What's new

Reggae - nasz ?ywio?!

Status
Not open for further replies.

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Temat zosta? stworzony dla os?b, kt?re s?uchaj? reggae.
Osobi?cie reggae s?ucham od niedawna, ale strasznie mi si? spodoba?o.
Jest to szybki typ tego gatunku, nie wiem jak nazwa? ten podgatunek :D

Moi idole: Fandango Gang, Natural Dread Killaz, Grubson, Jamal, East West Rockers

Teraz zapodam wam par? fajnych nut:






Wypisujcie swoich ulubionych wykonawc?w, zarzu?cie nut? i ewentualnie piszcie o jakich? koncertach.
 
  • Like
Reactions: One

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Wybra?e? najlepsze Grubsony :D a wiesz ?e mieszkam blisko niego xDDD?:D
 

ZoZoLeK9164

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
84
Reaction score
58
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

S?siadami jeste?cie ? ;D jak tak to poprosz? o autograf xd ;)
 

Archimonde

Suple!
Joined
Aug 18, 2008
Messages
1,215
Reaction score
268
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Przepraszam czemu ten temat ma s?u?y?? Napierdalaniem linkami to jutuba? Co do mnie nie s?ucham reggae, bo nie podoba mi si?, lecz czasem podobaj? mi si? udzia?y w rap kawa?kach tych typk?w od reggae, bo fajnie to wychodzi. Co do tematu zacznijcie rozmawia?, a nie napierdala? linkami.
 

Czempion

Senior User
Joined
May 18, 2008
Messages
656
Reaction score
71
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Zale?y od sytuacji. Kiedy chc? si? wyluzowa? s?ucham, mi?dzy innymi Bas Tajpana, Ras Luty. Na co dzie? bardzo rzadko, tylko niekt?re kawa?ki. Reggae jest dobre na klimacie, szczeg?lnie te nuty z motywem marijuany. Polecam. :)
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

nie jest moim s?siadem jest koleg? mojego kolegi : P wi?c autograf nie by?oby problemu: D

Notka moderatorska:
Rozmawiamy tu na temat Reggae a nie tego czy kto? jest twoim s?siadem czy nie (;
 
Last edited by a moderator:

Inspired

Active User
Joined
Sep 5, 2010
Messages
50
Reaction score
6
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Przyorane, wiem jacy s? fani tych ca?ych grubas?w i te podobne pseudo artystki reggae. Wpad?em w ten temat ?eby si? wy?ali?, bo styl tej muzyki jest dla jednych ludzi, a konkretnie dla ?pun?w i narkoman?w. Ju? bardziej szanuje ten nasz polski rap, ale i tak mam go w dupie.

Kiedy? Bob Marley mia? tak? szybk? piosenk?, jedyna kt?ra mi wpad?a w ucho. Reszta to mozolne dno kt?re nas powoli u?mierca od swojego powolnego t?uczenia i zach?cania do wzi?cia sztacha. Muzyka musi podnosi? adrenaline i motywowa? do ?ycia, a nie wkurwia? swoim t?pem t?paka i blondynki.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Wpad?em w ten temat ?eby si? wy?ali?, bo styl tej muzyki jest dla jednych ludzi, a konkretnie dla ?pun?w i narkoman?w.
Sorry, ale to nie temat w kt?rym wypisujemy swoje ?ale ;/. Wiesz, tak samo m?g?bym skrytykowa? rock, bez obrazy, ale dla mnie jest to pojebana muzyka i darcie ryja do mikrofonu, jeszcze przychodzi mi na my?l obraz cz?owieka, kt?ry siedzi w domu przed komputerem z wielkimi, na p?? g?owy s?uchawkami i s?ucha tego dudnienia na full..

Lubi? czasem pos?ucha? Reggae, rzeczywi?cie, wi?kszo?? kawa?k?w jest o paleniu, ale o ?paniu nie s?ysza?em. Muzyka jest lu?na, jak w ka?dym gatunku, s? lepsze i gorsze kawa?ki. Og?lnie lubi? tak? muzyk?.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

@Inspired
styl tej muzyki jest dla jednych ludzi, a konkretnie dla ?pun?w i narkoman?w
Ja nie jestem ?punem.

