What's new

-Średni Nauka tworzenia Pixel Art?w

Karokendo

Active User
Joined
Nov 30, 2009
Messages
66
Reaction score
9
Witam. W Necie jest niewiele dobrych poradnik?w o robieniu Pixel Art?w, kt?re ucz?. Zapotrzebowanie na ten rodzaj grafiki ro?nie. Wi?c, aby go zaspokoi? napisa?em ten poradnik skierowany do wszystkich zaczynaj?cych przygod? z Pixel Artem. :D
1. "Pocz?tki z pixelami"
Najwa?niejsze sprawy
-Nie u?ywamy Photoshopa,Gimpa itd Tylko Paint
-Zapisujemy pixelarty tylko w formatach PNG oraz BMP! Najcz?stszy format JPG jest za s?aby na takie obrazki i psuje jako??.
-U?ywamy powi?kszenia x8 :lol:
Lineart
Lineart to najwa?niejsza rzecz w robieniu przedmiot?w. Przyk?adem jak robi? w?a?ciwy lineart jest ten obrazek.

Na rysunku nale?y wyeliminowa? czerwone punkty. Po ich zlikwidowaniu wida? znaczn? popraw? wygl?du obrazka :) To w?a?nie jest lineart. Umiej?tno?? rysowania bez kanciastych punkt?w.
"Gradient"
Gradient to jeden wielki pech pocz?tkuj?cych tw?rc?w pixelartu. Gdyby por?wnywa? to do prawa to mo?na powiedzie?, ?e jest to zakazane! Przyk?adowy przedmiot pocieniowany gradientem:

Tego sposobu nale?y unika?!
Dotyczy te? miecz :)
2. Robienie Itemk?w
Sword - najcz?stszy item i zarazem najprostszy do wykonania. W jego stworzenie potrzebujemy przede wszystkim fantazji i orginalno?ci w wykonaniu. Tworz?c go nie zapominamy o Poradach wymienionych wy?ej :)
Sword potrzebuje odpowiednich kontur aby by? mi?y dla oka. Zaczynamy rysowa? ostrze i r?koje?? co jest trudniejszym zadaniem. Dodatkowe elementy na p??niej.

Gdy wygl?d zewn?trzny jest ju? wykonany mo?emy zaj?? si? dodatkami. Oczywi?cie nie przesadzamy z ilo?ci?, aby sword nie by? nad?ty jak balon :D

W nast?pnym etapie poprawiamy sworda drobnymi elem?tami i zmieniaj?c struktur? (Oczywi?cie je?eli chcemy), bo p??niej b?dzie to trudniejsze

Brawo! mamy gotowe kontury naszego miecza. Mo?emy si? zaj?? kolorowaniem. Proponuj? zacz?? wszystko od wype?nienia kontury porz?danym kolorem kt?ry b?dzie granic? mi?dzy kolorami jasnymi, a kolorami ciemnymi.

Nast?pny krok to Odpowiednie wycieniowanie. Cieniujemy umiej?tnie - po bokach ciemniejsze, w ?rodku ja?niejsze, Od lewej strony obrazka bardziej jasne, a od prawej ciemne. Wszystko z wyczuciem.

R?koje?? mamy sko?czon?. Mo?emy zaj?? si? ostrzem. Wype?niamy je dowolnym kolorem najlepiej srebrnym, poniewa? srebrny kolor to kolor, kt?ry kojarzy nam si? z ?elazem, czym? u?ywanym w ?redniowieczu - kolor ostrza.(Nie doczepia? si?, ?e ja u?y?em koloru niebieskiego) Nast?pnie delikatnie cieniujemy.

