What's new

-Łatwy Jak zrobi? avatara - anime

Status
Not open for further replies.

Afrati

Active User
Joined
Aug 7, 2010
Messages
137
Reaction score
26
Witam, postanowi?em ?e napisz? poradnik jak zrobi? avatarka ^^. C?? jest wiele spos?b kt?rych u?ywam, ale podziel? si? ?atwym i efektownym sposobem.
Wi?c zaczynamy!

Stw?rz nowy obraz o wymiarach 120x120 lub 100x100.

Wklej textur?, kt?ra znajduj? si? na samym ko?cu poradnika. Ustaw j? w?a?ciwie, najlepiej tak samo jak ja.

poczatek.png


Kliknij w Kolory/Desaturacja, uka?e si? twoim oczom takie okienko:

filtrya.png


Ustaw na jaskrawo??, powiniene? uzyska? taki efekt:

drugie.png


Wczytaj sw?j render (ja u?yj? Naruto) przeskaluj do odpowiednich rozmiar?w i na nowej warstwie wklej. Zastosuj tak? sam? czynno?? co przy tle (chodzi o desaturacja).

rendertlo.png


Skopiuj warstw? z renderem trzy razy (powinni?my mie? cztery warstwy z renderem), na pierwszych trzech rozma? postacie u?ywaj?c do tego narz?dzia "Rozsmarowywanie" na czwartej i ostatniej rozma? lekko kontury postaci ?eby wtapia?y si? w t?o. Powiniene? uzyska? taki o to efekt:

rozsmarowanie.png


Kolejna czynno?? kt?r? musisz wykona? to stworzenie nowej warstwy (warstwy->nowa) z wype?nieniem bia?ym, w oknie warstw zmniejszamy krycie do 40-50 efekt:

bialawarstwa.png


Wybieramy czarny p?dzel i malujemy ostro?nie t?o nie wchodz?c na posta?. Efekt:

czarnypedzel.png


Po tej czynno?ci wybieramy jaki? inny kolor (ja si? wzorowa?em na bajce, w bajce naruto mia? czerwon? aure wi?c wybra?em kolor czerwony). Malujemy posta? lecz uwa?aj?c ?eby nie zamalowa? czarnego t?a kt?re przed chwil? malowali?my. Efekt:

czerwonypedzel.png


Wybieramy Flitry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa, ustawiamy rozmycie na 70 i zatwierdzamy przyciskiem OK. Efekt:

rozmycie.png


W oknie warstw ustawiamy krycie na 100% oraz Tryb na pokrywanie. Efekt ko?cowy:

pokrywanie100.png


Teraz wystarczy doda? ramk? oraz napis i nasz avatarek gotowy. Pozdrawiam i czekam na opinie co do mojego pierwszego poradnika ;).

Textura:
 
Status
Not open for further replies.
Top