What's new

Bazyliszek

Sloik od Flaaya

Active User
Joined
Mar 5, 2010
Messages
121
Reaction score
6
Odp: Bazyliszek

@up.
Przeczytaj wszystkie posty. ju? dawno pisa?em ?e Basilisk nie ma nic wsp?lnego ze skarbcem Kazzo , btw. przegl?dnij wcze?niejsze strony a zobaczysz SS'a na kt?rym kole? stoi kolo bazyliszka -.- wi?c nie jest to npc tylko do "g?owienia si?"
 

Daniel36

Active User
Joined
Sep 12, 2010
Messages
113
Reaction score
3
Age
25
Odp: Bazyliszek

Hmm. Wed?ug mnie to bazyliszek to jest NPC w stylu blind orca. Mo?e trzeba do niego jako? zagada??? Pr?bowa? kto? HI HIHO albo ssyt?. Spr?bowa? zawsze mo?na. Okaza? si? mo?e ?e b?dziemy musieli go uratowa?. Poniewa?:
Bazyliszek zasypa? si? sam w grocie kt?ra odkry?y krasnoludy i chcieli go zabi?. On przy tym jak zamieni? w kamie? kolejnego rycerza to ?ciana zawali?a si? i go zasypa?a.
Mo?e jak go uratujemy (Jakim? sposobem) to da nam tp do skarbca w kazdro, ale b?dziemy mogli wzi?? tylko jeden przedmiot?. W opcje 1 nie wierze. Ale po uratowaniu mo?e nam da? swoj? sk?r?/sk?ry a my damy j? kr?lowi kazdron i dostaniemy nagrod??. Przypominam s? to tylko gdybania prosz? nie krytykowa?!

@Edit
Ol?ni?o mnie xD. Ju? wiem po co istniej? wszystkie mity i legnedy + questy nie do rozwi?zania
Mity i legendy: Tutaj chodzi o zarobek dla cipek :). Ka?de wie ?e im zale?y tylko na $$$$ jakby kto? da? im 100000$ to oddaliby tibi?.
Questy nie do rozwi?zania : Tutaj chodzi o zarobek czemu? oto co my?li player tibi
"Hmm podobno mo?na rozwi?za? ten quest i wej?? do skarbca w kazdroon hmm fajnie by by?o mie? golden legi albo grat shielda :). Kupie pacca i postaram si? zrobi? ten quest"
3 miechy p??niej "Kurde nie uda?o mi si? a wali? spr?buj? jeszcze raz!"
i tak w k??ko. Prawo ani nikt inny im tego nie zabroni co jest nies?uszne. To jest jawne wy?udzanie pieni?dzy oraz oszukiwanie graczy ;/. No ale c?? peszek takie ?ycie :D
 
Last edited:

Guzik94

User
Joined
May 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

A mi sie wydaje ,ze quest z bazyliszkiem nie zostal jeszcze skonczony przez CIPY (a wszyscy wiedza ze im sie nie spieszy) bo przeciez przy tym wejsciu jest blokada i nie mozna wejsc spowrotem.
Moze cipsoft odblokuje wejscie w ktoryms z kolei UPDATE.


Je?eli chodzi o skarbiec to zacznijmy od tego aby napisac do jakiegos (znajomego albo nie) tutora badz senior tutora ,aby kliknal "Look" na drzwi skarbca.
Je?eli drzwi beda mialy id 0 to znaczy ze key do nich wogole nie istnieje.
___________________________________________________
Aha i jeszcze jedno.
Gracze z darmowym kontem wogole nie maja sie co brac do prob rozwiazywania questa ,bo zapewnie jego 90% dzieje sie na pacc arena ,wkoncu chodzi o zarobek dla cipow :lol:
 
Joined
Oct 8, 2010
Messages
18
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

Popieram wszystkich kt?rzy sadz? ?e bazyliszek to tylko podpucha i niema z nim ?adnego questa. To po prostu kolejna legenda kt?r? mo?na wsadzi? miedzy bajki. W wywiadach z cipami nieraz s?yszy si? o nie rozwi?zanych questach, ale niema ?adnej wzmianki kt?ra naprowadza?a by na cel. M?wi? tak tylko po to ?eby wzbudzi? zainteresowanie i przyci?gn?? graczy.
 

Lyoks

New User
Joined
Oct 11, 2010
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

Reklama usuni?ta
 
Last edited by a moderator:

Rokez

New User
Joined
Oct 13, 2010
Messages
2
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

No bardzo ciekawe szczeg?lnie to ze skarbcem w kazo heh idziesz tam zabijasz go o knifem i masz blessed shield ale jak go zabic?
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Bazyliszek

Jako ?e dawno nikt nic nie wni?s? do tematu dlatego ja si? odezw?!
Pierwsza sprawa. Do Basiliska na 99% (wok?? basiliska wszystko jest niepewne, mo?e on sam to fake wi?c 99 a nie 100 %) nie mo?na dosta? si? "od frontu". Dow?d:


A jak wiecie do Small Hole NIE DA SI? WEJ??, chyba ?e to opisywany przeze mnie wcze?niej 1%.
 

