What's new

-Trudny O czakrach s?ow kilka.

Status
Not open for further replies.

Mitazo

User
Joined
Apr 2, 2008
Messages
41
Reaction score
6
Jako?e niekt?rzy moga miec problemy z tworzeniem niekt?rych rzeczy, a'la Psi-Balle, poka?? jak wyzwala? czakr?, do czego nale?? niekt?re rzeczy.
Ok zaczynamy!

Podstawy! Ka?dy kto zabiera si? za ezoteryke musi zna? czakra, ich fukcje i kolory!


Czakra to centra energetyczne znajduj?ce si? w ciele cz?owieka... pe?ni? one r??ne funkcje tak jak poszczeg?lne organy w ciele cz?owieka. Cz?owiek posiada ich siedem w ciele fizycznym oraz siedem czakr kosmicznych, o tych jednak b?dzie inny art.

chakraybr3.jpg




Oto opis poszczeg?lnych czakr:

Czakra pierwsza - Podstawy (Korzenia)

Jest to czakra najsilniej zwi?zana z energi? Ziemi, jest ona tak?e ?r?d?em energii dla wy?szych czakr.
Miejsce: podstawa kr?gos?upa
Kolor: czerwony
?ywio?: Ziemia
Bogowie: Gaja,
Anio?: Auriel
Zmys?: w?ch
Prawo: by? tu, mie?
Cechy z ni? zwi?zane: ugruntowanie, zakorzenienie, bezpiecze?stwo, pewno?? siebie,
Rola: ??czy ludzi ze ?wiatem fizycznym, zwi?zana z aktywno?ci? fizyczn?, ?ywotno?ci?, odwag?. Odpowiada za ko?ciec, jelito grube, prostat?, sk?ad krwi, temperatur? cia?a.
Zaburzenia tej czakry powoduj?: brak pewno?ci siebie, problemy z podejmowaniem decyzji, beznadziejno??, niezadowolenie z ?ycie, brak podstawy, fundamentu, bezsilno??, niech?? do dzia?ania; zapalenia staw?w
Medytacja: zwi?zana z kolorem czerwonym, z ziemi?
Wyr?wnywanie energii: g?oska 'U'


Czakra druga - czakra sakralna, krzy?owa

Miejsce: krzy?, troch? poni?ej p?pka
Kolor: pomara?czowy
Zwi?zana z: j?drami, jajnikami
?ywio?: Woda
Kamienie polecane do oczyszczania czakry: karneol
Bogowie: Diana, Neptun, Pan,
Anio?: Gabriel
Zmys?: smak
Prawo: czu?, chcie?
Cechy z ni? zwi?zane: otwarto??, akceptacja, p?odno??, rozrodczo??, seksualno??
Rola: zawiaduje ni?szymi emocjami, energi? seksualn?, zachowaniem wobec p?ci przeciwnej, zawiera energi? przedurodzeniow? cz?owieka, centrum pierwotnych si? cz?owieka
Zaburzenia tej czakry: agresja, zaburzenia seksualne, chwiejno?? emocjonalna, niepewno??,
Medytacja: zwi?zane z wod?, szczeg?lnie podczas pe?ni Ksi??yca
Wyr?wnywanie energii: g?oska 'O'

Czakra trzecia - czakra p?pka, splotu s?onecznego
Miejsce: w okolicy splotu s?onecznego
Kolor: ???ty
Zwi?zana z: trzustk?
?ywio?: Ogie?
Bogowie: Amon-Ra, Brigit, Atena,
Anio?: Micha?
Zmys?: wzrok
Prawo: dzia?a?
Cechy z ni? zwi?zane: r?wnowaga emocjonalna, spok?j, zadowolenie z ?ycia
Rola: jest to centrum energetyczne organizmu, s?u?y do kontaktu z otoczeniem i innymi lud?mi,
Zaburzenia tej czakry: zaburzenia osobowo?ci, stany l?kowe, niepok?j, agresja, bezsilno??, pesymizm
Medytacja: zwi?zana z kolorem ???tym
Wyr?wnywanie energii: g?oska 'O'

