sw?j znak senny (sytuacj?, rzecz lub osob? kt?ra Ci si? cz?sto ?ni) i podczas dnia gdy widzisz j?, albo gdy robisz t? czynno?? (Tw?j znak senny) to robisz test rzeczywisto?ci. Mi na przyk?ad cz?sto ?ni si? radiow?z policyjny (pewnie przykre wspomnienie jak za ma?olata z?apali mnie jak krad?em kod do gry komputerowej w media markt ). Wyrobi?em sobie nawyk, ?e robi? TR za ka?dym razem kiedy w ci?gu dnia widz? radiow?z, to powoduje ?e gdy we ?nie widz? radiow?z, to od razu robie TR i staj? si? ?wiadomy. To prosta i pot??na technika, u?yj jej.


To ju? wszystko! Te techniki i dziennik sn?w pozwol? Ci przy odrobinie praktyki i samozaparcia nauczy? si? ?wiadomie ?ni?. Poczytaj jeszcze co mo?na robi? ?eby utrzyma? si? d?u?ej w ?wiadomym ?nie.
PS Jedni maj? spontaniczne ?wiadome sny od urodzenia, inni musz? si? postara? ?eby si? ich nauczy?, ale fakt jest taki ?e, ka?dy mo?e to zrobi?. Jednym efekty przychodz? szybko innym wolniej – ale systematyczno?? Page Ranking?dzej czy p??niej zostaje nagrodzona.
W tym wypadku troch? Twojego wysi?ku zostanie nagrodzone pi?knymi i fascynuj?cymi prze?yciami do ko?ca ?ycia – raz si? nauczysz i b?dziesz ?ni? ?wiadomie ju? zawsze. ?ycz? Ci fajnej zabawy Wink

DODATKOWE MATERIA?Y

Jak Utrzyma? Si? D?u?ej W ?wiadomym ?nie
Gdy pierwszy raz uda Ci si? osi?gn?? ?wiadomo?? we ?nie, mo?esz si? tak podekscytowa? ?e Ci? z niego „wywali” (pami?tam jak sam tak mia?em Wink ) dlatego postaraj si? by? jak najbardziej opanowany i spokojny.
Mo?e te? si? zdarza?, ?e b?dziesz czu? jak sen zanika, jak si? rozmywa i traci klarowno??. Wtedy mo?esz spr?bowa? u?y? kt?rej? z technik poni?ej:
Kr?? Si? Wok?? W?asnej Osi
Zacznij kr?ci? si? bardzo szybko wok?? w?asnej osi (nie b?dzie Ci si? kr?ci?o w g?owie) i powiedz do siebie „Jak si? zatrzymam to b?d? wci?? we ?nie” albo „ Jak si? zatrzymam to b?d? [miejsce w kt?rym chcesz si? znale??]” Mo?esz u?y? tej techniki r?wnie? jako „teleportu” do innych miejsc.
Pocieraj R?ce
Patrz na swoje d?onie i pocieraj nimi jednocze?nie powtarzaj?c „Wci?? jestem we ?nie”
Zr?b List? Rzeczy Do Zrobienia
Je?eli nie b?dziesz wiedzia? co chcesz robi? podczas ?wiadomego snu, to mo?e si? okaza? ?e szybko wch?onie Ci? zwyk?y sen. ?eby temu zapobiec, zr?b sobie przed snem w my?lach list? rzeczy kt?re chcesz zrobi? podczas ?wiadomego ?nienia.
Krzycz
Kiedy czujesz ?e sen traci klarowno?? krzyknij „Zwi?kszam ostro?? snu” ( nie wiem dlaczego ale ?mieszy mnie to – zawsze si? ?miej? jak tak dr? ryj we ?nie ) albo „ Klarowno?? razy 1000”​
 

Kotlinos

Active User
Joined
Jul 26, 2010
Messages
129
Reaction score
12
Odp: ?wiadome Sny

Co Mo?na Robi? W ?wiadomych Snach ?
Co mo?na robi? w ?wiadomych snach ? Jednym s?owem wszystko co sobie mo?esz tylko wyobrazi? . We ?nie wystarczy ?e sobie o czym? pomy?lisz, a to si? staje natychmiast rzeczywisto?ci?. Polecam pobawi? si? nast?puj?cymi rzeczami na pocz?tek:

Lataj

Latanie to nieziemskie prze?ycie i powinno by? jedn? z pierwszych rzeczy jak? zrobisz. Latanie w zwyk?ym ?wiecie np. samolotem albo skoki na spadochronie s? fascynuj?cymi prze?yciami, a co dopiero we ?nie, gdzie odczuwasz wszystko jeszcze mocniej i intensywniej. S? r??ne sposoby latania, ka?dy preferuje co? innego. Mo?na lata? machaj?c r?koma jak ptak, na supermena, p?ywaj?c, lecie? na dywanie, mo?esz przekszta?ci? si? np. w ptaka i lecie?.... nie ma ogranicze?. Niekt?re osoby maj? problemy z lataniem wysoko, inne z lataniem z ultra szybk? Page Ranking?dko?ci? – je?eli masz takie problemy to spr?buj po prostu zmieni? styl w jakim latasz.

Zwiedzaj ?wiat Swojego Snu
Skorzystaj z tego ?e masz pe?n? kontrol? nad snem, zwiedzaj sobie ?wiat, szukaj ?cie?ek, szukaj symboli, przeno? si? w r??ne lokacje.
Baw Si?

Transformuj si? w r??ne zwierz?ta (b?dziesz rzeczywi?cie czu? i widzia? jak zwierze w kt?re si? zamieni?e?), zmieniaj p?e?, zr?b si? niewidzialnym, przechod? na drug? stron? lustra i sprawd? gdzie wyl?dujesz
Uprawiaj Sex

Uprawiaj sex z kimkolwiek chcesz, gdziekolwiek chcesz (bez ci??y i bez hiv ). Wiele os?b ?ni ?wiadomie g??wnie z powodu ogromnie przyjemnych do?wiadcze? seksualnych jakie mo?na prze?y? w ?wiadomych snach. Orgazm we ?nie jest kilkunastokrotnie silniejszy ni? w normalnym ?wiecie.
W obiegu jest jedna historia kobiety, kt?ra lata?a sobie po niebie i spotka?a na drodze wielk? chmur? w kszta?cie penisa. Przelecia?a przez t? chmur? i w tym momencie poczu?a tak olbrzymi orgazm przeszywaj?cy jej cia?o, ?e a? obudzi?a si? jeszcze dr??ca.
Odkryj Kim Lub Czym By?e? W Przesz?ym ?yciu
Stw?rz we ?nie drzwi i powiedz sobie ?e jak przez nie przejdziesz to przeniesiesz si? do Twojego przesz?ego ?ycia.

Przywo?aj Swojego Patrona/Opiekuna
Ka?dy ma swojego patrona/opiekuna. S? to ludzie b?d? istoty z innej planety kt?re nas prowadz? i kt?re si? nami opiekuj?. Wystarczy ?e powiesz na g?os „Przywo?uj? Ci? m?j opiekunie, chc? Ci? zobaczy?”

Zwalcz Swoje Koszmary

Naj?atwiejszym sposobem ?eby zwalczy? koszmar jest skonfrontowanie si? z nim. Gdy ?nisz ?wiadomie nie musisz si? go ba?, bo jeste? ?wiadomy ?e jest on tylko wytworem Twojej wyobra?ni. Je?eli np. goni Ci? jaki? potw?r, to zatrzymaj si? i zapytaj go prosto w oczy „Czego ode mnie chcesz?” Koszmar mo?e wtedy Ci powiedzie? co? wa?nego, mo?e nie powiedzie? nic i znikn??, mo?e Ci? te? zaatakowa?. Je?eli Ci? zaatakuje to ?aden problem, mo?esz z nim wygra? w 2 sekundy- to Tw?j sen. Je?eli tak si? stanie, to po tym jak go pokonasz popro? go o prezent – w taki spos?b przeistoczysz agresj? w co? przyjemnego.
Ja nie mia?em osobi?cie nigdy koszmar?w, ale kr??? historie o ludziach kt?rym ich koszmary np. wr?czy?y kierownic? samochodow? m?wi?c „goni?em Ci? ca?y ten czas bo cia?em Ci tylko to da?”
My?l? ?e uzyskacie Efekt ?wiadomego Snu :]
pozdrawiam
 
