What's new

Wywiad TNET #1 - styczeń 2017

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,934
Reaction score
165
Au3Ic2Q.png

Gazetka TNET to nie jedyna rzecz, którą postanowiliśmy reaktywować!
Zapraszam Was do nowego wywiadu z Shikate!
Pytania zadawał Kuzyn. Grafiki przewijające się w wywiadzie są autorstwa Shikate.

e40d08_0d339b8c02364b588fe935a220a33c8b.png_srz_p_600_347_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz



Cześć Shikate! Jest to juz kolejny wywiad z Tobą na naszym forum, od ostatniego minęło jednak kilka lat, więc chciałbym ponownie z Tobą porozmawiać. Przedstaw się proszę użytkownikom, którzy jeszcze Cię nie znają.
Cześć, jestem Shikate (nie, nie lubię grzybów), ale pewnie większość? z Was zna mnie pod innym pseudonimem. Tak, mam 18 lat i już nie jestem dzieckiem, więc oszczędźcie sobie komentarzy na temat mojego wieku (pewnie będę tego żałował :D). Od 6 lat tworzę pixelarty, głównie w stylu tibijskim, wykorzystując niezwykle skomplikowane narzędzie graficzne, tzn. Paint (chociaż ostatnio posiłkuję się Photoshopem – powiedzmy, że się rozwijam). Przyznam się Wam, że zacząłem od przeczytania swojego poprzedniego wywiadu, który powstał jeszcze za czasów, kiedy pixelartu nie traktowałem poważnie. Od tamtej pory wszystko się zmieniło – mam nadzieję,że ten wywiad pozwoli Wam poznać moją historię, a być może kogoś zainspiruje do podążania za swoją pasją, choćby najbardziej niecodzienną.​


Od jak dawna jeste? z nami na forum? Trafi?e? tutaj zupe?nie przypadkowo, us?ysza?e? o stronie czy poszukiwa?e? czego? w Internecie?
Moja przygoda z forum zacz??a si? w 2010 roku, kiedy m?j brat utworzy? tutaj konto. Z tego, co pami?tam szuka? rozwi?zania jakiego? problemu w Tibii. Szybko przekonali?my si? do tibia.net.pl, korzystaj?c z tego samego konta. W p??niejszym czasie za?o?y?em swoje.​

e40d08_767d7b3721f3412c9b67de65e3b63e4e.png_srz_p_126_121_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz


By?e? przez pewien czas w forumowej kadrze, dobrze go wspominasz?
Niezwykle mile wspominam ten czas. Do dzi? pami?tam, ?e bardzo zale?a?o mi na pozytywnym rozpatrzeniu mojego podania. G??wnie chodzi?o mi o dost?p do dzia?u „Showroom” z uwagi na konkurs PAOTM (Pixel Art of the Month), kt?rym mog?em si? zaj??. Stara?em si? mocno anga?owa? w dzia?alno?? forum i banowanie z?o?liwych u?ytkownik?w :>​


Masz jakie? wskaz?wki b?d? przemy?lenia dla obecnych moderator?w, administrator?w?

My?l?, ?e przebywanie w kadrze zawsze wi??e si? z podejmowaniem przer??nych decyzji. Najwa?niejsze, ?eby by?y one nie tylko zgodne z regulaminami, ale przede wszystkim odczuciami u?ytkownik?w, bo w ko?cu to oni tworz? to forum.

D?ugo interesujesz si? Tibi?? Jak zacz??e? swoj? przygod??
Tibi? interesuj? si? dok?adnie tyle samo czasu, co pixelartem. Do za?o?enia konta zainspirowa? mnie starszy brat. Niestety, moje wielkie osi?gni?cia ko?cz? si? na zdobyciu czternastego poziomu.​

e40d08_f96062f6664c4088a292ef9c247b0241.png_srz_p_192_192_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz


Zdarzy?o Ci si? gra? na jakich? prywatnych serwerach? Masz jakie? ulubione, kt?re dobrze wspominasz?
Zawsze marzy?em o serwerze RPG, znacznie bardziej rozbudowanym od Tibii. Bardzo dobrze wspominam RonOTS i Altaron, gra?em r?wnie? na serwerach o tematyce anime, ale niestety, trudno by?o znale?? co?, co spe?ni?oby wszystkie oczekiwania. Moimi ulubionymi OTS’ami s? te, dla kt?rych pracuj?. W tej chwili s? na etapie tworzenia, ale zapowiadaj? si? naprawd? ?wietnie.​