Czakra czwarta - czakra serca, serce duchowe

Miejsce: klatka piersiowa na wysoko?ci serca, u kobiety pomi?dzy piersiami
Kolor: zielony, r??owy, z?oty
Zwi?zana z: grasic?
?ywio?: Powietrze
Bogowie: Afrodyta, Freya, Jezus
Anio?: Rafael
Zmys?: Dotyk
Prawo: kocha? i by? kochanym
Cechy z ni? zwi?zane: bezwarunkowa mi?o??, wsp??odczuwanie, wsp??czucie, uczucia tzw. 'wy?sze', mi?o??,
Rola: wp?ywa na kr??enie krwi, uk?ad immunologiczny, potencja? uzdrawiania (w Reiki to st?d pochodzi przekazywana przez d?onie energia), pomaga dostrzec pi?kno, patronuje zwi?zkom,
Zaburzenia tej czakry: zamkni?cie w sobie, brak mi?o?ci...
Medytacja: kontakt z natur?, otwarcie si? na ?wiat
Wyr?wnywanie energii: g?oska 'A'

Czakra pi?ta - czakra gard?a
Miejsce: w do?ku na zbiegu obojczyk?w
Kolor: b??kitny
Zwi?zana z: tarczyc?
?ywio?: Eter
Bogowie: Merkury, Apollo
Zmys?: S?uch
Prawo: m?wi? i by? s?yszanym
Cechy z ni? zwi?zane: dobra wymowa, rozw?j osobowo?ci, kontakt z otoczeniem, odwaga w wyra?aniu my?li
Rola: centrum komunikacji, wyra?anie uczu?, zdolno?? wyrazu mowy, ??czy czakry g?rne z dolnymi,
Zaburzenia tej czakry: wra?enie ci??aru, przyt?oczenia, k?opoty z mow?, z wyra?aniem my?li
Medytacja: wizualizacja b??kitu
Wyr?wnywanie energii: g?oska 'E'

Czakra sz?sta - czakra trzeciego oka

Miejsce: pomi?dzy brwiami po?rodku czo?a
Kolor: indygo
Zwi?zana z: przysadk?
?ywio?: ?wiat?o
Bogowie: Tara, Izyda, Temida
Zmys?: Wzrok
Prawo: widzie?
Cechy z ni? zwi?zane: zdolno?? czynienia cud?w, rozumienie, inteligencja, postrzeganie, zauwa?anie, kreowanie rzeczywisto?ci, intuicja, wyobra?nia,
Rola: miejsce rezydowania duszy, po??czenie duszy z cia?em, wp?yw na zarz?dzanie gospodark? hormonaln? w organizmie, postrzeganie aury, kontakt z intuicja, odbieranie przekaz?w w przesz?o?ci/przysz?o?ci,
Zaburzenia tej czakry: brak koncentracji, niemo?no?? zapami?tywania, b?le g?owy
Medytacja: pod bezchmurnym rozgwie?d?onym niebem
Wyr?wnywanie energii: g?oska 'I'

Czakra si?dma - czakra korony, ciemi?czka
Miejsce: na czubku g?owy
Kolor: fioletowy, biel
Zwi?zana z: szyszynk?
?ywio?: My?l
Znak Zodiaku: Wodnik
Bogowie: Zeus, Nut, Inanna
Zmys?: poza ?wiadomo?ci?
Prawo: wiedzie?
Cechy z ni? zwi?zane: wysoka duchowo??, d?ugowieczno??, stan nirwany, ?wiadomo??, m?dro??, wiedza,
Rola: po??czenie z bosko?ci?, bosko?? w nas, brama do poznania, duchowa droga do z??czenia si? z absolutem,
Zaburzenia tej czakry: wewn?trzne rozbicie, w?tpienie w sens ?ycia,
Medytacja: u?wiadomienie sobie Jedno?ci wszystkiego
Wyr?wnywanie energii: 'OM'
 

Cai Johnson

Active User
Joined
Apr 18, 2008
Messages
69
Reaction score
2
Fajne i dobrze napisane, chocia? ja nie wierze w takie rzeczy.
Obibok - Naruto zrobi? swoj? "chakre" na podstawie istniej?cych ju? wierze?.
 
Last edited:

Octavo

User
Joined
Oct 2, 2008
Messages
38
Reaction score
0
Odp: O czakrach s?ow kilka.