Reszta to mozolne dno kt?re nas powoli u?mierca od swojego powolnego t?uczenia i zach?cania do wzi?cia sztacha.
W pewnym sensie masz racj?. Ale ja s?ucham g??wnie tego szybszego reagge.
Pos?uchaj nuty Jamal - Pull up.

Muzyka musi podnosi? adrenaline i motywowa? do ?ycia
Muzyka nie mo?e podnie?? adrenaliny. A reggae uwierz mi, bardzo motywuje do ?ycia.

PS S?ucham te? metalu, heavy metalu, trash metalu, rocka, hard rocka i punk rocka.


~~~~
Do Mielca (tam mieszkam) 4 grudnia przyje?d?a Jamal. Tak sobie my?l? - i??, czy nie i??. :)
 

Inspired

Active User
Joined
Sep 5, 2010
Messages
50
Reaction score
6
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Sorry, ale to nie temat w kt?rym wypisujemy swoje ?ale ;/. Wiesz, tak samo m?g?bym skrytykowa? rock, bez obrazy, ale dla mnie jest to pojebana muzyka i darcie ryja do mikrofonu, jeszcze przychodzi mi na my?l obraz cz?owieka, kt?ry siedzi w domu przed komputerem z wielkimi, na p?? g?owy s?uchawkami i s?ucha tego dudnienia na full..
Lubi? czasem pos?ucha? Reggae, rzeczywi?cie, wi?kszo?? kawa?k?w jest o paleniu, ale o ?paniu nie s?ysza?em. Muzyka jest lu?na, jak w ka?dym gatunku, s? lepsze i gorsze kawa?ki. Og?lnie lubi? tak? muzyk?.

Gadanie, typ rocka jaki ty poda?e? to rock metal, ja te? za tym nie biegne. Lubi? czasami spokojnego rocka, czasami hardego z moc? i pierdolni?ciem. Jednak przy twoim twierdzeniu nie pozostaje, bo s?ucham r??nych typ?w, pr?cz rapo-reggae podobnych, poprostu muzyka od dance'u po hardstyle. C??, ja nie nawidze narkotyk?w, papieros?w i niezdrowego ?arcia. Ka?dy ma sw?j gust, ale ka?dy mo?e jego gust zwyzywa?, a je?eli masz siln? wol? to miej na niego wyjebane, tak samo jak na kolege cz?stuj?cego ci? papierosem.

@Inspired
Ja nie jestem ?punem.
W pewnym sensie masz racj?. Ale ja s?ucham g??wnie tego szybszego reagge.
Pos?uchaj nuty Jamal - Pull up.
Muzyka nie mo?e podnie?? adrenaliny. A reggae uwierz mi, bardzo motywuje do ?ycia.
PS S?ucham te? metalu, heavy metalu, trash metalu, rocka, hard rocka i punk rocka.
~~~~
Do Mielca (tam mieszkam) 4 grudnia przyje?d?a Jamal. Tak sobie my?l? - i??, czy nie i??. :)

Tu si? mylisz, je?eli wiesz co to adrenalina to b?dziesz wiedzia? ?e dobra nuta to sukces na smak adrenalinki. No i je?eli s?uchasz takiej muzyki jak poda?e?, to napewno nie raz serce zabi?o ci szybciej. Mimo, ?e adrenaline wywo?uje strach, seks i niebezpiecze?stwo to ja w??czam w to jeszcze zajebist? muzyk?.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Gadanie, typ rocka jaki ty poda?e? to rock metal, ja te? za tym nie biegne. Lubi? czasami spokojnego rocka, czasami hardego z moc? i pierdolni?ciem. Jednak przy twoim twierdzeniu nie pozostaje, bo s?ucham r??nych typ?w, pr?cz rapo-reggae podobnych, poprostu muzyka od dance'u po hardstyle. C??, ja nie nawidze narkotyk?w, papieros?w i niezdrowego ?arcia. Ka?dy ma sw?j gust, ale ka?dy mo?e jego gust zwyzywa?, a je?eli masz siln? wol? to miej na niego wyjebane, tak samo jak na kolege cz?stuj?cego ci? papierosem.

