What's new

Zaawansowany shop system.

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Zaawansowany shop system.

Skrypt zosta? udoskonalony (fakt faktem, ?e przed kilkoma godzinami, ale to niewa?ne)
 

Kowol

Senior User
Joined
Apr 9, 2008
Messages
1,250
Reaction score
158
Odp: Zaawansowany shop system.

Co? mi si? wydaje, ?e jest za du?y zakres tych p?tli. Pozostawiaj?c na stacku 50 item?w i backpack z mn?stwem przedmiot?w doprowadzamy do debuga klienta.

@Edit
Cacy ; )
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Zaawansowany shop system.

Nie sprawdza?em wydajno?ci skryptu przy wielu backpackach/itemach na jednym stacku. Zawsze mo?na ustawi? by sprawdza? od ty?u, tzn od stacka 254 w d??, dzi?ki czemu wychwyci pierwszy item z g?ry i na nim przerwie dzia?anie p?tli.

#edit
Gotowe. Teraz crashy by? nie powinno. Nawet wtedy by?oby ma?e prawdopodobie?stwo wyst?pienia crasha.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Zaawansowany shop system.

Widz?, ?e nikt si? nie udziela. Je?li macie jakie? pomys?y co mo?na by doda? do tego systemu to ?mia?o pisa?. Ch?tnie spr?buj? uaktualni? skrypt do waszych potrzeb i wymaga?.
 

kakashininja

Advanced User
Joined
Jul 9, 2008
Messages
257
Reaction score
2
Odp: Zaawansowany shop system.

Oskar twoje pomys?y s? wr?cz genialne.Fakt ?e sam potrafisz je napisa? dodaje im wielko?ci.Dla mnie skrypt jest przedni i innowacyjny.Nie spotka?em si? z takim(zaraz mi kto? napisze ?e gdzie? tam na OTland to by? albo ?e na wypasie to ju? go maj?) ale szczerze podziwiam tw?j wysi?ek i zach?cam do dalszej pracy!!

Ocena 10/10
Da?bym reput ale ostatnio ju? dawa?em za Advanced Quest System i po prostu si? nie da;P
 

Markeer

Active User
Joined
Dec 20, 2010
Messages
105
Reaction score
11
Odp: Zaawansowany shop system.

Wprowad? pobieranie z ka?dego BP po?o?onego na stacku, chocia? sam fakt, ?e sprzedaje itemy z wszystkich pojemnik?w jest fascynuj?cy ;q.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Zaawansowany shop system.

#up
Z pocz?tku mia?em sprawdzanie ka?dego pojemnika na stacku, ale gdy pojemnik?w jest pe?no to mo?e wyst?pi? crash, wi?c ustawi?em, ?e pobiera pierwszy POJEMNIK, nie item, od g?ry. Mog? wprowadzi? konfiguracj?, w kt?rej by si? to ustawia?o. Poza tym koniecznie musz? usun?? po?ow? warunk?w, gdy? jest ich zdecydowanie za du?o.

#edit
Update.
 
Last edited:

Stelma

Active User
Joined
Jan 6, 2009
Messages
114
Reaction score
19
Odp: Zaawansowany shop system.

{ Zaznaczam i? pisa?em to do?? w po?piechu jakie? 5 minut. Dlatego mog? pojawi? si? babole i nie doci?gni?cia. Jednak mam cie? nadzieji i? zwr?ci?em oscarowi cho? par? podstawowych b??d?w kt?re przecie? sam pope?nia?em kiedy?. Nie mam na celu ukra?? mu skrypt czy go sobie przypisa? jako editor. Chcia?em po prostu pokaza? i? jest w nim jeszcze wiele do zrobienia. Moja podstawka mo?e wywala? podstawowe b??dy przy kompilacji z racji i? pisa?em z pami?ci. Serdecznie przepraszam }

Ten post niema na celu obra?enia kogo?. Jednak na wst?pie pragn? prosi? by ludzie oceniali r?wnie? warto?? skryptu od strony kodu. Nie tylko co dany skrypt robi.​

PHP:
function doSearchItemsID(cid, items, container, cost)
	for i = getContainerSize(container.uid), 0, -1 do
		    local container = getContainerItem(container.uid, i)
		    if not ( isContainer(container.uid) ) then
		        for k, v in pairs(items) do
           			 if container.itemid == v[1] then
           			     local count = container.type
           			     if isItemStackable(v[1]) and count > 1 then
           			         cost = cost + (count * v[2])
           			         doRemoveItem(container.uid)
           			     else
           			         cost = cost + v[2]
           			         doRemoveItem(container.uid, 1)
           			     end
          			end
        		          end
   		 else
      			 doSearchItemsID(cid, items, container, cost)
    		 end
	end
 return cost
end  

local items = {
                {2465,150},
                {2466,20000},
                {2486,1500},
                {2487,13000}
                }

function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
local pos = getThingPos(item.uid)
       pos.x = pos.x - 1
local cost = 0
	for i = 254, 1, -1 do
	    pos.stackpos = i
	    local temp = getThingFromPos(pos)
	    if isContainer(temp.uid) then
	        cost = doSearchItemsID(cid, items, temp, cost)
	        break
	    end
	end
	if item.itemid == 1945 then
	    doTransformItem(item.uid, 1946)
	else
	    doTransformItem(item.uid, 1945)
	end
	if cost ~= 0 then
		    doPlayerAddMoney(cid, cost)
		    doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_INFO_DESCR, 'Sprzedales loot i zarobiles '..cost..' sztuk zlota.')
	else
   		 doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_INFO_DESCR, 'Pojemnik z lootem jest pusty.')
	end
return true
end


T?umaczenie :
Usun??em linijk? w kt?rej podmienia?e? ca?? zawarto?? tablicy. Jest ona zb?dna poniewa? wystarczy zmienia? stackpos. Przecie? plecaczek masz na konkretnym sqm nie znasz jedynie po?o?enia w stack i to jego trzeba przeszuka?.

