What's new

Notebook pod mappowanie

fridai

Forum friend
Joined
May 13, 2010
Messages
178
Reaction score
9
Sp?dzam sporo czasu poza domem, po?owa z tego czasu to i tak jest czekanie na co?, nie b?d? wdawa? si? w szczeg??y planuj? sobie po prostu ten czas urozmaici? jakim? notebookiem, i tutaj dodatkowa rzecz idzie z tym w parze.. mappowanie. Aktualnie robi? to na dobrym kompie wi?c nie ma lag?w ani nic z tych rzeczy.. ale.. nie mam poj?cia jak mog?oby to wygl?da? na takim notebooku.. czy si? nie oka?e, ?e b?dzie lagowa?o zbyt mocno by da?o si? w miar? pracowa? na mapie.
Dlatego prosi?bym o opinie w tej sprawie:

Specyfikacja:

  • Model ASUS Eee PC 1005PE
  • Procesor Intel Atom N450 (1.66 GHz)
  • 512 KB, FSB 667 MHz
  • Chipset p?yty Intel NM10
  • Pami?? 1024 MB DDR2
  • Matryca 10.1" 1024 x 600
  • Pod?wietlenie LED
  • Dysk 250 GB SATA
  • Nap?d optyczny brak
  • Karta graficzna Zintegrowana grafika
    Intel Graphics Media Accelerator 3150
  • Karta d?wi?kowa 24-bitowa karta Intel High Definition Audio
  • Wbudowane g?o?niki 2.0
  • Wbudowny mikrofon
  • Komunikacja WiFi 802.11 b/g/n
  • Ethernet 10/100 Mb/s
  • Porty pozosta?e 3 x USB 2.0
  • 1 x RJ45
  • 1 x VGA (D-Sub)
  • 1 x Wej?cie mikrofonu
  • 1 x Wyj?cie s?uchawkowe
  • Czytnik kart 3-w-1: SD/SDHC/MMC
  • Kamera video 0.3 MP
  • System operacyjny Windows 7 Starter Edition
  • Wymiary 262 (S) x 178 (D) x 26.5~35.5 (W) mm
  • Waga 1.27 kg

/edit down Dzi?ki za pomoc ale dopisz? jeszcze, ?e zawsze mo?na na main kompie "ukroi?" kawa?ek mapy i ten wybrany edytowa? no i przy nowych lokacjach po prostu robi? now? map? i wkleja? po uko?czeniu i wys?aniu na w?a?ciwym kompie, to chyba tyle. ^^
 

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Odp: Notebook pod mappowanie

rme ci p?jdzie na ka?dym sprz?cie, problemem jest wielko?? mapy
jak chcesz w miar? sprawnie m?c edytowa? rl map?, to przyda ci si? ze 3 GB pami?ci RAM
reszta podzespo??w w zasadzie nie ma znaczenia chyba ?e zale?y ci na szybkim wczytywaniu mapy
i uwa?aj z zaznaczaniem du?ych teren?w bo nawet dobre domowe PC RME potrafi przy tym nie?le skatowa?
karta powinna obs?ugiwa? OpenGL, to chyba tyle


podsumowuj?c:
- masz ma?o pami?ci RAM, mo?esz mie? problemy z du?ymi mapami (ja specjalnie kiedy? dokupowa?em do starego pc bo brakowa?o)
- z??cze SATA 1, wi?c mapy d?ugo si? b?d? wczytywa?
- procesor jaki? mocny nie jest ale powinien dawa? rad?
- sprawd? czy grafika obs?uguje OpenGL je?li nie, to RME mo?e nie ruszy?
 
Last edited:

fridai

Forum friend
Joined
May 13, 2010
Messages
178
Reaction score
9
Odp: Notebook pod mappowanie

Ok jednak napisz? jeszcze jeden post, b?d? szczery je?li chodzi o specyfikacj? kompa jestem zielony w tym temacie. hmm teraz patrz? i znalaz?em co? takiego: Jest napisane, ?e posiada t? technologi?, czy m?g?bym jedynie otrzyma? twoje s?owne potwierdzenie tej informacji, dla osobistego spokoju przy zakupie ? Tak jak pisa?em przez to, ?e si? nie znam za bardzo, to nie czuj? si? z tym pewnie. ;s :tongue:
 

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Odp: Notebook pod mappowanie

na tych wersjach OpenGL to ja si? te? nie znam

mapa o rozmiarze 50MB zajmuje w RME ~512MB pami?ci RAM, jak ci system drugie tyle zajmie to nie poszalejesz :D
przy czym rl mapa ma chyba teraz co? oko?o 100 MB rozmiaru pliku
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Notebook pod mappowanie

Tw?j lapek to dok?adnie netbook, jeszcze do niedawna wydawane. Nie wiem czy Asus jeszcze puszcza w obieg ten model netbook?w. Masz za s?ab? kart? graficzn?, do tego powiniene? miec mininum 3-4 gb i to jeszcze w zale?no?ci od wielko?ci mapy. Mapy powy?ej 120 mb b?d? Ci sprawia?y problem.
 
Top