What's new

-Tibia 8.70 Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Status
Not open for further replies.

Karpio

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
369
Reaction score
58
Jak napisa? prezentacje,kt?ra zwr?ci uwag? takiego surowego i krytycznego czytelnika jakim jeste? Ty? Jak zacz??, a jak sko?czy?? Czym si? pochwali?, a co przemilcze?? W jaki spos?b przekona? Ciebie aby? po?wi?ci? chwil? na za?o?enie konta i stworzenie postaci na naszym serwerze? Czym nasz server r??ni si? od innych? Dlaczego ten a nie inny? Dlaczego?
Jak dobrze napisa?, aby rozesz?o si? z hukiem?
Jak dotrze? do masowego gracza, jak zaspokoi? jego potrzeby(yhym, skojarzenia.), w jaki spos?b dotrze? do jego indywidualnych potrzeb?
Te nurtuj?ce pytania n?kaj? mnie od samego pocz?tku.
My?l?, ?e najwa?niejsza jest wsp??praca i rozmowa, tak jak ju? wy?ej wspomnia?em atuty trzeba wykorzystywa?, a wady eliminowa?. Nie chc? si? wychwala?, bo nie w tym tkwi s?k. Na dzisiejszym rynku OTS, istnieje wiele znakomitych projekt?w, o kt?rych warto by wspomnie?, lecz teraz jest nasza chwila i nasz czas.
19982370901680123801.png

Start o godzinie 17:00
***​
Czym jest Valturia?
Mo?na wymy?la? fascynuj?ce histori?, aby przedstawi? Ci histori? OTS, lecz nasz server jest cz??ci? historii. Istniejemy na rynku OTS od ponad 2 lat, mamy do?wiadczenie i wiemy czego potrzebujesz. FaniaOts, VamasOts to nasze wcze?niejsze ods?ony. Dlaczego nie jeste?my Fania? Gdy? od??czyli?my si? od tamtej ekipy i stworzyli?my co? odmiennego - nowatorskiego.

?mia?o mog?, powiedzie? ?e jest bardzo dobrym serwerem RPG. Du?o os?b nadu?ywa to poj?cie nie znaj?c go.
Drugim aspektem jest Custom Mapa, tak?e jak RPG cz?sto nadu?ywane s?owo. Mo?e nie zgodzisz si? ze mn?, ale mapa Valturii stoi na bardzo wysokim poziomie. Informacj? kt?re mog? lepiej opisa? map?:
Dane mob?w:
??czna liczba mob?w: 11458
Miasto
Liczba miast: 7
Liczba dom?w: 234
?rednia p?ytek w domu: 23.29
?rednia p?ytek w mie?cie: 778,43
Najwi?ksze miasta: "Poviss"(2292 mkw)
Najwi?kszy domek: "Frost Manor" (332 mkw)

Ma?o ci to m?wi? Szczerze m?wi?c mi tak?e. Chc? Ci u?wiadomi?, ?e o warto?ci mapy nie m?wi liczba miast, potwor?w czy domk?w. W moim odczuciu wa?ne s? questy, dobre expowiska i ?adne miasta. Wg mnie znajdziesz to u nas. Mapa nie do?? ?e jest niesamowicie rozbudowana, to posiada du?o zagadek i niespodzianek. ??czy? pi?kno z u?ytecznym - utylitaryzm, ujawni?a si? u nas iskra pozytywizmu. ??cz?c to uzyskali?my niesamowit? mieszank? kt?ra musisz oceni? sam, gdy? o gustach si? nie dyskutuje.
xyz.png

