What's new

-Średni Energia s??w kilka.

Status
Not open for further replies.

Mitazo

User
Joined
Apr 2, 2008
Messages
41
Reaction score
6
Wprowadzenie

Energia. To najprawdopodobniej najcz??ciej u?ywany termin w s?owniku psionik?w . Niestety, wielu pocz?tkuj?cych nie rozumie dok?adnie ca?ego poj?cia. To mo?e strasznie namiesza? - Mamy Psi, Ki, Manna i wiele sposob?w manipulowania ka?dym rodzajem, r??ne techniki by je odczuwa?, i zastosowanie ka?dej z nich jest odmienne. Wiele os?b nie pojmuje jak prosta jest energia.

Po pierwsze – wyrzu? typowe nazwy Psi, Ki, Manna! Energia jest prosta sama w sobie, po drugie gdy pr?bujemy to rozbi?, m?cimy sobie w g?owie. Wi?c od teraz okre?lamy to tylko s?owem Energia. Osobi?cie, nauczy?em si? rozumie? poj?cie Psi jako energi? (co technicznie jest b??dne), wi?c jak czasem m?wi? Psi w moich artyku?ach z przyzwyczajenia – kiedykolwiek u?ywam "Psi" nie mam na my?li tego typu energii, m?wi? o energii og?lnie. To w?a?nie dlatego nazwa?em t? stron? PsiPog! To mo?e by? kolejny pow?d m?tliku, za co przepraszam... Teraz, gdy mamy ju? rozja?nione poj?cie, zacznijmy definiowa? energi? po swojemu.

W?asno?ci Energii

Energia jest wsz?dzie. Kiedy m?wi? wsz?dzie, mam to na my?li. Jest w tobie, w twoich mi??niach, w twoich paznokciach... Znajduje si? w powietrzu, w przestrzeni kosmicznej. Jest w twojej klawiaturze, w monitorze, a nawet w myszce. Wszystko co istnieje posiada energi?, poniewa? wszystko zrobione jest z energii.

Energia mo?e przyj?? niesko?czon? ilo?? form. Mo?emy zobaczy? materi? wsz?dzie. Czym jeszcze mo?e by?? Emocjami, my?lami, duchami, wol?, instynktem, ?wiat?em... O czymkolwiek pomy?lisz jest form? jak? mo?e przyj?? energia. Wszystko jest wykonane z energii. Bez wyj?tku.

Jakie s? inne w?asno?ci energii? To wszystko. Widzisz? Proste! Wszystko znajduje si? w twierdzeniu: Wszystko co mo?na sobie wyobrazi? sk?ada si? energii. To jest si?a ?ycia, si?a ?mierci, jedzenie w twoim ?o??dku, wymy?lony przyjaciel, kt?rego mia?e? w dzieci?stwie. Mam nadziej?, ?e zaczynasz rozumie?.

Wi?c co dalej? S? dwie rzeczy, kt?re mo?esz robi? z energi?, mo?esz dostrzega? i manipulowa? ni?. Nasze cia?a mog? j? odczuwa? za pomoc? 5 zmys??w wraz z innymi “ukrytymi” zmys?ami. Osobi?cie manipuluj? energi? poprzez my?li. Inni mog? to robi? inaczej i s?dz?, ?e st?d wynika wiele zamieszania. Obecnie, wiem tylko jak manipulowa? energi? za pomoc? my?li, wi?c to wszystko opisz? tutaj.

Manipulowanie Energi? (poprzez my?l)

Zacz??em od manipulowania energi?, p??niej zacz??em odczuwa? energi? w trakcie manipulacji. Mo?esz to robi? inn? metod? je?li wolisz – r?b to co dla ciebie ?atwiejsze. Nauczy?em si? tego poprzez ci?g?e wykonywanie psi-balli, - nie wiedzia?em, czy robi? je dobrze – p?ki nie zacz??em tego odczuwa?. Robi?em to poprzez wizualizacj?.

