What's new

Odzysk danych z dysku twardego.

Status
Not open for further replies.

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Ile taka operacja mo?e kosztowa?? Bo jak tak patrz? po necie to od 300 z?, kto? co? mia? z tym styczno??? Bo instalowa?em system i nagle mi si? zawiesi? komp, to zresetowa?em i dupa nic zero, chcia?em od nowa inny system wgra? i przy wyborze partycji wgl ?adnej mi nie pokazywa?o, to raczej dysk pad? prawda? I czy w takim przypadku mo?na co? z tym zrobi??
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

Koszt? Od flaszki dla studenta, do kilku tysi.
Zero szczeg???w poda?e?, wi?c si? nie da stwierdzi?, czy dysk pad?. Mo?liwe, ?e wszystko jest na swoim miejscu a dysk dzia?a, ale na przyk?ad ci si? wyjeba?a tablica partycji. A to akurat jest stosunkowo ?atwe do naprawy xD
Ewentualnie jak chcesz jakie? pojedyncze pliki odzyska?, to mo?esz u?y? czego? w rodzaju photorec czy extundelete. Ale tutaj te? po drodze nie obejdzie si? bez ogarni?cia tego czy dysk jest sprawny i co tam z partycjami jest.

Chocia? w praktyce to jak nie wiesz co robisz to bym nie grzeba?. Bo nie zrobisz nawet takich podstaw jak klon dysku ?eby si? zabezpieczy? jak zjebiesz jeszcze bardziej i b?dziesz w dupie.
Backup?w zak?adam, ?e nie masz, bo nale?ysz do tej drugiej grupy os?b (pierwsza robi backupy, druga b?dzie je robi?).

Btw. tak troch? nie ogarniam, jak system instalowa?e?, to jakie pliki ty chcesz odzyskiwa?? Pliki niezainstalowanego systemu? xD
 

bonnie

New User
Joined
Jan 30, 2017
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

Albo p?jd? na bezp?atn? diagnostyk?, od razu powiedz? Ci ile to kosztuje, bo jak masz tam wa?ne rzeczy to bym raczej studentom tego nie oddawa?a do naprawiania.
 

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

Nie u?ywaj teraz tego dysku, od??cz go od kompa. Ka?dy rozruch mo?e bezpowrotnie zniszczy? kolejn? cz??? danych. Id? do jakiego? serwisu.
50-100z? podejrzewam ?e wezm?. Chyba ?e uszkodzenie jest jakie? bardziej konkretne to mo?liwe, ?e zawo?aj? troch? wi?cej.

---------- Tre?? dodana o 10:01 ----------

Mo?esz te? spr?bowa? zbootowa? jakiego? linuxa z pendrive ale skoro instalator nie widzi partycji to pewnie i z linuxa ich nie zobaczysz.
 

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

Koszt? Od flaszki dla studenta, do kilku tysi.
Zero szczeg???w poda?e?, wi?c si? nie da stwierdzi?, czy dysk pad?. Mo?liwe, ?e wszystko jest na swoim miejscu a dysk dzia?a, ale na przyk?ad ci si? wyjeba?a tablica partycji. A to akurat jest stosunkowo ?atwe do naprawy xD
Ewentualnie jak chcesz jakie? pojedyncze pliki odzyska?, to mo?esz u?y? czego? w rodzaju photorec czy extundelete. Ale tutaj te? po drodze nie obejdzie si? bez ogarni?cia tego czy dysk jest sprawny i co tam z partycjami jest.

Chocia? w praktyce to jak nie wiesz co robisz to bym nie grzeba?. Bo nie zrobisz nawet takich podstaw jak klon dysku ?eby si? zabezpieczy? jak zjebiesz jeszcze bardziej i b?dziesz w dupie.
Backup?w zak?adam, ?e nie masz, bo nale?ysz do tej drugiej grupy os?b (pierwsza robi backupy, druga b?dzie je robi?).

Btw. tak troch? nie ogarniam, jak system instalowa?e?, to jakie pliki ty chcesz odzyskiwa?? Pliki niezainstalowanego systemu? xD

Placku, mam na kompie 3 partycje, 1 na windowsa i dwie na moje pliki, to chyba oczywiste ?e chce odzyska? te moje a nie jakie? g?wno systemowe xd i nie wiem jak nie czaisz, przy instalacji windowsa wybierasz partycje na kt?ry ma by? system zainstalowany prawda? No i ja nie mog? wybra? bo ?adnego nie wida?, teraz ju? rozumiesz?:D

Nie u?ywaj teraz tego dysku, od??cz go od kompa. Ka?dy rozruch mo?e bezpowrotnie zniszczy? kolejn? cz??? danych. Id? do jakiego? serwisu.
50-100z? podejrzewam ?e wezm?. Chyba ?e uszkodzenie jest jakie? bardziej konkretne to mo?liwe, ?e zawo?aj? troch? wi?cej.

---------- Tre?? dodana o 10:01 ----------

Mo?esz te? spr?bowa? zbootowa? jakiego? linuxa z pendrive ale skoro instalator nie widzi partycji to pewnie i z linuxa ich nie zobaczysz.

W?a?nie od??czy?em i stary pod??czy?em bo chocia? dzia?a :D




Wszystkim innym dzi?kuj? za ch?? pomocy, na dniach typkowi zanios? co takie rzeczy robi, bo w serwisie pewnie nie do?? ?e nie zrobi? to policz? sobie x z? za to :D

---------- Tre?? dodana o 17:01 ----------

Mam te? problem bo z przodu jednostki mam takie g?wno co ?wieci i si? kr?ci i czasami mi po prostu wydaje dziwne d?wi?ki, huczy szumi i wgl,, kto? wie co to za cholerstwo? xd co? podobnego do tego
gamer-king-i7-4x390ghz-gtx750ti-2gb-1tb-16gb-ram.jpg
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

Mo?esz z tego dysku zrobic zewn?trzny dysk i odzyskac, ewentualnie jakies gpart czy co? w tym stylu, ?eby zrobic backupa dysku twardego.
 

anafa

New User
Joined
Feb 9, 2017
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

zale?y od 'sytuacji'
 

Frosbite

Active User
Joined
Dec 20, 2014
Messages
99
Reaction score
8
Odp: Odzysk danych z dysku twardego.

Program Paragon, sprawd? czy wgl widzi dysk a jak nie to zainstaluj na nowo system nie wybieraj?c wgl partycji, szybka instalacja wydaje mi si? ?e win8 takie co? mia? ale nie jestem pewny. A jak nie to zostaje linux :) elo.
 
Status
Not open for further replies.
Top