Nie wiem jaki to typ, bo tego nie s?ucham. Sorry, ale nie obchodzi mnie to jakiego rocka lubisz bo to temat o Reggae. Mo?esz sobie nawet wyj?? na ulic? i krzycze? jeba? rap, jeba? reggae, ale co Ci to da? Patrz?c na Tw?j post to Ty wszystko jebiesz, alkohol, papierosy, rap, meneli, (w sumie tez ich jebi?), ale masz sw?j temat z rockiem i si? go trzymaj. To jest tylko muzyka, dla mnie mog? ?piewa? nawet o gwa?ceniu czy samob?jstwach, ale je?li kto? si? powiesi bo jaka? osoba o tym ?piewa?a to ?wiadczy tylko o tym, ?e by? idiot?.



Fajna nuta.
 

Heliton Pall

Advanced User
Joined
Aug 16, 2009
Messages
392
Reaction score
15
Age
26
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

@Inspired
Teraz zb?a?ni?e? si? w moich oczach. Reggae to nie muzyka dla ?pun?w, zapami?taj to!Twoje komentarze mnie dobijaj?, w og?le nie masz racji w wi?kszo?ci przypadk?w. Muzyka nie musi podnosi? adrenaliny, ma by? mi?a dla ucha.!


@topic

Muzyka Reggae - wg. mnie najlepszy rodzaj muzyki jaki mo?e by?. Gdy pos?ucham jakiego? kawa?ka, np. Boba Marleya, od razu si? rozlu?niam i odp?ywam do krainy marze?.Je?li kto? nie lubi Reggae, niech nie pisz? tego w tym temacie, i nie obra?a gustu innych u?ytkownik?w, oraz ich nie denerwuje, jak to nasz kolega Inspired pokaza?.Mnie osobi?cie wkurwi?o to, ?e wg. niego Reggae jest dla ?pun?w. To jest pokojowa muzyka. I taka pozostanie!

Moja topka wykonawc?w:
1.Bob Marley
2.Grubson
3.Junior Stress
4.Jamal
5.Mesajah
6.Natural Dread Killaz
 

Tekero

Advanced User
Joined
Jun 10, 2009
Messages
159
Reaction score
9
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

S?ucham reggae, nie jestem rastamanem, s?ucham tylko niekt?rych nut, zazwyczaj tych energicznych.

Zmienie troch? temat na bardziej na topie.
co s?dzicie o Kamilu Bednarku?
Chc? pozna? wasze opinie na ten temat, po przeczytaniu waszych wypowiedzi napisz? w?asn? w tym temacie.
 

ELo0n

No to cyk.
Joined
Aug 31, 2010
Messages
296
Reaction score
46
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

@Inspired
Wpad?em w ten temat ?eby si? wy?ali?, bo styl tej muzyki jest dla jednych ludzi, a konkretnie dla ?pun?w i narkoman?w.

Pos?uchaj mnie uwa?nie kolego, mo?esz nie komentowa? ludzi kt?rzy lubi? s?ucha? ten typ muzyki ?
S?dz?c po twoich komentarzach i wyzywania od ?pun?w ka?dego kto s?ucha reggae, to jeste? dzieciakiem, i nie doros?e? jeszcze do prawid?owego skomentowania tego tematu...
Owszem ludzie, kt?rzy s?uchaj? reggae lubi? sobi? zapali?, ale to nie wszyscy.
Wiele os?b po prostu s?ucha tych nut poniewa? maj? fajny rytm. Ka?dy ma tam swoje powody...
Ja np. od kiedy s?ucham reggae spogl?dam na ?wiat, mniej stresu i wgl.

Co do poj?cia ?pun...
Chyba nie wiesz co to znaczy ^.^
?pun jest osob? kt?ra nie mo?e, ?y? bez przymulenia sobie ?ycia na max'a i odlotu...
Z tego co wiem s?uchacze reggae nie s? tak bardzo powalenia, wi?kszo?? pali tylko Konopie Indyjskie, i nie startuje do innych Narkotyk?w ...
Tych kt?rzy za?ywaj? mocniejsze narkotyki ni? Marihuana mo?esz nazywa? ?punami, poniewa? one silnie uzale?niaj?...
Co do konopii badania potwierdzaj? , ?e jest ona zdrowsza ni? alkohol i papierosy.
Nikt od niej nie umar? a jedynymi wadami s? kr?tkotrwa?e zaniki pami?ci ... Ale to naprawd? trzeba du?o jara? ; )


##Edit
Oczywi?cie nie popieram tych kt?rzy pal? ca?y czas... Uwa?am , ?e to g?upota...

