What's new

Windows 10

Status
Not open for further replies.

zygus00

Advanced User
Joined
May 19, 2013
Messages
241
Reaction score
14
Microsoft zapowiada Windows 10 i zaprasza do ?wiata hologram?w
Wielki powr?t Microsoftu
Wczorajsza konferencja Microsoftu ma szans? by? oceniona z perspektywy czasu jako punkt zwrotny w historii tej firmy.
Miguel Angel Aranda/Flickr CC by 2.0
Windows 10
Po co wymienia? Windows 7 na nowszy system operacyjny, skoro ten jest wystarczaj?co udany? – mog? zapyta? przyzwyczajeni do tradycyjnego komputerowego pulpitu sceptycy, kuszeni wizj? zbli?aj?cego si? wielkimi krokami Windows 10. Po co rezygnowa? z Windows 8.1, skoro wreszcie, po g??bokich korektach, dzia?a jak nale?y? – by? mo?e zapytaj? zwolennicy „kafelk?w”, wygodniejszych w obs?udze na tabletach z ekranem dotykowym.

Dla jednych i drugich Microsoft ma gotow? odpowied?. Zdradzi? j? wczoraj podczas transmitowanej na ca?y ?wiat konferencji: Windows 10 zawiera? b?dzie w sobie to, co najlepsze z Windows 7 i 8.1, kusz?c ponadto dodatkowymi atrakcjami.

Po pierwsze, Windows 10 b?dzie dzia?a? na wszystkich urz?dzeniach, z kt?rych na co dzie? korzystamy: na komputerach, tabletach, a tak?e smartfonach. Co oznacza, ?e zast?pi nie tylko Windows 7 i Windows 8.1, ale i Windows Phone 8.1. Wi?cej: Windows 10 obs?u?y te? konsole do gier Xbox, a tak?e elektronik? zaliczan? do kategorii Internetu Rzeczy. Reasumuj?c, program napisany z my?l? o Windows 10 b?dziemy mogli uruchomi? na dowolnym z wymienionych urz?dze?.

Po drugie, wszyscy u?ytkownicy Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 b?d? mogli zainstalowa? Windows 10 bezp?atnie przez rok od premiery tego systemu. Wszystkie dalsze udoskonalenia Windows 10 r?wnie? b?d? darmowe.

Po trzecie, nie tylko Windows 10 b?dzie dzia?a? na wszystkich urz?dzeniach w analogiczny spos?b, ale i programy pakietu biurowego Office. Stworzymy arkusz w Excelu, plik tekstowy w Wordzie lub prezentacj? w PowerPointcie, korzystaj?c z komputera w pracy – a potem poddamy go dalszej edycji ju? na tablecie lub nawet smartfonie. Bez k?opotliwego zapisywania i przenoszenia plik?w, bo wszystkie dane b?d? zawsze dost?pne w „chmurze”, konkretnie w us?udze OneDrive.

Windows 10 doczeka si? te? nowej przegl?darki internetowej o nazwie kodowej „Project Spartan”. Wiemy o niej jak dot?d, ?e pozwoli nanosi? adnotacje bezpo?rednio na stronach internetowych (z wykorzystaniem klawiatury lub pi?rka), na przyk?ad po to, by udost?pnia? te uwagi znajomym.

Na g??wn? atrakcj? zapowiada si? jednak integracja przegl?darki z wirtualn? asystentk? Cortan?. Mi?o?nicy gier wideo wiedz?, ?e takie imi? nosi?a sztuczna inteligencja wspomagaj?ca radami i informacjami g??wnego bohatera gier z serii „Halo”. W Windows 10 Cortana b?dzie r?wnie?, w miar? swoich mo?liwo?ci, odpowiada? na pytania. Na przyk?ad: „Gdzie znajd? w okolicy jak?? dobr? pizzeri??”.

A propos gier wideo, Microsoft zapowiedzia? sporo atrakcji dla u?ytkownik?w zar?wno konsol Xbox, jak i komputer?w. Od nowych mo?liwo?ci (np. granie w gry z konsoli Xbox One na innych urz?dzeniach dzi?ki streamingowi), po wy?sz? wydajno?? i lepsz? prezencj? dzi?ki wykorzystaniu bibliotek graficznych DirectX 12 w Windows 10.

Ciekawostk? konferencji by? a? 84-calowy ekran dotykowy o nazwie Microsoft Surface Hub, naszpikowany kamerami, czujnikami i mikrofonami. To w?a?ciwe cyfrowa tablica do wykorzystania w zastosowaniach profesjonalnych, na przyk?ad w salach konferencyjnych.



Najwi?kszym przebojem prezentacji by?a jednak zapowied? ekscytuj?cej przysz?o?ci – pokaz technologii znanej nam dot?d z film?w science-fiction. Microsoft m?wi wprost o hologramach i u?ywa nazwy HoloLens, ale jest to nieco myl?ce. Owszem, u?ytkownik nosz?cy gogle HoloLens widzi, tak jak dot?d, przestrzenny ?wiat wok?? siebie, tyle ?e wzbogacony o „hologramy” – tr?jwymiarowe projekcje, na przyk?ad wy?wietlacze, postacie ludzkie, meble, cokolwiek.