A czy dzisiaj wchodzisz od czasu do czasu na jaki? OTS?
Powiem tak – naprawd? trudno jest mnie sk?oni? do wej?cia na OTS (wynika to g??wnie z braku czasu). Chocia? je?li us?ysz? o czym? naprawd? wyj?tkowym, nic nie jest w stanie mnie powstrzyma? przed odpaleniem klienta.​


Wiele os?b kojarzy twoj? posta? z pixelartem. Jakie by?y twoje pocz?tki w tworzeniu grafik, zacz??e? robi? to z pasji i zami?owania do grafiki czy pewnego dnia stwierdzi?e?: a, od dzisiaj robi? grafiki!
Hm… Ju? chyba ka?dy zd??y? zauwa?y?, ?e moja kariera zacz??a si? bardzo wcze?nie. Przypadek? Nie s?dz?. Nie ma co ukrywa?, ?e ju? od pierwszego pixela uwa?a?em si? za wybitnego „artyst?”, chocia? jak dzi? patrz? na swoje pierwsze prace, to mam ochot? wybuchn?? ?miechem. Kiedy tylko mog?em, tworzy?em grafiki i anga?owa?em si? w projekty. Nie przesz?o mi nawet przez my?l, ?eby zajmowa? si? tym profesjonalnie. By?em przekonany, ?e pixelart to po prostu hobby, a moim przeznaczeniem jest medycyna. By? nawet moment, ?e po pora?ce jednego projektu mia?em ochot? zako?czy? to wszystko i wykorzysta? czas sp?dzony w liceum do zdobycia indeksu na medycyn?. Uda?o mi si? to, ale pomoc pewnej osoby w uzyskaniu p?atnych zlece? sprawi?a, ?e zacz??em si? waha? zw?aszcza, ?e z biegiem czasu przybywa?o ofert. Nie s?dzi?em, ?e tak szybko przyjdzie mi wybra? mi?dzy sercem a rozumem. Nie by?o ?atwo, ale dzi? jestem ju? pewien, ?e dokona?em s?usznego wyboru tym bardziej, ?e mog? du?o podr??owa? i poznawa? ?wietnych ludzi. W ramach ciekawostki dodam, ?e skoro rodzina zaakceptowa?a ten wyb?r, to mo?na go uzna? za ca?kiem rozs?dny. Za wsparcie dzi?kuj? przede wszystkim mojej siostrze ;]​

e40d08_fc893980677e4a9891db148003d2cd28.png_srz_p_445_289_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz


Przy jak wielu projektach pracowa?e?? W kt?re z nich mo?emy dzisiaj zagra? i natkn?? si? na Twoje grafiki?
Przez ostatni rok pracowa?em przy dziesi?tkach projekt?w, ale wi?kszo?? z nich dopiero powstaje. Du?? frajd? sprawia?o mi tworzenie dla PokeXGames, mo?ecie tam zobaczy? m.in. moje jaskinie. Wspomn? jeszcze o Grand Line Adventures z animowanymi postaciami i Return of the Saiyans – projekcie Dragon Ball z izometryczn? grafik? – oba czekaj? na swoj? premier?.​


Co poleci?by? osobom, kt?re chc? zacz?? tworzy? grafiki takie jak ty? Czy jest to zaj?cie dla ka?dego, jak przygotowa? si? do takiego procesu?
Nie zra?ajcie si?, kiedy czasem co? nie wychodzi. To naturalne, ?e z ka?d? pr?b? jest coraz lepiej. W chwilach zw?tpienia wystarczy spojrze? na swoj? pierwsz? i ostatni? prac?. A tak to c??… niezb?dne b?d?: komputer, myszka, Internet i Paint.​


Czerpiesz inspiracje z r??nych ?r?de? (Internet, filmy, ksi??ki, obrazy) czy to jak b?dzie wygl?da? sprite masz ju? w g?owie i tylko przelewasz to na ekran komputera?
Dzi?ki pixelartowi sta?em si? pasjonatem kina, dobrych ksi??ek i koneserem sztuki ;D. Uwielbiam podpatrywa? innych artyst?w, zw?aszcza w grach najwy?szej klasy, takich jak Wied?min 3 czy nadchodz?cy Gwint. Zawsze mam w g?owie jakie? wyobra?enie o grafice, ale perspektywa tibijska jest na tyle z?o?ona, ?e wci?? zaskakuje mnie efekt ko?cowy.​