Co do tematu
Lubie reggae, b?d? s?ucha? tego typu muzyki mimo wszystko, nie obchodzi mnie opinia takich dzieciak?w jak Inspired
Notka moderatorska:
Co do konopii badania potwierdzaj? , ?e jest ona zdrowsza ni? alkohol i papierosy - pierdolenie reggeman?w i zwolennik?w legalizacji, a nie naukowc?w.
 
Last edited by a moderator:

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

styl tej muzyki jest dla jednych ludzi, a konkretnie dla ?pun?w i narkoman?w.

A czym si? r??ni ?pun od narkomana? Jako? nie mog? tego poj??. Jednak?e, jako, ?e ca?y komentarz przesi?kni?ty jest g?upot? i stereotypami - nie b?d? si? w to zag??bia?. Jedyne co mam Ci do powiedzenia, to to, ?e

Co do tego stylu muzyki - s?ucham okazyjnie (na przemian z tw?rczo?ci? bard?w). I, cho? to wydaj? si? dziwne (wr?cz anormalne), o ile cenie sobie reggae, to o tyle nienawidz? tw?rczo?ci Marleya (mo?e dwie, trzy piosenki Boba wpad?y mi w ucho).
 

bradock

Active User
Joined
Jul 27, 2009
Messages
57
Reaction score
2
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Ostatnio zacz??em s?ucha? Boba Marleya.
Do?? dobra nuta:

Kilka dobrych nut (dok?adnie 8)
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Musz? przyzna?, ?e reggae sta?o si? ostatnio bardzo popularne. Nie wiem co jest tego przyczyn?, ale pewnie to, ?e reggae (przynajmniej polskie) jest bardzo podobne do rapu (ja odnosz? takie wra?enie, nie musicie si? ze mn? zgadza?), kt?ry jest nie ukrywajmy bardzo popularny. Nie s?ucham tej muzyki i s?ucha? nie zamierzam, nie moje rytmy. Co prawda podobaj? mi si? niekt?re kawa?ki, ale to za ma?o ?eby mnie przekona?.
 

Marcinoos66

Senior User
Joined
Dec 18, 2008
Messages
1,196
Reaction score
99
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

A? tak bardzo nie lubi? Reggae, ale podoba mi si? nawet nawet.. mo?na si? odpr??y? to lubi? xD ; D nie d?ugo w moim mie?cie b?dzie koncert NDK oczywi?cie id? !
 

