What's new

Actions Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Status
Not open for further replies.

ErMex

Egzekucja
Joined
Dec 1, 2010
Messages
574
Reaction score
181
Patrz?c na ten temat:
http://tibia.net.pl/kosz-biblioteki/201951-marichuana-fajka-wodna-l-m.html
Pomy?la?em: po co tyle kopiowa? i si? m?czy? jak mo?na napisa? to w jednym pliku .lua? Tak wi?c zrobi?em.

Tworzymy plik w /data/actions/scripts/other/ o nazwie fajki.lua wklejamy do niego to:
PHP:
-- Script by ErMex
local tablica = {
	[7499] = {efekt = 67, text = {"Buuh...", "Niezle", "Ale fajno"}, color_text = {5, 80, 155, 215, 40}},
	[5953] = {efekt = 67, text = {"Buuh...", "Niezle", "Ale fajno"}, color_text = {5, 55, 125, 115, 38}},
	[2093] = {efekt = 67, text = {"Buuh...", "Niezle", "Ale fajno"}, color_text = {5, 29, 14, 55, 90}}
	}
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
local zmienna = tablica[item.itemid]
local pozycja = getCreaturePosition(cid)
local rand_color = zmienna.color_text[math.random(1,#zmienna.color_text)]
local rand_text = zmienna.text[math.random(1,#zmienna.text)]
local exh = 2 -- Ile sekund ma trwac exhausted
local storage = 2648
	if zmienna.tablica == zmienna.tablica and (getPlayerStorageValue(cid,storage) <= os.time()) then
	doSendMagicEffect(pozycja, zmienna.efekt)
	doSendAnimatedText(pozycja, rand_text, rand_color) 
	setPlayerStorageValue(cid,storage,os.time()+exh)
	addDamageCondition(energy, 5, 5, 10)
	else	
	doPlayerSendCancel(cid, "Zwolnij bo sie udusisz!")
	end
	return true
	end
Nast?pnie w /data/actions/actions.xml dorabiamy na ko?cu linijk?:
Code:
	<action itemid="7499;5953;2093" event="script" value="other/fajki.lua"/>

fajki.jpg

@Down
Wiem, ?e s? w nim b??dy i jest d?ugi ale dla twojej wiadomosci to jest to drugi skrypt, kt?ry napisa?em. Tu masz m?j 1 skrypt:

A tu trzeci:


Tak naprawd? nad lua sp?dzi?em jakos 5 godzin z ca?ego ?ycia wi?c nie spodziewajcie si? ode mnie wiele. Dzi?ki Oskarowi pisz? cho? takie skrypty na pocz?tek a gdyby nie on to nawet bym nie umia? napisa? skryptu.

@Do wszystkich
Ja dzi?kuje ?eby kto? mnie poprawia? -.- chc? tylko prosty komentarz podoba si? - super a je?li nie - trudno. Bezsensu jest gdy w prawie ka?dym po?cie znajduj? si? edytowany skrypt, kt?ry zosta? podany w pierwszym po?cie <- przyda?oby si? doda? do regulaminu. Wa?ne, ?e skrypt dzia?a.
 

