What's new

[Początkujący] "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
kpdp.png
Cze??!
Na wst?pie powiem, i? jest to ju? sz?sta lekcja naszej serii. Alanov return nie podo?a? kryteriom, kt?re na niego sporz?dzi?em, nie potrzebuje os?b, kt?re robi? jeden poradnik na 4 dni. Dlatego zrobi?o si? wolne miejsce i je?eli kto? chce, mo?e si? zg?osi? na wsp??za?o?yciela owej firmy, je?eli ch?tnych nie b?dzie lekcje b?de prowadzi? sam. Poni?ej prezentuje Wam pierwowz?r podania, kt?re nale?y wysy?a? drog? prywatnej wiadomo?ci na moje konto, w temacie wpisuj?c Nick - podanie do KPKDP :
  • Imi? :
  • Wiek :
  • Dlaczego Ty? :
  • Przyk?adowe mapy (min. 3) :
Czekam na Wasze podania, je?eli macie jakie? zapytania lub sugestie podaje sw?j e-mail adres : sumastylu@gmail.com
2n04mme.png
W dzisiejszej lekcji b?dziemy si? uczy? tworzy? tr?jk?tne dachy, a tak?e te zwyk?e p?askie. Tr?jk?tne dachy b?d? opisane najpierw, poniewa? z p?askimi jest wi?cej zabawy do urozmaicania, m?wie tutaj o mieszaniu dach?w czy o detalizacji dachu jakimi? szczeg??ami. My?l?, ?e wszystko jasne i mo?emy ju? zaczyna?.
Roofs - z j?zyka ang. jest to dach. Nak?adamy go na budynki, po to, aby nie nadawa?y efektu bezmy?lno?ci. Istnieje wiele rodzai dach?w oraz mo?liwo?ci ich po??cze?.
trojkatne.png
  • Jak wiemy, najpierw musimy posiada? jakich? dom, dlatego otwieramy program i tworzymy swoj? posiad?o??. Poni?ej prezentuje przyk?ad mojego domku robionego przez 3 minuty :
    housewl.png
  • Teraz poka?e pa?stwu jak zrobi? tr?jk?tny dach pierwszym i moim zdaniem gorszym i brzydszym sposobem. Wybieramy z naszej palety ID (9092 - 10336). Teraz tworzymy dach tak jak na poni?szym obrazku, wszystko przedstawi?em Wam za pomoc? strza?ek :
    trojkatdachisposob1.png

    trojkatdachisposob2.png
  • Teraz czas na spos?b numer dwa. Wszystko robi si? tak samo, tylko wykorzystuj? si? zupe?nie inne ID, nie ma sensu, abym je Wam tutaj wszystkie wypisywa?, wszystko pisz? na obrazku :
    2sposobtrojkat1.png

    2sposobtrojkat2.png
  • Teraz musimy go troche ozdobi?. Tak?e u?ywamy do tego ID 9102-9103, 9106, 9134 :
    dachy.png

    plaskie.png
  • Teraz poka?e wam przyk?ady dach?w p?askich. Bardziej tutaj b?de si? kierowa? po??czeniamii. B?dziemy ??czy? jedne dachy z drugimi, a na ko?cu je wydetalujemy. Tak?e prezentuje teraz kilka po??cze? i odrazu przypisane do nich detalizacje :
    plaski1.png

    plaskie1remake.png


    plaskie3.png

    plaskie4.png


    plaskie5.png

    plaskie6.png


    plaskie7.png

    plaskie8.png

Musimy pami?ta?, o Tym aby dobiera? odpowiedni dach do odpowiedniego klimatu, tutaj zaprezentowa?em tylko cztery, bo inne poprostu by tutaj nie pasowa?y. Detalizacja te? nie powala, ale jak wiemy dachy nie mog? by? przes?odzone detalami, ale pustkami ?wieci? tez nie powinny.

Takim oto sposobe dotrwali?my do ko?ca kolejnej ju? 6 z rz?du lekcji. Bardzo bym chcia?, aby?cie nadsy?ali podania z ch?ci? do??czenia, a tak?e aby?cie w Tym temacie pokazywali swoj? prac? wg. poradnika, albo jakie? nowe urozmaicenia, to mo?e zostanie ono dodane do naszego artyku?u. Tymczasem do zobaczenia w nast?pnym artykule.
Kolejna lekcja to : Jak stworzy? klimatyczne podziemia?
8xvoyo.png
 

Rinth

Active User
Joined
Jul 9, 2010
Messages
92
Reaction score
12
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Kolejny rewelacyjny poradnik! Du?o przyk?ad?w, doskonale wyt?umaczone, czego chcie? wi?cej. W dachach p?askich najbardziej spodoba?o mi si? 2 wykonanie, reszta te? prze?liczna. Co do dach?w tr?jk?tnych te? fajnie Ci to wysz?o, sam mam z tym ma?e problemy. :)

Pozdrawiam!
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

?adny poradnik, w kt?rym jest zawarte wszystko to, co powinno si? znale?? w poradniku pomagaj?cym w ulepszaniu swoich map. Zawierasz doskona?e tre?ci dla tych, kt?rzy albo nie znaj? si? na mapperstwie i pomo?e im to rozpocz?? sw?j byt w?r?d gwiazd, albo znaj? si?, ale nadal chc? udoskonala? swoje osi?gni?cia - ten poradnik na pewno im w tym pomo?e. ?wietnie ukazane, wizualnie wygl?da perfekcyjnie - oby tak dalej.
 

