Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18
Wątek: Rookgaard, start 1 stycznia, 00:00
    Przybysz Awatar kor
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 23
    Podziękował(a)
    2
    Podziękowań: 1 w 1 poście

Rookgaard.pl

Witam was, drodzy forumowicze. Chciałbym przedstawić Wam działający od 1 stycznia 2017 roku serwer stworzony z myślą o graczach, którzy zakochali się w wyspie poprzedzającej (swego czasu) Mainland - Rookgaardzie. Nie uświadczysz tutaj profesji, czy płatnego sklepu, a żeby urozmaicić rozgrywkę obok wyspy którą każdy zna dodaliśmy drugą, także startową - Luminis. Poniżej krótkie podsumowanie serwera, a dalej szerszy opis.

Serwer:

Strona oraz IP: rookgaard.pl
    Port: 7171
    Klient: 8.60 (także na platformę Android)
    (opis androidowego klienta)
    (opis działania serwera proxy)
    dostępność: 24/7

Mnożniki:

exp: 10x, stały
    skill: 7x
    magic: 3x
    loot: 2x

Świat gry:

sklep SMS: brak, punkty do sklepu zdobywane wyłącznie w grze
    (opis zdobywania punktów)
    PACC: tak, do kupienia za punkty zdobywane bezpośrednio w grze
    (opis korzyści posiadania PACC)
    mapa: oryginalny Rookgaard + modyfikacje
    (mapa wraz ze spawnami)
    typ świata: nonPvP z niektórymi terenami z aktywnym PvP
    wyspy początkowe: Rookgaard oraz Luminis
    (obie nie wymagają PACC i pozwalają zdobyć pierwszy ekwipunek i doświadczenie)
    (poradnik dla początkujących)
    questy: wszystkie jak na prawdziwym Rookgaardzie oraz wiele innych
    (lista nieukrytych questów)
    addony: są, poszczególne outfity wraz z dodatkami dają różne korzyści
    (lista outfitów wraz z bonusami)
    server save: tak, codziennie o 06:00 rano
    blessy: są, do 24 poziomu darmowe
    domki: są
    czary: są, wymagana jest ich wcześniejsza nauka
    najazdy: kilkanaście bossów oraz najazdy terenowe
    (lista uruchomionych najazdów z danego dnia)
    taski: są, zarówno na zabicie określonej liczby potworów jak i na przyniesienie określonej liczby przedmiotów
    (opis działania tasków)

Co jeszcze możesz znaleźć na Rookgaard.pl?

Daily Bonuses - możliwość zdobywania punktów za codzienne logowanie
    loteria Lotto - wytypuj poprawnie 3 liczby aby zgarnąć pulę
    (opis loterii)
    wiadomości offline - gracz jest poza grą, a Ty chciałbyś przekazać mu wiadomość? skorzystaj z wiadomości offline
    (opis korzystania z systemu)
    system nagradzania błędów - zgłoś błąd mapy, otrzymasz 2k; zgłoś błąd gry, otrzymasz 5k
    Crafting system - wykuj własną zbroję i spraw, by była jeszcze lepsza
    (opis korzystania z systemu)
    Paintball Event - spotkaj się na arenie z innymi graczami i pokaż, że masz większy refleks i lepsze oko
    (opis eventu)
    Saper - myśl logicznie i nie popełnij żadnego błędu
    (opis gry w Sapera)
    poradniki - chcesz wiedzieć jak zacząć, ale i nie tylko? sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy
    statystyki - porównaj jak Ci poszło na tle innych w obszernym menu statystyk
    ankiety - najlepszy sposób by wpłynąć na rozwój serwera
    CAM system - chcesz uwiecznić questa albo exp ze znajomymi? to już jest, oglądaj kiedy chcesz
    Discord bot - możliwość czytania kanałów gry z aplikacji oraz dostęp do podstawowych informacji o serwerze
    (opis botów na Discordzie)

Kontakt:

1. Legera, Hegera, Fixera, Xyla czyli wszystkie światy na Rookgaard.pl
    2. Wyspy startowe
    3. Questy
    4. Sklep na stronie oraz punkty
    5. Najazdy
    6. Dostępne tereny
    7. Licznik i wykres online, zakładka wykonanych questów oraz powergamers

1. Legera, Hegera, Fixera, Xyla czyli wszystkie światy na Rookgaard.pl

Serwer wystartował 1 stycznia 2017 roku jako hobbystyczny projekt gracza Rookgaardu zarówno na RL jak i na kilku OTSach z Rookgaardem. Początkowo istniały dwa światy, Legera z niższym exp rate oraz Hegera z wyższym. Takie działanie było celowe, ponieważ pierwsze dwa miesiące miały pokazać która wersja świata przyciąga większą liczbę graczy. 1 marca z racji mniejszej popularności Legera została wyłączona, a wszystkie postacie zostały przeniesione na Fixerę, czyli nowy serwer ze stałym exp rate na poziomie 10x. Poziomy oczywiście zostały przeliczone w taki sposób, w jaki gracze zdobywaliby doświadczenie grając od początku na 10x. W ten sposób nikt nie stracił swojej postaci i równolegle istniały dwa serwery - Hegera i Fixera. Taki stan rzeczy nie potrwał długo, bo już 1 maja Hegera także została zamknięta, a gracze (także po uprzednim przeliczeniu doświadczenia) zostali przeniesieni na Fixerę, gdzie już jako cała społeczność rookstayerów kontynuowała swoje przygody. Wszystkie te serwery były w wersji 8.60, ale by być bardziej elastycznym równocześnie rozpoczęliśmy pracę nad serwerem w najnowszej możliwej wersji jaką wspierał TFS. I tak, 1 stycznia 2018 roku, czyli w swoje pierwsze urodziny, wystartowała Xyla w wersji 10.98, która jest w fazie publicznych testów do dziś.

2. Wyspy startowe

Tworząc postać gracz może założyć postać w jednym z dwóch miast. Oprócz wyspy Rookgaard którą zna każdy rookstayer, funkcjonuje wyspa Luminis. Nie jest to miasto dla bardziej zaawansowanych graczy, lecz zostało ono przygotowane tak, by oba funkcjonowały jako te pierwsze, początkowe. Każde miasto ma swoich władców, początkowe questy i podobne poziomy terenów z potworami.

3. Questy

Na serwerze oprócz wszystkich questów dostępnych na prawdziwym Rookgaardzie (wraz z tymi polegającymi na wymianie przedmiotów) dostępny jest w pełni działający Quest Log. Oprócz nich, dodane są także questy z lepszym uzbrojeniem, czy na kupowanie lepszych jakościowo potionów oraz wiele innych, dostosowanych specjalnie na potrzeby wysp.

4. Sklep na stronie oraz punkty

Na serwerze nie istnieje i nie będzie istniał SMS (bądź jakikolwiek inny bazujący na realnej walucie) sklep, a gracze mogą zdobywać punkty jedynie za swoją aktywność w grze. Punkty przyznawane są za udział w eventach na serwerze, najazdach bossów jak i terenowych oraz za codzienne logowanie. Szerszy opis dostępny jest na forum serwera w tym wątku.

5. Najazdy

Na serwerze w tej chwili funkcjonuje kilkanaście najazdów bossów na obie wyspy oraz kilka najazdów terenowych. Najazdy losowane są wraz ze startem serwera, a na stronie http://rookgaard.pl/najazdy pojawiają się godzinę po uruchomieniu go na serwerze. Udział w najazdach oprócz silnych i przydatnych przedmiotów, premiowany jest także punktami - odpowiedni % za udział w walce z bossem oraz punkty za zabicie potwora w trakcie najazdu terenowego.