jeztPolak

Active User
Joined
Oct 11, 2010
Messages
132
Reaction score
18
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Mistrzu kodowania, po co tworzysz tyle tych zmiennych, niepotrzebne zajmowanie linijek kodu, w tym ?wiatowych bit?w, a tak?e miejsc w pami?ci na przechowywanie takich g?upot. Pomys? og?lnie mi si? nie podoba, gra jest do grania, a nie do jarania itd. - z?y przyk?ad profesjonalizmu, co? w stylu sub-reklamy: "Jaraj w ?yciu to uro?nie ci poziom".​
Tutaj poprawka tego wy?ej dla zainteresowanych i ?akn?cych profesjonalizmu w ka?dym stopniu, nie sprawdzane:​
PHP:
-- script by ErMex
-- wszystkie poprawki wprowadzil wasz ukochany jeztPolak, wielki fan spoconych damskich kufraczkow! 
config = {
	-- [id przedmiotu uzywanego] = {effectId = efekt uzycia tego przedmiotu, textCounts = {wszystkie teksty, ktore moga wyskoczyc po uzyciu}, textColors = {mozliwe kolory tekstu}}
	[7499] = {effectId = CONST_ME_SMOKE, textCounts = {"Hm.. great, is not it?", "But African horse! Woow..", "That something that I take at once.."} textColors = {COLOR_BLUE, COLOR_LIGHTBLUE, COLOR_WHITE}},
	[5953] = {effectId = CONST_ME_SMOKE, textCounts = {"Hm.. great, is not it?", "But African horse! Woow..", "That something that I take at once.."} textColors = {COLOR_BLUE, COLOR_TEAL, COLOR_GREY}},
	[2093] = {effectId = CONST_ME_SMOKE, textCounts = {"Hm.. great, is not it?", "But African horse! Woow..", "That something that I take at once.."} textColors = {COLOR_BLUE, COLOR_TEAL, COLOR_GREEN}}
}
function onUse(cid, item, ...)
	local thisConfig = config[item.itemid]
	if (thisConfig and exhaustion.check(cid, 105)) then
		doSendMagicEffect(getThingPosition(cid), thisConfig.effectId) doPlayerAddExpierience(cid, math.random(50, 20000)) exhaustion.set(cid, 105, 5 * 1000)
		doSendAnimatedText(getThingPosition(cid), thisConfig.textCounts[math.random(0, #thisConfig.textCounts)], thisConfig.textColors[math.random(0, #thisConfig.textColors)])
	elseif (thisConfig)
		doPlayerSendDefaultCancel(cid, RETURNVALUE_NEEDEXCHANGE)
	end
	return true
end
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

PHP:
-- script by ErMex 
-- wszystkie poprawki wprowadzil wasz ukochany jeztPolak, wielki fan spoconych damskich kufraczkow! 
-- no coz, Ciebie rowniez trzeba poprawiac 
local config = {
				items = {7499,5953,2093},
				textCounts = {"Hm.. great, is not it?", "But African horse! Woow..", "That something that I take at once.."},
				textColors = {COLOR_BLUE, COLOR_TEAL, COLOR_GREEN},
				efekt = CONST_ME_SMOKE
				}

function onUse(cid, item, pos)
    if isInArray(items, item.itemid) then 
        doSendMagicEffect(pos, config.efekt)
		doPlayerAddExpierience(cid, math.random(50, 20000)) 
		exhaustion.set(cid, 105, 5 * 1000) 
        doSendAnimatedText(pos, config.textCounts[math.random(0, #config.textCounts)], config.textColors[math.random(0, #config.textColors)]) 
    end 
    return true 
end
I mistrz?w trzeba poprawia?.
 

Sentil

Ten Typ
Joined
May 11, 2008
Messages
211
Reaction score
85
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

@jeztPolak:
Mo?esz darowa? te dygresje odno?nie palenia, to naprawd? niepotrzebne. Ka?dy pisze takie skrypty, jakie mu si? podobaj?. Druga sprawa - ka?dy pisze na swoim poziomie i prosz? o nieokre?lanie innych epitetami "mistrz kodowania" etc.

@Oskar:
Nice.

Jak ju? modyfikujecie w skrypcie nie tylko struktur? ale r?wnie? dzia?anie (addExp w kodzie Oskara) to napiszcie o tym. Nie ka?dy pocz?tkuj?cy musi widzie? po skrypcie co on dok?adnie robi.
 
Z

Zbizu

Guest
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Skrypt ciekawy ;d
Sam w sobie nie jest idea?em i wymaga poprawek.
Poza wiadomo?ciami doda? bym od siebie opcje animatedtext+addhealth -70+dym z CONST_ME_GROUNDSHAKER i CONST_ME_SMOKE przy szansy 30%
No i exp to za jaranie z?y pomys?. Jeszcze 20k?! Lepiej doda? np 40hp czy 120 many. Jak b?d? mia? czas to napisz? i przedstawi? tutaj swoj? wersj? skryptu.