syzz.png

mapabc.png

Tibia jest g??boko w moim sercu z powodu : quest?w i wojen, skupmy si? na tym pierwszym.
Gra?em w wiele gier MMORPG, lecz nigdzie nie spotka?em si? aby misje robiono w 50 os?b. Gdzie ka?da profesja by?a potrzebna, a ka?da runa odgrywa?a rol?. Na naszym serwerze znajdziesz wiele niesamowicie ciekawych i rozbudowanych quest?w.
Odeszli?my od systemu - id? - zabij - we?. Nasze questy wymagaj? pomy?lunku i chwili zastanowienia.
Posiadamy takie questy jak: POI, INQ, Demon OAK, Demon Helmet czy Anni, (...), lecz mamy w?asne bardziej skomplikowane : Seals of Syjana, Paradox Quest, Judyta's Quest, Secrets of the Sky etc.
Pr?cz tych misji dla wysokopoziomowych graczy istniej? ma?e, ukryte skrzynki w kt?rych znajduj? si? cenne nagrody.
Chcia?bym jeszcze doda?, ?e na naszej mapie znajduj? si? npc Kip-San, kt?ry zleca nam polowania na mobki(jest to nieobowi?zkowe), dzi?ki temu otrzymujemy do?wiadczenie i drobne gp'ki na ma?e wydatki. W ten spos?b poznajemy map?, odkrywamy jej pi?kno i stwierdzamy : "nie taki diabe? straszny jak go maluj?".
Podsumowuj?c posiadamy ~ 100quest?w zar?wno wymagaj?cych jak i nie~.
No to si? opisa?em o mapie. Przejd?my do silnika, skrypt?w i spraw technicznych.
Zacznijmy od skrypt?w:
-Party bonus - expi?c samemu nie czerpiemy pe?ni satysfakcji z gry. Moim zdaniem praca zespo?owa jest dobrym rozwi?zaniem, tego ?mudnego "przymusu".
W pigu?ce: expi?c w grupie bez party bonusa mamy do roz?o?enia 100% do?wiadczenia dziel?c na liczb? os?b w pt, tzn. 5os?b otrzyma po 20%, natomiast z party bonusem na ka?dego gracza otrzymujemy 10% bonusu gratis, wi?c na 5graczy mamy 150%, a wi?c po 30%. Mo?e to nie wiele, ale jest bardziej op?acalne.
-Cooldown System
-Mount System
-Reputation System
-Upgrade System
Sprawy techniczne:
DEDICATED SERVER
# Procesor : Intel Xeon Quad 4x 2,80GHz+
# RAM : 24 GB DDR3
# HDD : Intel SSD X25-M 2x 80 GB
# Connection : 1 Gbit - no freezes no lags
Dwa ?wiaty Bludia <Optional-PvP> i Erena <Open-PvP>. Konfiguracja obu tych ?wiat?w jest identyczna.
A wi?c teraz KA?DY powinien znale?? co? dla siebie. To tylko dla Was i tylko na Valturia OTS.
Dodatkowo dajemy Wam graczom mo?liwo?? transferu postaci z jednego ?wiata na drugi!
Dla starych graczy, kt?rzy zapytaj?: "co si? zmieni?o?".
*Forum
*Accmaker
*Klient
*Wiele Skrypt?w i system?w
*Mapa
-questy
-expowiska
*Do??czy?o do nas 2skrypter?w i 1mapper (szybsza praca)
Wielu z nas nie spodoba si? Tibia 8.7. Wielu z nas nie lubi zmian. Tibia 7.8(je?li si? myl? - przepraszam) wprowadzi?a addony, hotkeye i inne "z?e" dodatki. Czy na dzie? dzisiejszy wyobra?asz sobie gr? bez tego? Wiem, ?e mamy sentyment do tibi 7.6 i starszych, ale moim skromnym zdaniem, zmiany s? potrzebne. Tibia 8.7 wprowadza mounty i cooldown system - poprzez to Cipsoft w jakim? stopniu ogranicza botowanie. Mounty to dodatek taki jak addony, ludzie kochaj? addony, poniewa? mog? pokaza? siebie i swoj? wy?szo??. My?l? ?e z mountami b?dzie podobnie. Dwana?cie mount?w dwana?cie nowych quest?w. ?wiat idzie do przodu, tak samo OTS. To tylko kwestia czasu, zanim wszystkie servery przejd? na 8.7.
Pr?buj?c nic nie tracisz, mo?esz jedynie zyska?.
W wielkim skr?cie !
*W?asna Custom Mapa
*RPG Server
*W?asne skrypty i systemy
*Do?wiadczona i odpowiedzialna administracja
*?wietny silnik i server dedykowany
-www:
-forum:
-IP: valturia.pl
-Port: 7171
-Klient: 8.7
-Uptime: 24/7
-World Type: PvP
Exp stages:
1-30 poziom : 15 razy wi?kszy
31-80 poziom : 10 razy wi?kszy
81-150 poziom : 5 razy wi?kszy
151-200 poziom : 4 razy wi?kszy
201-250 poziom : 3 razy wi?kszy
251 poziom i wi?kszy : 2 razy wi?kszy
Skill:
18 razy szybszy
Magia:
7 razy szybciej​

***​
M?wcy powinni mie? na uwadze nie tylko to, by wyczerpa? temat, ale tak?e by nie wyczerpa? s?uchaczy.
CHURCHILL Winston
Spokojnie zno? krytyk? i nie wdawaj si? w k??tnie.
Anbu
Dochodz?c do tego miejsca, wykaza?e? si? wielk? ambicj?. Mam nadziej?, ?e cho? troch? przedstawi?em Ci Valturi?.
Dzi?kuj?.
 

