What's new

-Łatwy Kurs HTML z Reaperem 1 - Co i jak

xElf

Advanced User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
364
Reaction score
48
Cze?? mi?ki! To znowu ja, z moimi kultowymi poradnikami!

Z racji, i? w dziedzinie HTML jestem do?? obeznany, chcia?bym si? podzieli? wiedz? z innymi osobami, kt?re chc? si? nauczy? owego j?zyka - nie jest on taki prosty jak si? wydaj?, ale wydajno?ci? oraz oryginalno?ci?, postaram si? go upro?ci? najlepiej jak potrafi?. Pocz?tkowo powiem, ?e zamierzam tworzy? poradniki solidnie i ambitnie, tak, ?eby zach?ci? czytelnik?w do systematycznego ich czytania. J?zyk HTML jest odmienny od innych. Tutaj, tradycyjnie wraca si? do temat?w obmawianych wcze?niej, tych kt?re teoretycznie by?y proste. Zawsze si? przyda wiedza ka?dej opcji, a czystym faktem jest, ?e takowych opcji jest wiele. Nie b?d? wdr??a? w szczeg??y HTML, gdy? poznacie je w swoim czasie, a dok?adniej - czytaj?c kolejne poradniki.


Spis Tre?ci
Czym jest HTML?
Programy
Kilka s??w od autora
Inne


Zaczynamy!

-Czym jest HTML?
HTML (ang. HyperText Markup Language, pol. j?zyk znacznik?w hipertekstu) – dominuj?cy j?zyk wykorzystywany do tworzenia stron internetowych. Pozwala opisa? struktur? informacji zawartych w dokumencie nadaj?c znaczenie poszczeg?lnym fragmentom tekstu (formuj?c linki, nag??wki, akapity, listy, itp.) oraz osadzi? w tek?cie dodatkowe obiekty np. statyczne grafiki, interaktywne formularze, dynamiczne animacje. W sk?adni j?zyka HTML wykorzystuje si? znaczniki opatrzone z obu stron nawiasami ostrok?tnymi.

J?zyk HTML umo?liwia, do pewnego stopnia, zdefiniowanie sposobu wizualnej prezentacji dokumentu w przegl?darce internetowej, a tak?e osadzanie ci?g?w instrukcji j?zyk?w skryptowych, wp?ywaj?cych na zachowanie przegl?darek lub innych parser?w HTML. Zaleca si? zrezygnowanie z wykorzystywania znacznik?w opisuj?cych wygl?d strony na rzecz kaskadowych arkuszy styl?w CSS.

Warto wspomnie?, ?e j?zyk HTML nie jest j?zykiem programowania (m.in. dlatego, ?e nie posiada mo?liwo?ci iteracji).

Wa?n? cech? j?zyka, kt?ra wyra?nie przyczyni?a si? do rozpowszechnienia sieci WWW jest niezale?no?? od systemu operacyjnego oraz parametr?w sprz?towych komputera, na kt?rym strony te b?d? ogl?dane.

Wi?cej informacji znajdziecie .

-Programy
Oczywi?cie potrzebny nam b?dzie stosowny program, kt?rym b?dziemy mogli dysponowa?. Ja osobi?cie polecam Notepad++, gdy? ma wi?cej opcji, lecz zastosowanie zwyk?ego notatnika te?, nie b?dzie sprawia?o jakichkolwiek problem?w.
t02at0.jpg

Notepad++ mo?na pobra? w Polskiej wersji j?zykowej.
Notatnik, ka?dy u?ytkownik Windowsa powinien mie? gotowy w systemie (start>wszystkie programy>akcesoria).

-Kilka s??w od Autora
Dzisiejszy poradnik jest niemal?e kr?tki, a powodem tego jest fakt, ?e mia? on na celu tylko przygotowa? nas do nast?pnych lekcji. Z r?k? na sercu obiecuj?, ?e nast?pne artyku?y b?d? o wiele d?u?sze i rozpracowane.

-Inne
Zezwalam na kopiowanie moich poradnik?w, z tym, ?e na ko?cu powinien zawsze istnie? takowy obrazek:
6oprpe.png

Kod:
Code:
[IMG]http://i55.tinypic.com/6oprpe.png[IMG]
?eby zadzia?a?o, ko?cowy tag "
"!

Serdecznie dzi?kuj? za przeczytanie.

Regards,
Rea~
 
Top