What's new

Optimized TheForgottenServer

Saiyans King

Forum friend
Joined
Feb 6, 2009
Messages
97
Reaction score
18
Optimized TheForgottenServer jest to fork TFS'a którego zadaniem jest dostarczyć jak najlepszą optymalizację na miarę moich możliwości oraz być wielo-protokołowy co oznacza że owy serwer nie posiada odgórnie określonej wersji tylko wspiera jak najwięcej wersji jak to możliwę(przy czym bazując głównie na TheForgottenClient'cie).

Wielo-protokołowość oznacza że ustawiasz sobie jaką chcesz wersję gry w definitions.h i po kompilacji powinno od razu działać(oczywiście wspieranie tylu protokołów jest problematyczne i z niektórymi wersjami mogą być problemy).

Niektóre(nie wszystkie) benchmarki optymalizacji można zobaczyć na wiki projektu:
Jak widać różnice w wydajności sięgają nawet takich absurdalnych wartości jak "1000x" przy czym głównie większość funkcji jest zoptymalizowanych do parudziesiąt/paruset procent.

Github Projektu:
Nie ma downloadu ponieważ serwer wymaga kompilacji z tego względu że nie posiada wyznaczonej wersji gry.
 

Nush

Advanced User
Joined
May 10, 2012
Messages
381
Reaction score
11
polecam, najlepszy source do otsów jaki możesz obecnie dostać.
samo porównanie benchmarków totalnie miażdży resztę tfs i otx.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Optimized TFS to Optimized TFS proszę tego tak nie porównywać, jeśli chodzi o skrypty lua to są wspierane w 99% z 0.x jak i 1.x
Ale co porównywać? Zrobiłeś forka, a nie pisałeś od nowa własny silnik... Na jakiejś wersji musiałeś bazować ;)
 

Svira

Active User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
77
Reaction score
2
Optimized TFS to Optimized TFS proszę tego tak nie porównywać, jeśli chodzi o skrypty lua to są wspierane w 99% z 0.x jak i 1.x
Nie wspiera rev.3777 0.4.0
Zbudowales go na TFS 1.3 reve
 

Saiyans King

Forum friend
Joined
Feb 6, 2009
Messages
97
Reaction score
18
Ale co porównywać? Zrobiłeś forka, a nie pisałeś od nowa własny silnik... Na jakiejś wersji musiałeś bazować ;)
I? TFS jest forkiem OpenTibiaServera więc czemu nikt tego nie porównuje? zmian pomiędzy TFS'em a OpenTibiaServerem jest mniej jak u mnie a pomiędzy standardowym TFS'em gdzie przepisałem już około 80-90% kodu.

Nie wspiera rev.3777 0.4.0
Zbudowales go na TFS 1.3 reve
Nie, zbudowałem go bazując na wersji 1.1 bo 1.2-1.3 się brzydzę tyle tam ub zrobili że to porażka. Co do braku wsparcia 0.4 w jakim sensie nie wspiera? Bo posiadam serwer 0.4 który po przerzuceniu całej daty i skompilowaniu pod wersję co ten serwer był normalnie działa ale jak wspominałem nie ma 100% wsparcia ale to tak samo jak z obecną wersją 1.2-1.3.
 
Top