What's new

-Trudny "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Sentil

Ten Typ
Joined
May 11, 2008
Messages
211
Reaction score
85
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

No nie wiem, dalej nie widz? problemu ; p. Najpierw ?ci?gasz Tibi? 8.54, potem IP Changera (linki poda?em). Potem odpalasz tego klienta, a nast?pnie uruchamiasz Changera - to jest normalny program, Start --> Wszystkie programy --> Asprate --> Tibia MULTI-IP Changer --> Tibia MULTI-IP Changer. Skr?t masz te? na pulpicie. Wybacz, ale instalacji i uruchomienia prostego programiku to ja uczy? nie b?d? ; p. Powodzenia.
 

Disteek

New User
Joined
Dec 8, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Mam problem z xamppem narpierw nie runningowal a teraz wyskakuje blad i sie wylacza. Mam windows 7 jak to zrobic zeby dzialalo?
 

NewGift

Active User
Joined
Nov 14, 2010
Messages
120
Reaction score
6
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Teraz wszystko jest dziecinnie proste. Prostota tego poradnika mnie dobija.

Co do:
Klikamy przycisk "Przegl?daj" zaznaczony zielon? jedynk?. Szukamy folderu z naszym silnikiem, nast?pnie katalog "schemas", a w nim plik tekstowy "mysql" (czerwone k??ko poni?ej):
To sory, ale w wi?kszo?ci tfs?w nie ma takiego pliku, jest on zast?piony plikiem TheForgottenServer

Og?lnie poradnik pi?kny, dobra robota =]
 

Sentil

Ten Typ
Joined
May 11, 2008
Messages
211
Reaction score
85
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

@Disteek:
Wr??ka podpowiedzia?a mi, ?e rozwi??e tw?j problem, jak napiszesz jej, czego dok?adnie dotyczy b??d (mo?e by? screen).

@NewGift:
Czy ja wiem - teraz w ka?dym wydaniu (nie wiem odk?d pocz?wszy) jest katalog ze schematami. Tak te? jest w ostatnim udost?pnionym ?wiatu tfsie 0.3.6 w oparciu o kt?ry pisa?em poradnik. Nie wiem jak tam z 0.4+. A za mi?e s?owa bardzo dzi?kuj? ; >
 

Disteek

New User
Joined
Dec 8, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

@Up:
Caly czas klikam na start i wcale nie runninguje, hosty sa wolne nawet 1 proces blokowal wylaczylem i nadal nic a gdy start kilkam na mysql to program na jakies 10 sec sie zawiesza tego na screenie nie widac za bradzo wiec nie widze sensu robienia.

Edit:
Przeistalowa?em i okaza?o sie ze w konsoli przy instalacji zle klikalem wiec juz wszystko gra.
 
Last edited:

Rinth

Active User
Joined
Jul 9, 2010
Messages
92
Reaction score
12
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Poradnik bardzo dobry, zapewne du?o czasu Ci zabra? ten poradnik. Doceniam to, wszystko ?adnie napisane, wszystkiego nie przeczyta?em bo oczy by mi wypad?y. Mog?e? te? doda? jak?? konfiguracje acc makera, czy co?.

Pozdrawiam!
 

genialnyzulf

Active User
Joined
Sep 17, 2010
Messages
54
Reaction score
5
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Mam problem ot?? - po instalacji XAMPP - wszystko robie odbrze i klikam start przy apache i mysql - jednak przy apache pisze "stopped" tak gdzie? dwie sekundy po uruchomieniu (na ludzki rozum to najpierw pisze start a potem niewidoczne "stopped" i w ten spos?b nie moge si? po??czy? z localhost.
 

Roy4lz

Forum friend
Joined
Dec 11, 2010
Messages
1,342
Reaction score
117
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Te? mam problem, ot??:

Xamppa mam zainstalowanego, ale nie dzia?a jedna rzecz:

Jak chc? w??czy? APACHE, klikam w "start" i czekam, czekam i czekam z 1 minute, po czym APACHE w??cza si? na 1 sekunde i przestaje dzia?a?. I od nowa. Co robi? ? :<


@edit

Mam to samo, co kolega wy?ej.
 
Last edited:

Rozwijam Skilla

New User
Joined
Dec 19, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Link z dll wygas?. M?g?by? poda? jaki? link z kt?rego m?g? bym pobra? te dll? Punkt nr 3.
 

ZYnio1997

New User
Joined
Nov 12, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Ziomek bardzo mi si? podoba tw?j poradnik ale by? m?g? jeszcze raz poda? link do plik?w ,,dll" bo chyba wygas? bo jak klikam pokazuje si? ,, no found 404" z g?ry dzi?ki
 

Sentil

Ten Typ
Joined
May 11, 2008
Messages
211
Reaction score
85
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Wystarczy?o zajrze? do tematu na otlandzie, do kt?rego przecie? poda?em link. Teraz jest okej.

Zmiana by?a spowodowana now? wersj? paczki (update z 1.4b do 1.5):

Code:
[B]v1.5[/B]
Added LuaJIT DLL files.
Added LuaSQL DLL files for LuaJIT.