Te „hologramy” to jednak nie prawdziwe hologramy, czyli widoczne dla wszystkich ?wietlne konstrukty – niczym ksi??niczka Leia w s?ynnej scenie z „Wojen gwiezdnych” – w kt?rej prosi o pomoc Obi Wan-Kenobiego. To iluzje oszukuj?ce ludzki m?zg. Widzi je jedynie osoba nosz?ca gogle. No chyba ?e zaprosi do udzia?u w projekcji kogo? jeszcze.

Czujniki w HoloLens, podobnie jak w systemach Kinect dla konsol Xbox, rozpoznaj? ruchy d?oni, mo?na zatem wchodzi? z danymi „hologramami” w interakcj?. Podczas pokazu pracownica Microsoftu stworzy?a w powietrzu model czterowirnikowego drona. G??wnie gestami d?oni, ale i wspomagaj?c si? komendami g?osowymi. A zatem system ju? dzia?a, pozosta? etap szlif?w. Perspektywy wykorzystania takiego rozwi?zania, cho?by w pracy, wydaj? si? tak gigantyczne, ?e trudno ogarn?? je wyobra?ni?.

Wczorajsza konferencja Microsoftu ma szans? by? oceniona z perspektywy czasu jako punkt zwrotny w historii tej firmy. Wiele wskazuje na to, ?e to w?a?nie Microsoft, przez krytyk?w oskar?any ostatnimi laty wielokrotnie o nienad??anie za zmianami na rynku komputerowym, zaoferuje nam wkr?tce technologi? rozszerzonej rzeczywisto?ci (ang. augmented reality) o najwi?kszym potencjale. Dawny lider bran?y komputerowej zn?w wyszed? na szpic? i wyznacza kierunek, daleko wybiegaj?c w przysz?o??.

Zr?d?o:
 

Never Give Up

Forum friend
Joined
Jul 7, 2010
Messages
1,552
Reaction score
69
Odp: Windows 10

Ciekawie, ciekawie. Mam dost?p do Dreamspark microsoftu i jest tam windows 10 , nied?ugo go przetestuje.


Pozdrawiam.
 
Last edited:

Simon Here

Senior User
Joined
Jan 23, 2011
Messages
525
Reaction score
71
Odp: Windows 10

Ciekawie, ciekawie. Mam dost?p do dream pack microsoftu i jest tam windows 10 , nied?ugo go przetestuje.


Pozdrawiam.

wrzu? screeny bo mam zamiar te? go przetestowa? w najbli?szym czasie
 

Roy4lz

Forum friend
Joined
Dec 11, 2010
Messages
1,342
Reaction score
117
Odp: Windows 10

Ciekawie, ciekawie. Mam dost?p do dream pack microsoftu i jest tam windows 10 , nied?ugo go przetestuje.


Pozdrawiam.

Dreamspark, polecam sie douczy?.

#topic
Zapowiada si? ciekawe, mo?e nawet przerzuc? si? z 8, bo u?yszkodnicy oryginalnymi Windows 7/8/8.1 przez rok b?da mogli zainstalowac 10 za free.
 
Last edited:

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Windows 10

Najwi?kszym przebojem prezentacji by?a jednak zapowied? ekscytuj?cej przysz?o?ci – pokaz technologii znanej nam dot?d z film?w science-fiction. Microsoft m?wi wprost o hologramach i u?ywa nazwy HoloLens, ale jest to nieco myl?ce. Owszem, u?ytkownik nosz?cy gogle HoloLens widzi, tak jak dot?d, przestrzenny ?wiat wok?? siebie, tyle ?e wzbogacony o „hologramy” – tr?jwymiarowe projekcje, na przyk?ad wy?wietlacze, postacie ludzkie, meble, cokolwiek.
to nie hologram, hologram wida? go?ym okiem.

No zajebiscie, bo ta 8 to jaki? ?art chyba.
Jak si? nie potrafi obs?ugiwa? to p??niej takie komentarze ;p
 

zygus00

Advanced User
Joined
May 19, 2013
Messages
241
Reaction score
14
Odp: Windows 10

Ciekawie, ciekawie. Mam dost?p do Dreamspark microsoftu i jest tam windows 10 , nied?ugo go przetestuje.


Pozdrawiam.


Te? mam ju? mam pobrany jutro przetestuje Win 10 TP Technical P.
 
Last edited:

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Windows 10

Te? mam ju? mam pobrany jutro przetestuje Win 10 TP Technical P.

SS z WIN 10 Dodam jutro i opisz? wra?enie bo na 8.1 to chyba jaka? pora?ka to Win 7 si? szybciej uruchamia na tym samym PC!.