CWK

User
Joined
Nov 23, 2010
Messages
17
Reaction score
1
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Co do reggae ... kto?, kto m?wi ?e reggae "u?mierca" jest ... Ok, mo?e nie b?d? wulgarny, ale kto?, kto uwa?a tekst "Ja m?wie przesta? si? ba?, nie chowaj g?owy w piach, ?yj, bo ?ycie do najlepsze, co mog?e? dosta?!", "Rodzicie dali Ci ?ycie wi?? to uszanuj brat" i wiele innych jest ... w sumie nie mam zamiaru nikogo obra?a?, ale prosz?, je?li krytykujecie jaki? typ muzyki, to nie krytykujcie go po przes?uchaniu 2-3 track?w!
Co do ostatniej popularno?ci reggae - Kamil Bednarek. Uwa?am go za kogo? kto ma niez?y g?os ... ale nic wi?cej. Do tego sprzeda? si?. Podejrzewam, ?e podpisa? jaki? kontrakt z TVN (to tylko moje przypuszczenia), dlatego ostatnio pe?no go w telewizji. Do tego dziewczyny lataj? za nim ... z mody. Na prawd? mnie to smuci, dziewczyny kt?re od czasu pojawienia si? Bednarka w TV zrobi?y si? takie wielkie rasta, nie wiedz?c nawet nic o muzyce reggae. Bo reggae ... jest czym? maxymalnie pozytywnym. I nie chodzi tu o jaranie trawy ... od kiedy s?ucham reggae jestem po prostu szcz??liwszym cz?owiekiem. Prawd? m?wi?c ?aden prawdziwy s?uchacz reggae nie mia?by ochoty spina? si? i wyzywa? innego gatunku muzyki ... Tu si? liczy przede wszystkim tolerancja. Chocia? w sumie to o czym teraz m?wi? to raczej domena rastafarian ni? s?uchania reggae. Najgorsze jest jednak kojarzenie rasta z najaranymi kolesiami w dreadach ... C??, to nie jest prawda, ale szczerze m?wi?c wola?bym ju? by? najaranym kolesiem w dreadach, kt?ry relaksuje si? z kumplami w zaciszu w?asnego domu, ni? pijanym dresem kt?ry wychodzi na dw?r z 5 kumplami tylko po to ?eby co? rozwali? lub zrobi? komu? krzywd? ... Jak to kto? kiedy? powiedzia?, ten kraj by?by du?o pi?kniejszy gdyby zalegalizowano marichuan?, niestety, w tym ograniczonym kraju z tymi ograniczonymi politykami uwa?aj?cymi marichuan? za "najgorsze z?o! Nie wiem czy marichuana jest z konopii, ale trzeba walczy? z marichuan?, to jest pewne!" to si? pr?dko nie zrealizuje ... Bra?em udzia? w paru dyskusjach nt. Legalizacji marichuany, g??wny argument jaki dosta?em przeciw to "95% ludzi, kt?rzy bior? twarde narkotyki zaczyna?o od marichuany."
W tej chwili na mojej twarzy pojawia si? za?enowanie. No tak, w sumie to prawda, ale:
Ka?dy, kto pije denaturat, zaczyna? od w?dki. Ka?dy, kto pije w?dke, zaczyna? od piwa. OK! Wi?c zdelegalizujmy piwo ... To jest w?a?nie takie my?lenie. W tym wszystkim nie rozumiem jednego: czemu papierosy s? legalne, kiedy marichuana nie jest? W sumie papierosy nie daj? nam ?adnych pozytywnych skutk?w, jedynie uzale?niaj? i niszcz? nasze zdrowie, co powoduje na prawd? spore wydatki (znam ludzi kt?rzy na papierosy wydali ponad 50000 z?. g?upia u?ywka, kt?ra tylko niszczy zdrowie, a gdyby w og?le nie zaczyna? tego pali?, mo?na by kupi? niez?y samoch?d ...) Po za tym strasznie odbija si? na zdrowiu. Ale wr?cmy do marichuany - W Polsce na walk? z marichuan? wydaje si? 80 mln rocznie ... Teraz, gdyby j? zalegalizowa?, pa?stwo mia?oby 80 mln w kieszeni, plus dodatkowy stos kasy za sprzeda? akcyz na marichuan?. Te pieni?dze mo?na by wyda? na pomoc biednym, budow? nowych dom?w dziecka, czy walk? z twardymi narkotykami. W dodatku, produkowanie papieru z konopii jest du?o bardziej ekologiczne i du?o ta?sze, ni? papier z drewna. W dodatku, papier ten jest lepszej jako?ci. Marichuana jest te? doskona?ym lekiem. Udowodni?o to wiele lekarzy. A co do m?wienia "To, ?e marichuana jest mniej szkodliwa to tylko gadanie ?pun?w, a nie naukowc?w" - jest to opinia wpojona przez mass media. Interesuje si? tematem, przeczyta?em o tym par? publikacji naukowych, i nigdy nie uda?o si? udowodni? jakiegokolwiek negatywnego skutku konopii ... no, mo?e opr?cz dymu, kt?ry szkodzi podobnie jak dym papierosowy, z tak? r??nic?, ?e papieros?w niekt?rzy pal? nawet 30 dziennie, a marichuany? ... 1 joint miesi?cznie spokojnie wystarczy.
Przepraszam za ten offtop w temacie o reggae, mam nadziej? ?e zostanie mi to wybaczone. ;]
Je?li komu kolwiek w og?le b?dzie si? chcia?o czyta? moje wypociny.
 

LuiseQ

New User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
1
Reaction score
2
Odp: Reggae - nasz ?ywio?!

Moje ulubione utwory to :
Bas Tajpan - Nowy Protest
Bas Tajpan- Moje Dziewczyny Lubi? Reggae.
Bas Tajpan - Trzy ?yczenia
Bob One feat. Bas Tajpan - Poczuj To
Bas Tajpan - Sakrament
Bas Tajpan - Moja Sensi
Junior stress - Sound System, Natty B, Grubson, Bob One, Bas Tajpan i inni
Ras Luta - Babilon Szuka Ganji
Mesajah - Ka?dego dnia.
To Moje ulubione utwory reggae.
Pozdrawiam.
 
Status
Not open for further replies.
Top