Zatrzymaj si? – kolejne poj?cie, z kt?rym wszyscy maj? problem: "wizualizacja". Skoro jeste?my przy tym, zdefiniujmy ten termin. Wizualizacja polega na wyobra?aniu sobie czego?. Na przyk?ad, je?li powiem, wyobra? sobie pomara?cz. Po prostu zamknij oczy i pomy?l o pomara?czy. W?a?nie zwizualizowa?e? sobie pomara?cz. W s?owniku jest napisane "Stworzy? sobie intelektualny obraz czego?." Wi?kszo?? z was my?li zapewne "To tylko obraz w mojej g?owie" To w 100% racja... Mo?esz sobie wyobrazi? wi?cej ni? tylko wygl?d czego?. Mo?esz pomy?le? o teksturze, smaku, zapachu, i czym dla ciebie jest. Wi?c je?li powiem – pomy?l o pomara?czy - tak, mo?esz tylko wyobrazi? sobie obraz unosz?cy si? w pr??ni, LUB mo?esz pomy?le? o jej smaku i przypomnie? sobie czas kiedy jad?e? pomara?cz, czu?e? jej sok w swych ustach i jej wspania?y aromat.

Manipulacja energi? poprzez wizualizacj?. Im bardziej b?dziesz skupiony, tym bardziej energia b?dzie skupiona. Je?li b?d? pr?bowa? zrobi? psi-balla podczas rozmowy telefonicznej, s?uchania muzyki, lub ogl?dania telewizji, b?d? mia? wiele trudno?ci. Moje my?li b?d? rozproszone i nie skupi? si? w ca?o?ci na psi-ballu. My?l to energia...Je?li twoje my?li b?d? chaotyczne, twoja energia te? . Poprzez koncentracj? na jednej rzeczy i nie pozwalanie na oderwanie my?li od wykonywanej czynno?ci, skupisz wi?cej energii.

Co sobie wyobra?asz? Co tylko zechcesz. Osobi?cie, zwykle my?l? o podmuchu widocznego wiatru. U?ywam tak?e promieni ?wiat?a, b?d? elektryczno?ci. Wa?ne jest, by zda? sobie spraw?, ?e nie masz tu ?adnych ogranicze?. Mo?esz my?le? o roju owad?w, wodzie, py?kach kurzu, kawa?kach szk?a, albo nawet o czym? tak skomplikowanym jak Dodge Viper. Nie ma "odpowiedniej" drogi do wizualizacji energii. R?b to co ma dla ciebie sens.

Ods?onili?my g??wne aspekty manipulacji energi?, zr?bmy ma?y test, by sprawdzi? czy rozumiesz o czym by?a mowa. Powiedzmy, ?e mamy skaleczenie na r?ce i chcemy je wyleczy?. U?yjmy energii! Ok, pop pierwsze, zastan?wmy si? co chcemy u?y? do wyobra?enia energii w naszej wizualizacji... co skojarzymy z leczeniem? Banda?e! Ok... co mo?emy u?y? jako ?r?d?a energii... U?yjmy Ziemi, poniewa? jest tak blisko i posiada mas? energii! Najpierw wyciszmy umys?, by skupi? nasze my?li. Potem wyobra?amy sobie sta?y przep?yw banda?y unosz?cych si? od Ziemi do naszego zranienia. Gdy energia trafia, “czujemy" banda?e zbli?aj?ce si? do rany i sprawiaj?ce, ?e czujemy si? lepiej ! Utrzymujemy strumie? banda?y, dop?ki nie poczujemy si? zadowoleni. Otwieramy oczy i widzimy.... skaleczenie w naszym ramieniu. To dobrze, poniewa? nie tylko przy?pieszy?o to proces leczenia, ale tak?e przybli?y?o nas to o krok do zostania uzdrowicielem. Nie zrozum mnie ?le, mo?esz zrobi? z energi? co zechcesz, ale to wymaga praktyki.

