What's new

Angielski

Status
Not open for further replies.

Marszal

Senior User
Joined
May 29, 2008
Messages
606
Reaction score
18
Age
29
Co my?licie o tych r??nych t?umaczach typu translate.google.pl??
Czy powinno si? ich u?ywa? w Tibi??

Moje zdanie jest takie, nie powinno si? nadu?ywa? t?umaczy poniewarz nigdy si? nie nauczysz w ten spos?b 'anglika'. Piszesz tekst po polski naciskasz t?umacz i co... Nawet tego co ci po angielsku napisa?o nie czytasz... Jak potem te wszystkie nooby chc? mat?re zda???? Fakt, mo?na u?ywa? ale nie, ?e t?umaczymy ka?de Cze?? Stary itp.
Angielski w tibi jest nie tylko potrzebny do rozmowy z innymi, ale tak?e do rozmowy z npc, czytania znak?w, odkrywania tajemnic ;)

Odnosz?c si? do pewnego cytatu a mianowicie
xxx: Jakie masz itemy???
yyy: 40/39
Tacy ludzie zamiast wydawa? na PACC powinni zainwestowac w dodatkowy angielski lub zamiast nabicia 1000 expa zosta? godzine d?u?ej w szkole i p?j?? na darmowy dodatkowy angielski. Angielski na pewno poprawia jako?? gry, bo wole mie? 30 lvl i 20 quest?w rozwi?zanych, ni? 50 i zrobiony tylko desert quest i 3-4 questy zrobione w po drodze na expowisko. Dzienki angielskiemu mo?na samemu pobawi? si? w rozwi?zywanie quest?w a nie tibia.pl/questy/mainlad/ lub tibia.net.pl/tibia/questy/solicje_quest?w/
Mo?na poczyta? ksi??ki, w kt?rych s? informacje o questach, tajemnicach itd...

//Ostatni warn za b??dy, jest to kolejny, niestety uzbiera? Ci si? ban. :]
Radz? Ci zainwestuj w s?ownik do polskiego, naucz si? ortografii, a potem do angielskiego, jak tutaj to piszesz.


Ten ban to 15 min trwa? ;] bo mi warm wygas?... Mowi?em, ?e od kilku dni nie spa?em ;] srry za b??dy...
Szczerze to chyba gramatyke angielskom znam lepiej ni? polsk?... Nie do ko?ca mieszkam przez 365 dni w roku w Polsce ;)
 
Last edited:

Fronczek

Senior User
Joined
Jun 2, 2008
Messages
597
Reaction score
48
Age
28
Odp: Angielski

A jak mam si? nauczy? angielskiego inaczej? Musze u?ywa? translate... Ale ja tylko nie raz u?ywam do Tibii bo fakt jestem nieuk :). Do matury nie zamierzam si? uczy? z translate bo i tak nie zawsze dobrze przet?umaczy...

PS.: Popraw ra??ce b??dy ortograficzne : karzdy --ka?dy (Takiego b??du w 5 klasie podstaw?wki nie pope?nia si?) , poniewarz-- poniewa? , urzywa?--u?ywa? (OMG)
 

Marszal

Senior User
Joined
May 29, 2008
Messages
606
Reaction score
18
Age
29
Odp: Angielski

Srry za b??dy, ju? 3 noce nie spa?em. To co powiedzieli?cie poprawilem ;) Rano na trze?wo wszystko poprawie...
 

Woristin

Forum friend
Joined
Apr 6, 2008
Messages
540
Reaction score
86
Odp: Angielski

Ja bym chcia?, ?eby wszyscy Polacy w Tibii pisali bez b??d?w w j?zyku polskim, co jest moim zdaniem wa?niejsze. A sam autor tematu nie potrafi...

A angielski to swoj? drog?.

Btw. Dzi?ki Tibii nauczy?em si? troch? angielskiego - i podczas gry i podczas robienia map (wpisuje w RME nie ID, ale nazwy item?w do wyszukiwarki, dzi?ki czemu umiem troch? nowych s??w).
 
Status
Not open for further replies.
Top