Link:
 

ZYnio1997

New User
Joined
Nov 12, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Dzi?ki teraz zrobi?em serwa :) Robi? teraz mapk? z g?ry dzi?ki ze zrobi?e? taki dobry poradnik takich ludzi jak ty powinno by? wi?cej kt?rzy maj? czas na wyt?umaczenie zielonym w robieniu serwa oczywi?cie dam ci ten plus czy reputacje;p
Sorry ze tak przys?owiowo ,, truje dup? " ale czy da si? zmieni? ta mapk? w tym serwerze np na real mapk? gdzie co i jak bo jestem noobem;p i czy bym musia? od nowa robi? z g?ry bym by? wdzi?czny za link odsy?aj?cy do dobrego wyt?umaczenia co? jak ten poradnik kt?ry napisa? Sentil :p
 
Last edited by a moderator:

Hydross

New User
Joined
Dec 19, 2009
Messages
8
Reaction score
2
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Panowie mam problem gdy uruchamiam serwer wyskakuje: Aplikacja nie zosta?a w?a?ciwie zainicjowana (0x000002). Kliknij przycisk OK, aby zako?czy? aplikacj?.
 

Uzzio

Advanced User
Joined
Oct 6, 2008
Messages
194
Reaction score
12
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Kolejny poradnik jak zrobi? OTS... Jest ich mn?stwo w internecie, zastanawiam si? tylko czemu Ci si? chcia?o go pisa?? Tak czy inaczej jest pi?knie napisany i wyt?umaczony. Jak dla mnie to najlepszy poradnik typu "Jak zrobi? OTS?" Na pewno pomo?e wielu osobom.
 

avatar12

Active User
Joined
Dec 17, 2010
Messages
103
Reaction score
4
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

@Sentil mam problem z WAMPPem, jak dusze start to wyskakuje mi cos takiego:

XAMPP Control Panel Version 2.5.8 (2009-07-28)
XAMPP for Windows Version 1.7.3
Windows 5.1 Build2600 Platform 2 Dodatek Service Pack 3
Current Directory: C:\Documents and Setting\Pawe?\...
Status Check OK
Busy...
Apache started
Busy...
MySQL started
Busy...

czy tak ma by????
 

Pomocnyy

User
Joined
Dec 5, 2010
Messages
48
Reaction score
2
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Najlepszy poradnik na tym forum jaki zobaczy?em to jest istne CUDO!!
Ludzie tego nie da si? opisa?, lecz ja spr?buj?...
Sentil jeste? mistrzem pisania poradnik?w i robienia to co robisz...
Zw?tpi?em jak przeczyta?em ca?y ten poradnik ?e to zrobi?.
Ale patrzy?em na mas? a nie informacje ! - i to by? m?j b??d.
Jednak czytaj?c ten poradnik tak mnie zach?ci?o ?e przeczyta?em go 7 razy.
Ludzie tu jest opisane krok po kroku dla ka?dego nawet tego kt?ry nie s?ysza? 2 s??w mianowicie "TIBIA" i s?owa "OTS"...
Nie wiem co mog? jeszcze napisa? Sentil powiniene? uczy? ludzi pisa? poradniki i za?o?y? tak? szk??k?. Teraz przy tocz? znane wam mo?e zdanie "Kiedy? usi?d? przy kominku pal?c fajk? i opowiem wnukom o cz?owieku kt?ry nauczy? mnie w perfect opanowa? program Xampp.
Du?o by tu pisa? o cz?owieku Sentil, na pewno nie z?amie nigdy praw autorskich Sentil'a..
PORADNICZEK 10/10 PERFECT!
Dzi?kuje,
Pozdrawiam
Pomocnyy
 

mateuseek

User
Joined
Jul 6, 2008
Messages
20
Reaction score
0
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Wszystko tak samo robi? z tibi? 8.7 czy jakie? inne pliki ?ci?gn???
 

avatar12

Active User
Joined
Dec 17, 2010
Messages
103
Reaction score
4
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

ja mam kilka pyta? kt?re mnie n?kaj?:

*co to jest (na zdj?ciu ni?ej) oraz do czego s?u?y, czy wi??e go co? z XAMPPem i czyjest mi potrzebny (jak by co to to okno wyskoczy?o mi po instalascij XAMPPa

pytanie.jpg



i jeszcze jedno pytanie:

*wyskakuje mi co? takiego i nie moge w??czy? ots'a. prosz? by mi kto? wyt?umaczy co oznaczaj? te zdania w czerwonym k??ku i jak to naprawi?


blad.jpg


prosz? o szybk? pomoc
 
Last edited:

Xenones

New User
Joined
Feb 5, 2011
Messages
4
Reaction score
0
Odp: "Przygod? z Open Tibi? czas zacz??!" - TheForgottenServer, XAMPP, phpMyAdmin

Wszystko robilem wedlug tego poradniki ale gdy chcialem wejsc 2 wszedlem na phpMyAdmin loguje sie i wyskakuje takie cos
phpMyAdmin - B??d
Nie uda?o si? bezb??dnie utworzy? sesji. Nale?y sprawdzi? b??dy w logach PHP i serwera WWW, a nast?pnie w?a?ciwie skonfigurowa? instalacj? PHP.
W czym problem?
 
Top