What's new

-Łatwy Spritowa? ka?dy mo?e - # Starodawna bro? palna

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Copyright. Wszelkie prawa zastrze?one
Zastrzegam sobie r?wnie? nazw? do serii moich tutoriali (Spritowa? ka?dy mo?e)

Witajcie!

Postanowi?em wam pokaza? jak mo?na zrobi? bardzo ?adnie pistolet.
Chcia?bym aby?cie podczas tworzenia si? postarali. Chodzi mi o to aby?cie dali si? ponie?? wyobra?ni...
Wa?ne jest aby?cie narysowali ten starodawny pistolet w miar? realnie! Czyli aby cienie dobrze pada?y i mia? to co najwa?niejsze...
KONTUR:
Ka?dy jest inny. Mo?ecie rysowa? r??nie w r??nych perspektywach. Wa?ne aby wasz pistolet nie zajmowa? ca?ej kratki 32x32!
A wi?c do roboty
Narysujcie kontur, na pocz?tek prosty, zwyk?y pistolet
1_hphsean.PNG

No dobrze kontur macie! Teraz dalej... Cieniowanie! Na ?rodku dajcie ja?niejsze, a tam gdzie nie pada ?wiat?o ciemniejsze kolorki!
2_hphseqs.PNG

Dobrze teraz zr?bcie wylot podobnie jak ja , ale nie identycznie bo wyloty s? r??ne...
Przypatrzcie si?! Tam gdzie jest wypuk?e zrobi?em ja?niejsze.
3_hphswpx.PNG

Teraz przechodzimy do szczeg???w! S? r??ne, gdy? ka?dy pistolet mo?e by? inny. Ja tam da?em jakie? paski czy co? (sam nie wiem co to jest :p)
4_hphswhx.PNG

Kolejne... czyli np. zmiana kolor?w gdzieniegdzie. Ja np. da?em inny odcie? r?czce :)
5_hphswhs.PNG

To jeszcze nie koniec ::) Mo?na np. zmieni? ko?c?wke i wylot [mam np. na my?li kolor/materia?]
6_hphswrr.PNG

Przedostatnim krok to urozmaicenie r?czki. Mo?ecie da? jaki? inny materia? przy brzegu albo co? (pomy?lcie i wymy?lcie cos ciekawego)
Ostatni krok to dodanie.. no wiecie .. tego czego? ...to chyba... to spust ...
7_hphswxe.PNG

I tak o to doszli?my do ko?ca. Oczywi?cie nale?y si? przyjrze? swojemu pistoletowi i ew. poprawi? cieniowanie czy kszta?ty.

Efekt ko?cowy oraz dodatkowy przyk?ad:

koniec_hphswnw.PNG

Ten drugi pistolet jest w innej perpektywie ;D
?MIA?O KOMENTUJCIE I POKAZUJCIE SWOJE PRACE !
/ew. b??dy poprawie, rozszerz? lekcj? itp
Copyright. Wszelkie prawa zastrze?one.Zakaz kopiowania tutorialu na inne fora bez zgody autora!
Owe pistolety zostan? wykorzystane na serwerze GrimOTS
 

Bubin

Senior User
Joined
May 13, 2009
Messages
1,113
Reaction score
169
Age
26
Odp: Spritowa? ka?dy mo?e - # Starodawna bro? palna

Poradnik ?adny lecz pr?bowa?em zrobi? podobn? bro? w paincie i nie by?o "wbudowanych" odpowiednich kolor?w do tworzenia cienia a nie mam zbytnio ochoty na szukaniu tych kolor?w.
7/10
@down
japierdole
 
Last edited:

Ksajan

Advanced User
Joined
Jan 13, 2011
Messages
228
Reaction score
21
Age
14
Odp: Spritowa? ka?dy mo?e - # Starodawna bro? palna

@Up:
xD

@Topic:
Poradnik jest ?wietny, ale ja preferuj? tworzenie raczej nieco wi?kszych pixel art?w, typu budynki, itp. Wszystko jest jednak ?wietnie wyt?umaczone, za co chwa?a ci.
 
Last edited by a moderator:

533489

New User
Joined
Feb 19, 2011
Messages
9
Reaction score
0
Odp: Spritowa? ka?dy mo?e - # Starodawna bro? palna

A poda? by kto? taki poradnik albo napisa? w?asny tylko nie skopiowa? z tego tematu http://tibia.net.pl/pixel-art/5646-jak-dodac-zupelnie-nowe-itemki-i-potwory.html
bo ja go nie rozumiem robi?em 3 razy od nowa i hu... nie dzia?a niech kto? poda dowloady (tylko takie, kt?re nie wygas?y) spr edytora, OTItem edytor i dat edytor tylko wszystko zeby chodzi?o na 8.1:D
 

Yondaime

Advanced User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
311
Reaction score
21
Odp: Spritowa? ka?dy mo?e - # Starodawna bro? palna

Wg. mnie poradnik napisane dobrze,lecz uko?czona bro? wygl?da sztucznie i nie realistycznie.
Hmmm... gdzie ty tu masz spust?
 
Top