What's new

Nowy komputer - 4 GB RAM - 64 bitowy system

Status
Not open for further replies.

Benzacne

New User
Joined
Dec 17, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Heej,

Nie dawno dosta?em nowy komputer, jednak posiada on 4GB ramu, czyta?em na ten temat, ?e tak? ilo?? pami?ci obs?u?? tylko komputery z 64 bitowym systemem operacyjnym. Jako zatwardzia?y u?ytkownik windowsa XP, chcia?em sprawdzi? czy istnieje jego 64 bitowa wersja, owszem jednak tylko w j?zyku angielskim - co nie stanowi problemu. Jednak czytaj?c opinie o Viscie i Seven, s?ysza?em, ?e bardziej s? op?acalne od XP, dodam r?wnie?, ?e komputer jest go?y, nie posiadam do niego ?adnych sterownik?w, a pono? windows 7 sam znajduje drivery do poszczeg?lnych osprz?t?w. St?d pytanie do was, czy wykorzystam te 4 GB RAM? Je?li tak to jaki system operacyjny wybra?? Nigdy wcze?niej nie korzysta?em z visty i si?demki. Czy wybranie systemu 64-bitowego ci?gnie za sob? jakie? konsekwencj?? Prosz? o wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam.
 

Dasper

Active User
Joined
Nov 25, 2010
Messages
99
Reaction score
19
Odp: Nowy komputer - 4 GB RAM - 64 bitowy system

Co do windowsa xp 64 bity, to nie wiem czy jest, lecz zapewniam Ci? instaluj?c windows siedem czy vista b?dziesz narzeka?. Te systemy nie nadaj? si? pod otsy, szczeg?lnie pod te du?e mapy, trzeba z nimi du?o kombinowa?. Ja osobi?cie Ci odradzam i powiem, ?e 3gb ram to du?o i w zupe?no?ci wystarcza na zwyk?ym XP, wiem sam bo mam 4gb Ram.

Regards,
Dasper
 

Benzacne

New User
Joined
Dec 17, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Odp: Nowy komputer - 4 GB RAM - 64 bitowy system

Komputera nie zamierzam u?ywa? do hostowania ots, tylko do normalnego u?ytku - jakie? gry, internet, filmy itp. Tak czy inaczej czekam na inne opinie i propozycje. S?ysza?em r?wnie? o jaki? problemach z vt pod si?demk?.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Nowy komputer - 4 GB RAM - 64 bitowy system

Windows 7 Ultimate polecam i to ci starczy bo obs?u?y 250 giga ramu, ?adnie ?miga ma ma?e wymagania^^ osobi?cie mam i nie narzekam jest super!;d
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Nowy komputer - 4 GB RAM - 64 bitowy system

Osobi?cie mia?em okazj? testowa? 64 bitowego win xp i wed?ug mnie nie jest ?le, ale system ten ma jedn? bardzo du?? wad?. Mianowicie bardzo trudno znale?? sterowniki z nim kompatybilne a do niekt?rych sprz?t?w ju? nie istniej?. Poza tym system ten by? robiony na szybko i wyst?puj? do?? g?upie b??dy ze zgodno?ci? niekt?rych program?w. Osobi?cie nie polecam, ale tak jak m?wi?em tragedii nie ma.

Viste polecam unika? szerokim ?ukiem, jest to system niedorobiony i momentami wr?cz absurdalnych w swych "zabezpieczeniach". Wystarczy wpisa? w google "vista b??dy" lub "vista problemy" i b?dziesz wiedzia? o co chodzi.

Jedyny s?uszny wyb?r w twojej sytuacji to win 7, a jaka wersja to ju? zale?y tylko i wy??cznie od ciebie.
 
Status
Not open for further replies.
Top