5/10. Skrypt sam w sobie i koncepcja mi si? spodoba?y, jednak popieram u?ytkownika jeztPolak.
Jaranie: tak.
Exp za to: Nie.

Pozdrawiam.
 

Sassin

Forum friend
Joined
Jun 13, 2009
Messages
1,281
Reaction score
107
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

PHP:
local config = { 
                textCounts = {"Hm.. great, is not it?", "But African horse! Woow..", "That something that I take at once.."}, 
                textColors = {COLOR_BLUE, COLOR_TEAL, COLOR_GREEN}
                } 

function onUse(cid, item, pos) 
local items = 7499,5953,2093

	if isInArray(items, item.itemid) then  
		doSendMagicEffect(pos, CONST_ME_SMOKE) 			--Nazwa efektu
		doPlayerAddExpierience(cid, math.random(50, 20000))  --Random otrzymanego doswiadczenia
		exhaustion.set(cid, 105, 5 * 1000)  				--Exhaust
		doSendAnimatedText(pos, config.textCounts[math.random(0, #config.textCounts)], config.textColors[math.random(0, #config.textColors)])  
	end  
	return true  
end

Macie tu najoszcz?dniejsz? wersje (teoretycznie mog?a by? bardziej, ale stawiamy te? na czytelno??, troch?...) =D

Oskar, tak ode mnie... Nie wypierdalaj wszystkiego przed funkcje, bo sensu to wi?kszego nie ma... Obci??asz tylko procesor, a poco? Dla jakie? jebanej idei czytelno?ci... Lepiej sobie wszystko opisa?, tak jak ja to zrobi?em i masz 20% oszcz?dniej dla pami?ci.// Tyle ode mnie. : )
 

Sokou

Advanced User
Joined
Jun 25, 2010
Messages
379
Reaction score
25
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Sassin powiem ci tak. Jestem glupi glupek... Wypierdalaj stad bo nikt cie tu nie lubi. Dostales globa i myslisz ze jestes jakims pnaem swiata... Sory ale zaden z ciebie TUPAC! NARA CWELU!
 

jeztPolak

Active User
Joined
Oct 11, 2010
Messages
132
Reaction score
18
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Sassin powiem ci tak. Jestem glupi glupek... Wypierdalaj stad bo nikt cie tu nie lubi. Dostales globa i myslisz ze jestes jakims pnaem swiata... Sory ale zaden z ciebie TUPAC! NARA CWELU!
No, jeste? g?upi g?upek. I to jaki, opr?cz tego, ?e pisa? nie umiesz, to do tego nie trzymasz j?zyka za z?bami.​
Je?li chodzi o temat, to wersja Oskara, nie jest, a? tak tragiczna - lepiej nawet, gdy zmienne do konfiguracji s? wy?ej, wtedy u?ytkownik nie musi szuka?.​
 

Sokou

Advanced User
Joined
Jun 25, 2010
Messages
379
Reaction score
25
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

pierdolicie g?upoty :)
 

Ivan95

User
Joined
Mar 17, 2011
Messages
29
Reaction score
0
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

WItam.

To Nie Zabardzo Jest Zrobione Wymaga par? Poprawek ale 08/10

Pozdrawiam.
 

Sheyki

Advanced User
Joined
Jan 23, 2011
Messages
188
Reaction score
8
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Mi si? najbardziej podoba skrypt tw?rcy tematu. Jest najczytelniejszy dla nowych i ?atwy w konfiguracji. Co z tego, ?e usuniecie locale jak teraz trzeba wszystkiego szuka?? Ocena dla pierwszej wersji to 9/10 :p

Pozdrawiam,
Sheyki
 

Xole Airon

Active User
Joined
Jan 3, 2010
Messages
106
Reaction score
1
Odp: Water-pipe & Marijuana & Cigarette

Mi dzia?a tlyko cygaro dlaczego?? zrobi?em wsyzstko tak jak wy poprawiliscie...
 
Status
Not open for further replies.
Top