W p?tli wywo?ywa?e? 2 razy funkcje getThingFromPos. Ogarn??em j? na raz przypisuj?c jej return do zmiennej localnej. P??niej j? przekazuje parametrem do funkcji doSearchItemsID.

Usun??em jeden warunek sprawdzaj?cy d?wigni?. Pomy?l i? d?wignia mo?e mie? jedynie 2 po?o?enia co za tym idzie 2 itemid. Najlepiej zamiast to oblicza? to wstawi? na sztywno poniewa? jak widz? w warunku wcze?niej zak?adasz jedynie podstawow? d?wigni?.

Usun??em cost ~= nil. W funkcji sprawdzasz czy cost jest r?wny nil. Je?eli jest to przypisujesz mu warto?? 0. Wi?c masz pewno?? i? warto?? z funkcji musi zosta? zwr?cona jako 0+.
Zrobi?em z cost zmienn? lokaln?. Co zaowocowa?o prostot?. No i nie trzeba jej zerowa?. A tak mi?dzy nami to wog?le wyja?nij co to by?o cost = cost ??
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Zaawansowany shop system.

#up
A tak mi?dzy nami to wog?le wyja?nij co to by?o cost = cost ??
Podczas test?w by?y ma?e komplikacje z funkcj? i najzwyczajniej w ?wiecie zapomnia?em usun??.
Co do reszty b??d?w to ju? je poprawiam. Dzi?ki bardzo.

#down
Czytanie ze zrozumieniem si? k?ania:
Oskar said:
Testowane na: The Forgotten Server 0.3.6pl1
 
Last edited:

ots24h

New User
Joined
Jun 9, 2009
Messages
9
Reaction score
0
Odp: Zaawansowany shop system.

Oskar a bd dzia?a? pod tibie 8.54?
 

Uzzio

Advanced User
Joined
Oct 6, 2008
Messages
194
Reaction score
12
Odp: Zaawansowany shop system.

#up
Pewnie tak
#top
No no... Gratulacj? kodziku, wida? ?e nie?le si? napracowa?e?. W og?le robisz du?o takich "unikalnych skrypt?w", oby tak dalej bo jestem bardzo pomocny :D
 

Seranomfiss

New User
Joined
Apr 28, 2008
Messages
4
Reaction score
1
Odp: Zaawansowany shop system.

mozesz bardziej wyjasnic gdzie wkleic ten drugi skrypt i jak dokladnie wpisac pos bo nic z tego nie rozumiem xD
 

Reaperr

User
Joined
Dec 28, 2010
Messages
25
Reaction score
0
Odp: Zaawansowany shop system.

#up
Pewnie tak
#top
No no... Gratulacj? kodziku, wida? ?e nie?le si? napracowa?e?. W og?le robisz du?o takich "unikalnych skrypt?w", oby tak dalej bo jestem bardzo pomocny :D
Ty jeste??! Nie zdawa?em sobie z tego sprawy, zwracaj?c g??wnie uwag?, na fakt, ?e jest to temat Oskara, a nie Tw?j. ;*

Nie jeste? zajebisty, ale Twoje pomys?y, owszem s?. Par? u?ytkownik?w musia?o poprawia?, to co tutaj nabazgra?e?, w dobrym tego s?owa znaczeniu. ;))
Licz? na wi?cej takich pomys??w, i jeszcze lepszych wykona?.

Regards,
Reaper
 

czarny33

New User
Joined
Nov 15, 2009
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Zaawansowany shop system.

Gdzie wklei? tego 2 skrypta ?
A co do pomys?u to ?wietny, oby tak dalej.
 

Seranomfiss

New User
Joined
Apr 28, 2008
Messages
4
Reaction score
1
Odp: Zaawansowany shop system.

moze ktos napisac gdzie wkleic ten drugi skrypt i jak wpisac pos bo mi bardzo zalezy na tym skrypcie
 

kacperkrowicki

Advanced User
Joined
Jun 11, 2010
Messages
240
Reaction score
16
Odp: Zaawansowany shop system.

Ale fajne daje 10/10 gosciu masz glowe do pomyslow nawet by mi taki pomysl niewpadl do glowy wielki szacun
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Zaawansowany shop system.

Pozycji nie musicie ju? wpisywa?. Backpack musi znajdowa? si? po lewej stronie d?wigni. A skrypt dajcie do actions. Mo?ecie przerobi? na w?asne potrzeby je?li zechcecie.
 

kaz717

New User
Joined
Jan 2, 2011
Messages
9
Reaction score
0
Odp: Zaawansowany shop system.

Nie no pomys?owo?? tego kolegi mnie zadziwia z ka?dym dalszym postem.
Podziwiam ci? ?e mieszasz troszk? niepotrzebnych rzeczy i knocisz to w ca?o?? z czego wychodzi ?wietny pomys? :D
Mam nadziej? ?e nie wygasn? ci pomys?y ++ leci dla ciebie ;p
 

Warcho

User
Joined
Nov 10, 2010
Messages
47
Reaction score
1
Odp: Zaawansowany shop system.

Super :) ale mam serva 8.0 :( dalo by sie na 8.0 zrobic ?? Bardzo bym prosil :)
 
Top