What's new

Przerwane po??czenie z internetem.

Matez360

Advanced User
Joined
Jul 25, 2008
Messages
310
Reaction score
18
Witam.

Od jakiego? tygodnia mam problem z internetem. Co jaki? czas roz??cza mi internet (czasem b?dzie co 30 min, czasem potrzyma nawet par? godzin). Co dziwniejsze gdy wyjm? z gniazdka kabel od rutera i z powrotem go w?o?? internet zn?w dzia?a jakby nigdy nic. Dzwoni?em do mojego dostawcy internetu (Aster) kt?ry poinformowa? mnie, ?e z ich strony jest wszystko ok. Posiadam ruter D-link DL604 rozdzielaj?cy internet na 2 komputery. Bardzo prosz? o pomoc w tej dziwnej sytuacji.

Pozdrawiam
Matez

Kiedy? te? mia?em taki problem, poszed?em do najbli?szego informatyka i powiedzia? mi, ?e jest to wina routera i trzeba kupi? nowy. Tak wi?c ju? wiesz co jest win?.

Pozdrawiam,
vBio.
Sam ju? zd??y?em na to wpa??, ?e to wina rutera. Chodzi mi o to, czy niema innego sposobu opr?cz kupowania nowego.

A roz??cza na obu komputerach czy tylko na tym jednym?

Na obu.

@edit

Bardzo dzi?kuj? za pomoc, my?l?, ?e temat mo?na zamkn??.
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Problem z internetem

Odp: Problem z internetem

Po pierwsze trzeba si? upewni? czy to na pewno wina routera. Po?ycz sobie od kogo? sprawny router (dobrze by by?o gdyby by? taki sam jak tw?j), skonfiguruj go odpowiednio i pod??cz. Je?li nadal b?dzie wyst?powa? problem to spr?buj zmieni? kabel telefoniczny (to ten biegn?cy od routera do gniazdka). I teraz zale?nie od wyniku:

Je?li po zmianie routera nie wyst?puje ju? problem to mo?e tw?j komputer ma problemy z pobieraniem adresu z DHCP w takiej sytuacji spr?buj ustawi? adresy IP na sztywno. Ewentualnie mo?esz mie? po prostu przeci??one ??cze i router si? po prostu zapycha. Spowodowane jest to ?ci?ganiem jaki? plik?w, w takim wypadku wystarczy przerwa? pobieranie. Niestety inne rozwi?zanie nie przychodzi mi teraz do g?owy.

Je?li po zmianie kabla problem znikn?? to pozostaje kupno nowego ^^
 
Top