Dostrzeganie Energii

Mam tu co? do powiedzenia. Tak, mo?esz dostrzec energi? wzrokiem, ALE TO NIE TO! Wielu pocz?tkuj?cych, z kt?rymi rozmawia?em jest nastawionych na zobaczenie energii. Pisz? e-maile, w kt?rych m?wi?, ?e pr?bowali zrobi? psi-balla przez wiele tygodni BEZ rezultatu. Po kr?tkiej rozmowie, zwykle odkrywa?em, ?e MIELI rezultaty, ale nie takie, kt?re mogli ujrze? oczyma. Przez 95% czasu, dostrzegam energi? poprzez czucie jej lub u?ywaj?c mojego "sz?stego zmys?u". Rzadko widz? j? oczyma, b?d? w jakiejkolwiek innej formie.

Pierwszym krokiem do dostrzegania energii, my?l?, jest nauczy? si? j? odczuwa?. Po tym jak zaczniesz j? odczuwa?, rozwiniesz sw?j “sz?sty zmys?” naturalnie i z czasem zaczniesz go u?ywa?. Nie mog? da? ci ?adnych porad jak odczuwa? energi?. Musisz si? otworzy? i by? na to przygotowany. Pomaga w tym medytacja. Ja to odczuwam jak podmuch wiatru lub ch??d p?yn?cy w d?? mojego kr?gos?upa. To jest jak g?sia sk?rka, ale bez unosz?cych si? w?os?w (tak jako?).

Jak wcze?niej wspomnia?em, nauczy?em si? dostrzega? energi? robi?c psi-balle (nie maj?c poj?cia, czy one s? tam na prawd?) ci?gle i ci?gle. Ostatecznie, zacz??em odczuwa? ch?odny podmuch w moich d?oniach. Wtedy je?li wizualizowa?em inne rzeczy, mog?em odczu? ciep?y podmuch. Robi?em testy poprzez tworzenie psi-balli wok?? termometr?w – temperatura strzela?a w g?r?. Wtedy zacz??em tworzy? "skr?ty" podczas robienia psi-balli – gdy tylko z??czy?em d?onie, m?j umys? zaczyna? automatycznie je tworzy?. Po jakim? czasie nauczy?em si? to kontrolowa?.

Mog? da? ci kilka rad jak nauczy? si? dostrzegania energii. Spr?buj w wizualizacji wysy?a? energi? do cz??ci cia?a i sprawdza?, czy co? tam odczuwasz. Kiedy? (i czasem nadal) absorbowa?em energi? z Ziemi poprzez moje stopy, tylko po to by odczu? mrowienie w moich nogach. Gdy sta?em si? w tym dobry, m?j umys? bawi? si? energi? bez mojej wiedzy... to da?o mi odczucie przep?ywu energii przez m?j kr?gos?up. Po jakim? czasie r?wnie? to nauczy?em si? kontrolowa?. To jest na prawd? proste, musisz tylko zaufa? sobie i ?wiczy?.

Wnioski

Mam nadziej?, ?e ten artyku? rozja?ni? par? spraw. W ten spos?b ja interpretuj? energi? i jej dzia?anie... Za?o?? si?, ?e cz??? “weteran?w” kompletnie si? ze mn? nie zgodzi. To nic... Nic nie jest przecie? wyryte w kamieniu. Tak, istniej? r??ne typy energii, ale dla ka?dego inne, wi?c musisz odkry? je samodzielnie. Ale w gruncie rzeczy, energia jest bardzo prosta!

Jeszcze jedna sprawa zanim sko?cz? ... informacje powy?ej pochodz? ode mnie, Peebraina – we?cie to pod uwag?. Nie, Nie wiem jak wszystko dzia?a i b?d? pierwszy, m?wi?c wam, ?e nie wiem jak dzia?a energia. Moim celem nie jest powiedzie? wam "Jak to osi?gniesz" – Moim celem jest da? wam kilka podstawowych informacji i pozwoli? wam szuka? i odkrywa? samodzielnie.

?r?d?o: PsiPog.net
Autor: Peebrain
T?umaczenie: Laurux
 
Status
Not open for further replies.
Top