6. Dostępne tereny

Na serwerze, oprócz tego, że jest dodany cały Rookgaard, jest dodanych wiele nowych expowisk. Aby zachować balans obu wysp, dodane są:
    - kopalnia Dwarf na południe od świątyni na Rookgaardzie
    - wioska Elfów jeszcze dalej na południe niż kopalnia
    - jaskinia Cyclopów na wschodzie Rookgaardu
    - jaskinie Rotwormów pod Katana Questem
    - jaskinie Tarantul wraz z respem giant spidera daleko w podziemiach Posion Cave na Rookgaardzie
    - wioska Amazonek na wschód od miasta na Luminis
    - forteca Minotaurów na północny-wschód od miasta na Luminis
    - forteca Orc na północny-zachód od miasta na Luminis
    - kopalnia Dworców niedaleko fortecy Minotaurów
    - wzgórze Wyverny na północ od miasta Luminis
    - oraz wiele więcej

Dodatkowo jest lodowa wyspa Glacius na którą można się dostać za pomocą statków z obu wysp, na której znajdują się Mamuty, Frost Gianty, Chakoye, a po wykonaniu trudniejszego questu Ice Witche, a nawet Crystal Spidery. Mapa wraz z rozmieszczeniem potworów znajduje się tu.

7. Licznik i wykres online, zakładka wykonanych questów oraz powergamers

Na serwerze istnieje wiele statystyk dostępnych dla graczy, a jedną z nich jest zakładka ile dany gracz jest online. System co 3 minuty pobiera listę graczy i zestawia je w tabelkę tu http://rookgaard.pl/insomniac, a dodatkowo na liście online http://rookgaard.pl/online jest widoczny wykres mierzący aktywność graczy. Zakładka wykonanych questów http://rookgaard.pl/odkrywcy uwzględnia wszystkie możliwe questy, które nieustannie są rozwijane o nowe pozycje. Codziennie podczas server save generowane są rankingi powegrames dla obu światów, gdzie każdy może sprawdzić jak wysokie miejsce zajął danego dnia oraz aktualizowana jest lista Top100 powergamers.

Zapraszam do komentowania, zachęcam do grania. Do zobaczenia w grze lub usłyszenia tu. Rookgaard.pl :)
    Ostatnio edytowane przez kor ; 26-10-18 o 14:49 Powód: nowe informacje
    Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

2. Za ten post podziękował:  

Poskramiacz Internetów Awatar dami1310
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 3947
    Nagrody i wyróżnienia:
    Podziękował(a)
    189
    Podziękowań 341 w 266 postach

Domyślnie Odp: Rookgaard, start 1 stycznia, 00:00

Cytat:
    Witam wszystkich użytkowników TORG!
    ?????????????????????????

4. Za ten post podziękowali:

kor, XXV

Przybysz
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 11
    Podziękował(a)
    0
    Podziękowań 0 w 0 postach

Superowo z chęcią zagram

Przodownik Awatar askara76
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 83
    Podziękował(a)
    3
    Podziękowań 12 w 10 postach

Dobry serwer! Ale start o 00:00 ? + Po co nam ten wykres ^^ ?
    Ostatnio edytowane przez Gumiok Mieszanina ; 03-01-17 o 21:20

www.fb.com/3KingsOTS/?fref=ts Awatar R A H
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 2252
    Nagrody i wyróżnienia:
    Podziękował(a)
    110
    Podziękowań 272 w 248 postach

Zapoznaj się z regulaminem działu.

Przybysz Awatar kor
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    2

Odp: Rookgaard, start 1 stycznia, 00:00

Start o północy, ponieważ czemu by nie :D Ja w tym czasie i tak będę świętował Sylwestra z Andrzejem, a serwer będzie żył swoim życiem. Wykresy miały zobrazować zmniejszanie exp rate w zależności od poziomu, ale chyba zapomniałem podpisać osi. I przy okazji chciałem tchnąć ducha w suchy opis ;)

Przybysz Awatar kor
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    2

Hej.