Suruwa

Active User
Joined
May 1, 2008
Messages
105
Reaction score
2
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Zapowiedz sama w sobie swietna uderza do przecietnego uzytkownika.Jedno co mnie troche przeraza to item shop ale z drugiej strony nie jest zly nie ma w nim softow(chyba ze przeoczylem) jeden minus w nim to jest to co na innych ots : Po co isc na questy jak mozna kupic sobie cos w item shopie.Nastepna sprawa jest system rekomendacji jest nawet dobry bo za 10 pkt mozna juz cos kupic.Exp dopasowany i jak najbardziej mi sie podoba.Multi-world swietna sprawa malo jest takich ots'ow.Kolejna rzecz to klient 8.7 z jednej strony dobry ale mam jedno pytanie czy postacie magiczne (Sorcerer,Druid) beda mialy ten sam cooldown co na Real bo ta rzecz mnie wlasnie odrzucila grania na rl:).Omowie teraz sprawe Accmakera jest troche nie dopracowany czemu? np zakladka "Take a gift" prawa strona najerza na serodek tak chyba nie powinno byc.Mapa swietna i wydaje sie byc praktyczna.Nastpenie jest data startu servera jesli ona nie wypali to popelnicie ten sam blad co 99% polskich serverow i stracicie okolo 50% graczy(wnioskuje z innych projektow).Kolejna sprawa to questy,lubie questy w ktorych trzeba pomyslec ale bez przesady zeby nie byly dla ludzi z IQ 150+ bo taka rzecz stala sie na necronomiconie i praktycznie przez to upadl ale mniejsza z tym.Reszte mojej wypowiedzi na temat servera zobaczycie gdy na nim zagram.


Za wszelkie bledy ortograficzne przepraszam
Pozdrawiam Suruwa,Nightrider
 

Ekonek

Active User
Joined
Aug 22, 2009
Messages
73
Reaction score
1
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Fajna zapowiedz,mi?o si? czyta.By?em pewny ?e zagram na tym serwerze dopoki nie zajzalem na sms shopa,softy,yalahari set,itd. Skoro takie itemy s? w shopie to po co wogole wy robicie te FAJNE I UKRYTE questy jak praktycznie b.dobre eq mozna se kupic za smsa.Ja rozumiem rpg jako maly exp,skile,magic, w shopie jedynie jakies male upominki:dekoracje do domku,addon itemy mi nie przeszkadzaja wedlug mnie moga byc.Raczej nie wejde.
 

Toco Tronic

Active User
Joined
Jul 31, 2010
Messages
105
Reaction score
3
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Bardzo mi sie podoba wasza zapowiedz oraz serv, mapa jest piekna i pelna szczegolow i juz nie mgoe sie doczekac 1.01 :D. zycze powodzenia w dalszej realizacji
 

Karpio

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
369
Reaction score
58
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

SMS Shop b?dzie jeszcze ustalany! Ten nam zosta? z kiedy? i nie zd??y?em zmieni?.
B?d? w nim nowe rzeczy, ale nie takie kt?re s? tylko z quest?w.

Co do Cooldown jest o 1/2 mniejszy ni? na RL, aczkolwiek minimum 2s.
Jest on tak?e wykorzystany w Questach czasowych. Jest u?ywany do wy?wietlania pozosta?ego nam czasu :)
S? dodane specjalne czary do grupy Czary Specjalne, u?y? ich mo?emy tylko na questach kiedy zlec? nam je NPC, itd.

A wi?c co tutaj du?o gada?...
See you in Tibia ;)
 
Last edited:

Marshall95

Advanced User
Joined
Oct 2, 2010
Messages
213
Reaction score
9
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Zapowiedz ?adnie jest napisana mapa jest do?? du?a i ?adnie si? prezentuje jedynie nie podoba mi si? sms-shop jest drugim co do wielko?ci jaki w ?yciu widzia?em jedynie wi?cej ma SimsonOTS.Niepokoi mnie ma?a liczba kont za?o?onych nie chc? ,?eby by?a podoba sytuacja jak na Demetri.
 

Tibionauta

Advanced User
Joined
May 8, 2008
Messages
388
Reaction score
43
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

No no, jak to dobrze s?ysze? pochwa?y na temat servera, w kt?rym si? robi jako programista ;). Oczywi?cie, ?e OTS b?dzie bajeczny. Systemy jak na razie rzadko spotykane pod ten protok?? czyli Cooldown i Mount System oczywi?cie b?d? wielkimi plusami naszego servera. Na razie tak?e nie chc? zdradza? wi?cej szczeg???w odno?nie reszty system?w jakie b?dziecie mogli zobaczy?, ale na pewno was pozytywnie zaskocz?.
 

