What's new

Piek?o

Jestemlegenda

Advanced User
Joined
Mar 18, 2011
Messages
215
Reaction score
12
Age
28
Witajcie! Dzisiaj przedstawi? wam II cz??? dobrze ocenianej serii "Dzieje Tibii". Zapraszam do czytania!

"Piek?o"

Po sko?czonej wojnie mi?dzy dwoma wymiarami, wszystkie rasy mog?y spokojnie ?y?. Lecz z ognia i popio??w powsta?o nowe zagro?enie... DEMONY! Kt?ry z nas m?g?by si? spodziewa? tak ogromnej pot?gi?! Nikt nie wiedzia? co si? dzieje pod spodem... Jednak pewna grupka krasnolud?w kopi?c tunel w poszukiwaniu z?ota i innych d?br, natkn??a si? na dziwn? jaskinie... A w niej brama. Jakie nie by?o zdziwienie krasnolud?w, gdy zobaczyli, ?e brama jest z demonicznego kamienia! G?upcy... Pr?bowali j? otworzy?... Na marne! Jednak przy sypaniu prochu natkn?li si? na dziurk? od klucza. By?a ona wielka! Ogromna! Okaza?o si?, ?e klucz do bramy nale?y do imperatora Kazordoon, miasta krasnolud?w. Przekaza? on kopaczom klucz a oni wsun?li go do zamka... Cisza.... NAGLE OTWIERA SI? BRAMA! Czerwony ogie? o?lepi? krasnolud?w, kt?rzy sp?on?li w ogniu Smoczych Lord?w. Nasun??o mi si? pytanie: PO CHOLER? TO OTWARLI?CIE G?UPCY?! Odpowied? jest prosta... Ciekawo?? nie zna granic, lecz ciekawo?? to pierwszy stopie? do piek?a! Zdziwi?em si?, gdy przet?umaczy?em manuskrypty na kluczu!
Brzmia?y tak:
Kto przyszed? po bro?, niech pokona stra?nik?w! Bowiem taka jest wola Urgitha!
Szybko zobaczy?em w ksi?dze demon?w imi? Urgith... Przeczyta?em, ?e jest on w?adc? Bezlitosnej Si?demki, a co oznacza, ?e to oni s? stra?nikami bramy! Wiele ludzi, ork?w i innych stworze? tam poleg?o. Lecz pewna grupka rycerzy zamkn??a piek?o na zawsze, oddaj?c swoje dusze demonom. Wiedzieli oni, ?e musz? zaspokoi? g??d stra?nik?w. Pi?kne pola pod piek?em, przerodzi?y si? w zniszczone ogniem pola zniszczenia... Kazordoon podnios?o si? po kl?sce w kopalniach. Zn?w zapanowa? spok?j w Tibii... A ja? Jestem ju? w gronie Bog?w, ciesz?c si? z ?ycia wiecznego!

Prosz? o komentarze na temat pracy!
 

Kaisus

Advanced User
Joined
Jan 21, 2012
Messages
401
Reaction score
25
Odp: "Piek?o"

Odp: "Piek?o"

Witam po przeczytaniu ; ))
Opowiadanko bardzo dobrze napisane, wr?cz doskona?e.

Je?eli mo?na to napisz cz??? II ch?tnie poczytam o ,Piekle'.
Pozdrowienia dla ciebie



Regards
Kaisus
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: "Piek?o"

Odp: "Piek?o"

Nawet ciekawe, troche przykrotkie. Jakiegos super poziomu nie ma, ale zle tez nie jest.
 

Jestemlegenda

Advanced User
Joined
Mar 18, 2011
Messages
215
Reaction score
12
Age
28
Odp: "Piek?o"

Odp: "Piek?o"

Znowu dzi?kuje za komentarze. Oczekujcie III i IV cz??ci (b?dzie ich 4).
 
Top