Last edited:

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: ?wiadome Sny

Bardzo ?adny poradniczek, mam nadziej?, ?e teraz mi pomo?e osi?gn?c ?wiadomy sen, dot?d uda?o mi si? z 3 razy.
Wszystko ?adnie i estetycznie opisa?e?, doda?e? dobr? czcionk?, og?lnie jest ok, a co najwa?niejsze poradniczek przydatny, dzi?ki.
 

mates130

Active User
Joined
May 12, 2009
Messages
113
Reaction score
5
Odp: ?wiadome Sny

Hehe poradnik super, dzi? postaram si? to wywo?a? zdaje mi si? ?e raz to prze?y?em ale to by? napad na dom ,nie wiedzia?em ?e on chce mi wr?czy? prezent wi?c obudzi?em si? xD
 

Mefiks

Advanced User
Joined
Aug 30, 2010
Messages
190
Reaction score
34
Odp: ?wiadome Sny

Widzia?em ten poradnik na dark**rez.pl .
Poradnik ?adny lecz brzydko u?o?ony.
Kiedy? jak to przeczyta?em to 2 dni p??niej mia?em ?wiadomy sen i se lata?em xD a jak na koniec chcia?em s*x to si? obudzi?em ;).
9/10
 

mertv

meretve
Joined
Sep 18, 2009
Messages
834
Reaction score
99
Odp: ?wiadome Sny

Super poradnik, jeden z najlepszych jakie tu widzia?em. Nigdy mi si? to nie uda?o, a po przeczytaniu tego poradnika mam nadziej?, ?e to si? zmieni. Mam ju? list? rzeczy, kt?re zrobi? we ?nie.
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: ?wiadome Sny

Ja te?: sex drags and modern rock xD

btw. czy kto? pr?bowa? tego?
zadzia?a?o?
 

Nivek

Advanced User
Joined
Nov 3, 2009
Messages
437
Reaction score
44
Odp: ?wiadome Sny

Dzieki za ten poradnik , ze mn? jest najcz??ciej tak , jak mam normalny sen to go nie pamietam , ale cz?sto mam ?wiadome [ czytaj . id? na sex , je?d?? , latam , ZABIJAM xd ] , dzi?ki temu b?d? je mia? cz??ciej ;d , tak to mam oko?o 2 razy na miesi?c ;/

Dzi?ki za wszystko , dzisiaj wypr?buj? , mo?e co? z tego wyjdzie

Pozdrawiam - Nivek
 

Arvia

Active User
Joined
Jul 11, 2010
Messages
73
Reaction score
11
Odp: ?wiadome Sny

'FAZY SNU

Zanim przejdziemy do konkretnych technik, musisz wiedzie? jak „dzia?a” sen.
W ci?gu dnia, kiedy sobie „?yjesz” i wykonujesz normalne czynno?ci, Tw?j m?zg pracuje na falach „beta”. Kiedy k?adziesz si?, zamykasz oczy i odpr??asz, Tw?j m?zg prze??cza si? na fale „alfa” (np. kiedy le?ysz sobie w wygodnej pozycji na kanapie).

Faza 1 - Hipnagogi

Je?eli pozwolisz sobie „odp?ywa? w sen” to po chwili (5 – 10 minut) zaczn? Ci si? pojawia? „hipnagogi”. Hipnagogi s? stref? mi?dzy snem a byciem obudzonym, gdzie Twoje mi??nie odpr??aj? si? i gdzie pojawiaj? Ci si? przer??ne obrazy, kolorowe kropki i scenki. Wi?kszo?? ludzi kt?rzy nie wiedz? (a wi?kszo?? nie wie) ?e co? takiego istnieje, nie zauwa?a ich.

