What's new

Czy ktoś pomoze?

Kubiszon60

Active User
Joined
Jun 13, 2008
Messages
114
Reaction score
2
Witam . Mam pytanie , mam nadzieje , ze znajdzie się ktoś kto będzie w stanie pomóc:
Otóż ściągnąłem otsa i zrobilem baze danych , jednak passów do postaci nie mogę znaleźć, chciałbym prosic o jakis poradnik jak zalozyc postac w bazie danych. Wiem , że jest dział Passy do gm/god xml itd , ale ja tam się nie orientuje...
 

Kubiszon60

Active User
Joined
Jun 13, 2008
Messages
114
Reaction score
2
Silnik cryingdamson 0.3.6 (8.60) V8.2 i chce połączyc to z sciagnietym plikiem data i jak to zrobic??
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Nie możesz połączyć jakiekolwiek daty z jakimkolwiek silnikiem. Jak pobierasz data pack to musisz się zorientować z jakim silnikiem jest kompatybilny i takiego silnika używać. Lub przepisać w zasadzie większość skryptów w takim packu, żeby działał z innym silnikiem.

cryingdamson 0.3.6 to tfs 0.3.6 upgradeowany do obsługi kilenta 8.6.
Pytanie co masz za datę i co w niej siedzi.
Generalnie możesz spróbować odpalić ten silnik z tą datą. Tu nie ma żadnej filozofii w łączeniu tego wszystkiego w całość. Tam gdzie masz binarkę/execa potrzebujesz mieć config.lua, folder data i w sumie z grubsza tyle. Odpalasz i patrzysz co ci konsola mówi.
Opcji jest kilka, albo się odpali i będzie działać, albo się wywali na "błędach" w skryptach, bo np brakuje paru funkcji (np tfs 0.2, 0.3.6 lub 0.4), albo w ogóle jej nie zaczyta, bo jest dla kompletnie innego silnika.

Co do passów do goda... Powinieneś mieć jakieś schema.sql czy coś podobnego, co wciągasz do pustej bazy danych żeby silnik działał. Możesz tam podejrzeć strukturę danych w bazie (ewentualnie zamiast patrzeć w schema to użyć funkcji describe - ) i utworzyć w niej odpowiednie konto oraz postać (wymaga podstawowej znajomości sql żeby wykonać te 2 inserty). Ewentualnie podczas instalacji aac makera (znote, gesior, cokolwiek) też są dorzucane schemy, z grubsza znajdują się tam dodatki typu nowe tabelki do obsługi systemów związanych z funkcjami danego aac, ale często też np konto goda, bazowe konto z postaciami sample (knight sample, druid sample...) itp. Wtedy generalnie tworzysz sobie konto goda przy instalacji aac makera.
 

danio4don

Advanced User
Joined
Oct 6, 2011
Messages
233
Reaction score
6
Age
28
siemka. jak chcesz fajny silniczek to tutaj masz tfs 1.3 pod 8.60


wszystko jest w miare zrobione do do uruchomienia. i nawet itemy masz z wersji 12.x
 

Slumek541

Active User
Joined
Jul 29, 2013
Messages
89
Reaction score
1
Age
27
siemka. jak chcesz fajny silniczek to tutaj masz tfs 1.3 pod 8.60


wszystko jest w miare zrobione do do uruchomienia. i nawet itemy masz z wersji 12.x
Wszystko jest "W miare" zrobione... chyba jedynie jesli chcesz pograc na mc 2vs1...
bo z mojego punktu widzenia, silnik moze stabilny, ale bugow masa, juz lepiej ogarnac tfs z ot..landu niz tracic czas na testowanie/sprawdzanie i poprawianie bugow.
Nie wspominam juz o dodatkach...
ludzie szukaja nowosci nie starych kotletow
nowe expy?
nowe questy?
nowe systemy?
to nie pomoze... trzeba czegos swiezego i nowego i sporo zaangazowania a tibia, niestety spada coraz nizej.
 

danio4don

Advanced User
Joined
Oct 6, 2011
Messages
233
Reaction score
6
Age
28
to był tylko przykład.. jak chce może użyć oryginalnego tfs 1.3 10.98 z otland. tylko ze jemu chodzi chyba o 8.6 wersje
 
Top