Kt?re z grafik wychodz? ci najlepiej lub sprawiaj? najwi?cej rado?ci? Przedmioty, potwory, elementy otoczenia?
Ju? wielokrotnie u?wiadamiano mi, ?e jestem najlepszy w animacjach. Przyznaj?, ?e animacje daj? mi mn?stwo satysfakcji, ale sam proces ich tworzenia jest mozolny i zdecydowanie wi?cej szcz??cia odczuwam przy rysowaniu outfit?w, potwor?w, a nawet architektury.​

NhBlbSp.gif


Udzielasz si? jeszcze, tworz?c grafiki, w projektach nie zwi?zanych albo nie bazuj?cych na Tibii?
Mia?em epizod, ale nie traktowa?em tego powa?nie. Zdecydowanie wol? pozosta? przy obecnych projektach.​


Gdzie widzisz siebie za 5 lat? Wciąż na studiach czy może już w pracy?
W willi sąsiadującej z posiadłością Eturla na Karaibach, kupionej za hajs z Tibia.net.pl. A tak naprawdę to w pracy – pracy marzeń. Życzę każdemu, żeby przede wszystkim ufał własnej intuicji i nie bał się iść pod prąd.​


Będziesz jeszcze wtedy odwiedzał nasze forum? ;)
Zdecydowanie wbije na trzeci wywiad!​

tRnlEsX.gif


Co powiesz na małą serię krótkich pytań? Które są już chyba tradycją w naszym tibijskim środowisku :)
Nie słyszałem o tej tradycji, ale zaczynajmy :D


Ulubiona profesja w grze?
Mag​

Najbrzydsza grafika?
Usuni?ta​

Tw?j najlepszy sprite?
MVqueJI.png

OTSy RPG?
RonOTS, Altaron​

Tibia.net.pl?
Zawsze​


Dzięki wielkie za rozmowę. Obyś wciąż odwiedzał nas od czasu do czasu na forum i pokazywał swoje najświeższe prace!
Również dziękuję i pozdrawiam! ;)
 
Last edited:

R A H

Senior User
Joined
May 24, 2014
Messages
1,342
Reaction score
47
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Dobre grafiki, mi?o si? czyta.

Shikate zawsze go podziwia?em, przez bardzo d?ugi czas by? w kadrze.
Jego grafiki robi?y na mnie mega wra?enie, tak samo jak jego projekt.
Pami?tam, ?e nawet kiedy? jak?? graficzk? dla mnie zrobi?.
Mi?y, sympatyczny cz?owiek.

Pozdrawiam
R A H
 
Last edited:

Ciamciaj Bigos

ก้้้้้้&
Joined
Jun 6, 2013
Messages
2,081
Reaction score
192
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Praca marzen zwiazana jest z pixelami?
 

TenTypSwir

NNSTORY.EU Developer
Joined
Jun 8, 2010
Messages
1,657
Reaction score
117
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Wywiad wyszed? fajnie. Pozytywny cz?owiek i wybitny pixelartysta ^^ Daje okejke.
 

vimpexx

Déjà vu
Joined
Sep 7, 2008
Messages
122
Reaction score
7
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Fajnie si? to czyta oraz ogl?da te cudowne grafiki :) Czekam wi?c na kolejny tego typu wywiad, ciekawe z kim tym razem b?dzie :)
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,934
Reaction score
165
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Tych co jeszcze nie czytali, zapraszam do komentowania :)
Je?li wszystko dobrze p?jdzie to wywiady b?d? maksymalnie co miesi?c, tak?e w lutym mo?ecie spodziewa? si? kolejnego, by? mo?e z ma?? niespodziank? =)
 

Rews

Senior User
Joined
Aug 19, 2010
Messages
949
Reaction score
64
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Wywiad w ko?cu jaki? normalny. Chodzi mi, ?e najbardziej zwi?zany z tibi? i to jak najbardziej na +. W ko?cu mniej o prywatnej sferze (?ycia).
Powiem tak. Ciekawie si? czyta?o. Dodanie grafik jeszcze do tego wywiadu zdecydowanie zrobi?o wi?ksze wra?enie na czytaj?cym, wi?c to by? dobry krok.
 

danio4don

Advanced User
Joined
Oct 6, 2011
Messages
233
Reaction score
6
Age
28
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

fajny wywiadzik a grafiki cudne :)
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

Odp: Wywiad TNET #1 - stycze? 2017

fajny wywiad, fajny cz?owiek, fajne pixele
 
Top