What's new

Op?ata podatku prawda czy fa?sz?

Status
Not open for further replies.

Kamil

Wielki powr?t
Joined
Apr 10, 2008
Messages
1,730
Reaction score
243
Age
32
Witam, nie wiem gdzie ten temat powinien si? znale?? dlatego umieszczam go tu, je?li ?le trafi?em to z g?ry przepraszam.

Na pocz?tku chcia?bym poprosi?, aby osoby, kt?re nie wiedz? nic na ten temat ?eby si? nie udziela?y bo nie chc? mie? potem nieprzyjemno?ci.

Jest to chyba kolejny temat tego typu jednak w pozosta?ych (podobnych) znalaz?em tylko spam i niewiedz? innych u?ytkownik?w. Zatem je?li nie korzystasz z tego systemu nie wypowiadaj si?!

Zacznijmy. Zatem moje pytania:

- Ile dostaje na konto bankowe z SMS'a za 10,98 z??
- Czy musz? odprowadza? jaki? podatek dla urz?du miasta?
* Je?li tak to w jakiej wysoko?ci?
* W jaki spos?b?
* Jak potwierdzi? wszelkie procedury zarabiania itp.?

Chcia?bym, aby osoba pisz?ca by?a 100% pewna opodatkowania bo nigdzie w regulaminie dotpay.pl nie znalaz?em wzmianki o opodatkowaniu dodatkowo tego co zarobi?em. My?la?em, ?e dotpay odprowadza wszystko od razu.

Wersj?, kt?r? s?ysza?em to 10,98 z? = 3,70 z? na koncie = -0,70 z?. jako podatek z jednego SMS'a = 3 z? na czysto do r?ki. Ile w tym prawdy? I jeszcze jak to odprowadza?. Prosz? o udzielenie odpowiedzi 100% a nie "sia?a baba mak nie wiedzia?a jak" bo niepotrzebne spekulacje nie s? tu mile widziane!

Pozdrawiam.
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Op?ata podatku prawda czy fa?sz?

SMS za 11 z? dzieli si? na podatek vat, op?at? dla operator?w kom?rkowych. Reszta trafia do Twej kieszeni. Do tego dochodzi podatek dochodowy, kt?ry tak?e powinien zosta? przez Ciebie odprowadzony. Tego jestem pewna. Je?li chcesz na tym legalnie zarabia? przyda?oby si? tak?e za?o?y? dzia?alno?? gospodarcz?, co wi??e si? z dodatkowymi op?atami...

Pami?tam przypadek, gdy osoba sprzedaj?ca postacie/pieni?dze do jakiej? gry na allegro zosta?a ukarana 5.000? grzywn? w?a?nie za nieodprowadzanie podatk?w. By?o o tym g?o?no par? lat temu.

Najlepszym sposobem by?oby poradzenie si? specjalist?w, na przyk?ad na forum. S?dz?, i? ich odpowied? b?dzie pewniejsza oraz w lepszy spos?b zostanie Ci to wyja?nione.
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Op?ata podatku prawda czy fa?sz?

W tym problem ze prawie od wszystkiego musismy odprowadzac podatek, jesli chcemy zeby bylo to legalne.

Dotpay pobiera ok. 30%
operator sieci pobiera ok. 30%
Od pozostalej kwoty musisz odprowadzic bodajze... ok. 19%
Ale to dopiero przy generowaniu rachunki Ci odlicz?, musisz miec tylko NIP.

Innej opcji nie ma zeby wybrac pieniadze z konta dotpay, za smsy.

Wiec 100% prawdy w tym ze za smsa 11zl Ty otrzymasz 3zl, Lepsze to niz nic :>
Niestety nie jest tak latwo i kolorowo zarobic na serwer dedykowany :p (a co dopiero cos dla siebie :p )
 
Last edited:

Kamil

Wielki powr?t
Joined
Apr 10, 2008
Messages
1,730
Reaction score
243
Age
32
Odp: Op?ata podatku prawda czy fa?sz?

No ok, ale jeszcze pytanie na kt?re nie udzielono mi odpowiedzi to w jaki spos?b mam op?aca? te podatki? Co mam wydrukowa? przelewy bankowe i i?? z tym gdzie? tam, aby potem zap?aci? za to? Nie wiem w og?le co i jak :rolleyes: a na tym forum prawnym za?o?y?em temat, ale nikt mi nie udzieli? odpowiedzi :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Top