Jako, że do startu pozostało nieco ponad 6 godzin, chciałbym opisać parę rzeczy dlaczego tak, co was czeka na starcie oraz w przyszłości.

Jak pisałem wcześniej jest to moja pierwsza, eksperymentalna próba uruchomienia OTSa. Skromnie się chwaląc umiem zaprogramować to i owo, ale że tylko to mnie najbardziej rajcuje, pozostałe rzeczy mogą nieco kuleć. Jak wspomniało mi już kilka osób, uruchomienie serwera o północy nie wróży tłumów na starcie, lecz mam nadzieję, nie będzie to rzutowało na liczbę graczy w trakcie, bo jak to ktoś napisał, założenie postaci po 3, 5, czy 8 dniach nie powoduje, że gracz jest na straconej pozycji i nie dogoni nikogo grającego od samej północy. Do tej pory OTSy oglądałem ze strony gracza, czyli sobie wchodziłem, elf do leczenia i biegałem czy to na expy, czy gadałem z ludźmi. Serwer mnie nudził, wychodziłem i zmieniałem na inny, nie zastanawiając się nawet dlaczego mnie znudził. Teraz też nie potrafię tego jednoznacznie określić, stąd w okresie 1 stycznia - 28 lutego będą dwa serwery o różnym poziomie exp.

Legera - bo tak nazwałem pierwszy z serwerów - będzie miała niższy exp stage (wyłoniony z ankiety z 11 głosami), jego wykres i tabelka tutaj - http://rookgaard.pl/exprate#5,6,300. Hegera, jako serwer z wyższym exp rate posiada taki rozkład poziomów - http://rookgaard.pl/exprate#30,31,300 - 4 głosy na niego spośród 8 oddanych. Oczywiście podczas edycji zostanie uruchomiona kolejna ankieta która wyłoni, czy serwer zbiorczy będzie miał stały czy zmienny exp, a jeśli zmienny to jaki. Skąd te edycje? Stąd, że sam po sobie widziałem, że nic nie trwa wiecznie i każdy się wreszcie czymś znudzi. Jak wiadomo, każdy z nas lubi rywalizację, chcemy pokazać, że jesteśmy lepsi od innych, co widać chociażby po ilości botów, które są stawiane głównie po to, aby być lepszym, silniejszym, bogatszym niż inni. Stąd też wprowadzenie edycji, po pierwsze, aby co 2 miesiące zaczynać rywalizację od nowa, a po drugie, by na koniec każdej edycji nagradzać właśnie tych najlepszych motywując ich, ale nie tylko ich do dalszego działania. Nagród konkretnie jeszcze nie ustaliłem, lecz mogę zapewnić was, że na pewno jakieś materialne będą.

Wiem, że sms shopy pomagają właścicielom w utrzymaniu serwera, lecz z perspektywy gracza, który nie planuje wydawać nic jest totalnie niepotrzebny, a wręcz działa na niekorzyść, bo zawsze jest ta świadomość, że ktoś coś kupi i niejako będzie lepszy od tego kogoś. U mnie takiego sklepu nie będzie. Jeśli zacznę narzekać na brak RAMu na serwerze, to wtedy rozważę opcję dobrowolnych dotacji, lecz na pewno nie będzie to na zasadzie "Ty mi płacisz, ja daję Ci coś w zamian w grze". Skoro już jestem w temacie wyrównywania szans graczy, trzeba ujednolicić kwestie związane z używaniem bota. Serwer startuje w wersji 8.60, co automatycznie otwiera furtkę dla elfbota. Dawniej, mi jako gracz był on przydatny w wielu sprawach, więc zdaję sobie sprawę, że innym też będzie. Ja jednak wspomagałem się nim będąc na komputerze lub w jego okolicy, więc tego samego będę wymagać od graczy. OK - możesz się leczyć, podejrzeć co jest poziom niżej za pomocą xraya, zbierać sobie gp z rotów, ale bądź wtedy przy komputerze. Cavebot na full AFK będzie zabroniony, a ja wraz z zespołem będziemy tego konsekwentnie pilnować. Jeśli rozwrzeszczą Ci się alerty, a Ty w ciągu 15-30 sekund nie dobiegniesz do klawiatury, przywitasz się z Patronusem, a uwierz mi, że z nim nie chciałbyś się witać.

