What's new

Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

Venuto

Advanced User
Joined
Jan 15, 2016
Messages
252
Reaction score
2
Witam

Od bardzo d?ugiego czasu chcia?bym stworzy? sw?j w?asny ots pod 7.6 lecz dowiedzia?em si? i? 7.72 jest lepszym rozwi?zaniem, nawet znalaz?em silnik na OTlandzie ([7.72] RealOTX with CastSystem - OpenSource) mog? poda? link tylko nie wiem czy to jest dozwolone na tym forum :p i moje pytanie jest nast?puj?ce czy owy silnik jest najlepszy z dost?pnych? z opisu wynika, ?e ma konkretne nowo?ci cast system, war system, offline training, stamina, shared exp itd. czy mia? ju? kto? styczno?? z tym silnikiem i mo?e go poleci?? Druga sprawa w RME nie ma opcji by robi? mapk? pod klienta 7.72 i czy 7.6 b?dzie zgodna z owym silnikiem? mo?e to i g?upie pytanie ale nie mam zielonego poj?cia o tworzeniu otsa :D lecz na ten moment jedyne na czym chcia? bym si? skupi? to zrobienie surowej mapki bez npc, potwork?w itd. po prostu samo po?o?enie w raz z budynkami i r??nymi lokacjami a gdy ju? si? naucz? jak ogarnia? skrypty zacz?? bym tworzy? npc itd. :p ale to tylko szczeg?? by omin?? pytania po co si? zabieram za robienie otsa skoro nic nie potrafi?. Tak?e licz? na wyrozumia?o?? i pomoc w mych pytaniach mam nadziej?, ?e z wasz? pomoc? w ko?cu zrobi? co? swojego :p jakie plany co do otsa? RPG/4fun z w?asn? mapk?, w tibie gram od ponad 10 lat i mam spore do?wiadczenie co do samej gry wi?c mam pomys?y co do projektu.

Opis silnika:
- Engine: OTX 2.X.S.4 LORD ZEDD (Latest revision)
- Real Map 7.72
- Real Npcs 7.72
- Real Monsters
- Real Spells
- CastSystem
- AntiDupe Items
- WarSystem (Withouth Shields)
- AutoStack
- Offiline Training
- Stamina (Work with !stamina)
- Stacked Parcels/Boxes/Crates etc is blocking movement
- Loot message on screen
- Party Shared Exp
- Spells unlocked by reaching required magic level for specific spell
- Bank system
- All functions introduced since 7.4 at 9.85 - And many more....
 

Debestia

Active User
Joined
Dec 18, 2016
Messages
59
Reaction score
2
Odp: Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

W?asna mapka? Szykuj mamon? dla mapera (znajdziesz tutaj na forum ca?kiem dobrych ) chyba ?e sam kwadraty porobisz... Nie licz na innych :(
Czytaj poradniki i pr?buj co? dzia?a?, pocz?tki s? strasznie ch**owe, wi?c si? nie zniech?caj.
Nie ogarniesz sam skrypt?w, mapki, stronki, dedyka i administracji (chyba ?e po?wi?cisz kilka lat na szlify :x), bez ekipy przy takich planach ani rusz.
Skup si? na jednej "profesji": maper lub skrypter i sporo nauki przed tob? :D
Zacznij mo?e od tego gotowca, na pocz?tek na swoim PC poprzez np. Uniserver.
Stawianie nawet gotowego otsa mo?e przysporzy? wiele ale to wiele problem?w i zarwanych nocek...
 

Venuto

Advanced User
Joined
Jan 15, 2016
Messages
252
Reaction score
2
Odp: Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

W?asna mapka mam na my?li mapk? dla oko?o 50 `graczy :p a exp by?by ma?y wi?c z pocz?tku chcia?bym stworzy? z 3 miasta i dan? ilo?? expowisk. W mapowanie ju? kiedy? si? bawi?em i nawet, nawet mi to wychodzi?o ale jak m?wisz to s? lata praktyki :p a co do skrypt?w, strony itd. jestem tego ?wiadom i? to s? jeszcze wi?ksze lata praktyki ale spoko na to te? jest plan zamierzam zleci? komu? prac? (komu? rozs?dnemu i op?acalnemu wiem jakie ceny niekt?rzy podaj? :p ) ale na sam pocz?tek chcia?em si? skupi? na surowej mapce i co do ekipy mo?e znajd? kogo? z kim m?g?bym stworzy? serwer nie planuj? jakiego? konkretnego projektu po prostu chcia?bym zacz?? od amatorki i stworzy? co? swojego a z czasem to ulepsza? :p g??wnie mi chodzi?o od czego zacz?? z tym rme i silnikiem czy jest odpowiedni/stabilny czy mo?e jest jaki? lepszy czy co?, takie pocz?tki od czego zacz?? i w mi?dzy czasie uczy? si? podstaw skryptowania. Dzi?ki za odpowied? licz? si? z ka?dym zdaniem i da?e? dobre info i wiem o tym, ?e sprawy tak si? maj? :)
 

Debestia

Active User
Joined
Dec 18, 2016
Messages
59
Reaction score
2
Odp: Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

Sprawd? komentarze na Otland pod tematem tego silnika lub uruchom go sam na swoim PC lub najlepiej na jakim? tanim VPS (mo?na dosta? za 10 z?).
Skoro bawi?e? si? w mapowanie i masz plan na map? to po prostu zacznij tworzy? :D
Nawet jak ten silnik oka?e si? lip? to mapy ani innych plik?w nie stracisz :)
Ogarnij najpierw mapk? :p
 

Venuto

Advanced User
Joined
Jan 15, 2016
Messages
252
Reaction score
2
Odp: Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

Czyta?em i ka?dy go chwali ale w?a?nie nie wiem czy pod 7.72 potrzebny jest RME z opcj? pod 7.72 czy wystarczy pod 7.6 tzn. mo?e by? taki i taki :p ale wola?bym pracowa? na 7.72 i kiedy? chyba takiego mia?em ale nie jestem pewny dlatego pytam, g??wnie to chodzi?o mi o rme i sam silnik czy jest dobry mo?e za bardzo si? rozpisa?em co do tematu :p

---------- Tre?? dodana o 17:01 ----------

Dobra nie zak?adaj?c nowego tematu napisz? tutaj. Czy ma kto? RME pod 7.72? lub wie gdzie mog? owy naby??
 

messenoire

User
Joined
Mar 19, 2016
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

mapk? dla oko?o 50 `graczy :p a exp by?by ma?y wi?c z pocz?tku chcia?bym stworzy? z 3 miasta

50 graczy i 3 miasta? Jak powiedzmy 20 osob (bo wiekszosc na expie/trainerach) na 2 miasta rozdzielisz to juz bedzie pustka, a co dopiero 3.

A RME pod 7.72 byl albo na OTLandzie albo na GitHubie razem z OTX 2.
 

Venuto

Advanced User
Joined
Jan 15, 2016
Messages
252
Reaction score
2
Odp: Stworzenie OTS 7.72 Silnik / RME pod 7.72

?oo temat ju? nieaktualny wszystko zosta?o rozwi?zane, ale dzi?ki :D
 
Top