Stopniowo cieniujemy ca?e ostrze a? uzyskamy taki efekt, kt?ry przybli?a nas zape?nienia. Na tym rysunku przyciemni?em bardziej ?rodek, aby nada? troch? wyostrzenia dla rysunku. Troch? ciemnych kolor?w nie zaszkodzi :)

Nast?pnie dzielimy miecz na dwie po?owy - lew? i praw? (Chodzi o to aby wyznaczy? sobi? pewn? granic? mi?dzy ja?niejszymi a ciemniejszymi kolorami. Oczywi?cie mo?emy to zrobi? w inny spos?b) Na pocz?tku musimy troch? przyciemni? :)

Teraz wszystko wyg?adzamy aby by?o p?ynne i dobrze wygl?da?o. Mo?emy doda? troch? krwi do realizmu :D
Wa?na informacja: Nie u?ywamy max czarnej linii. Wybieramy np. br?zowy kolor i przyciemniamy go w panelu "kolory niestandardowe" do oko?o 97-98%. Robi to wielk? r??nic? w koloryzacji.
W przypadku gdy u?ywamy systemu operacyjnego Vista mo?emy mie? podgl?d w normalnej odleg?o?ci. Wystarczy wej?? w pasku narz?dzi do: Widok>Powi?kszenie>Poka? miniatur? Ko?cowy efekt wygl?da tak.

3. Plagiatowanie – dodatkowo na zako?czenie
Kilka spraw do tego tematu. Plagiatowanie dla wi?kszo?ci ludzi jest czym najwa?niejszym przy pocz?tkach w pixelarstwie. Niestety kiedy ju? wynajdziemy du?o prac, kt?re s? plagiatami, a nast?pnie wstawimy na forum, dostajemy super komentarze raczej nie mamy poczucia satysfakcji, ?e umiem co? dobrze robi? i, ?e jest to moja praca. Niestety du?o ludzi tak robi. S? oczywi?cie osoby, kt?re nie potrzebuj? si? wywy?sza?. Robi? doskona?e prace bez pomocy, lub s?abe ale ca?y czas ?wicz?, aby by? lepsi w tym co robi?. Wi?c m?wi? wszystkim u?ytkownikom czytaj?cym ten poradnik: Cz?owiek, kt?re si? powstrzymuje od plagiatowania, ma szanse by? jednym na najlepszych tw?rc?w :)
A przy okazji szanuje prawo autorskie :D
Pozdrawiam wszystkich z dobrymi ch?ciami :D
PS B?d? si? stara? aktualizowa? poradnik :)
 

florczak

Advanced User
Joined
Nov 25, 2009
Messages
271
Reaction score
18
Odp: Nauka tworzenia Pixel Art?w

Hmm poradnik d?ugi i dobry umiem ju? to wszsytko moja ocena za poradnik to 7/10
 

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Odp: Nauka tworzenia Pixel Art?w

7/10
Ostrze nie jest do ko?ca dobrze wycieniowane
Dla nowicjuszy bardzo dobry poradnik
 

Bembek

User
Joined
Aug 25, 2010
Messages
37
Reaction score
0
Odp: Nauka tworzenia Pixel Art?w

Dobry poradnik :) Przydal mi sie, i to bardzo. Jestem poczatkujacym pixel artysta. Jeszcze raz dzieki, powodzenia :D
 

Daniel36

Active User
Joined
Sep 12, 2010
Messages
113
Reaction score
3
Age
25
Odp: Nauka tworzenia Pixel Art?w

Wielkie dzi?ki Pixel Art to fajna zabawa :p. Ju? doda?em kilka swoich grafik nie tak dobre jak twoje ale te? nie najgorsze.
 

zaglada90

Active User
Joined
Aug 19, 2010
Messages
148
Reaction score
6
Odp: Nauka tworzenia Pixel Art?w

Na prawd? dobry poradnik, ?adnie wyt?umaczony przejrzysty i co najwa?niejsze konkretny, no i ta tw?rczo?? wygl?da na tw?j nie wiem czy mia?e? jakie? ?r?d?a ale je?eli nie to gratuluje 9/10, co do wypowiedzi @Nixodin mam zastrze?enie to nie ma by? gotowe ?r?d?o kolego, ?eby? sobie pobra? i wstawi? na ot tylko ma to by? wyt?umaczenie jak samemu taki przedmiot zrobi? i rozwali?a mnie twoja wypowiedz ,,?le wycieniowane" popisa?e? si? na prawd? mo?e da?by? jak?? wskaz?wk?, a nie potwierdzasz tez?: Nie napisz? sam ale z krytykuj? innego :D
 
Top