What's new

-Pozostałe Co to za pomiar ?

Status
Not open for further replies.

Codo7711

Active User
Joined
Jun 29, 2009
Messages
128
Reaction score
9
drodzy forumowicze , zwracam sie do was z pytaniem co mierzy tzw 'temp3' ?
owy pomiar pokazuje mi 75 stopni , wpierw zdawalo mi sie ze to rdzen procka ale nie mam pewnosci , dane techniczne mojego kompa to :

procek : AMD Athlon II x3 450 3,2 ghz <- (3 rdzeniowy, i wydaje mi sie ze to temp 3 to miarka 3 rdzenia)
grafika : geforce 450gts 1gb
ram : 2 gb
system operacyjny : XP profesional.

ps.: jest taka sytuacja , gram np. w dirta2 i po chwili wyskakuje mi niebieski ekran jakies tam napisy i komp sie resetuje, kompa zakupilem tydzien temu i nic nie podkrecalem ani nic nie kombinowalem , jak myslicie moze to wina xpkA ? moze zainstalowac 7-demke ?

zalaczam ss z speedfana // spr tez temp w everescie to pokazuje mi tam tylko temp dysku twardego :< /

beztytuucrk.png


Notka moderatorska:
Z?y dzia?, przenosz? do Problemy.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Co to za pomiar ?

Albo trzeci rdze? albo chipset, sprawd? to mo?e programem CoreTemp
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Co to za pomiar ?

To jest temperatura jednego ze rdzeni?w, bo sp?jrz, poni?ej masz dwa razy "Core", czyli "rdze?", wi?c musi by? gdzie? trzeci. A procesor si? nagrzewa najbardziej ze wszystkich podzespo??w, wi?c drog? dedukcji dochodzimy do niego.
 

Codo7711

Active User
Joined
Jun 29, 2009
Messages
128
Reaction score
9
Odp: Co to za pomiar ?

takie cu? mi pokazuje , osobiscie zglupialem i nic mi to nie mowi ; p

beztytuuwey.png



// pogralem chwilke (z 5 min) w dirta i szybko zrobilem ss z speed fana

beztytuuqf.png


w CoreTemp bylo tlyko 33 stopni na kazdy rdzen
 
Last edited:

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Co to za pomiar ?

Skoro jeden z rdzeni mia?by mie? 75 stopni to dlaczego inne mia?yby tylko 30? Krzem jest dobrym przewodnikiem ciep?a, a taka r??nica temperatur jest zar?wno w teorii jak i praktyce niemo?liwa. ;p

Nie podoba mi si? tylko ?e -12V u Ciebie to 0,72V i to bardzo.

BTW. Przy "90 stopniach" zacznie si? niez?y cyrk. :) (Je?li nie masz w??czonego zabezpieczenia termicznego)
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Co to za pomiar ?

Skoro jeden z rdzeni mia?by mie? 75 stopni to dlaczego inne mia?yby tylko 30? Krzem jest dobrym przewodnikiem ciep?a, a taka r??nica temperatur jest zar?wno w teorii jak i praktyce niemo?liwa. ;p
Nie podoba mi si? tylko ?e -12V u Ciebie to 0,72V i to bardzo.
BTW. Przy "90 stopniach" zacznie si? niez?y cyrk. :) (Je?li nie masz w??czonego zabezpieczenia termicznego)

no w?a?nie wed?ug coretemp tw?j procek powinien si? od 70 stopni reset laptopa zrobi? wi?c nie ma bata ?e to procek ten 3
wi?c mo?liwe ?e to chipset

bo tak w og?le 3 rdzenie ale s? na 1 procku wi?c powinien ka?dy rdze? mie? tyle a tak nie jest wi?c to chipset musi by? bo tam te? mo?na wiatrak wbi?;d
 
Last edited:

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Co to za pomiar ?

Jak na stacjonarnym chcia?em zobaczy? co to takie czarne kwadratowe obok procesora to si? poparzy?em. (A by? to chipset) Zdj??em z niego wiatraka bo obciera? o co? i stawa?.

A ty masz na chipsecie wiatraka?
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Co to za pomiar ?

R??nie nowe p?yty g??wne musz? mie? bo wi?cej ten chipset musi obs?u?y? ale najcz??ciej na 1 rdzeni?wkach nie ma ja np nie mam w kompie:)
 
Status
Not open for further replies.
Top