Faza 2 - P?ytki Sen

Po fazie z hipnagogami zapadasz w p?ytki sen w kt?rym Tw?j m?zg przestawia si? na fale „theta”. Ta faza trwa oko?o 20 minut i ?atwo Ci? z niej obudzi? (je?eli si? obudzisz podczas trwania tej fazy, nawet nie poczujesz ?e spa?e?). Dla ciekawostki, ta faza jest ju? stanem bardzo g??bokiego relaksu i mo?na j? te? osi?gn?? poprzez wchodzenie w trans.

Faza 3 i 4 - G??boki Sen

Po oko?o dwudziestu minutach po tym jak zapadasz w p?ytki sen, przechodzisz w faz? g??bokiego snu. Tutaj Tw?j m?zg pracuje na falach „delta”, serce zaczyna bi? wolniej i oddychasz wolnym regularnym rytmem. Je?eli obudzisz si? podczas trwania tej fazy, b?dziesz czu? si? jakby Ci szumia?o w g?owie (taki zdezorientowany, wiesz o co mi chodzi nie Wink )

Powr?t Do Fazy 3 i 2

Po zako?czeniu fazy 4 powracasz do fazy 3 i 2. Ca?y ten proces zajmuje 90-120 minut i jest okre?lany jako „N-REM” (w wolnym t?umaczeniu NIE-REM)
Faza REM
Tutaj zaczyna si? zabawa o kt?r? nam chodzi Smile Faza REM (Rapid Eye Movement – Szybkie Ruchy Ga?ek Ocznych) nast?puje po cyklu N-REM. Jest to faza w kt?rej m?zg zaczyna pracowa? tak jakby?my byli przebudzeni, ci?nienie krwi wzrasta, serce bije szybciej, wzrasta puls. Tutaj ?nimy wszystkie sny. Co prawda m?zg i cia?o pracuje tak jakby by?y obudzone, ale umys? nak?ada na cia?o swego rodzaju „klatk? parali?uj?c?” ?eby?my nie poruszali np. r?koma i nogami jak co? si? nam ?ni Wink
Cykl Si? Powtarza

Po fazie REM, powracamy do snu p?ytkiego, potem znowu wchodzimy w faz? N-REM, potem w REM i tak w k??ko a? do przebudzenia. Pierwsza faza REM trwa oko?o 10-20 minut a jej d?ugo?? wzrasta im d?u?ej ?pimy – w ostatnich dw?ch godzinach snu faza REM mo?e trwa? nawet godzin?.
Podsumowuj?c, jeden cykl snu trwa oko?o 90 minut, wi?c podczas jednej nocy masz 4-5 cykli co r?wna si? 4-5 fazom REM co r?wna si? 4-5 r??nych sn?w.
'

mam to wszystko zrobi??? Mam przez oko?o 90 minut pr?bowa? usn??? xD
 

Monsalve

User
Joined
Nov 27, 2010
Messages
18
Reaction score
2
Odp: ?wiadome Sny

W?a?nie wczoraj przeczyta?em poradnik,powiedzia?em sobie "jutro b?d? pami?ta? sen" i tak sie sta?o.Zapisa?em go wszystko elegancko co prawda sny to tylko urywki wi?c nie za bardzo jest to sklejone logicznie ale spoko.Teraz b?d? pr?bowa? robi? test rzeczywisto?ci bo jak by?em dzisiaj we ?nie to wydawa? si? odleg?y, by? czym?, na co nie mam wp?ywu,mam nadzieje ?e mi sie uda.
 

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: ?wiadome Sny

Musz? powiedzie?, ?e zawsze interesowa?em si? tego typu zjawiskami, jednak nigdy nie mia?em na tylko zapa?u, ?eby si? do tego zabra?. Mam ogromn? ch?? na wypr?bowanie tego czego? jednak nie wiem za bardzo jak si? za to zabra?. Tak wgl to w filmie Incepcja s? powi?zania do ?wiadomego snu.

Btw
Jakby kto? by? ch?tny pom?c opanowa? mi to, zapraszam na pw.
 

