What's new

Ots

DenZ

Zasłużony
Joined
Feb 23, 2011
Messages
868
Reaction score
30
Age
28
Op?aca si? jeszcze stawia? serwery? my?l? raczej tutaj o 8.60 :f
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Ots

Totalnie nie jestem w temacie ale si? wypowiem ;)

Zale?y.

Koszt utrzymania serwera to s? grosze, dos?ownie grosze, wi?c nie ma co tego nawet za specjalnie liczy?.

Kwestia pozostaje tego, ile czasu b?dziesz na to po?wi?ca? i czy to co b?dziesz z tego mia? b?dzie wystarczaj?ce.
A to rzecz bardzo indywidualna.

Mo?na powiedzie?, ?e tak. Op?aca si?. Bo praktycznie nie ma szans, ?eby? wyszed? na tym na minus je?li zrobisz co? ma?ego.
Postawisz gotowca w godzin?, zainwestujesz 2 dychy w serwer. Nawet jak wejdzie 10 os?b to ci si? zwr?ci i zarobisz na krat? browar?w albo lepiej (przy odrobinie szcz??cia).

Ale je?li dla ciebie "op?aca si?" oznacza sta?y przych?d na poziomie 2-3k netto przynajmniej, regularnie w ka?dym miesi?cu... to ju? mo?e by? ci??ko. W praktyce oznacza to, ?e je?li faktycznie si? nie po?wi?cisz ?eby ten serwer docisn?? i rozreklamowa? + nie zaryzykujesz z inwestycj? w reklam? itp, to masz bardzo marne szanse na powodzenie, praktycznie zerowe.
Ale tutaj to ju? loteria, bo patrz?c po otslistach to raczej serwer dla br by? musia? stawia?, wi?c zna? i tamten rynek.


Ja na przyk?ad nie robi? serwer?w i mam na to proste wyja?nienie.
Nie bawi mnie i nie satysfakcjonuje stawianie ma?ych serwerk?w dla kilku graczy.
A co? wi?kszego? Nie mam czasu na to, ?eby zajmowa? si? takim serwerem full-time (i w sumie zapa?u te?, a bez tego nie ma szans).
 
Last edited:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Ots

Mam sobie vpsa za ktorego place grosze, a u Was to tak jakby 10 zl. Tutaj juz musi byc zaangazowanie.
 
Top