What's new

-Trudny Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Copyright. Wszelkie prawa zastrze?one
Zastrzegam sobie r?wnie? nazw? do serii moich tutoriali (Spritowa? ka?dy mo?e)


Witam was w kolejnym poradniku "SKM"!
W tym tutorialu zajmiemy si? he?mem!

Spis tre?ci:
1. Wst?p
2. Porady i wskaz?wki
3. Tworzenie

1.
Gdy rysujesz he?m musisz wiedzie?, ?e si? go zak?ada na g?ow? i powinien j? chroni?. Zawsze musisz mie? dobry pomys? na sw?j przedmiot. Aby by?o Ci ?atwiej wykona? chronog??w zacznij od wyobra?enia sobie kszta?t?w, nast?pnie kolor?w i na koniec szczeg???w. Nie r?b nigdy "na szybkiego". Nawet ?le dobrany kolor albo niedopasowany kszta?t mo?e zepsu? ko?cowy efekt. Program mo?e by? jakikolwiek. Wa?ne, ?eby by?o Ci wygodnie w nim pracowa? i mia? mo?liwo?? wygodn?/szybk? zmiany kolor?w (je?li nie, to sam sobie odpowiedni? pal?t? przygotuj). Wykona? he?m mo?esz tradycyjn? metod? Pixel Art (wszystko kropka po kropce) lub jak wolisz u?ywaj?c dodatkowych narz?dzi (byle nie przyciemniaczy - daj? gorszy efekt. Polecam p?dzel) - Normal(Sprite) Art.

2.
Szczeg??ami zajmuj si? na koniec. Pami?taj o tym, ?e he?m nie mo?e by? zbyt prosty (czyli zwyk?e kszta?ty,ma?o szczeg??ow i/lub 1 kolor). W przeciwnym razie b?dzie nudny i nieciekawy. Kluczem do sukcesu jest wyobra?nia i cierpliwo??. Podczas rysowania czegokolwiek kopiuj Tw?j obrazek w pewnym momencie pracy i zapisuj w jednym pliku kilka obrazk?w (zobaczysz swoj? post?py, b?dzie m?g? wr?ci? do poprzednich moment?w tworzenia). Kolory wybiera si? podobne (np. czerwony, ???ty) lub kontrastowe. Wa?ne - r??nie si? cieniuje r??ne materia?y. Je?li nie masz pomys?u jak sko?czy? swoje dzie?o zr?b to p??niej.

3.
Przejd?my do tworzenia - g??wnie poka?e jak to mo?na zrobi? i wtr?ce par? uwag. Nie kieruj si? moimi kontrastami, kszta?tami - ka?dy he?m mo?e by? inny (lub podobny).
Zacznij od samych kszta?t?w. Wykonaj jedn? po?ow? potem skopiuj, wklej itd. Uwaga! He?m nie mo?e by? za ma?y lub za du?y :p
1_hnqpqaq.PNG

Nast?pnie musimy skupi? si? na otworze na twarz (od oczu do buzi) - mo?e by? tylko na oczy (Jak ju? m?wi?em mo?e by? dowolnie). Brakuje jeszcze ciekawszej budowy - zr?b to.
2_hnqpqqr.PNG

Dob?r kolor?w na g??wn? cz??? he?mu. Uwaga! Zale?nie jaki pierwszy kolor wybierzesz, kolejny nie mo?e by? byle jaki (musi pasowa?). T?o wybieramy ciemne (?atwiej si? skupisz na he?mie)
3_hnqpqqw.PNG

Wst?p do cieniowania. Reszta cz??ci r?wnie? otrzymuje ciemny kolor - skupiamy si? na tej jednej cz??ci.
4_hnqhppx.PNG

Co dalej? Zaznaczamy ja?niejszym kolorem te kszta?ty twarzy (odpowiednio jak ?wiat?o pada).
5_hnqhpwr.PNG

Nast?pnie? Pocz?tkowe cieniowanie - nie musisz ca?ego cieniowania w tym kroku sko?czy?. Wiadomo [B]NIE POWINNO[/B] si? tworzy? symetrycznie wycieniowanych przedmiot?w - gorszy efekt.
6_hnqhppw.PNG

Teraz zajmiemy si? inn? cz??cia - tamt? sko?czymy p??niej. Hmm z tej g?rnej cz??ci zrobi?em pewien zielony (Uwaga kolor musi pasowa?, ?adnie si? prezentowa?) kryszta?.
7_hnqhppa.PNG

Teraz ?adnie ten diamencik cieniujemy, zmieniamy kontur na ja?niejszy. Doka?czamy t? poprzedni? cz???. A i jak wiadomo troch? zielonego ?wiat?a b?dzie si? odbija? na t? g??wn? cz??? (lekko si? miesza kolory) - m?wi? o tym, je?li wybrali?cie co? odbijaj?ce ?wiat?o...
8_hnqhphn.PNG

Pozosta?a cz??? sprawi?a mi trudno?? - troch? rozmy?la?em jak j? zrobi?. Dobra?em odpowiedni kolor. Tak, wi?c zastan?w si? nad pozosta?o?ciami dobrze.
9_hnqhpha.PNG

W moim przypadku to zwyczajne cieniowanie . Z wyniku by?em bardzo zadowolony (cho? wykonanie by?o banalne - barwa zrobi?a swoje). Wykonujemy ostatnie poprawki.
10_hnqhphq.PNG

Ostatni krok to szczeg??y, dodatki. Efekt ko?cowy:
11_hnqhprr.PNG
Zapraszam do komentowania i zadawania pyta?!
Copyright. Wszelkie prawa zastrze?one
Zastrzegam sobie r?wnie? nazw? do serii moich tutoriali (Spritowa? ka?dy mo?e)
Nie kopiowa? na inne fora bez zgody autora.
 

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Bardzo ?adny tutorial :D 10/10
 

LaVejt

Advanced User
Joined
Jan 26, 2010
Messages
362
Reaction score
7
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

ty mi napisales u mnie to ja u cb ;]
podoba mi sie helmecik jak i tutek Ladne kolory
jak mozesz napisz u mnie jak bedziesz mial tutorial na calego seta ^^
 
Joined
Feb 26, 2010
Messages
45
Reaction score
0
Age
28
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Zajefajny Ten Helmet :eek:
Poradnik Te? 10/10 wszystko ?adnie opisane.
Pozdrawiam
 
Last edited:

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Od?wie?am
 

HarryPotter

Active User
Joined
May 21, 2011
Messages
64
Reaction score
4
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Bardzo dobry tutorial wszystko ?adnie opisane, jestem pocz?tkuj?cym wi?c w?tpie ?e uda mi si? co? takiego zrobi?. Ale przyda mi si? 10/10
 

Coore

Senior User
Joined
May 2, 2011
Messages
511
Reaction score
33
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Dzi?ki ziomek za poradnik bardzo mi pom?g? a poza tym masz talent 10/10. Pozdrawiam :D
 

iseechuck

User
Joined
May 8, 2011
Messages
11
Reaction score
1
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

Jak na pierwszy raz my?l? ?e dobrze? :lol:

first.png
 

damian 113

Active User
Joined
Oct 27, 2009
Messages
86
Reaction score
1
Odp: Spritowa? Ka?dy Mo?e - #He?m

@up ?adny ;) Dzi?ki za poradnik 10/10
 
Top