Venom2010

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
44
Reaction score
1
Odp: ?wiadome Sny

?wietny poradnik, ja jak kolega Monsalve wczoraj pomy?la?em "Id? spa? i jak si? obudz? b?d? wszystko pami?ta?" i tak si? sta?o :) M?j sen wygl?da? tak, ?e strzela?em w ludzi wchodz?cych do biedronki z pomidor?w :> Jak o tym pomy?l?, to od razu zaczynam si? ?mia?
 

Monsalve

User
Joined
Nov 27, 2010
Messages
18
Reaction score
2
Odp: ?wiadome Sny

ja ju? drugi dzie? to praktykuje-takiak wczoraj zapami?ta?em sen i zapisa?em go razem ze szczeg??ami i datami.Teraz powoli b?d? m?g? pr?bowa? robi? TR..Mam nadzieje ?e mi sie uda opanowa? swoje sny! :D
 

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: ?wiadome Sny

Z w?asnego do?wiadczenia mog? powiedzie?, ?e cz?sto w dzieci?stwie miewa?em ?wiadome sny. Pami?tam, ?e by?em tak wy?wiczony, ?e umia?em si? obudzi? w jakimkolwiek momencie snu lub niejako zmienia? sceneri?, gdy ten mi si? nie podoba? (jak by?em ma?y to cz?sto mia?em nie?le schizowate sny).

Z czasem jak dorasta?em to mi przesz?o, ale za to czasem pojawia?y mi si? sny "l?kowe". ?ni?em w sumie o niczym ale czu?em si? jakbym spada? i budzi?em si? po chwili, czasem dos?ownie nie mog?em z?apa? oddechu i prawie si? dusi?em. xD

Teraz to nie mam czasu si? wyspa? porz?dnie, wi?c gdzie tu czas na jakie? ?wiadome sny? xD
 

Dakomos

Active User
Joined
Sep 20, 2008
Messages
58
Reaction score
24
Odp: ?wiadome Sny

WILD jest zajebisty, ale przy problemach psychicznych ryje banie, bo to troch? co innego ni? medytacja i przy d?ugim zasypianiu, mocno si? zaciera granica mi?dzy rzeczywisto?ci? a snem, tzn nadal normalnie jeste? obudzony, ale patrzysz na rzeczywisto?? i my?lisz o niej jak w trakcie snu. Przemy?lenia z tego momentu s? dziwne.

BTW, rzuc? tekstem z wykopu.

Jestem specem od WILD LD, mo?ecie zadawa? pytania ;p
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: ?wiadome Sny

Kiedy czujesz ?e sen traci klarowno?? krzyknij „Zwi?kszam ostro?? snu”
Bwhehehe, dobre zawo?anie. ?ADUJ? MOC!!

Og?lnie tekst bardzo przyjemny, mi?o mi si? czyta. O kilku rzeczach nie wiedzia?am, warto wi?c spr?bowa? (np. o technikach pozostania we ?nie w?a?nie), a kilka sama odkry?am bez poradnik?w, taka jestem zajebista.
:lol:
 

Huffy

User
Joined
Jul 5, 2010
Messages
32
Reaction score
2
Age
29
Odp: ?wiadome Sny

Bawi?am si? tym kiedy?. Poradnik ?adny.
 

Xentaziz

Advanced User
Joined
Nov 20, 2010
Messages
162
Reaction score
19
Odp: ?wiadome Sny

@ciechan, we? si? ziooom. Kurwa, kiedy wesz?a moda "rasta", co drugi u?ytkownik tego forum nagle pali marihuan?. Taka prawda, ?e Ty nie sko?czy?em 15 lat, a ciekawostki o zielsku przeczyta?e? z google, b?d? starsi koledzy Ci naopowiadali. Pewnie s?uchasz reggea i jeste? mega wyluzowanym rastamanem?
@Temat, poradnik nie jest napisany przejrzy?cie jednak to co jest w nim zawarte bije na g?ow? jego zapisana forma. Osobi?cie pr?bowa?em owych sztuczek, dotychczas nie jest w tym idealny, wi?c pozostaje czeka? i pr?bowa? dalej.
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: ?wiadome Sny

