What's new

-Średni Przewodnik po lua!

Lopus

Advanced User
Joined
Jun 17, 2011
Messages
206
Reaction score
9
Odp: Przewodnik po lua!

@Dubler
w tfs jest OO jest tylko przy Npc, wi?kszo?? tworzonych tu poradnik?w jest do OT, a wi?c nie widze sensu robi? tak powa?ny poradnik na tym forum. :)
ale zamiary jak najbardziej dobre.
 

Velory

Advanced User
Joined
Jul 6, 2011
Messages
261
Reaction score
9
Odp: Przewodnik po lua!

Zajebisty poradnik lecz mozesz napisa? lua functions to co na otlandzie tylko wytlumaczyc
 

Ghalla

Active User
Joined
Aug 24, 2010
Messages
88
Reaction score
12
Age
30
Odp: Przewodnik po lua!

w lua nie istnieje OO, istnieje programowanie kt?re jakby si? uprze? mo?na nazwa? obiektowym, ale na pewno nie obiektowo-orientowanym, gdzie w lua niby jest dziedziczenie, polimorfizm czy mo?e wska?niki, referencje?

Co do poradnika:
Return true - je?li zastosujemy "return false" to skrypt po prostu nie b?dzie dzia?a? tak jak b?dziemy chcieli.
Ko?czymy historyjk? typowym "the end'em" z tym, ?e tym razem omijamy "the" i wstawiamy tylko "end".
Co to za bzdura kompletna? A je?eli chc? napisa? sobie funkcj? logiczn? to zwr?cenie false spieprzy mi program, we? najlepiej usu? t? cz???.

Nie ucz ludzi zmiennych globalnych jak sam ich nie rozumiesz. Wszystko zale?y od zakresu w jakim dzia?amy, je?eli zmienna jest globalna wobec jednego skrypt to nawet je?eli wpisz? local przed ni? to i tak nie zmieni jej charakteru, umieszczona jest na pocz?tku skryptu i b?dzie dost?pna z ka?dego miejsca -.- Do tego dochodz? zmienne globalne dost?pne w ka?dym skrypcie, s? one ?adowane podczas startu silnika.

Do tego t?umaczysz p?tle nie wiedz?c czym s??! Przecie? to jest ?a?osne wr?cz.
P?tla to nic innego jak dzia?anie maj?ce na celu powt?rzenie okre?lonych czynno?ci w okre?lonej ilo?ci. Do tego brakuje dw?ch najwa?niejszych p?tli
Code:
for k, v in pairs do

end

Code:
for k,v in ipairs do

end

Moja rada, nie ucz ludzi czego? w czym jeste? sam s?aby. Polecam ten poradnik:
http://tibia.net.pl/lua-xml/256752-podstawy-lua.html
Bo po przeczytaniu tego, a? szkoda s??w.
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Przewodnik po lua!

No bardzo dobry poradnik. Nie do tego ale mam prosbe: jak doda? nowe looktype: znaczy mam outfit 12 czy 11 stron na spr editorze i nie wiem jak to doda? aby znajdowa?o si? w servie pls help :D
 
Top