Pitosan

User
Joined
Oct 20, 2009
Messages
39
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

Od?wie?am Baaaaaaaardzo dawny temat :D

Dawno tu pisane nie by?o ale tak sobie czytam i czytam i ol?ni?o mnie :)
Kto? napisa? o tym rycerzu itd to by?o lajtowe
Ale mo?e trza to jako? g??biej przejrze?? Ten rycerz musi by? sednem sprawy kombinowa?em troche z tym i przeszukiwa?em r??ne fora
Znalaz?em teorie o kopalniach kaz pewnie ju? j? znacie tabliczka z napisem ,,BEWARE OF BASILISK"
Zgadza si? kopalnie kaz wielu my?li o skarbcu kaz ale to nie to :)
Mo?e znacie legende o bazyliszku i dzienniki g?rnicze a jak nie to pozwole sobie zacytowa? :


Pewnego razu przyby? okropny w??opodobny istniej?cy w najg??bszych kopalniach. On zabi? wielu g?rnik?w, gdy? ten w?? by? bazyliszkiem, okropnym stworzeniem, kt?ry m?g? obraca? ?ywe istoty w kamie?. Wielu bohater?w pr?bowa?o zabi? kreatur?, ale nikt nie zako?czy? wyprawy sukcesem, cze?? zbieg?a, a najwi?cej umar?a. Kt?rego? dnia m?dry cz?owiek, kt?rego imi? jest zapomniany mia? niekt?re ksi?gi wiedzy o tych okropnych stworach. On poradzi? g?rnikom zaopatrzy? ?ciany kopalni w pochodnie i lampy. Przera?ony przez lekkie, jaskrawe ?wiat?o bazyliszek cofa? si? coraz g??biej do kopalni dop?ki zarz?di? aby stworzy? sobie roz?am w nich.



Dziennik G?rniczy

Wykopali?my g??bok? dziur?, kt?r? nawet my- krasnoludy ledwie mog? widzie?. Fruzek powiada? jak relacj? potwora wytwarzaj?cego niepczyste d?wi?ki pod ziemi?. Te przera?aj?ce opowiadania o basyliszku zatrzyma? nasz przemys? rozk?adu, zmuszaj?cy nas do podwojenia stra?nik?w ubezpieczaj?cych koplanie.

Zm?czony G?rnik
Melc


Wej?cie g?rnik?w

Co to by?o, czego ja nie mog?em powiedzie?! Ale to jest okropne! Okropne! S?yszeli?my pog?oski o niekt?rych rzeczach ale my po prostu zignorowali?my je...Jestem jedynym pozosta?ym przy ?yciu... ta RZECZ... nie mog?a si? rusza?...Nie mo?na by?o jej pom?c. Och dlaczego? Co? Co to jest?... Co? sie porusza... Moja stopa, staje si? kamieniem.

Cipsoft wymy?li? to ?eby pomuc w odnalezieniu wej?cia do bazyliszka czy ?eby zmyli? graczy ?eby szukali bazyliszka i bulili grub? forse na szukaj?c bazyliszka bez skutecznie latami? Obie te teorie s? wiarygodne
Jednak ja i tak mam nadzieje odnale?? droge do bazyliszka tak jak jest w historyjce zamienia? w kamie? a ko?o wej?cia do bazyliszka jest skamienia?y rycerz ;>
Musimy pr?bowa? dop?ki s? mo?liwo?ci a jak wiemy nie zosta?o ich ju? zbyt wiele bo po?owa zosta?a ju? sprawdzona i obalona.
Do roboty
Troszke si? rozpisa?em
Narq wszystkim i dobranoc
 
Last edited:
Joined
Oct 17, 2010
Messages
5
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

Zn?w od?wie?anie starego tematu...
Przeczytajcie wszystkie strony dok?adnie a zobaczycie rozwi?zanie...
To jest jak ze ?rubokr?tem Kurika o_O
Quest by? na starej tibi 6.4-7.1 prawdopodobnie (nie jestem pewien czy akurat o te clienty chodzi) czyli ~ rok 2003.
Quest zosta? usuni?ty a rozmowy z NPC'kami nie zosta?y usuni?te tylko po to ?eby rozwia? nutke tajemnicy w tej popranej grze kt?ra dawno zesz?a na psy...

