What's new

-Łatwy Pixel Art 3 - Dobry Trening

xElf

Advanced User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
364
Reaction score
48
Witam, w trzeciej serii moich poradnik?w o pixel arcie!

Om?wienie dzisiejszej lekcji
Nie wiem jakim to powodem, ale co? mnie nasz?o na robienie poradnik?w. Rzecz jasna, ?eby przej?? do trudnych spraw potrzebny jest systematyczny trening naszych umiej?tno?ci, kt?ry chocia? troszeczk? powinien je podwy?szy?. Dzisiejsza lekcja, b?dzie polega?a na stworzeniu zwyk?ego kwadrata, w trybie 3d. Tworzenie takowej pracy, jest dla pixel artysty podstaw?, i nawet pocz?tkowa osoba powinna by? w stanie, ow? zrobi?. Wdr??aj?c w szczeg??y, przyznam, ?e pomimo wszystko na pocz?tku zaistnia?y b??dy, nawet u mnie, wi?c ?miem przyzna?, ?e ten poradnik tak?e b?dzie podlega? pod stalowe nerwy - pewnie tak jak ka?dy.


Spis Tre?ci
Zanim zaczniemy
Poprawne rysowanie kwadratu
Cieniowanie i Kolorowanie
Kilka s??w od Autora
Inne


Dalej, dalej r?ce gad?eta!

-Zanim Zaczniemy
Dzisiejszy poradnik, b?dzie na tyle wyj?tkowy, ?e t?o zostawimy takie jakie jest (bia?e). Wchodzimy w obraz>artybuty i zmieniamy je na 85x81px.
Powinno to wygl?da? tak:
2je4v1u.jpg

Powi?kszamy obraz lupom do 8x, i przechodzimy do nast?pnego dzia?u.

-Poprawne rysowanie kwadratu
Je?li mamy ju? poprawne, bia?e t?o to lineartem rysujemy kwadrat w wersji 3D. Szczeg??y na screenie:
11cgvq1.jpg

Pocz?tkowo rysowanie kwadratu mo?e sprawi? nam nie lada problemy, ale to przecie? tylko trening, wi?c oszcz?d?cie sobie tych krzyk?w i sza?u na nast?pn? lekcje.

-Cieniowanie i Kolorowanie
Gdy nasz kwadrat jest gotowy, i wygl?da w ten spos?b, co pokazane by?o na screenie wcze?niej, mo?emy spokojnie zacz?? kolorowa?. Wa?nym jest, ?eby trzyma? dobry poziom realistyczny. Kolory musz? by? wycieniowane na tyle, ?eby zr??nicowane by?o ?wiat?o, padaj?ce na nasz? prace.
Jak zmienia? odcie? kolor?w pokazywa?em w poprzednim poradniku, wi?c przejd?my od razu do nast?pnego punktu. Poprzedni poradnik znajdziecie .
U?ywaj?c naszej linii kolor?w, kolorujemy kwadrat. G?rna cz??? ma by? najja?niejsza, troch? ciemniejsza powinna by? prawa, dolna cz??? i najciemniejsza musi by? lewa cze??.
4kbbdu.jpg

Lini? kolor?w zaznaczy?em cyferkami, od jednego do czterech (od najja?niejszego do ja?niejszego). Jak wida?, nie u?ywa?em numeru jeden. Nie jest to ?adne niedoci?gni?cie - tak ma by?, p?ki nie przejdziemy do nast?pnego punktu.
Teraz najja?niejszym kolorem, czyli numerem jeden kolorujemy ?rodkowe linie w kwadracie (pokazane na screenie).
xc6ij8.jpg


No i tak wygl?da nasz uko?czony kwadrat:
2eyh0m0.jpg



-Kilka s??w od autora
Stworzenie takiego kwadratu, jest dla pixel artysty wr?cz niczym. Bardziej jest to w formie treningu. Mam nadziej?, ?e chocia? troch? poprawili?cie swoje umiej?tno?ci, czytaj?c m?j poradnik.

-Inne

6oprpe.png

Zezwalam na kopiowanie poradnika, z tym, ?e na ko?cu powinien zawsze istnie? takowy obrazek.
Kod:
Code:
[IMG]http://i55.tinypic.com/6oprpe.png[IMG]
?eby zadzia?a?o, ko?cowy tag "
"!

Serdecznie dzi?kuj? za przeczytanie.

Regards,
Rea~
 

Ksajan

Advanced User
Joined
Jan 13, 2011
Messages
228
Reaction score
21
Age
14
Odp: Pixel Art 3 - Dobry Trening

Kwadrat? KWADRAT?! Haha, dobre. To nawet nie jest sze?cian. To PROSTOPAD?O?CIAN i przedstawi?e? go w rzucie IZOMETRYCZNYM, wi?c jak to ma si? do Tibii, gdzie ?ciany/itd. s? przedstawiane pod zupe?nie innym k?tem?

Linia kolor?w? PALETA kolor?w.
Pixel artysta? GRAFIK pixel art.
W trybie 3D? W rzucie izometrycznym. Jak chcesz zrobi? model 3D w programie graficznym?

@Down:
To czemu jest w dziale "Poradniki OpenTibia"?
 
Last edited:

xElf

Advanced User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
364
Reaction score
48
Odp: Pixel Art 3 - Dobry Trening

Tytu? brzmi "dobry trening", a nie "Dobry trening robienia itemk?w do Tibii". Z tym sze?cianem si? zgodz?, ale ?atwiej, wygodniej i przede wszystkim szybciej by?o mi napisa? kwadrat.
 

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Odp: Pixel Art 3 - Dobry Trening

M?j prostopad?o?cianik :D
jdsldjsl_hwqrpxr.png


Zapisuj w PNG, tutaj obrazek zapisa?e? w jpg. Par? niedoci?gnie?:
kjkldjsl2_hwqrpns.png

Uwa?am r?wnie?, ?e kolorek ?le dobrany lewej ?ciany.

Troch? kr?tkie te poradniki. Chcia?bym aby? zrobi? ich wi?cej i aby by?y one troszk? d?u?sze.
 

zolaczek

Advanced User
Joined
Oct 14, 2010
Messages
275
Reaction score
12
Age
28
Odp: Pixel Art 3 - Dobry Trening

dobry tut ;D
Mam pytanie, czy zrobisz poradnik jak wykonac pixel art postaci 1d? (czyli cos jak mario czy megaman). Z gory thx
 
Top