Jak to ja, musia?em ogarn?? jakie? rycie bani, wi?c proponuj? kilka prostych ?wicze?, kt?re naprawd? mocno wyrabiaj? skupienie i panowanie nad w?asn? percepsj?. ?wiczenia typu Dacomos Mindfuck


1. Spl?tanie. Niech na ch?? ruchu d?oni? reaguje nie d?o?, a szyja. Tzn kiedy chcesz ruszy? palcem, ma ci si? zmienia? widok. Inny pomys?, podczas chodzenia ruszasz nogami, ale czujesz, jakby to by?y r?ce. Tzn odczuwasz bod?ce w ko?czynach g?rnych a poruszaj? si? dolne.

2. Oczy w innym miejscu ni? na g?owie. Dajmy na to na brzuchu. Cholernie ci??kie na jawie podczas transu, do?? proste w LD. Masz przenie?? sw?j punkt widzenia w inne miejsce. UWAGA! Nie chodzi o to, ?e zrobisz si? mniejszy i masz oczy ni?ej. Masz nadal czu? normalnie g?ow?, ruchy szyi, ale to wszysto masz odczuwa? powy?ej swoich oczu.

3. Grawitacja. ?atwo chodzi? po ?cianach a la spiderman, ale przechodzenie na ?cian?, ze jednoczesnym ustawieniem grawitacji odpowiednim, wymaga du?o skupienia.

4. Dodatkowe ko?czyny, ogon itd. Zobaczy? ?atwo. Mie? w nich czucie na ca?ej powierzchni, ci??ko.

5. Pr?buj zmienia? rzeczy wbrew logice. Je?li chcesz zmieni? sceneri?, nie zamykaj oczu. Spr?buj b?yskawicznie wyczy?ci? ca?? przestrze?, niech zostanie biel typu matrix bez modeli. Nast?pnie, wype?niaj przestrze? jak najbardziej skomplikowanymi przedmiotami w taki spos?b, ?eby pojawia?y si? w oka mgnieniu. To wa?ne, ?eby nie wspomaga? si? wyobra?eniami typu "najpierw w ?cianie robi si? dziura a potem pojawia si? tam okno, albo kto? je montuje, czy te? zamykam oczy a po otwarciu ono tam jest". Gap si? na ?cian? i w jednym momencie ma si? tam pojawi? to co zosta?o zaplanowane. Wraz ze wzrostem skupienia mo?na renderowa? coraz bardziej skomplikowane obiekty, na osiedlach ko?cz?c (w moim przypadku, jeszcze ?wicz?).

6. Wciel si? w posta? z gry "portal". To akurat do?? proste. Tw?rz portale i przechod? przez nie w pobliskie miejsca tak, ?eby oba portale by?y widoczne. Jednocze?nie nie skupiaj si? tylko na swoich miejscowych zmys?ach, pr?buj ogarnia? ca?y teren i w portalu widzie? to, gdzie si? znajdziesz za chwil?. Mo?na ?wiczy? jednocze?nie ze zmian? grawitacji.

7. Bycie w 2+ miejscach jednozce?nie i odbieranie bod?c?w bez konieczno?ci prze??czania si? = raczej ju? hardcore, polecam zacz?? od ?wicze? z ogarnianiem na raz jak najwi?kszej ilo?ci ko?czyn.


To tyle, jak wymy?l? co? jeszcze, mo?e napisz :D


@OP IS A FAG

pic related

Psychodelic_by_ch3c.jpg
 

Chemiann

Banned
Joined
Dec 30, 2008
Messages
250
Reaction score
5
Odp: ?wiadome Sny

Stron z dok?adnymi poradnikami dotyczacej kazdej z technik swiadomego snienia jest tysiac. Rownie dobrze mogl bys zalozyc temat "Swiadome Sny", a w tresci owego tematu wpisac tylko swiadomesny.pl... Forumowicze dowiedzieli by sie tego samego, a nawet wiecej. Nie pogratuluje Ci ani nie podziekuje, gdyz zakladanie takich tematow jest najzwyczajniej w swiecie bezsensowne.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top