Pogromca Budyniu

Advanced User
Joined
Sep 30, 2010
Messages
255
Reaction score
19
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

?wietnie po prostu cudownie. Nie mia?em poj?cia, ?e mo?na w taki dziwny a jak?e pi?kny spos?b u?o?y? dach, r??ne dodatki. Przepi?knie ;d
Wszystko przejrzy?cie opisane, szczeg??owo. Tak poza tematem, bardzo ?adny domek xD

Czekam na poradnik dotycz?cy architektury ;d;d
 
Joined
Sep 19, 2010
Messages
38
Reaction score
4
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Hehe raz na 4 dni, troch? zmy?lasz, bo z tym poradnikiem obudzi?e? si? wczoraj o 18.00, wi?c ju? nie pierdol, a ?e nie chcesz poczeka? do jutra to ju? nie moja wina, a po drugie ty ci?gle robisz inne lekcje zamiast tych co s? w planie, wi?c sk?d ja mam wiedzie? jaka jest nast?pna, mia?y by? g?ry, a widz?, ?e b?d? podziemia to mo?e by? ze mn? pogada? normalnie, a nie tak, bo nie mam poj?cia co robi?. Nie mam zamiaru si? z tob? k??ci?, ale robisz ze mnie idiot?.

Poradnik ?wietny, wi?c nie b?d? powtarza? wypowiedzi pan?w up. Tylko nie ucz wszystkich ?mieci? dach?w, bo to wygl?da chu*owo. Zw?aszcza jak na nim ro?nie trawa.

@up To ju? jest architektura i nie wiem czemu Fluos zaczyna w og?le od dupy strony. Zamiast najpierw pokaza? jak si? robi domy to zaczyna od dach?w.
 
Last edited:

Hiden

User
Joined
Feb 6, 2010
Messages
40
Reaction score
1
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

@Up
Tutaj sie z Toba zgodze
@Topic
Moze z laski najpierw wyjasnij jak zrobic jakas posiadlosc? Troche tutaj odje*ales jak by nie bylo >.>
 

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Poradniczek wprost zajebisty, wszystko idealnie opisane, estetycznie i zero b??d?w, jestem pod wra?eniem i nie mam zastrze?e?.
Nawet pocz?tkuj?cy mapper by si? po?apa?, chocia? poradnik nie jest tylko dla pocz?tkuj?cych, dzi?ki, ?e go napisa?e? :).
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

#Alanov
Pami?taj, ?e to ja jestem za?o?ycielem tej serii i to ja m?wie jaka jest kolejna lekcja.

Nie od dupy strony, tylko od rzeczy naj?atwiejszych, bo jak wiemy tworzenie domk?w czyli architektura jest najtrudniejsza w mappingu i nie mo?na jej wykona? po... 5 lekcjach.

Pozdrawiam!

#down
Dowidzenia.
 
Last edited:
Joined
Sep 19, 2010
Messages
38
Reaction score
4
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Ale dachu nie mo?na robi? bez domk?w. Pomy?l.
A jak lekcje by?y poustawiane a ty ci?gle zmieniasz no to nie moja wina. Narka.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Dobra, ale bez k??tni, okey. Zgoda i tyle. Poradnik ciekawy, przyda si? ka?demu nowemu. Tworzenie dach?w nie nale?y do ?atwych w praktyce, ale pewnie znajd? si? tacy, ?e takie co? te? ?atwo opanuj?.

Pozdrawiam.
 

evon

Advanced User
Joined
Jul 9, 2009
Messages
444
Reaction score
23
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Bardzo ?adny przejrzysty poradnik, napewno du?o ludzi z niego skorzysta.
Dachy tr?jk?tne wysz?y ci wed?ug mnie najlepiej, zreszt? pozosta?e te? s? ?adne :)
 

raphy246

Active User
Joined
Nov 29, 2009
Messages
124
Reaction score
7
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

No na tym poradniku si? nie zawiod?em. Du?o ss'?w, wspaniale opisane :p. Zar?wno jak i dachy tr?jk?tne, jak i p?askie s? super. Tym razem ocena to 10/10. Zosta?a mi jeszcze jedna lekcja.
 

szakers

Active User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
101
Reaction score
3
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Ladny poradnik swietnie dopasowane itemki napisane id itemkow nie do czego sie przyczepic
 

Tfoja Obsuga

Advanced User
Joined
Oct 10, 2010
Messages
151
Reaction score
8
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Poradnik REWELACJA, pom?g? mi w 100% miesza? dachy (p?askie) I TAK JAK KOLEGA @UP NAPISA?, NIE MA SI? DO CZEGO PRZYCZEPI?! Ocena to 9.99/10 bo wi?? mo?e by? lepiej :).
 

Sqrdi

User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
48
Reaction score
1
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

beztytuufn.png
hmm a to moja skromna mapka... Bede wdzieczny jak powiecie czego za duzo i takie tam ^^.
Poradnik bardzo dobry ;] 10/10
 

Rybak

Advanced User
Joined
Nov 3, 2008
Messages
218
Reaction score
11
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Poradnik jest ?wietny, ale mam jedno pytanie:
-jakie id ma brama tego budynku?
Chodzi ten przedmiot:


Uploaded with
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: "Krok po kroku do perfekcji" - Tworzenie i urozmaicenia dach?w (Lekcja 6)

Nie chce mi si? otwiera? SimOne, lecz jestem pewien, ?e jest to w zak?adce Boats.
 
Top