What's new

Kilka ?atwych pyta? (przynajmniej nie dla mnie)

Status
Not open for further replies.

Kokazoo

User
Joined
Nov 5, 2008
Messages
41
Reaction score
3
A wi?c tak jak w temacie bez zb?dnego pisania wypisze moje pytania. :D

Q1: Czy jest mo?liwo??, rozmawiania z danym NPC - we?my na ten przyk?ad, ?e dali?my mu co?, przyk?adowo banana i on znikn?? w inne miejsce (ten NPC).
I tu si? zaczyna pytanie jakby ten skrypt wygl?da??

Q2: Czy mo?na (domy?lam si? ?e tak) kombinowa? skryptami LUA? tzn: wzorowa? si? na skryptach z movement, action etc aby zrobic z tego skrypt dla NPC? - troche chaotycznie to napisalem.

Q3: Czy nazwy skilli typu Sword Fighting, Fishing etc. s? zapisane w Tibia.exe czy (przykladowo) TFS.exe ?

Za ka?d? pomoc oddam swoj? wdzi?czno?? reputem :) z g?ry dzieki.
 

Szaki

Active User
Joined
Jul 25, 2010
Messages
104
Reaction score
7
Odp: Kilka ?atwych pyta? (przynajmniej nie dla mnie)

Q1: Da?oby si?, przy pomocy funkcji getNpcCid, ale nie wiem w jakim ona jest silniku. Chyba nie w TFS. I nie wiem czy dok?adnie tak lecia?o. Bez niej nie zrobisz tego skryptu.

Q2: No, tak tylko funkcje t? na g?rze musisz zmieni? (o ile chodzi ci o wn?trze skryptu, fragmenty, pojedyncze funkcje). Z t? r??nic?, ?e w actions dostajesz 3-5 danych (item, cid, itemEx, fromPos, toPos), a w NPC tylko 2 (cid, msgcontains). Wi?c tu jest ta r??nica.

Q3: S? one zapisane w Tibia.exe. Mo?na je zmieni? przy pomocy Hex Editora. Chyba widzia?em na forum poradnik. Tylko musisz solidnie poszuka?, bo ostatnimi czasy wszystko znika :/

Sory, ?e nie da?em skrypt?w, ale jako? nie mam nastroju, a pro?by o skrypty to w request.

Pozdrawiam.
 

Kokazoo

User
Joined
Nov 5, 2008
Messages
41
Reaction score
3
Odp: Kilka ?atwych pyta? (przynajmniej nie dla mnie)

Dzieki, leci reput i podziekowanie
 
Status
Not open for further replies.
Top