Serwer będę dalej rozwijał tak samo intensywnie jak robiłem to ostatnie 3 miesiące, głowę mam pełną pomysłów, czasu trochę jest, pomocników też mam, więc damy radę. Strona jest już odblokowana, można tworzyć postacie, więc zapraszam do szampańskiego startu. Ja lecę świętować z Andrzejem, ale pojawię się w swoim czasie. Do zobaczenia już wkrótce, ja już nie mogę się doczekać :DDD

Obywatel Awatar Sco
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 565
    Podziękował(a)
    27
    Podziękowań 33 w 31 postach

Za co chcesz utrzymać serwer? No, bo chyba to nie wolontariat, a nawet dokładasz na vps, bez hejtu, pozdro.
    "Wciaz jestem gluchy na komplementy i propsy, tylko krytyka wzera sie w moj poklad jak krew obcych"

Przybysz Awatar kor
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    2

Póki graczy jest poniżej 100, to koszty są naprawdę niewielkie. Co roku za domenę ~100 zł + co miesiąc 20 zł jest jeszcze do przełknięcia, zwłaszcza, że mam stałą pracę, ale tak, praktycznie rzecz biorąc dokładam do niego. Możliwe, że kiedyś jak będę musiał się gdzieś przenieść to wprowadzę donacje dla chętnych, lecz gracz będzie musiał się liczyć z tym, że grze nie dostanie nic w zamian, ewentualnie jakąś rangę na forum jeśli je rozbuduję. Sklepiku SMS nie mam w planach.

Obywatel Awatar Sco
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    27

Bardzo przyjemnie się gra polecam serwer.
    "Wciaz jestem gluchy na komplementy i propsy, tylko krytyka wzera sie w moj poklad jak krew obcych"

Przewodniczący Awatar Rychu Be
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 141
    Podziękował(a)
    39
    Podziękowań 24 w 22 postach

Serwer okey niestety razi ilość graczy i odpycha.

Obywatel Awatar Sco
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    27

Jest powiedźmy 20 stałych graczy którzy są codziennie, fajni ludzie grają. :-)
    Razi ilość graczy.. kto tego nie zmieni, jak nie my, gracze? :)

Przybysz Awatar kor
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    2

Witajcie :) W ostatnim czasie dodaliśmy na serwer grę w Sapera! Zasady gry są bardzo podobne do tych, które możecie znać z PC: można oznaczyć pole pod którym podejrzewamy, że może być mina za pomocą różdżki (spellwand, dostępna u NPC), a za pomocą łopaty można odkrywać pola gdzie jesteśmy pewni, że nic nie ma. Dodatkowo przygotowaliśmy krótki tutorial jak zacząć grę:

P.S. Przeniesienie tej gry w realia świata Tibii było moim marzeniem już 6 lat temu, a teraz wreszcie mam okazję pokazać to większej ilości osób :D

Przybysz Awatar kor
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    2

Wczoraj dodaliśmy nowy teren do nieustannie rozwijanego serwera. Pustynia, bo o niej mowa, znajduje się na wschód od wioski Elfów.

Przyjdź i odkryj, co może Cię spotkać głęboko w podziemiach piramid - http://rookgaard.pl :)

Rzemieślnik Awatar Debestia
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 85
    Podziękował(a)
    26
    Podziękowań 8 w 8 postach

Chapeau bas, świetnie rozwijany projekt. Na prawdę mega robota, życzę wam jak największej ilości graczy.

18. Za ten post podziękował:  

kor

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)