Anbu92

User
Joined
Dec 26, 2010
Messages
49
Reaction score
8
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Miski, nie przejmujcie sie sms shopem. To jeszcze bedzie ustalone. Data startu tez moim zdaniem jest s?aba, bo nie s?dz? ?e po sylwestrze b?d?(-ziemy) w stanie %-). Dzi?ki za + komentarze. Wypowied? karpia wszystkie wasze w?tpliwo?ci rozwiewa.

Simon kocham jak wywy?szasz si? "programista na otsie" :D
 
Last edited:

adasko2335

User
Joined
Feb 16, 2010
Messages
33
Reaction score
1
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Super si? zapowiada ale jak up Data startu wed?ug mnie lepiej prze?o?y? na 2 stycznia . To w ko?cu tylko jeden dzie? :)
 

Eiko

Advanced User
Joined
Nov 24, 2010
Messages
184
Reaction score
16
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Siemanko I mam Pytanko.Czy Znow ballantines Bedzie mial 6k pkt w sms shoopie?;>
A i co do startu to anbu ma racje;)) Przeluz moze Bo ciezko bedzie Pierwszego noo chyba ze Jakies Maniaki Beda siedziec w domu w nowy rok ;|
I Karpio Super Sklepki :))
I ostatnie Pytanie o nutke z filmiku


Pozdrowienia Od Eiko
Trzymajcie sie I Szczescliwego Nowego roku:p
 

Imperata

Active User
Joined
Apr 28, 2010
Messages
79
Reaction score
2
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Oczywi?cie i du?o nowych teren?w i questy na mounty b?d? wprowadzane a nie b?d? ?atwe ; )
 

Markeer

Active User
Joined
Dec 20, 2010
Messages
105
Reaction score
11
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

mhm.. Ots mo?e by?, tylko ta mapa oczojebna ._.
Zobaczymy jak wystartuje pierwszy pod 8.7
 

Anbu92

User
Joined
Dec 26, 2010
Messages
49
Reaction score
8
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Eiko, miejmy nadzieje ?e nie powt?rzy si? ta wpadka. Uczymy si? na b?edach.
Nie chc? si? k??ci? tylko prosi?bym aby?cie wyja?niali swoje s?owa.
tylko ta mapa oczojebna ._.
- nie rozumiem
 

Karpio

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
369
Reaction score
58
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Refresh~~
 

ama123

Active User
Joined
Jul 6, 2009
Messages
67
Reaction score
1
Age
36
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

hey Karpio a nie szlo by obnizyc exthaused o polowe na te czary np. exura gran ico itp. ?? Jak nie to ok tylko tak pytam. ;p
 

Crie

User
Joined
Jul 14, 2010
Messages
19
Reaction score
1
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Prace id? na ca?ego. W?a?nie przerabiam miasto Minias Tirith. Zapraszam do zak?adania postaci oraz robienia kont na forum.
 

Magic

3+3=3!
Joined
Aug 4, 2008
Messages
1,338
Reaction score
180
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Projekt ?wietnie si? zapowiada, nie spodziewa?em si?, ?e tak szybko b?d? dobre otsy pod 8.7. Czy?by wreszcie mia? powsta? jaki? dobry RPG?^^ Mapa cudna, skrypty nowoczesne - co chcie? wi?cej, je?li serwer oka?e si? tak dobry jak zapowied?, to nic tylko grac ;)
 
Joined
Dec 29, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Woow :OO Bardzo mi sie spodobalo i zaskoczyles mnie liczyles ?
?rednia p?ytek w domu: 23.29
?rednia p?ytek w mie?cie: 778,43
Strasznie mi sie podoba :) 5/5
 

Grzonas

Senior User
Joined
Feb 1, 2010
Messages
579
Reaction score
45
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Ahh Valturia. Serwer marzenie. Ten klimat RPG jest zachwycaj?cy.
Fakt. 1 edycja to by? totalny nie wypa?. 40 graczy online. Teraz troch? o tej edycji. Niezmiernie mnie cieszy ?e OTS przeszed? na 8.70. Wreszcie sobie poje?d?e.Mapa jest pi?kna. Skrypty dzia?aj? w 100%. Jedyne co mnie martwi to SMS Shop. Za du?o quest item?w.
 

kolp121

Advanced User
Joined
Sep 13, 2009
Messages
201
Reaction score
4
Odp: Nowa Valturia - Multiworld OTS!

Nie wiem jak ots ale filmik mi si? podoba?.
Jak wbije na server napisze co? wi?cej :p
 
Status
Not open for further replies.
Top