What's new

Tworzenie efektownej natury - dla pocz?tkuj?cych

B

Blackq

Guest

Artyku? zrobi?em kiedy?, na rzecz innego forum, teraz umieszcz? go tutaj, mo?e komu? akurat co? pomo?e ; )


Przejd?my do tworzenia naszej natury.
Na pocz?tek tworzymy ma?y kawa?ek trawy, kt?ry b?dziemy detalowa? (dodawa? szczeg??y), trawa ma id od 4526 do 4541.
Je?li u?ywamy Terrain Pallete to trawa nie b?dzie tak wajnie zrandomizowana
(w j?zyku pocz?tkuj?cych "nie b?d? wymieszane tak id trawy i b?dzie jednolita") jak w przypadku gdy zrobimy j? sami : )
Oto m?j kawa?ek trawy, u?y?em Raw Pallete.

dw2x08.gif


Gdy mamy ?adnie porandomizowany kawa?ek trawy mo?emy zacz?? stawia? ro?linki : )
Wchodzimy do zak?adki NATURE i k?adziemy w odpowiednich miejscach par? drzew a nast?pnie krzaki.
Tutaj dodam ?e nasze ro?liny w 60-80% powinny si? sk?ada? z krzak?w a 20-40% drzew.

sdmkv4.gif


Gdy mamy ?adnie ustawione drzewa i krzaki mo?emy dorzuci? co? wi?cej natury,
przyk?adem tu b?d? krzaki u?ywane bardziej przy wodach, bagnach chodzi mi tu o plant od id 5397 i krzaczki takie jak spawm plant 2780, 2773, 2771 itp.
Dorzucimy te? par? kwiatk?w polecam takie kwiatki jak heaven blossom 2743, white flowers 4157.
Gdy mamy ju? nasz? ro?linno?? musimy oczywi?cie doda? troch? trawki.
Traw? o id 6219 rozmieszczamy dosy? sporo ale nie za du?o,
a nast?pnie w niekt?rych miejsach na trawe o id 6219 k?adziemy traw? o id 6216 - 6218, tak trawka wygl?da najlepiej.

2pr7bjc.gif


Oczywi?cie ro?linno?? to nie wszystko. W tym celu na naszej mapie musimy umie?ci? troch? kamyczk?w (nie za du?o),
kamyczki znajdziemy o takich id jak 3608 - 3614, do naszej mapy mo?emy doda? te? jak?? ?cie?k?.
W tym celu z border?w trawy o id 7653 - 7664 tworzymy kszta?ty ma?ych ?cie?ek, maj? by? jak najbardziej fajnie powyginane.
Gdy mamy kszta?t zape?niamy je dirtem o id 103, nast?pnie na ?cie?k? dodajemy k?pki trawy i kamyczki ?eby ?adniej wygl?da?o.

27yyghy.gif


fmivota8crui8rk8ut.gif


W taki w?a?nie prosty spos?b mo?emy uzyska? natur? kt?ra przez wielu jest uwa?ana za naprawd? ?adn? i trudn? do wykonania : )
Ps. Nie ogl?dajcie tylko screen?w ale poczytajcie ca?o?? : )

 

Lord Jim

Active User
Joined
Jun 7, 2009
Messages
81
Reaction score
2
Odp: Tworzenie efektownej natury - dla pocz?tkuj?cych

Troch? mi sie nie podoba ostateczny efekt. Wed?yg mnie mi?dzy lasami powinny by? wi?ksze przerwy i powinny by? sadzone grupkami.
 

Unnamed

Advanced User
Joined
Apr 28, 2008
Messages
267
Reaction score
32
Odp: Tworzenie efektownej natury - dla pocz?tkuj?cych

Troch? mi sie nie podoba ostateczny efekt. Wed?yg mnie mi?dzy lasami powinny by? wi?ksze przerwy i powinny by? sadzone grupkami.

To twoje zdanie , poradnik jak napisa? Blackq jest dla pocz?tkuj?cych mapper?w :)).Mnie si? podoba wszystko jasno i ?atwo wyt?umaczone krok po kroku 9/10 repucik leci.

Pozdrawiam
 
Top