What's new

Inne Serwer laguje?

Czopeq

Advanced User
Joined
Jun 29, 2015
Messages
191
Reaction score
6
Hello, mam problem z serwerem testowym..
Jak u?ywam jaki? spelli, czy wejdzie kilku graczy, to s? lagi.. i nie wiem za bardzo dlaczego.. monitoruje vps, kt?rego mam na ovh komend? htop i pokazuje mi u?ycie procka na 2% a RAMu bierze 600mb z dost?pnych 4gb..
Czy jest to przez z?a kompilacje? Czy mo?e jaki? skrypt jest jaki? trzepniety, przez co w grze s? lagi? Ale jak tak to nie powinien ten skrypt r?wnie? obci??a? vpsa? ;o
Tfs 0.4
Rozwa?am przej?cie na otx2, czy warto?
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Serwer laguje?

To stary kod c++ u?ywa starych bibliotek. No i trzeba przyzna? ?e wydajny to nie jest.

Mo?e to by? wina source jakie? dupne masz.
Zale?y jaki masz system debiana 7 czy 8 wgraj system od nowa i przekompiluj silnik.

Ale bardziej stawiam na source. I jakie te source masz bo s? dwa 0.4 rev.3777(ten jest zoptymalizowany pod linuxa) i rev.3884 (ten pod windowsa)
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Serwer laguje?

@Dantez Masz racj? ale Polacy w tej dziedzinie s? na tak niskim poziomie ?e nie potrafi? u?ywa? gita i klonowa? repo.
Po za tym ka?dy zmieni jakie? g?wno w src i pisze ?e FUll fix i potem ludzie si? gubi? tyle tego jest nasrane.

---------- Tre?? dodana o 20:31 ----------

Mo?na te? u?y? komendy 'wget'
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Serwer laguje?

Polacy w tej dziedzinie s? na tak niskim poziomie ?e nie potrafi? u?ywa? gita i klonowa? repo. '

To niech pobieraj? te? zipa z githuba/laba/czegokolwiek - bo praktycznie zawsze jest taka opcja xD
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Serwer laguje?

tak masz racj? :) Ale w praktyce wygl?da to tak:

- Pobiera
- Musi wgra? na vps
- Zainstalowa? zipa
- Rozpakowa?
- A nawet wiele razy jak komu? pomaga?em to widzia?em jak pobiera w zip rozpakowuje na pulpit wrzuca przez ftp rozpakowany folder i wysy?a po jednym pliku xD

A gitem klonujesz jedn? komend? i masz w kilka sekund folder w danej lokalizacji na vps.
Osobi?cie u?ywam gita nawet na win w domu. Oczywi?cie dzia?a wolniej bo mam chujowego neta xxD. Ale na takim vps w ovh niby 100mb/s ma przepustowo?ci z tego co pami?tam jest ?wietne.

 

Dantez

Moim sekretem jest ciasto
Joined
May 22, 2008
Messages
1,206
Reaction score
202
Odp: Serwer laguje?

Pewnie nikt nigdy tego nie uzyje, wlacznie ze mna.

 

Czopeq

Advanced User
Joined
Jun 29, 2015
Messages
191
Reaction score
6
Odp: Serwer laguje?

Dzi?ki za wszystkie odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie..
Skompilowa?em sobie teraz 0.4 rev.3777
wszystko dzia?a, ale.... jest mo?e jaki? spos?b na sztuczne obci??enie serwera? Bo tak to w sumie nie wiem, czy wszystko jest w porz?dku, czy te? nie. ;-;
Jedyne co mog?em sprawdzi? to ile potrwa SAVE i czy obci??a vps'a
Save trwa 20sec na mapie 12mb z 1 osob? online.
obci??enie vps'a:
Procek: 3%
Ram: 600mb/4Gb
A no.. Debian 7 64bit xD
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Serwer laguje?

'apt-get install cpu-g' do obci??ania masz.

a we? zr?b nowy folder i skompiluj source

[SQL]apt-get install autoconf build-essential pkg-config automake libboost-all-dev libgmp3-dev libxml2-dev liblua5.1-0-dev libmysqlclient-dev libssl-dev libsqlite3-dev[/SQL]

[SQL]cd /3777-master[/SQL]
[SQL]chmod -R 777 src[/SQL]
[SQL]cd src[/SQL]
[SQL]./autogen.sh && ./configure --enable-sqlite --enable-mysql --enable-root-permission --enable-server-diag && ./build.sh[/SQL]

I zobacz czy b?dzie dalej zacina?o. I jak mi masz webserver nginx czy apache mo?e ?le co? zainstalowa?e?.
 

Czopeq

Advanced User
Joined
Jun 29, 2015
Messages
191
Reaction score
6
Odp: Serwer laguje?

Za jakie? 30min to zrobi?.
Nie mam apacha ani nic z tego, stronk? mam na innym ho?cie, tfs jest zupe?nie sam... samotnie grzej? si? na vpsie.
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Serwer laguje?

No to wiadomo ?e jak masz www i mysql na innym ho?cie to b?dzie to trwa?o du?ej ni? powinno.
Kupujesz hosta masz dost?p do ftp i mysql a sk?d wiesz ?e kolejnych 10 albo 20 stron nie jest postawionych na tej samej maszynie. Dlatego lepiej zrezygnowa? z takiego rozwi?zania chyba ?e serwer ca?y i jego zasoby s? tylko dla ciebie.

---------- Tre?? dodana o 01:03 ----------

tu masz m?j poradnik jak wgra? nginx [/URL]
 

Czopeq

Advanced User
Joined
Jun 29, 2015
Messages
191
Reaction score
6
Odp: Serwer laguje?

Zasoby niestety w 100% nie s? dla mnie udost?pnione na tym ho?cie www.. Jednak w takim razie.. teoretycznie.. jakbym przeni?s? baz? danych na vps'a i wtedy strona www b?dzie si? ??czy?a z baz? danych na vpsie, to ewntualnie stronka www b?dzie nieco zlagowana ni?eli tfs... Wtedy na serwerze lag?w nie powinno by?(je?eli jest wszystko w porz?dku), bo strona www nie ma wp?ywu na serwer, tylko baza danych. Dobrze my?l??
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Serwer laguje?

Strona ma nie ma bezpo?redniego wp?ywu ale musisz zrozumie? dzia?anie. Bo wszystko ze sob? wsp??gra tak naprawd? i jak jest dobrze skonfigurowane dzia?a bez zarzutu.

Wygl?da to tak rysunkowo:

DUDLdGB.png
 
Top