What's new

Silnia

Pako13

Advanced User
Joined
Aug 20, 2009
Messages
188
Reaction score
10
Age
29
Odnowa tematu :D Kalkulator zrobiony i mam nadziej? , ?e wszystko gra. Je?li jednak co? jest nie tak prosz? pisa?... Je?li chcia?by kto? ,,zmodyfikowa?" ten kalkulator prosz? o napisanie postu. Jakby co to wklej? kod ?r?d?owy ;)

W kalkulatorze :


  • Dodawanie ;
    [*]Odejmowanie ;
    [*]Mno?enie ;
    [*]Dzielenie ;
    [*]Pot?gowanie ;
    [*]Pierwiastkowanie ;
    [*]Silnia ;
 

Attachments

  • CALC.zip
    6.5 KB · Views: 0

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Silnia

A ja naiwnie my?la?am, ?e 5! to po prostu 120... W jakim okropnym b??dzie trwa?am...

Poza tym, co? mu tu ?mierdzi. Po co udost?pniasz ten sw?j genialny program, gdy ka?dy kalkulator potrafi bez wi?kszych problem?w obliczy? silni??

Je?li jednak chcesz tworzy? ten kalkulator to zr?b funkcj? licz?c? niepewno?ci pomiarowe za pomoc? pochodnych. Wielu osobom si? przyda.
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Silnia

Po prostu chcia?em ,,pokaza?,, ?e da sie takie cos zrobi?... Troche wkurza mnie , ?e np. ,,to,, musia?em robi? w Turbo pascalu... W delphi by?o by dla mnie czytelniej i w og?le... Jutro zrobi?bym kalkulator w delphi ale nie ma czego? takiego jak gotoxy czy clrscr :p A tak w og?le to dopiero zaczynam programowanie :p
Primo, najpierw poznaj dane dzia?anie matematyczne, potem za? tw?rz program pozwalaj?cy je szybko wykonywa?.
Secundo, skoro zaczynasz to po?wicz jeszcze. Sam, nie chwal?c si?. Je?li zaczniesz prezentowa? jaki? podstawowy poziom, stworzysz jaki? przydatny, innowacyjny programik to dopiero wtedy zg?o? si? z nim na forum.
Tertio, co z moimi niepewno?ciami? Ewentualnie zaakceptuj? programik licz?cy ca?ki.

Popraw tak?e t? nieszcz?sn? silni?...

@down
Wyliczaniem niepewno?ci pomiarowych za pomoc? pochodnych ;].
 
Last edited:
G

Gudio

Guest
Odp: Silnia

5! to nie jest czasami 1*2*3*4*5=120?

//No w?a?nie, Gudio ma racj?, 5! daje 120 ; ) Bo jest to iloczyn kolejnych liczb naturalnych, a nie mno?enie przez siebie =x
Spidi.
 
Last edited by a moderator:
E

Ewande

Guest
Odp: Silnia

Kalkulator said:
Dwa do pot?gi 5 to : 25
Interesuj?ca hipoteza. Popraw to, tak samo jak od?wie?anie ekranu po wykonaniu operacji.
 

Pako13

Advanced User
Joined
Aug 20, 2009
Messages
188
Reaction score
10
Age
29
Odp: Silnia

Prace uko?czone ! :p Kalkulator zrobi?em od nowa... Je?li s? jeszcze jakie? b??dy prosz? mnie poinformowa? (chod? jak testowa?em nie mia?y one miejsca...).

Oceny prosz? ;)
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Silnia

I co kozaku? :) My?lisz ?e b??d?w nie ma? :) Wywal mo?liwo?? dzielenia przez 0!

Jeszcze jedno:

Podaj liczb? : 2
Liczba 2 do pot?gi drugiej wynosi : 1.4142135624E+00

Wtf?
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Silnia

To raczej liczy pierwiastek, a nie pot?g? xd
 

Pako13

Advanced User
Joined
Aug 20, 2009
Messages
188
Reaction score
10
Age
29
Odp: Silnia

Okey... Przepraszam , pomyli?em sqrt z sqr...
Teraz jest wszystko okey ;)


@@Edit
Wywali?em te? mo?liwo?? dzielenia przez 0 (tzn. w ,,podaj liczb? : '' mo?na napisa? zero , ale wynik wtedy wyjdzie zero , ale w ,,podaj drug? liczb? : '' gdy wpiszemy zero poprosi nas o drug? liczb?) ;)
 
Last edited:
Top