To lepiej zobacz jakie win 8.1/10 ma wymagania sprz?towe, bo najwidoczniej ich nie spe?niasz je?eli 7 uruchamia si? szybciej ni? 8.1
 

Simon Here

Senior User
Joined
Jan 23, 2011
Messages
525
Reaction score
71
Odp: Windows 10

To lepiej zobacz jakie win 8.1/10 ma wymagania sprz?towe, bo najwidoczniej ich nie spe?niasz je?eli 7 uruchamia si? szybciej ni? 8.1

Ja instaluj?c odpowiedni program i ustawiaj?c pod swoje potrzeby system edytuj?c go lekko przyspieszy?em uruchamianie si? o 47% wi?c nie zawsze parametry maj? najwi?ksze znaczenie.
 

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Windows 10

Ja instaluj?c odpowiedni program i ustawiaj?c pod swoje potrzeby system edytuj?c go lekko przyspieszy?em uruchamianie si? o 47% wi?c nie zawsze parametry maj? najwi?ksze znaczenie.
Zawsze ;p bo nie powiesz mi, ?e przy?pieszysz czysto wgranego win 7 tak, ?eby uruchamia? si? szybciej od czysto wgranego win 8 i zapewne tak samo b?dzie z 10, kt?ra pewnie b?dzie szybsza.
 

Simon Here

Senior User
Joined
Jan 23, 2011
Messages
525
Reaction score
71
Odp: Windows 10

Zawsze ;p bo nie powiesz mi, ?e przy?pieszysz czysto wgranego win 7 tak, ?eby uruchamia? si? szybciej od czysto wgranego win 8 i zapewne tak samo b?dzie z 10, kt?ra pewnie b?dzie szybsza.

Tym nowszy windows tym wi?ksze wymagania co zmniejsza wydajno?? maszyny na kt?rej by?y by pokolei instalowane winy od 7 w g?r?.

Ale z tym masz racj? ?e na czysto nie przyspiesz? wszystkich win?w..
 

zygus00

Advanced User
Joined
May 19, 2013
Messages
241
Reaction score
14
Odp: Windows 10

To lepiej zobacz jakie win 8.1/10 ma wymagania sprz?towe, bo najwidoczniej ich nie spe?niasz je?eli 7 uruchamia si? szybciej ni? 8.1


Tu ci? m?j drogi zaskocz? bo zamiast 2 gb ram ma 4 gb mam procek 2 rdzenie po 2.13 i wszystko spe?nia wi?c si? nie udzielaj jak nie wiesz jaki mam PC!
 

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Odp: Windows 10

Ja tam mam 4GB RAM i 2 rdzenie po 2.40 :) Orygina? Win 8 jest tak?e jak tylko oficjalnie wyjdzie Win 10 to sobie zaktualizuje :p
 

zygus00

Advanced User
Joined
May 19, 2013
Messages
241
Reaction score
14
Odp: Windows 10

Ja tam mam 4GB RAM i 2 rdzenie po 2.40 :) Orygina? Win 8 jest tak?e jak tylko oficjalnie wyjdzie Win 10 to sobie zaktualizuje :p

Ja te? tak zrobi? ale z WIn 7 bo z win 7 b?dzie te? mo?na ale sobie zrobi? w razie w8 kopie zapasow? na 2 dysku!
 

Debski

Senior User
Joined
Apr 16, 2008
Messages
1,491
Reaction score
266
Odp: Windows 10

Ja instaluj?c odpowiedni program i ustawiaj?c pod swoje potrzeby system edytuj?c go lekko przyspieszy?em uruchamianie si? o 47% wi?c nie zawsze parametry maj? najwi?ksze znaczenie.

Nie lepiej kupi? SSD na system i czeka? jakie? 3-4sec a? si? w pe?ni uruchomi zamiast si? bawi? z tym shitem?
 

zygus00

Advanced User
Joined
May 19, 2013
Messages
241
Reaction score
14
Odp: Windows 10

O?wiadczam i? Win 10 to najlepszy Windows jaki Microsoft stworzy? nie zamula,nie robi zwiechy jak win XP ,7 dobry interfejs,normalny pulpit bez kafelek.Szybko si? uruchamia.Stabilny.

Minus:Nie mam zainstalowanych sterownik? do karty graficznej(nie zawsze),ale to nie problem.

Jutro mo?e dodam jakie? zdj?cia itp.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Windows 10

Dodaj do tego, ?e ma pulpity wirtualne. Windows 10 s?abo mi si? widzi ze wzgl?du na polityk? jak? Microsoft wprowadza w ?ycie, mo?e ma jakie? fajne tam bajery. Ale radz? poczytac pierw polityk? prywatno?ci, zanim zacznicie z niego korzystac. Do tego dodajmy, ?e Windows b?dzie unixowy, ja tylko czekam a? b?dzie mo?liwo?ci korzystania z appk?w Androida xD
 
Status
Not open for further replies.
Top