What's new

Szeregowiec Ryan

Status
Not open for further replies.

Moking

Advanced User
Joined
Aug 7, 2008
Messages
206
Reaction score
9
Co s?dzicie o filmie pt. Szeregowiec Ryan.
Wedlug mnie byl to jeden z najwiekszych filmow Stevena Spielberga.
Po niedlugim czasie stal sie fenomenem kina wojennego.
Kapitalne efekty dzwiekowe jak i zdjecia.
Oscar 1998 zdobyl go w 5 kategoriach z czego w 11 byl nominowany.
(Film otrzymal jeszce wiele nagrod ktorych nie chce mi sie wymieniac)
Wedlug mnie jest to jeden z najlepszych filmow Spielberga.
A Wy oco myslicie o tym filmie?
Mozecie to wyrazic w tym temacie :)
/Moking
 

Frox

Forum friend
Joined
Apr 2, 2008
Messages
494
Reaction score
33
Film dobry, bo to film o zyciu.Jest tez troche smutku, ale na wojnie to norma, nie mozna byc szczesliwym gdy idzie sie na niemal pewna smierc.Tom Hanks zagra? bardzo dobrze, w og?le to jeden z lepszych aktor?w.
 

Drexav

Zas?u?ony
Joined
Apr 2, 2008
Messages
429
Reaction score
170
Age
32
Odp: Szeregowiec Ryan

Zgadzam si? z Froxem. Przed obejrzeniem tego filmu jako? nie ci?gn??y mnie filmy o tematyce wojennej a najlepszym jakim obejrza?em by? Wr?g u bram kt?ry te? z?ym filmem nie by?. Po obejrzeniu szeregowca (zrobi?em to tydzie? temu - mimo, ?e znajomi polecali mi go od d?u?szego czasu) zmieni?em zdanie na temat film?w wojennych. Szeregowiec Ryan by? po prostu ?wietny. Hanks zagra? perfekcyjnie (ceni? go r?wnie? za role Foresta Gumpa). Film do?? stary, ale i tak mnie oczarowa?. Teraz jestem w trakcje ogl?dania Bitwy o Irak a w kolejce czeka 9 kompania. Dla mnie film wykonany perfekcyjnie (cho? jak spojrze? z daleka na niego to nic si? tam nie dziej? i jest du?o film?w kt?re maj? bujn? fabu?? i nie dor?wnuj? Szeregowcowi - to jest pi?kne). A l?dowanie na Normandii to chyba klasyka (wydaje mi si?, ?e ta scena by?a inspiracj? dla wielu gier Moh a film Wr?g u Bram jest w Cod bo misja w Stalingradzie jest identyczna jak film).
 

Kamil

Wielki powr?t
Joined
Apr 10, 2008
Messages
1,730
Reaction score
243
Age
32
Odp: Szeregowiec Ryan

Ma?o opinii zatem dorzuc? swoj?. Film bardzo dobry. Ogl?da?em kiedy? na TVN, mog? zaliczy? go do jednych z moich ulubionych film?w. Ju? dawno go nie ogl?da?em chyba czas powr?ci? do kaset VHS ;) polecam ka?demu kto nie ogl?da?. ?wietnie przedstawiona perspektywa II wojny ?wiatowej.
 

kandimen

User
Joined
Nov 28, 2008
Messages
20
Reaction score
1
Odp: Szeregowiec Ryan

widzialem film, tez na tvnie. ciekawy film ale reklamy przeszkadzajly wiec sie wczuc za bardzo nie szlo;/
 
Status
Not open for further replies.
Top