_______
Dalej kto? my?li ?e da rade rozwi?za? ten quest? No tak ! kupujcie pacce i m?czcie si? z tym przecie? CIP'ki tylko na to czekaj? :D
 

Mateusz56

User
Joined
Nov 7, 2010
Messages
21
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

heh slyszalem o nim ale sry nie pomoge bo sam nie wiem
 

Golden pall

Active User
Joined
Mar 18, 2009
Messages
50
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

Co do tej ???tej kropki na mini mapie mo?e trzeba wykopa? czym? innym ,czym? kto nikt by si? nie spodziewa?? ps. w jednym rme widzia?em sk?r? bazyliszka. Do rycerza :Mo?e trzeba mie? co? jaki? item np: diament lub miksture .Blisko jeste?my ju? przy prawdzie no mo?e ja ale dobra trzeba to rozwi?za?, a i nie zawsze cipsoft chce tylko kask? wiec...
a i daj kto? mini map? ca?ego miejsca i screeny to mo?e co? zauwa??
 
Last edited:

Golden pall

Active User
Joined
Mar 18, 2009
Messages
50
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

Wiec tak podam id dziwnych itemk?w:11116/sk?ra bazyliszka , 11262/jaki? amulet,10571/Tarcza z diamentem troch? dziwna,10577/Jaka? mikstura w ?rodku co? podobnego do serca
 

Zeki

Active User
Joined
Apr 28, 2010
Messages
92
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

wy jestescie tepi jak cholera. Bazyliszka da sie zabic pomyslcie jak chxcecie zatakowac cos co znajduje sie wiecej niz 5 sqm od was i to nadodatek za sciana nawet z innymi potworami jest to nie mozliwe. odleglosc i Ziemia nie pozwalaja na zaznaczenie Battle na monsterku ;)
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Bazyliszek

@UP
"Nie chce mi si? z tob? gada?!"

Jako ?e historia lubi si? powtarza? to mo?e obecny stan rzeczy nawi?zuje do tego ze starej tibii. Trzeba by by?o dok?adnie przestudiowa? stare mapy i stare wykonanie questa.
A w og?le to jaka by?a nagroda ze starego questa?
 

Braianek

User
Joined
Jul 9, 2009
Messages
20
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

S?uchajcie mam pomys? a gdyby tak kto? stworzy? ots i potem zobaczyl gm co tam jest?? jak tam jest chodzi mi o real mape ots;d
 

Armani1992

Active User
Joined
Nov 12, 2010
Messages
124
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

S?uchajcie mam pomys? a gdyby tak kto? stworzy? ots i potem zobaczyl gm co tam jest?? jak tam jest chodzi mi o real mape ots;d[/QUOTE


jeste? leszczem ;d real mapa jest tworzona przez ludzi a nie przez cipsoft w otsach wi?c tyle co wy widzicie tyle jest stworzone na tammtej mapce lub kto? m?gl sobie tak doda? jak?s droge for fan
 

k0ryci0

New User
Joined
Dec 19, 2010
Messages
6
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

Witam! Jest to moj pierwszy post na tym forum i z g?ry przepraszam za odkopanie tego tematu ale bardzo mnie ciekawi tajemnica bazyliszka i nie chcia?bym by? nazywany archeologiem ;P

Zauwa?y?em, ?e jeden z graczy w kopalni kazoo gdy uzyl lopaty na gruzach to wyskoczyl mu napis, "Kamienie ci?gle spadaj? z sufitu" czy co? w tym stylu.Wpad?em na pomys?, ?e mo?na tak jak w przypadku questy zeby plywac na gorome czy quest w kazoo na dwarven legi gdzie trzeba by?o naprawiac tory za pomoca desek i gwo?dzi, to w taki sam lub podobny sposob zbudowac tunel ? Nie wiem to Tylko moje spekulacje xD ale zawsze warto cos pobr?bowac jak bede mial czas to jutro spr?buje cos z tym fantem zrobic ;)

Pozdrawiam k0ryci0. ;)
 

askol27

User
Joined
Sep 24, 2009
Messages
30
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

Bazyliszek. Jest to potw?r kt?ry wygl?da jak snake. prawdopodobnie wypada z niego klucz do skarbca w Kazardoon . Gdzie on si? znajduje ??
W kopalniach Kaz znalaz?em tabliczke z napisem ,,BEWARE OF BASILISK" .
Niewiem czy przeszuka?em ca?e miejsce za t? tabliczk? ale go nieznalaz?em.
Wielu pisze ?e wie gdzie on jest. Czy kto? mo?e opisa? droge do niego ??
Strasznie chce go zobaczy? i zrobi? z nim screena

W skarbcu s? Dragon Scale Legs

a to kilka opowiada? z ksi?g o Bazyliszku !!