Ja w to wierz? i codziennie modl? si? do s?oika z deszcz?wk?. A co do Naruto to pi?kna bajka, kt?ra uczy jak przyzwa? ?ab?, odcinaj?c sobie 1 kciuka i jak sprawi? by oczy mia?y krwisto czerwon? barw?.:thx: za temat.
 
Last edited:

Dother

Advanced User
Joined
Dec 12, 2009
Messages
416
Reaction score
32
Odp: O czakrach s?ow kilka.

@up
Pzdro...

Ciekawe, ?adnie opisane, tre?? zawarte w sobie te? dobra. Jednak nie wierz? w takie bajki. Nie wierz? i zdania nie zmieni?.
 

DevLord

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,127
Reaction score
284
Odp: O czakrach s?ow kilka.

te? ogl?dam naruto ;d
dzi?ki za poradnik, teraz ju? b?d? wiedzia? jak zosta? ninja, trzeba tylko jeszcze zainwestowa? w shurikeny i b?d? prawdziwym shinobi ;d
musz? jeszcze i?? do konohy do akademi ninja, wie kto? mo?e gdzie to jest?
 

Dakomos

Active User
Joined
Sep 20, 2008
Messages
58
Reaction score
24
Odp: O czakrach s?ow kilka.

Ca?y system czakralny opiera si? na pobudzaniu wyobra?ni, motywowaniu i wzmacnianiu Woli oraz skupianiu si? na procesach naprawczych w jakim? kompletnym systemie.
Ja zamiast pracowa? z czakrami wola?em wpierdala? acodin i ci?? si? grzebieniem do wyczesywania kot?w w miejscach gdzie chcia?em wyzwoli? moj? ubermoc. Nie wy?miewam ani systemu czakr, ani systemu grzebienia do wyczesywania kot?w, ale przy odpowiednim zrozumieniu mechanizm?w, na jakich te systemy s? zbudowane i Woli, dzia?aj? na rzeczywisto?? r?znie mocno.


BTW z grzeczno?ci i dobrego wychowania wypada?o napisa?, ?e poradnik jest podpierdolony st?d: , a ?e tamta strona ju? nie istnieje to zapewne st?d:
 
Last edited:

ciechan

User
Joined
Nov 16, 2008
Messages
19
Reaction score
0
Odp: O czakrach s?ow kilka.

Gdyby takie co? mog? kazzdy wycwiczyc to nie by?o by ?ycia na ?wiecie bo kazdy by na swoja korzy?? z tego korzysta? i dzia?a? na przeciw innemu ;]
 

Huffy

User
Joined
Jul 5, 2010
Messages
32
Reaction score
2
Age
29
Odp: O czakrach s?ow kilka.

Nie bardzo wierz? w takie sprawy, ale dla niekt?rych to powa?na rzecz. Poradnik niez?y.
 

Xentaziz

Advanced User
Joined
Nov 20, 2010
Messages
162
Reaction score
19
Odp: O czakrach s?ow kilka.

@Octavo, Ty si? modlisz do s?oika, a ja niedawno wybudowa?em kapliczk? dla Tibii. Szkoda mi by?o na blessy, wi?c wol? si? troch? pomodli?, abym nie pad?. Jak na razie dzia?a bez zarzutu. My?l?, ?e pomys? z deszcz?wk? niez?y.
Co do poradnika to gratulacje dla po?wi?cenia czasu(nie doszuka?em si? plagiatu). My?l?, ?e dla poszczeg?lnych forumowicz?w poradnik si? przyda. Je?li potrafisz zachowa? spok?j i mentalno?? duszy nie potrzebne Ci ?adne czakry ; )
 

DjBobi

Active User
Joined
Oct 1, 2010
Messages
89
Reaction score
3
Odp: O czakrach s?ow kilka.

A jak tak? czakr? wyzwala?? xD
Poradnik dziwny, ja troch? w to wierz? xD
Nie ogl?daj za du?o bajki "Naruto" To jest g?upie ....
 

Windy Asta

Advanced User
Joined
Jan 17, 2012
Messages
150
Reaction score
3
Odp: O czakrach s?ow kilka.

spoko, nauczy?em si? :p teraz tylko posk?ada? piecz?cie w jedno i mam ?ab? na chacie ^^ haha :D szkoda s??w na takie poradniki
 
Status
Not open for further replies.
Top