Pewnego razu przyby? okropny w??opodobny istniej?cy w najg??bszych kopalniach. On zabi? wielu g?rnik?w, gdy? ten w?? by? bazyliszkiem, okropnym stworzeniem, kt?ry m?g? obraca? ?ywe istoty w kamie?. Wielu bohater?w pr?bowa?o zabi? kreatur?, ale nikt nie zako?czy? wyprawy sukcesem, cze?? zbieg?a, a najwi?cej umar?a. Kt?rego? dnia m?dry cz?owiek, kt?rego imi? jest zapomniany mia? niekt?re ksi?gi wiedzy o tych okropnych stworach. On poradzi? g?rnikom zaopatrzy? ?ciany kopalni w pochodnie i lampy. Przera?ony przez lekkie, jaskrawe ?wiat?o bazyliszek cofa? si? coraz g??biej do kopalni dop?ki zarz?di? aby stworzy? sobie roz?am w nich.



Dziennik G?rniczy

Wykopali?my g??bok? dziur?, kt?r? nawet my- krasnoludy ledwie mog? widzie?. Fruzek powiada? jak relacj? potwora wytwarzaj?cego niepczyste d?wi?ki pod ziemi?. Te przera?aj?ce opowiadania o basyliszku zatrzyma? nasz przemys? rozk?adu, zmuszaj?cy nas do podwojenia stra?nik?w ubezpieczaj?cych koplanie.

Zm?czony G?rnik
Melc


Wej?cie g?rnik?w

Co to by?o, czego ja nie mog?em powiedzie?! Ale to jest okropne! Okropne! S?yszeli?my pog?oski o niekt?rych rzeczach ale my po prostu zignorowali?my je...Jestem jedynym pozosta?ym przy ?yciu... ta RZECZ... nie mog?a si? rusza?...Nie mo?na by?o jej pom?c. Och dlaczego? Co? Co to jest?... Co? sie porusza... Moja stopa, staje si? kamieniem.
tekst ?r?d?owy: forum tibia.pl

moim zdaniem:
na ka?dym z tych ss jest taka "dziura" prawda?? ja se tak pomy?la?em noto przypomnia? mi sie pewien quest z dragonami w thais. polega na zabiciu kilku dragon?w i usuni?cie firefielda a podnim jest dziura prawda? a w tej dziu?e jest podaj?e 6 small shappires czy jako? tak. mo?e tak zamo jest z bazyliszkiem. w tych dzi?rach s? jakie? "mistyc items" np. ten legendarny miecz parowy albo ten ?r?bokr?t.

a je?li chodzi o te gruzy z sufitu to mo?e jest potrzebne nast?puj?co:
-?opata albo pick
-iron hammer (albo inny m?otek)
-deski
-gwo?dzie
a potem wykonujemy nast?puj?co:
1.pickiem albo ?opatom usuwamy gruz
2. u?ywamy deski na ?cianach (bo na suficie sie nie da :p)
3.u?ywamy jako? gwo?dzie i m?otek na tych deskack
to tyko moja teza prosz? jak?? osob? by j? sprawdzi? bo ja mam problemy z ??czem internetowym :/

a je?li chodzi o te rozbijanie ska? to mo?e jest potrzebna jaka? b.s?aba bro? np.club :D
a lustro nie wypali bo bazyli zamieni si? w kamie? wi?c odpada.
 
Last edited:

Aaviq

Active User
Joined
Sep 16, 2010
Messages
136
Reaction score
10
Odp: Bazyliszek

Hipotez jest milion. Nie ma sensu ci?gn?? tego tematu, skoro nic z niego si? nie dowiemy.
W prawdziwym ?wiecie ?ciane mo?na rozwali? bodaj?e wszystkim, nawet pi??ci?, co si? odnosi do tibii, gdzie Cipsoft pr?buje zrobi? wszystko realistycznie. Knifem te? mo?na pr?bowa?, ale jaki tego sens? Nie ma tibijczyka, kt?ry by posiada? wszystkie mo?liwe bronie ...
Prawdopodobnie jest tak, ?e Cipsoft nie udost?pni? jeszcze, ?adnego wej?cia do Bazyliszka, tylko po prostu robi sobie z nas jaja... Komputer -> oczy popsute -> okulista -> pieni?dze na okuliste.
Nie wa?ne czy co? z tego maj? czy nie, wa?ne, ?eby tak nam dojeba?, ?eby nie zostawi? nam nic... Taka jest rasa ludzka. ;]
Na razie to i tak ma ka?dy wyjebane na tego w??a.

Regards,
Aaviq
 

Amashadi123

Active User
Joined
Dec 31, 2008
Messages
104
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

Twarz jednego z cipsofter?w kiedy to czyta:
U%C5%9Bmiech.jpg
 
Top